Search

Hafif Meme İmplantı ile Meme Büyütme

İçerik Listesi

Meme implantı ile meme büyütme ülkemizde ve dünyada en sık uygulanan meme estetik operasyonlarından biridir. Göğüs büyütme yöntemlerinden biri olan meme implantı, silikon meme protezini ifade eder. Meme büyütme ameliyatı için kullanılan silikon implantların farklı çeşitleri olduğu gibi farklı ağırlıkları da vardır. Meme implantı ağırlığının fazla olması ile günlük yaşama olumsuz etkiler yaratması, yeni bir alternatif olan meme büyütme operasyonlarında hafif meme implantlarının kullanımını getirdi.

Hafif meme implantları düşük ağırlığı ile diğer meme protezlerine göre memedeki yük oranını azaltırken özel yapısı ile arzu edilen büyüklükte meme hacmini verir. Hafif meme implantı ile meme büyütme ameliyatları kişiye yarattığı avantajlarla son yıllarda en çok tercih edilen meme estetiği yöntemlerindendir.

Meme Protezi \ Silikon Nedir?

Meme protezi, meme silikonu, silikon protez gibi farklı isimlerle kullanılabilen meme implantları, küçük memesi olan kadınların memelerine hacim vererek göğüs büyütme amacıyla kullanılan ve içeriği silikon olan protezlerdir. Günümüzde silikon kelimesi meme estetiği sürecinde meme protezi yerine oldukça sık kullanılmaktadır; çünkü neredeyse birçok meme protezin tamamı silikondan üretilmekte ya da mutlaka silikon içermektedir.

Silikonun temel yapı taşı silisyum isimli bir elementtir. Silisyum oksijenden sonra dünyada en fazla bulunan elementtir. Yıldız ve meteorların yapısında da yüksek miktarda silisyum bulunur. Silisyum doğada silikat denilen okside silisyum şeklinde bulunurlar. Kum, kuartz ve kristaller bildiğimiz en tanıdık silikatlardır. Silikon silisyumun oksijen ile oluşturduğu uzun zincirden ve bunlara bağlı karbon atomundan oluşan büyük bir moleküldür.

Meme İmplantında Neden Silikon Tercih Ediliyor?

Hafif meme implantı içeriğindeki silikon yumuşak maddelerin esnekliğine, katı maddelerin ise dayanıklılığına sahiptir. Silikonlar, dış etkenlere çok dayanıklıdır. En önemlisi de hiçbir madde ile kimyasal reaksiyona girmezler. Silikonlaristenilen kıvamda ve şekilde üretilebilirler.

Meme Silikon Protezi Nasıl Yapılır?

Silikon içerikli meme protezi iki kısımdan oluşur: Dışarıdaki nispeten sert silikon kabuk ve içinde silikon jel vardır. İlk önce kalıp üzerinde silikon kabuk yapılır. Bu kabuk; sızdırmazlık, dayanıklılık ve esneklik kazanması için pek çok işlemden geçirilir. Daha sonra içi jel kıvamında silikon ile doldurulur. Doldurma yeri tabandadır ve güvenli bir şekilde mühürlenir. Silikon protezler, doktor kullanımına gelmeden önce pek çok dayanıklılık ve güvenlik testinden geçer. Meme protezlerinin her biri tek tek onaylanır ve steril ambalajlara konularak doktor kullanımına sunulur.

Meme Büyütme

Hafif Meme İmplantı Nedir?

Her kadının meme yapısı gibi meme büyütme ameliyatı sonrası arzu ettiği güzel göğüs tipi de farklıdır. Meme implantının sahip olması istenilen özelliklerde de farklı beklentiler olabilir. Örneğin; kişinin fiziksel hareket gerektiren bir işi varsa, sporcuysa, yoğun olarak spor yapıyorsa ya da günlük konforunu oldukça önemsiyorsa meme implantının hafif olması ilk kriteri olabilir.

Hafif meme implantı bu kriteri net bir şekilde sağlayarak kişiye arzu ettiği dolgun göğüsleri hafif yapısı ile sunar. Hafif meme implantı yapısını, silikon jel içinde kalıcı olarak birbirine bağlı olan, içi boş, küçük ebattaki mikro küreler oluşturur. Hafif meme implantları, geleneksel meme implantları ile karşılaştırıldığında %30 daha hafiftir.

Örneğin geleneksel meme implantı 450 gram iken; hafif meme implantı yaklaşık olarak 333 gramdır. Hafif meme implantlarının yarattığı bu ağırlık farkı, günlük ve uzun vade kullanımda kişiye konfor ve birçok avantaj sağlar. Yine silikondan üretilen protezler olan hafif meme implantları son yıllarda silikon meme protezlerinin ağır olma sorununu ortadan kaldırmış durumdadır.

Meme büyütme hakkında bilgi almak ve randevu için formu doldurun.​

Hafif Meme İmplantının Avantajları Nelerdir?

Meme büyütme operasyonunda kullanılacak meme implantı seçimine kişinin yaşı, göğüs yapısı, yaşam tarzı gibi bazı faktörler etki eder. Kullanılacak meme implantı türü kişinin gereksinimlerine göre belirlenir.

Silikon protezin hafif olması da meme büyütme ameliyatı olacak kişiler için meme implantı seçmede önemli bir kriterdir. Hafif meme implantı, geleneksel implantlara göre yaklaşık olarak yüzde 30 daha hafif silikondan üretilmiştir. Bu da diğer implantlara göre yüzde 30 daha hafif olma avantajı sağlar.

Hafif meme implantı ile meme büyütme sonrası göğüs duvarındaki basınç bu sebeple daha az olur. Çevre dokulara da daha az baskı uygular. Geleneksel silikon protezlere göre daha az radyoopaktırlar. Bu özellikleriyle mamografi gibi çekimlerde diğer meme protezlerine göre daha fazla netlik avantajı sağlar.

Meme implantı ile meme büyütme ameliyatı sonrası merak edilen en önemli konulardan biri de meme silikonu ile günlük hayata nasıl etki edeceğidir. Hafif meme implantı düşük ağırlığı ile kişiye oldukça konfor sağlar. Hafif olması istenilen meme hacmine ulaşmaya bir engel teşkil etmez. Kısacası hafif meme implantı ile hasta daha az ağırlıkla istediği büyüklükte meme hacmine sahip olur. Örneğin; meme büyütme için kullanılacak geleneksel silikon meme protezleri istenilen meme büyüklüğüne göre boyutu büyüdükçe ağırlaşır. Meme protezinin artan bu ağırlığı göğüs ve çevre dokularda baskıyı artırabilir. Meme protezinin ağır olması kimi zaman kişide sırt ya da boyun ağrılarına yol açabilir. Aynı şekilde meme implantının ağır olması zamanla sarkma gibi bir sorun yaşanmasına da yol açabilir. Hafif meme implantı bu konuda yaşanabilecek tüm olası sorunları ortadan kaldırır ve uzun vadede de kişiye oldukça avantaj sağlar.

Randevu Talep Edin

Süreç:

"*" gerekli alanları gösterir

✓ Valid number ✕ Invalid number
Randevu almak istediğiniz doktorlarımızı seçiniz:
Bu alan doğrulama amaçlıdır ve değişiklik yapılmadan bırakılmalıdır.

Hafif Meme İmplantı ile Meme Büyüme Nasıl Yapılır?

Hafif meme implantı ile meme büyütme operasyonu öncesi öncelikle ayrıntılı bir muayene ile göğüs yapısı incelenir ve gerekli tetkikler yapılır. Meme büyütme için tercih edilen hafif meme implantı ya da diğer kullanımıyla meme silikonu ile yapılan cerrahi sonrası estetik ve dolgun göğüsler elde edilir.

Hafif meme implantı ile meme büyütme ameliyatında, klasik meme büyütme ameliyatındaki gibi meme dokusunun altında bir cep oluşturulur ve bu boşluğa ana maddesi silikon olan ve hacim sağlayan hafif meme implantı yerleştirilir. Meme büyütme operasyonu genel anestezi altında gerçekleştirilir. Meme protezini koymak için cerrahi kesi genellikle meme alt kıvrımından yapılsa da meme başı çevresi de duruma göre kullanılabilir.

Meme protezi, göğse kişinin durumuna ve tercihine göre dört ayrı şekilde konulabilir. Meme implantı konulması için kas altı (subpektoral), kas zarının altı (subfasyal), meme dokusu altı (subglandular) ve kas altı ile kas üstünün bir arada kullanıldığı dual-plane denilen bölge seçilebilir. Hafif meme implantı ile meme büyütme operasyonu ortalama 1-2 saat sürmektedir. Meme protezi ameliyatının olduğu gün hastanede yatış gerekir; ertesi gün hiçbir sorun yoksa kişi taburcu edilir.

Hafif meme implantı ile meme büyütme konusunda bilgi almak ve randevu oluşturmak için bizimle iletişime geçin.

Meme Büyütme Öncesi ve Sonrası Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

 • Öncelikle ailenizde meme kanseri öyküsü varsa bu bilgiyi ameliyat öncesinde mutlaka doktorunuzla paylaşın.
 • Yaşınız 40 ve üzerinde ise mamografi ve ultrason gibi tetkikler hafif meme implantı ile meme büyütme ameliyatı öncesi istenebilir.
 • Ameliyattan en az 3-4 hafta önce sigaranın bırakılması istenir.
 • Ameliyat öncesi ve sonrası durumu karşılaştırmak için 3 boyutlu göğüs modellemeleri ameliyat öncesinde yapılır.
 • Hafif meme implantı ile meme büyütme ameliyatından 6 saat önce bir şey yemeyin.
 • Eğer düzenli kullanılan kan sulandırıcı gibi ilaçlar varsa bunlara düzenleme gerekir. Bunun için kullandığınız tüm ilaçları doktorunuza belirtin.
 • Hafif meme implantı sonrası ameliyat etkisi sebebi ile birkaç gün hafif ağrı olabilir. Ağrı kesici ilaçlar ile bu ağrılar kontrol altına alınabilir.
 • Operasyon sonrası şişlik de olabilir; ama çoğunlukla ilk haftadan sonra bu şişlik kaybolur.
 • Hafif meme implantı ile meme büyütme ameliyatı sonrası 5-7 günlük ev istirahatinin ardından iş hayatına dönülebilir.
 • Ameliyatta eriyen dikişler kullanılır. Bunun için daha sonra dikiş alımı yapılmaz.
 • Hafif meme implantı ile meme büyütme sonrası 5 hafta kadar ağır spor yapmayın.
 • Bir süre silikon meme protezinin zarar görmemesi için yüz üstü yatmayın.
 • Ameliyat sonrası doktorunuzun önerdiği tipte sütyeni 4-6 hafta kadar devamlı kullanın. Bu sütyenler, meme silikonu gerilmesini engeller ve göğüs biçimlenmesini destekler.
 • Operasyondan sonra 2 gün duş almayın.
 • Hafif meme implantı ile meme büyütme ameliyatı sonrasını sauna, hamam, havuz ya da solaryum gibi aktivitelerden 6 hafta uzak durun.

 

Meme Büyütme Konusunda Sık Sorulan Sorular

Hafif meme implantı kullanılan meme büyütme ameliyatları, meme altı kıvrımından ya da meme başı çevresinden yapılır. Meme altı kıvrımında cerrahi kolay ve güvenlidir. Meme altı kıvrımından yapılan cerrahilerde 3-5 cm’lik bir kesiden operasyon gerçekleşir ve iyi meme dokusu bu izin görünmesini engeller. İz, sadece yatar pozisyondayken görünür. 6 ay içinde bu kesi izleri oldukça belirsizleşir. Hafif meme implantı ile meme büyütme ameliyatları için en sık kullanılan tekniklerden biridir. Meme başı tekniğinde ise kesi, meme başının alt yarısında renkli alanla derinin birleşme sınırında yapılır. Meme başı çapı 4 cm’den az ise, özellikle büyük veya pürtüklü yüzeyli protezlerin bu yöntemle konulması tavsiye edilmez.

Hafif meme implantı ile gerçekleşen meme büyütme ameliyatında kullanılan silikonların ileride emzirme sırasında süte geçmesi gibi bir durum yoktur. Kişi silikon protezi varken de bebeğini güvenle emzirebilir. Silikonun emzirme sırasında süte geçmediği bilimsel çalışmalarla da netleştirilmiştir.

Meme büyütme ameliyatında kullanılan silikon meme protezlerinin meme kanserine ne de

Hafif meme implantı ile meme büyütme ameliyatı fiyatının belirlenmesinde tercih edilen silikon meme protezinin türü ve kalitesi, meme büyütme için uygulanan teknik gibi faktörler etkili olur. Bunun için hafif meme implantı ile meme büyütme ameliyatında standart bir fiyat belirtmek doğru olmaz.

Hafif meme implantı ile meme büyütme ameliyatı fiyatı konusunda bilgi almak için formu doldurun.

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Benzer Uygulamalarımız

icon-angle icon-bars icon-times