Search

Q-Switch Lazer İle Cilt Yenileme

İçerik Listesi

Lazer tedavileri arasında son dönemde oldukça popüler olan Q-switch lazer, başta cilt lekeleri olmak üzere birçok cilt sorununu ortadan kaldırarak cilt yenileme sağlayan teknolojik bir tedavi yöntemidir. Q-switch nd yag lazer olarak da bilinen bu teknoloji, ciltte kolajen üretim aktivitesini harekete geçirerek cildi yeniden yapılandırır. Q switch lazer, yaz ya da kış her mevsimde her cilt tipine ve her cilt rengine uygulanabilen bir özelliğe sahiptir. Q-switch lazer sahip olduğu güçlü lazer ışınları ile cilt sorunlarını ortadan kaldırarak hedeflenen lekesiz, genç ve pürüzsüz cilt yapısına kısa zamanda kavuşmayı sağlar.

Q-Switch Lazer Nedir?

Cilt problemleri, bir sağlık sorunu olmasının yanı sıra aynı zamanda kişinin genç ve güzel görünmesini gölgeleyen en önemli nedenlerden biridir. Zamanla ya da çevresel faktörlerin etkisi ile ciltte meydana gelen sorunlar maalesef güzel görünme arzusundaki birçok kişi için bir süre sonra önemli bir problem haline dönüşür. Bu durumda sağlıklı, lekesiz, pürüzsüz kısacası daha genç görünen bir cilde sahip olmak için birçok cilt sorununda uygulanabilen Q-switch lazer tedavisi ön plana çıkar.

Q-switch lazer, gelişen medikal teknolojiler ile cilt sorunlarında etkin bir tedavi sağlayan ve cilt gençleştirme imkanı sunan bir işlemdir. Temel etkisi ciltte leke giderme olan Q-switch lazerle tedavi yönteminin ciltte çözemediği sorun neredeyse yoktur. Q-switch nd yag lazer; güneş lekeleri, akne izleri, yaşlılık lekeleri, cilt tonu eşitsizlikleri gibi birçok problemde etkili sonuçlar sağlar. Yüz leke tedavisi de sağlayan Q-switch lazer, vücudumuzda en hassas alan diyebileceğimiz olan yüz bölgesine de güvenle uygulanabilir.

Q-Switch Lazer İle Cilt Yenileme hakkında bilgi almak ve randevu için formu doldurun.

Q-Switch Lazer Kullanım Alanları Neler?

Q-switch teknolojisi başta yüz bölgesi olmak üzere vücutta her alana uygulanabilen bir lazer tedavisidir. Q-switch lazerle leke silme en sık kullanım alanıdır. Birkaç seans uygulanan leke silme tedavisi yıllardır var olan birçok lekeyi giderilebilir. Kısacası Q-switch nd yag lazer ile kısa zamanda cilt lekelerinden kurtulma sağlanır. Q-switch tedavisi; güneş lekesi, yaşlılık lekesi, doğum lekesi ya da herhangi bir nedenle ciltte oluşan kahverengi lekeler üzerinde oldukça etkilidir. Özellikle yaz döneminde korunma sağlanmadığı için oluşan güneş lekesi lazer ile azaltılabilir ve yenilerinin oluşmasını engellemek üzere baskılanabilir. Yüz lekeleri temizleme fonksiyonu da Q-switch teknolojisinin en önemli özelliğidir.

Nd yag lazer leke tedavisi dışında tüy sarartma ya da dövme silme amacıyla da kullanılır. Q switch lazer tüy sarartma konusunda da oldukça başarılı bir işlemdir. Q-switch lazer, koyu renkli ve ince yapıdaki tüylerde sarartma sağlar. Tüy sarartma, yüz bölgesi de dahil olmak üzere kol, el, göğüs ya da sırt bölgelerine de uygulanabilir.

Lazer tedavisi birçok alanda fayda sağlayan bir teknolojidir. Q-switch lazer işleminin kullanım alanlarından biri de dövme silmedir. Q-switch lazer tedavisi gözenek problemlerinde de uygulanabilir. Gözenek sıkılaştırma konusunda da Q-switch lazer oldukça etkindir. Vücuttaki kolajen dokularını ısıtarak harekete geçiren Q-switch lazer, gözeneklerin küçülmesini sağlar ve yeniden büyümesini engellemeye yardımcı olur. Q-switch lazerle birlikte yapılan karbon maske ile soft bir peeling yapılarak öncelikle gözeneklerin içi temizlenir. Temizlenen gözenekler lazer uyarısıyla daha hızlı küçülürler. Karbon lazer peeling adı verilen bu yöntem gözenekleri küçültmek için etkili bir tedavi yöntemidir. Ayrıca Q-switch lazer çil tedavisi ve ben alma için de kullanılabilir.

Ciltte önemli bir problem olmaması durumunda da cilt gençleştirme amacıyla Q-switch lazer uygulanabilir. Yaşlanma belirtileri ortaya çıkmaya başladığında kolajen üretimini artırmak amacıyla Q-switch lazer kullanılabilir. Q-switch lazer sonrası artan kolajen üretimi ile ciltte sıkılaşma yaşanır ve cilt sarkma sorunları giderilir. Lazer tedavisi sonrası ince kırışıklıklarda da iyileşme görülür. Son olarak ayak tırnağı mantarı sorununda da Q-switch lazer teknolojisinden faydalanılabilir.

Q-Switch Lazer

Q-Switch Lazer Tedavisi Nasıl Yapılır?

Q-switched lazer tedavisine başlamadan önce cilt, makyaj ve kirden arındırılarak temizlenir. Lazer tedavisi sırasında herhangi bir acı hissedilmez; ancak yine de anestezik bir krem ile uyuşturma sağlanabilir.  Tek bir seans esnasında 3 katmanlı tedavi yöntemi uygulanır. İlk etapta karbon maske sürülerek yüzeyel bir cilt yenilenmesi sağlanır. Cilt problemine bağlı olarak belirlenen doz ve derinlik boyutu ile lazer atışları sorunlu bölgeye gerçekleşir. 1064/532 nm dalga uzunluğu olan Q-switch lazer sisteminin birçok farklı başlığı ve çalışma modu bulunur. Kişinin cilt problemine göre ideal cilt yapısına ulaşmak için uygun planlama sağlanarak işlem gerçekleşir.

Q-switch işleminde lazer ışınları direkt sorunlu bölgeyi hedef alır ve etki eder. Cilt sorununa göre Q-switch lazer işlemi 15-20 dakika kadar sürer. Leke silme için uygulanan Q-switch işleminde lazer ciltteki melanin pigmentlerini parçalar. Küçülen melanin pigmentleri ise zamanla hücreler tarafından yok edilir. Dövme silme işleminde de Q-switch lazer ışınları dövme mürekkebini küçük parçacıklara ayırarak yok eder. Sadece dövme silme değil, kaş kontür, kaş pigmentasyon, microblading gibi işlemler sonrasında istenmeyen görünümün düzeltilmesi ve kontür uygulamalarının silinmesi amaçlı olarak da kullanılmaktadır. Q-switched lazer sonrası kişi hemen sosyal ve iş yaşamına devam edebilir.

Randevu Talep Edin

Süreç:

"*" gerekli alanları gösterir

✓ Valid number ✕ Invalid number
Randevu almak istediğiniz doktorlarımızı seçiniz:
Bu alan doğrulama amaçlıdır ve değişiklik yapılmadan bırakılmalıdır.

Q-Switch Lazer Öncesi Ve Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli?

 • Q-switch lazer işlemi öncesi kronik hastalıklarınız ve kullandığınız tüm ilaçlar hakkında doktorunuzu bilgilendirin.
 • Q-switch lazer yaptırmadan önce yüzünüzde botoks ya da dolgu varsa bu konuda hekiminizi bildirin.
 • Q-switched nd yag lazer sonrası hemen iş ve sosyal hayatlarına devam edebilirsiniz.
 • Q-switch lazer işlemi sonrası dikkat edilmesi gereken en önemli şey güneşten korunmadır. İşlem sonrası yoğun güneş ışığına maruz kalmayın ve yüksek koruma faktörlü güneş koruyucu kremler kullanın.
 • Q-switch lazer sonrası cilt yapısına bağlı olarak kızarıklıklar görülebilir. Q-switch sonrası bu kızarıklık durumu oldukça normaldir ve birkaç saat içinde geçer.
 • Q-switch lazer sonrası cildi yatıştırmak için soğuk uygulama yapılabilir.
 • Q-switch lazer tedavisi sonrası 2 gün makyaj yapmayın.
 • Doktorunuzun önerdiği kremler dışında deodorant, nemlendirici gibi kozmetik ürünlerini Q-switch lazer yapılan bölgelere kullanmayın.
 • Q-switched nd yag lazer sonrası 1 hafta kadar havuz, solaryum, sauna, hamam gibi aktivitelerden uzak durun.
 • Q-switch işlemi sonrası ilk günler yoğun terleme yaratacak spor aktiviteleri yapmayın.
 • Lazer tedavileri sonrası 2 hafta peeling, ağda gibi işlemler yaptırmayın.
 •     Q-switch lazer seanslarınıza düzenli bir şekilde devam edin, aksatmayın.

Q-Switch Lazer Tedavisi Konusunda Sık Sorulan Sorular

Q-switch lazer tedavisi her cilt tipinde ve her cilt renginde güvenle uygulanabilen bir yöntemdir. 18 yaşını geçen önemli bir sağlık sorunu olmayan kadın, erkek herkese uygulanabilir. Q-switch lazer tedavisi hamilelik döneminde uygulanmaz. Yine cildinde herhangi bir enfeksiyon ya da alerjik sorun olan kişilere de uygulanamaz. Herhangi bir sağlık sorunu olmayan ve dövme sildirme, akne izi gibi cilt lekelerinden kurtulmak isteyen kişilere Q-switch lazer uygulanabilir.

Q-switch lazer seans sayısı, kişiden kişiye farklılık gösterir. Bunun için standart bir Q-switch lazer seans sayısı belirtmek mümkün değildir. Q-switch lazer seans sayısı ve seans arasında verilen süre kişinin cilt yapısına, cilt problemine, uygulama yapılacak bölgenin büyüklüğüne göre değişebilir. Genellikle ayda bir olmak üzere uygulanan 3-4 seans Q-switch lazer, orta düzey cilt problemlerini gidererek istenilen sonuçlara ulaştırabilir.

Tüy sarartma amacıyla uygulanan Q-switch lazer de kıl yapısına bağlı olarak 3-6 hafta ara ile uygulanabilir. Leke silme işlemlerinde ise seans sayısı leke yoğunluğuna bağlı olarak artabilir. Yoğun leke problemlerinde 6-10 seans Q-switch lazer gerekebilir. Dövme silme işleminde de dövmenin büyüklüğüne göre 7-8 seans Q-switch lazer uygulanabilir. Dövme silme seansları arasında kişinin durumuna göre daha fazla zaman aralığı da verilebilir.

Q-switch teknolojisi, bu konuda deneyimli hekimler tarafından hijyen koşullarının sağlandığı kliniklerde uygulandığı sürece oldukça güvenilir bir lazer tedavisidir. Çünkü kısa ve uygulaması basit bir işlem gibi görünse de yanlış doz Q-switch lazer uygulamaları yanma, enfeksiyon, iz kalma gibi sorunlar yaratabilir. Bunun için leke silme ya da dövme silme gibi hangi problem olursa olsun lazer tedavisi doğru bir şekilde planlanmalı, doğru dozlar ve seans aralıkları belirlenmelidir.

Doğru bir şekilde planlanan ve uygulanan Q-switch lazer sisteminde lazer ışınları direkt hedefe ulaşır. Daha sonra lazer enerjisi hedef dokuda ısı enerjisine dönüşerek hedefi yakar. Bu şekilde farklı bölgelere herhangi bir zarar verilmez. Sadece Q-switch uygulama sonrası hafif kızarıklık ya da ödem olabilir. Bu da oldukça doğal ve geçici bir durumdur. Q-switch lazer, cildin incelmesine de neden olmaz. Tam tersi cilt lekelerini temizler, cilt dokularını gençleştirir ve güçlendirir.

Q-switch lazer fiyatı kişiden kişiye değişir. Çünkü Q-switch lazer tedavisi kişiye özel olarak planlanır. Bunun için standart bir Q-switch lazer fiyatı belirlemek mümkün değildir. Cilt problemine ve problemin derinliğine bağlı olarak Q-switch lazer seansları ve dozları belirlenir. Gerekli görülürse farklı ek tedaviler de sürece dahil edilebilir. Bu nedenle kişi muayene edildikten sonra cilt yapısına ve problemine bağlı olarak Q-switch lazer seans sayısı ve fiyatı belirtilebilir.

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Benzer Uygulamalarımız

icon-angle icon-bars icon-times