Search

Çene Hattı Dolgusu (Jawline)

İçerik Listesi

Jawline dolgu, çene hattı bölgesinin daha belirgin hale gelmesini amaçlayan bir estetik işlemdir. Jawline dolgu ile yüze estetik bir görünüm kazandırılır. Jawline dolgu hem kadın hem de erkekler arasında son dönemde oldukça popüler hale gelen bir çene estetiği uygulamasıdır. Jawline dolgu için jawline estetik şeklinde de ifade kullanılır. Hollywood çenesi olarak tabir edilen estetik görünüm için jawline dolgu ideal bir işlemdir.

Jawline Dolgu Nedir?

Estetik yüz güzelliğinde oran ve uyum ön plandadır. Ancak bazı kişilerde çene hattı, yüzün diğer bölgeleri ile orantılı değildir. Peki, jawline dolgu nedir? Jawline dolgu, çene hattı görünümünün iyileştirilmesini hedefleyen bir işlemdir. Jawline çene hattı dolgusu ile kişi ön ve yan profillerden daha keskin bir çene hattına kavuşur. Kısacası bu işlem ile çene kemikleri belirginleştirme sağlanır.

Çene hattının ortaya çıkarıldığı jawline dolgu ile estetik bir profil yaratılabilir. Jawline dolgu, çene uç bölgesinden kulaklara doğru uzanan kemik bölgesine yapılan yüz dolgu çeşididir. Jawline dolgu, çene hattını keskinleştirir ve yüz bölgesinin sağ ya da sol profilden daha çekici, estetik görünmesini sağlar.

Kadınlar jawline estetik ile biraz daha uzun bir çene hattı ile daha çekici görünürken; erkekler ise çenenin her iki yanına yapılan jawline dolgu uygulaması ile daha çekici ve daha maskülen bir görüntüye sahip olur. Jawline dolgu sırasında yapılan Çene Dolgusu ile çene ve çene ucu da şekillendirilebilir. “V çene” denilen estetik çene profili sağlanabilir. Yine çene ortasında bulunan çene gamzesi gibi istenmeyen durumlarda da çene dolgu uygulaması ile bu çukurluk yok edilebilir.

Jawline Dolgu Kimlere Yapılabilir?

Her bireyin çene şekilleri ve çene hattı farklı bir yapıdadır. Jawline dolgu, 18 yaşını geçmiş çene hattındaki görünümden memnun olmayan herkese uygulanabilir. Çene hattı bölgesinin daha belirgin, daha dikkat çekici ve yüzün diğer kısımlarıyla daha orantılı olmasını istemek yeterlidir. Zayıf bir çene hattı olan, çene şekli olmayan, çene altı bölgesinde yumuşak doku gevşeklikleri olan kişiler jawline dolgu yaptırabilir. 

Jawline dolgu kadın ve erkeklere özel bir doz planlaması ile yapılır. Birçok erkek daha oval bir çene hattı yapısına sahiptir. Bu oval yüz hattı yerine maskülen hat olarak ifade edilen çene köşelerinin daha geniş ve daha belirgin olmasını isteyen erkeklere jawline dolgu uygulaması yapılabilir. Jawline dolgu ile erkeklerin çene hattının daha net bir şekilde vurgulanması sağlanır.

Yüz bölgesi zaman geçtikçe; yani yaş aldıkça daha kare bir görünüm alır ve çene hattı sivri, üçgen görünümünü kaybeder. Bu keskin görünümü yaşının ilerlemesi ile kaybetmiş kişiler de jawline dolgu için en ideal adaylardır. Jawline dolgu, estetik ameliyat olmak istemeyen kişiler için de daha kolay bir çene estetiğidir.

Çene Hattı Dolgusu

Jawline Dolgu Kimlere Yapılamaz?

Jawline dolgusu önemli derecede diyabet, kanser, bağışıklık hastalıkları ya da yara iyileşme sorunu olan kişilere uygulanmamalıdır. Ameliyatsız bir çene estetiği işlemi olan jawline dolgu hamilelere ya da bebek emziren annelere de uygulanmaz. Devamlı olarak ilaç kullanan ya da vücudunda iltihap olan kişilere de uygulanması doğru değildir.

Yüz bölgesinde özellikle çene ve çene hattında önemli bir cilt sorunu yaşayan kişilerin de çene hattı dolgusu yaptırması tavsiye edilmez. Öncelikle cilt hastalığının tedavi edilmesi doğru olur. Çene hattı dolgu uygulaması öncesinde görüşmelerde gerekli kontrol ve incelemeler yapıldıktan sonra jawline dolgusu için uygun bir aday olup olmadığınıza karar vermek gerekir.

Jawline Dolgu İçeriği Nedir?

Jawline dolgu işlemlerinde hyaluronik asit dolgusu tercih edilmektedir. Çünkü hyaluronik asit vücutta bulunan doğal bir maddedir. Vücutta bulunan bir madde olduğu için de jawline dolgu sonrası alerjik bir reaksiyona sebep olmaz. Ayrıca hyaluronik asit istenildiği takdirde eritilebilen bir dolgu türüdür. Bu nedenle çene kemiği belirginleştirme sırasında; yani jawline estetik işleminde hyaluronik asit dolgusu kullanılır. Genelde böyle bir durumla karşılaşılmasa da jawline dolgu işleminin geri alınması istenirse; hyaluronik asit dolguyu eritecek hyalüronidaz enzimi bölgeye enjekte edilir. 24 saat içinde dolgu tamamen erir.

Jawline dolgu işleminde kullanılan hyaluronik asit maddesinin vücuda hiçbir şekilde zararı yoktur. Çene hattı dolgusu işleminde kullanılan dolgu türünün içeriği ve kalitesi oldukça önemlidir; çünkü onaylı olmayan ve yeterli laboratuvar testleri yapılmamış ürünler jawline dolgu sonrası alerjik reaksiyonlara ya da enfeksiyonlara yol açabilir. Basit bir estetik müdahale gibi görünse de jawline dolgu işlemi için güvenilir klinikler ve deneyimli hekimler tercih edilmelidir.

Jawline dolgu hakkında bilgi almak ve randevu için formu doldurun.

Jawline Nasıl Uygulanır?

Jawline dolgu, için öncelikle çene hattı bölgesine anestezik bir krem sürülür ve bölgesel olarak bir uyuşturma sağlanır. Jawline dolgu uygulaması iğne enjeksiyonu ile gerçekleşir. Bu anestezik krem herhangi bir acının hissedilmemesini sağlar. Çene hattı dolgusu 15 dakika kadar sürer. Kişi sonrasında hemen sosyal hayatına devam edebilir. Kısacası jawline dolgu sosyal ya da iş yaşamını etkileyecek önemli bir yan etkiye sebep olmaz.

Jawline estetik için ince bir iğne ya da ucu künt kanül kullanılır. Kişinin yüz yapısına uygun olan ve beklentileri kapsamındaki profili sağlamak için çene hattında belirlenen bölgelere uygun dozda dolgu enjeksiyonla sağlanır. Doğru nokta ve doz miktarı jawline dolgu işleminin doğal bir sonuç yaratması için önemlidir.

Çene hattı bölgesi sinir ve damarların olduğu bir bölgedir. Bu yüzden anatomik yapıya hakim bir doktor tarafından jawline dolgu için doğru noktaların belirlenmesi gerekir. Sadece hedeflenen dokulara enjeksiyon ile dolgu verilmelidir. Sinir ve damarlar zedelenmemelidir. Deneyimli bir el ile yapılan çene hattı dolgu işlemi oldukça güvenlidir. Uygun teknik ile yapılan jawline dolgu ile olası bir morarma ve şişme gibi problemlerin de önüne geçilmiş olunur. Çene hattı dolgusu işleminden 15 gün sonra kişi kontrol için tekrar muayene edilir.

Çene Hattı Dolgusu

Jawline Dolgu Nasıl Bir Etki Yaratır?

Çene hattına uygulanan jawline dolgu, öncelikle yüzde bir orantı sağlar. Yüzün diğer bölümlerine göre daha geride olan çene hattını doldurulması ile bir orantı yaratılır. Çene hattı dolgusu, yuvarlak yüz hatlarını keskin yüz hatlarına dönüştürür. Bu dokunuş ile kişinin yüzünde keskinleştirme sağlanır. Jawline dolgusu aynı zamanda gıdı bölgesinde bir toparla etkisi oluşturur. Yine yanaklardaki sarkma durumuna da müdahale edilirse bu bölgede de toparlamaya destek verir.

Jawline dolgu, dudak ve çene arasındaki uyumu da belirginleştirir. Jawline çene hattı dolgusu sonrası kişi ön veya yan profilden fotoğraf çektirdiğinde yüz hatları daha belirgin olur. Güzel bir çene kontürü kişinin fotoğraflarda daha güzel çıkmasını sağlayan bir etkendir. Jawline dolgu, çene uç bölgesinden düz olarak iki tarafa uzanan mandibula sınırını elde etmeyi sağlar; bu da kişinin yüzünüzdeki genç ve dinamik ifadeyi artırır. Çene hattı dolgusu ile kişinin bu konuda var olan estetik kaygıları giderilir ve özgüven problemlerinin de önüne geçilir.

Randevu Talep Edin

Süreç:

"*" gerekli alanları gösterir

✓ Valid number ✕ Invalid number
Randevu almak istediğiniz doktorlarımızı seçiniz:
Bu alan doğrulama amaçlıdır ve değişiklik yapılmadan bırakılmalıdır.

Jawline Dolgu \ Çene Hattı Dolgusu Öncesi Sonrası

 • Jawline dolgu öncesinde özel bir hazırlık süreci gerektirmez.
 • Jawline dolgu öncesi hekiminize genel sağlık durumunuz ve kullandığınız tüm ilaçlar konusunda bilgi verin. Bazı kan sulandırıcı ilaçların jawline dolgu öncesinde bırakılması gerekir.
 • Jawline dolgu sonrası uygulama yapılan çene hattına çok dokunmamak gerekir. Çene hattını sert darbelere karşı koruyun.
 • Jawline dolgu sonrası çene hattı bölgenize masaj yapmayın.
 • Uygulama sonrası geçici olarak şişlik ve morluklar gözlenebilir. Ancak bu etkiler birkaç gün içinde geçer.
 • Çene hattı dolgusu sonrası sosyal yaşamınıza hemen dönebilirsiniz; ancak dolgu sonrası 4-5 saat kadar ağır spor yapılmamalıdır.
 • Jawline dolgu sonrası 4-5 saat kadar sert çiğneme hareketleri yapmayın.
 • Çene estetik uygulaması olan jawline dolgu sonrası birkaç gün yoğun güneş ışığından yüzünüzü koruyun. Güneş koruyucu kullanabilirsiniz.
 • Jawline dolgu sonrası sauna, hamam, solaryum, havuz gibi aktivitelerden bir süre uzak durun.
 • Çene hattı dolgusu sonrası 4-6 saat kadar yüzünüzü su ile temas ettirmeyin.
 • Mümkünse dolgu sonrası bir gün makyaj yapmayın.
 • Jawline dolgu sonrası genellikle ağrı semptomu görülmez; ancak olası bir ağrı durumu için ağrı kesici ilaçlar reçete edilir.

Jawline Dolgu \ Çene Hattı Dolgusu Konusunda Sık Sorulan Sorular

 “Jawline dolgusu kalıcı mı” ya da “jawline dolgusu ne kadar kalıcı” yüze estetik yaptırmayı düşünen ve özellikle çene kemikleri belirginleştirme isteyen kişilerin en merak ettiği sorulardır. Hyaluronik asit içerikli jawline dolgu işleminin kalıcılık etkisi kişiden kişiye değişen etkenlere bağlı olarak 6-12 ay kadar sürer. Ancak 18 aya kadar kalıcı etki gösteren kişiler de vardır. Hyaluronik asit içerikli çene hattı dolgusu zamanla erir ve yok olur; çünkü hyaluronik asit doğal bir maddedir. Jawline dolgu işleminin kalıcılığı; kişinin cilt yapısına, sorunun boyutuna, kişinin yaşına, dolgu maddesinin kalitesine, kullanılan dolgu oranına, dolgu tekniğine, daha önce dolgu uygulanıp uygulanmadığı gibi birçok faktöre bağlı olarak değişir.

Çene hattı dolgusu sağlanırken kişinin ihtiyacına göre dolgu miktarı belirlenir. Çene hattı dolgusu öncesinde yapılan boyutlu analizler ile ne kadar dolgu gerektiği hesaplanabilir ve işlem sonrasında görünüş hakkında tasarım yapılabilir. Özetle ulaşılmak istenen çene hattı profili için kaç cc dolgu gerektiği kişiden kişiye değişen bir durumdur. Bunun için ilk jawline dolgu uygulamasında diğer bölge dolgu uygulamalardan farklı olarak yüksek miktar cc’de dolgu kullanılabilir. Özellikle çok zayıf çene hattı olan kişilerin çene kemiği belirginleştirme sürecinde 4-5 cc dolgu kullanılabilir. Ancak kimi kişiler için de 2 cc dolgu yeterli olabilir. Jawline dolgu öncesi görüşmelerde kullanılacak oran konusunda bir planlama yapılır.

Her bireyin çene şekilleri farklı olduğu gibi hayal ettiği çene hattı profili de farklıdır. Bu amaçla jawline dolgu işleminde kullanılacak dolgu miktarı da farklı olacaktır. Jawline dolgu fiyatı, uygulama sırasında hangi dolgu türünün ya da kaç cc dolgunun kullanılacağına bağlı olarak belirlenir. İstenilen çene hattı profili için kaç tüp kullanılacağı belirlendikten sonra jawline dolgu fiyatı belirtilebilir.

Jawline dolgu fiyatı konusunda bilgi almak ve randevu oluşturmak için bizimle iletişime geçin.

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Benzer Uygulamalarımız

icon-angle icon-bars icon-times