Search

Bacak Germe

İçerik Listesi

Bacak germe ameliyatı ya da halk arasında sık kullanımı ile uyluk germe ameliyatı özellikle iç bacak sarkmasıproblemini gidermek amacıyla yapılan bir bacak inceltme estetiğidir. Bacak germe ameliyatı ile üst bacak inceltme ve alt bacak inceltme etkisi sağlanır. Bacaktaki yağlar ve iç bacak sarkmaları gibi sorunlar uyluk germe operasyonu ile giderilir. Bacak germe estetiği ile bacaklarda daha fit ve sıkı bir görünüm elde edilir.

Bacak Sarkması Neden Olur?

Kalçadan dize inen bacak bölgesine uyluk denir. Kısacası üst bacak bölgesi aynı zamanda uyluk olarak adlandırılır.Uyluk bölgesindeki cilt diğer alanlara göre biraz daha incedir. Bu sebeple üst bacak bölgesinde sarkma ya da çatlama gibi sorunlar daha kolay görülebilir. Uyluk bölgesinde görülen sarkmalar; yani iç bacak sarkmaları yaşın ilerlemesiyle daha sık görülmeye başlar. Aşırı kilo alıp verme sonrasında da bacak içi sarkmalar kaçınılmaz olur. Özellikle obezite cerrahisi sonrası kişiler kilo verdikten sonra uyluk bölgesi yağ dokusu azaldığı için bacak sarkmaları yaşar. Yine hamilelik de bacaklarda sarkma yaratabilen bir durumdur.

Tüm bu nedenlerle özellikle üst bacak cildi zamanla gergin görünümünü kaybeder ve cilt altı yağ dokusu incelir. Bu etkiler, uyluk denilen üst bacak bölgesinin iç kısmındaki bacak derisinde sarkmalara yol açar. Bacaklarda sarkma ilk başta uyluk bölgesinin orta kısmındayken zamanla dize doğru yığılma şekline dönüşür. İç bacak sarkması probleminin artması ile kişi bacak germe estetiğine ihtiyaç duyar.

Bacak Sarkması Ne Gibi Problemler Yaratır?

Bacak sarkması, kişinin gündelik yaşam konforunu etkileyen önemli bir sorundur. Özellikle iç bacak sarkmaları yaşayan kişiler, yürürken iki bacağının birbirine sürtünmesinden dolayı rahatsızlık duyarlar. İç bacak sarkması yaz ya da kış dönemleri fark etmeksizin kişilerin tahriş, pişik, mantar gibi cilt sorunları yaşamasına da yol açabilir.

Üst bacak sarkmaları olan kişiler yaz dönemlerinde bikini, şort, mini etek gibi üst bacak; yani uyluk bölgesinin görüneceği kıyafetleri estetik kaygı yaşadıkları için giyemezler. Kısacası iç bacak sarkması olan kişiler hem estetik görünümleri hem de günlük yaşam konforu açısından problem yaşayabilirler. Üst bacak; yani uyluk bölgesindeki deride meydana gelen dalgalanma ve sarkma sorunları özellikle kadınları hangi yaşta olursa olsun oldukça mutsuz ve rahatsız hissettirir.

Bacak Germe Ameliyatı Nedir?

Bacak germe hakkında bilgi almak ve randevu için formu doldurun.​

Bacak germe ya da diğer adıyla uyluk germe ameliyatı, bacak sarkması sorununu ortadan kaldıran bir estetik cerrahidir. Uyluk germe operasyonu ile bacaktaki yağlar ve iç bacak sarkmaları ile ortaya çıkan fazla deri alınır.

Bacaktaki yağlar kişinin bacaklarının kalın görünmesine sebep olur. Kişinin durumuna göre planlanan bu süreçte, eğer kişinin bacak sarkması yoksa ve sorun bacaktaki yağlar ise bacak germe ameliyatı yerine Liposuction işlemi önerilebilir. Sadece bacaktaki yağlar fazla ise kimi zaman bacak inceltme estetiği için tek başına bacak liposuction da etkili olabilir. Buna, muayene sırasında kişinin iç bacak sarkması değerlendirildikten sonra karar verilir.

Kişinin hem bacaktaki yağları fazlaysa hem de iç bacak sarkmaları varsa bu durumda liposuction ve uyluk germe cerrahisi bir arada da yapılır. Yani bacak germe ameliyatı ile bacak liposuction işlemi kombine edilebilir. Bunun için bacak germe ameliyatı öncesi kişinin uyluk bölgesindeki yağ fazlalığı ve deri kalitesi ayrıntılı bir şekilde incelenir.

Bacak Germe

Bacak Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Uyluk germe ameliyatı ile üst bacakların iç bölgesindeki fazla yağlar ve sarkan deriler estetik bir görünüm sağlayacak şekilde alınır. Genel anestezi altında yapılan uyluk germe ameliyatı kişinin durumuna göre değişse de ortalama olarak 2-3 saat kadar sürer. Bacak germe ameliyatı ile özellikle üst bacak cildinde meydana gelen esneme sonrası sarkan cildin toparlanması sağlanır. Bu süreçte bacaktaki yağlar liposuction işlemi ile alınır.

Bacak germe ameliyatında kasık çizgisinden bacak içi orta bölümüne doğru dikey bir kesi yapılır ve fazlalık olan deri bu keşiden çıkarılır. Bu kesi ile bacak iç yüzü derisi yukarıya doğru çekilerek gerdirilir. Kimi kişilerde ise bacak bölgesinde deri sarkması bazen sadece kasık bölgesindedir. Bu durumda da bikini bölgesine gizlenen bir kesi ile deri sarkması giderilir. Bacak germe ameliyatı sonrası kişinin bir gün hastanede yatışı gerekir.

Randevu Talep Edin

Süreç:

"*" gerekli alanları gösterir

✓ Valid number ✕ Invalid number
Randevu almak istediğiniz doktorlarımızı seçiniz:
Bu alan doğrulama amaçlıdır ve değişiklik yapılmadan bırakılmalıdır.

Bacak Germe Ameliyatı Öncesi ve Sonrası

 • Bacak germe ameliyatı öncesinde kan sulandırıcı nitelikteki ilaçların bırakılması gerekir. Bunun için doktorunuza kullandığınız tüm ilaçlar konusunda bilgi verin.
 • Uyluk germe ameliyatı öncesi sigara kullanımının en az 3 hafta önce bırakılması önemlidir.
 • Bacak germe operasyonu için gerekli olan tüm tetkik ve testler ameliyat öncesi yapılır.
 • Bacak germe ameliyatı sonrası aynı gün ayağa kalkabilirsiniz; ancak hastaneden bir gün sonra taburcu edileceksiniz.
 • Ameliyat sonrası en az 7 gün özellikle bacak bölgesini etkileyen yoğun hareketlerden kaçınılmalıdır.
 • Bacak germe ameliyatı sonrası 1 ay ağır spor yapılmamalıdır.
 • Bacak germe ameliyatında eriyen dikişler kullanılır. Bunun için daha sonra dikişlerin alınması gerekmez.
 • Cerrahi sonrası bacak bölgesini kapsayan özel korse, önerilen süre boyunca kullanılmalıdır. Bacak germe cerrahisi sonrası korse kullanım süresi genellikle 4-6 haftadır.
 • Uyluk germe ameliyatı için yapılan kesi izleri, ilk 3 ay süresince belirgindir; ancak zamanla bu izler daha belirsiz olur.
 • Germe sağlanan bacak bölgesinin hijyenine dikkat edilmelidir.
 • Bacak germe sonrası ameliyat bölgesinde hafif derecede morarma ya da şişlik olabilir. Bunlar uyluk germe ameliyatı sonrası geçici ve normal etkilerdir. Ameliyat sonrası morarma ve şişlikler 1-2 hafta içinde geçer.
 • Yine bacak germe ameliyatının ardından hafif ağrılar olabilir. Bu ağrılar, ağrı kesici ilaçlarla kontrol altına alınabilir.
 • Bacak germe ameliyatı sonrası 2 gün banyo yapılmamalıdır.
 • Uyluk germe cerrahisinin ardından 7 gün ev istirahati önerilir. Kişi 7 gün sonra iş yaşamına dönebilir.
 • Bacak germe ameliyatı sonrası, 6 ay gibi bir süre sonunda bacak bölgesi son halini alır.

Bacak Germe Konusunda Sık Sorulan Sorular

Üst bacak bölgesi cildinde gevşeme problemi nedeniyle orta ya da ileri derecede sarkma yaşayan ve deri fazlalığı olan kişilerbacak germe \ uyluk germe cerrahisi için en uygun adaylardır. Obezite cerrahisi ya da hamilelik sonrası hızlı kilo veren kişiler genelde bu sorunu yaşama potansiyeline sahiptir.

Diğer estetik ameliyatlarındaki gibi bacak germe ameliyatında da amaç, en az derecede iz ile cerrahi süreci tamamlamaktır. Bunun için kişinin bacak sarkma problemi türüne göre kesi izleri görünmeyen alanlara saklanır. Örneğin; bacak germe ameliyatında kesi izleri iç çamaşırı bölgesinde kalan ya da kasık gibi kıvrım alanlarına gizlenir. Bacak germe ameliyatı ile oluşan kesi izleri ilk zamanlarda daha belirgin olsa da zamanla bu izler soluklaşır ve daha belirsiz hale gelir.

Kişinin bacak sarkması gibi karın ya da kol sarkması gibi problemleri de varsa, bacak germe ameliyatı planlamasına dahil edilerek tüm bu problemlere bir arada çözüm sağlanabilir. Bacak sarkması ile karın sarkması problemleri genelde birbirine eşlik eden sorunlardır. Kısacası bacak germe ameliyatı ile kol germe ya da karın germe ameliyatı da yapılabilir. Bu şekilde vücutta genel olarak estetik bir görünüm elde edilir ve iki ameliyat yerine tek ameliyat ile hem maliyet hem de zamansal bir tasarruf sağlanır.

 

Bacak germe \ uyluk germe ameliyatı işlem yapılacak alanın durumuna, liposuction ile kombine edilip edilmeyeceğine göre farklı planlamalar içerir. Kısacası her bireyin bacak sarkma problemine göre planlanan özel bir süreç vardır. Bu planlama sürecine göre bacak germe ameliyatı fiyatı belirlenir. Bunun için standart bir bacak germe\ uyluk germe ameliyatı fiyatı belirtilemez.

Bize ulaşarak bacak germe konusunda bilgi alabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Benzer Uygulamalarımız

icon-angle icon-bars icon-times