Search

Kompozit Göğüs Büyütme

İçerik Listesi

Kompozit göğüs büyütme, meme silikon protezi ve memeye yağ enjeksiyonu işlemlerinin bir arada yapıldığı bir göğüs estetiğidir. Kompozit göğüs büyütme ameliyatında doğal meme ve dolgun meme formunun yaratılması için özel teknikler uygulanır. Kompozit göğüs büyütme günümüzde sıkça yapılan estetik operasyonlardandır.

Kompozit Göğüs Büyütme Nedir?

Genelde her kadın dolgun ve doğal göğüsler ister. Bu durumda göğüslerini küçük bulan kadınlar göğüs büyütme ameliyatlarına başvurular. Ancak kimi zaman göğüs büyütme ameliyatlarında sadece meme silikon protezi uygulanması istenilen dolgun ve doğal göğüsler hedefinin yakalanmasında yeterli olmaz. Çünkü kişide yeterli meme dokusu yoktur ve meme silikonları doğal durmaz. Bu süreçte göğüsleri daha dolgun bir hale getirirken aynı zamanda daha doğal olması için de bazı teknikler uygulanır. 

Kompozit göğüs büyütme de bunlardan biridir. Kompozit göğüs büyütme 2 tekniğin kombine edildiği bir ameliyat sürecini içerir. Kısacası kompozit göğüs büyütme sürecinde meme silikon implantına ek olarak memeye yağ enjeksiyonu işlemi de gerçekleştirilir. Memeye yağ enjeksiyonu ile eksik olan meme dokusu tamamlanır ve meme silikon protezinin fark edilmemesi sağlanır. Kompozit göğüs büyütme ile kombine edilen iki teknik uygun hastalarda oldukça başarılı sonuçlar sağlar.

Neden Kompozit Göğüs Büyütme Yapılır?

Kişinin yeterli meme dokusu yoksa göğüs büyütme için uygulanan meme silikon protezi dışarıdan fark edilebilir. Bu durum göğüs estetiği başarı kriteri sayılan doğal göğüsler formunun oluşmasına engel olur. Göğüs estetiği sonucunun doğal olmaması ne hasta ve ne de cerrah tarafından istenmeyen bir durumdur. Çünkü göğüs estetiğinde en önemli kriter meme silikon protezin fark edilmemesi ve doğal durmasıdır. Doğal göğüsler dediğimiz formun yakalandığı göğüs büyütme ameliyatında, bir yandan yuvarlak meme ve dolgun meme profili yaratılırken diğer yandan göğüslerin kıvrım hatları korunur ve yumuşak geçişler sağlanır. Göğüs estetiği kişiye doğal bir görünüm kazandırmalıdır. Kompozit göğüs büyütme ameliyatı da bu konuda destek sağlar. 

Kompozit Göğüs Büyütme Kimler İçin Uygundur?

Kompozit göğüs büyütme hakkında bilgi almak ve randevu için formu doldurun.​

Kompozit göğüs büyütme estetiği yeterli meme dokusu olmayan kişilerde uygulanabilir. Yeterli olmayan meme dokusu sorunu genellikle kilosu az olan kadınlarda görülür. Yeterli meme dokusunun olmaması yerleştirilen meme silikon protezinin belirgin olmasına neden olabilir. Kısacası doğal göğüs görünümünü etkiler. Bu sorunu engellemek için göğüs büyütme sürecinde meme dokusunu desteklemek amacıyla memeye yağ enjeksiyonu da uygulanır.

Kompozit göğüs büyütme göğüslerini küçük bulan ya da göğüs boyutundan memnun olmayan kadınlara uygulanabilir. Eğer tek başına bir meme silikon protezi ameliyatının göğüs estetiği açısından doğal bir sonuç vermeyeceği düşünülmüş ise kompozit göğüs büyütme uygulanabilir. Bu operasyon için ideal yaş sınırı 18’dir. Kompozit göğüs büyütme, uygun hasta profilinde oldukça başarılı sonuçlar sunan bir göğüs estetiğidir.

Kompozit Göğüs Büyütme

Kompozit Göğüs Büyütme Nasıl Yapılır?

Kompozit göğüs büyütme ameliyatı sürecinde ilk olarak belirlenen meme silikon protezi yerleştirilir. Göğüs büyütme ameliyatı öncesi boy, kilo, göğüs kafesi, hastanın istekleri gibi tüm kriterlerin dikkate alındığı bir çerçevede de meme silikon protezine karar verilir. Daha sonra meme dokusu yetersiz olan kişilerde memeye yağ enjeksiyonu gerçekleştirilir.

Memeye yağ enjeksiyonu için kişinin vücudunda belirlenen bölgelerinden yağ hücreleri alınır. Bu süreçte doğal göğüsler yaratma için kullanılan yağ, kişinin kendi yağıdır. Memeye yağ enjeksiyonu için kullanılacak yağ genellikle karın, bel, kalça gibi alanlardan alınır. Bir sonraki aşamada kalıcı etkiyi artırmak amacıyla bu yağlar, özel bir arındırma işleminden geçer. Meme silikon implantın yerleştirilmesi sonrası göğüs konturunu daha doğal ve estetik bir görünüme getirmek için memeye yağ enjeksiyonu ile rötuş işlemi yapılır.

Memeye yağ enjeksiyonu ile hem doğal hem de daha kalıcı bir göğüs büyütme sağlanır. Kompozit göğüs büyütme işleminde yağ alma ve yağ verme işlemleri Liposhaping ile yapılır. Memeye yağ enjeksiyonu meme silikon implantının dışarıdan bakıldığında fark edilebilirliği azaltırken; aynı zamanda iki meme arasındaki asimetri probleminin giderilmesini de sağlar. Yine iki meme arası mesafenin çok olduğu durumlarda; yani iki meme arasındaki açıklığın azaltılması için de etkilidir. Bu iki yöntemin kombine edilmesi; yani hem meme silikon implantının hem de memeye yağ enjeksiyonu işlemlerinin kullanılması göğüs estetiğinde başarılı ve doğal sonuçların yakalanmasını sağlar.

Kompozit göğüs büyütme genel anestezi altında gerçekleşen bir operasyondur. Bu ameliyatta kombine edilen meme silikon protezi ve memeye yağ enjeksiyonu işlemlerinin yapılması genel olarak 2-3 saat sürer. Kompozit göğüs büyütme ameliyatı sonrası kişinin bir gün hastanede yatışı gerekir.

Randevu Talep Edin

Süreç:

"*" gerekli alanları gösterir

✓ Valid number ✕ Invalid number
Randevu almak istediğiniz doktorlarımızı seçiniz:
Bu alan doğrulama amaçlıdır ve değişiklik yapılmadan bırakılmalıdır.

Kompozit Göğüs Büyütme Öncesi ve Sonrası

 • Kompozit göğüs büyütme ameliyatından en az 3 hafta önce sigaranın bırakılması gerekir. 
 • Operasyon öncesi kullanmakta olduğunuz tüm ilaçları doktorunuza bildirin. Kan sulandırıcı ilaçların kompozit göğüs büyütme ameliyatından belirli bir süre öncesinde kesilmesi gerekir. 
 • Ailenizde meme kanseri hikayesi varsa bu bilgiyi mutlaka doktorunuzla paylaşın.
 • Yaşınız 40 ve üzerinde ise mamografi ve ultrason gibi tetkikler kompozit göğüs büyütme öncesi istenebilir.
 • Ameliyattan en az 6 saat önce bir şey yemeyin.
 • Kompozit göğüs büyütme sonrası birkaç gün hafif ağrı olabilir; ancak ağrı kesici ilaçlar ile bu ağrılar kontrol altına alınabilir.
 • İlk günlerde göğüslerde şişlik olabilir. Bu etki ilk haftadan sonra azalır.
 • Kompozit göğüs büyütme sonrası 5-7 günlük istirahat önerilir.
 • Göğüs estetiğinden 7 gün sonra iş yaşamınıza dönebilirsiniz.
 • Kompozit göğüs büyütme ameliyatında eriyen dikişler kullanılır. Bunun için daha sonra dikişlerin alımı gibi bir işlem olmaz.
 • Operasyon sonrası belirli bir süre daha dik ve sırt üstü pozisyonda yatmaya çalışın. Yüz üstü yatmayın.
 • Kompozit göğüs büyütme sonrası 5 hafta kadar ağır kaldırmayın ve aşırı hareket gerektiren sporları yapmayın. 
 • İlk 2 gün duş almayın. Daha sonra da duş alırken çok sıcak su kullanmamaya çalışın.
 • Kompozit göğüs büyütme sonrası 4-6 hafta kadar sauna, havuz ya da solaryum gibi aktivitelerden kaçının.
 • Ameliyat sonrası doktorunuzun önerdiği tipte korsenizi, spor sütyeninizi düzenli bir şekilde kullanın.
 • Kompozit göğüs büyütme sonrası kilo verme durumlarında memeye enjekte edilen yağların erimesine neden olabilir. İdeal kilonuzu genel sağlığınız çerçevesinde korumaya çalışın.

Kompozit Göğüs Büyütme Hakkında Sık Sorulan Sorular

Kompozit göğüs büyütme iki işlemin bir arada yapıldığı bir tekniği içerir. Kompozit göğüs büyütme işleminde meme silikon protezinin konulması için açılan ameliyat kesileri özel tekniklerle meme başı, koltuk altı veya meme altında gizlenir. Bu şekilde kesi izi dışarıdan bakıldığında görünmez durumda olur. Bu izler, ilk günlerde daha belirgin olsa da 6 ay sonra neredeyse görünmez hale gelir. Liposhaping işleminde ise belirlenen bölgelere birkaç küçük kesi açılarak yağ alma ve yağ verme aşamaları sağlanır. Bu kesiler, iz kalma riski yaratmayan küçük deliklerdir.

Kompozit göğüs büyütme sonrası göğüsler doğal formunu; yani tam şeklini 4-6 ay gibi bir süre içinde alır. Bu süre içinde memeye yağ enjeksiyonu ile transfer edilen yağların belirli bir kısmı eriyebilir; çünkü bu yağlar doğal dokulardır ve doğal yağ hücreleri zamanla küçülebilir. Bu durum normal bir süreçtir. Böyle bir durumda göğüs büyütme için istenirse memeye yağ enjeksiyonu işlemi tekrarlanabilir.

Kompozit göğüs büyütme operasyonu bir meme büyütme ameliyatıdır. Bu süreçte süt kanallarına neredeyse hiç dokunulmaz ve dolayısıyla göğüs büyütme işlemi sonrası süt vermenin etkilenmesi de söz konusu olmaz. Yapılan çalışmalar daha önce göğüs estetiği olan bir kadınla, göğüs estetiği olmamış bir kadının anne sütü verme oranlarının hemen hemen aynı olduğunu göstermektedir. Operasyon öncesi hekiminizle bu konu hakkında konuşmanız doğru olur.

Kompozit göğüs büyütme işleminin ilk aşaması olan göğüs büyütme aşamasında vücutla uyumlu meme silikon protezleri kullanılır. İkinci aşama olan memeye yağ enjeksiyonu sürecinde de kişinin kendi vücudundan alınan yağlar kullanılır. Yani meme silikon implantlarının yerleştirilmesinden sonra kişinin göğüs bölgesinde eksik olduğu görülen yumuşak doku gereksinimleri kendi vücudundan alınan yağlar ile sağlanır. Meme yağ enjeksiyonu için kullanılan bu yağlar, vücudun doğal dokularından alınır. Bunun için kompozit göğüs büyütme herhangi bir alerjik reaksiyon ya da enfeksiyon riski yaratmaz.

Kompozit göğüs büyütme sürecinde seçilen meme silikon protez tipi, memeye yağ enjeksiyonu her kişi için ayrı şekilde belirlenir. Seçilen meme silikon protez tipine, tekniğe ya yağ alma ve memeye enjekte edilecek yağ işlemine göre bir planlama yapılır. Bunun için standart bir kompozit göğüs büyütme fiyatı belirtmek doğru değildir. 

Kompozit göğüs büyütme fiyatları için bizimle iletişim kurun.

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Benzer Uygulamalarımız

icon-angle icon-bars icon-times