Search

360 Derece Bacak Liposuction (Bacak İnceltme)

İçerik Listesi

Bacak liposuction, bacaktaki yağların alınması ile bacak inceltme sağlayan bir işlemdir. Bacak liposuction işlemi ile bacaklardaki kalınlık giderilir. Eğer bacak yağı sebebiyle oluşan bir orantısızlık ya da asimetri varsa bacak yağ aldırma ile bu sorunlar ortadan kaldırılır.

360 derece bacak liposuction ile iç bacak yağ eritme sağlanırken; aynı zamanda basen inceltme de sağlanır. Yani hem iç bacak yağ aldırma hem de basen yağ aldırma ile bu iki bölgede bacak estetiği sağlanır. Diz ve ayak bileği gibi alanlarda da estetik bir görünüm yaratılarak bacak estetiği korunur. Bacak liposuction ile bacak yağ aldırma selülit görünümünde de azalma yaratır. Kısacası 360 derece bacak liposuction ile kişi hayalindeki sütun bacaklar profiline kısa sürede kavuşur.

Bacaktaki Yağlar Neden Artar? Bacak Yağı Ne Gibi Sorunlar Yaratır?

Her kadının hayalini sütun bacaklar olarak tarif edilen ince, simetrik bacaklar oluşturur. Ancak kimi zaman yanlış beslenme, hareketsiz yaşam, sürekli oturarak çalışma, spor yapmama ya da yapısal özellikler bacak yağı oranının artmasına ve bunun kalıcı olmasına yol açar. Bacaktaki yağlar en çok iç bacak yağları ile kendini gösterir.

Bu iç bacak sorunu kişinin yürürken bacaklarının birbirine değmesine yol açar. Kişi istediği gibi kısa veya dar kıyafetler giyemez. Bacaktaki yağlar kişinin bacaklarının kalın görünmesine sebep olur. Bu sebeple genelde kişiler bacak yağı sorununu kapatmak için bol ve uzun kıyafetler tercih eder. İç bacak yağlarının fazla olması pişik, tahriş gibi cilt sorunlarına da yol açabilir. Bu durumda iç bacak yağ aldırma işlemini de kapsayan 360 derece bacak liposuction uygulanması gerekir.

Bacaktaki yağlar aynı zamanda bacağın dış kısmında; yani basen bölgesinde de birikebilir. Basen yağlanması spor ve diyet ile giderilmesi oldukça zor bir bölgedir. Kişi zayıf olsa da hem iç bacak yağları hem de basen yağları ile vücut tipi, üçgen şeklinde orantısız bir görüntüye sahip olur. Basen inceltme için basen yağ aldırma sürecini de kapsayan 360 derece bacak liposuction etkili bir yöntemdir.

Bacak yağları kişiye fiziksel olarak estetik olmayan bir görünüm sağlar. Bacaktaki yağlanmanın artması ile selülit görünümü de kaçınılmaz olur. Selülit durumu kişi için estetik kaygı yaratan bir sebeptir.

360 Derece Bacak Liposuction Nedir?

360 derece bacak liposuction; alt bacak, üst bacak ve basen bölgesinde yağ aldırma işlemidir. Kısacası tüm bacaktaki yağları hedef alan ve bacakların ince ve kusursuz görünmesini sağlayan bir cerrahidir. İç bacak inceltme, üst bacak inceltme ve basen inceltme olarak ayrı da yapılabilen işlemlerin bir arada uygulanmasını amaçlar. 360 derece bacak liposuction işleminde eğer kişinin estetik bir problemi varsa diz ve ayak bileğine de müdahale edilir. 

Bacaklar kilo alımı sonrası yağ birikimi olan ve kalınlaşan ilk bölgelerdendir. Yaş alma ya da hareketsiz yaşam da bacak yağı sorununu ve deformasyonları artırır. Bu durumdan mutsuz ve rahatsız olan kişilerde bacak inceltme etkisi yaratan bacak liposuction çözüm sağlar. Bacak liposuction ile bacaktan yağ aldırma sonrası kişi hayalindeki sütun bacaklara kısa bir süre içinde kavuşur.

Özetlemek gerekirse 360 derece bacak liposuction; basen yağları sorunu giderme, ayak bileklerinde incelme, selülit görünümünde azalma, diz bölgesinde yağ aldırma ile daha simetrik bir görünüm, iç bacak yağ eritme ile sürtme probleminin ortadan kalkmasını sağlar. Bacak liposuction ile bacaktaki yağlar alınarak alt bacak ve üst bacak arasında orantı elde edilir.

Bacak Liposuction Kimlere Uygulanabilir?

360 derece bacak liposuction (Bacak İnceltme) hakkında bilgi almak ve randevu için formu doldurun.​

Bacaktaki yağlar nedeniyle mutsuz olan ve hayalindeki kusursuz ve ince bacaklara kavuşmak isteyen kişilere bacak liposuction uygulanabilir. Bacak liposuction; iç bacak yağları, basen yağları gibi bacak yağı oranı fazla olan ve bu sorunu diyet ve spor ile düzeltemeyen kişiler için uygun bir bacak estetiği yöntemidir.

Bacak liposuction bölgesel yağ aldırma sağlar; yani bir zayıflama yöntemi değildir. Bunun için aşırı kilolu, obez ya da obez sınırındaki kişiler için bacak liposuction işlemi uygun değildir. Bazı kişilerin de bacakları yapısal olarak kalındır. Bu kişilere de bacak inceltme estetik işlemi; yani bacak liposuction uygulanabilir. Bacak liposuction genel anestezi altında yapıldığı için kişinin anestezi almasına engel olacak bir hastalığı olmamalıdır. Bacak liposuction ile bacaktan yağ aldırma için kişinin 18 yaşını doldurmuş olması gerekir.

360 Derece Bacak Liposuction

360 Derece Bacak Liposuction İle Bacak Yağ Aldırma Nasıl Yapılır?

Bacaktan yağ alma sağlanan bacak liposuction sürecinde kişinin durumuna göre klasik liposuction, vaser liposuction ya da lazer liposuction tekniklerinden en uygun olana karar verilir. Bacak liposuction genel anestezi altında gerçekleşir. Genel olarak 1-2 saat aralığında sürer. Bacak yağı yoğunluğu arttıkça ve bacak bölgesinin geniş olması durumunda bacak liposuction süresi uzar.

Bacak yağ aldırma için uygulanan bacak liposuction işleminde çok küçük kesilerle bacağa birkaç kanül ile giriş sağlanır. Bacak liposuction yönteminde kullanılan kanüller, 2-3 milimetre kadar çok ince yapıdadır. Bacak liposuction sürecinde tercih edilen tekniğe göre bacaktaki yağlar eritilir. Klasik liposuction tekniğinde yağ dokusuna kanüller aracılığıyla erimesi için bir sıvı verilir. Yağlar minik parçalara ayrılır ve sıvılaştırılır. Lazerli liposuction tekniğinde kanül ucunda lazer dalgaları vardır. Bacaktaki yağlar lazer ile parçalanır. Vaser liposuction tekniğinde ise; bacak yağı eritmek için ultrason dalgaları kullanılır.

Kanüller aynı zamanda özel bir vakum sistemine bağlıdır. Bacaktaki yağlar eritildikten sonra özel bir vakum sistemi ile bacaktan yağ aldırma sağlanır. Bacak liposuction ile bacak yağ aldırma işlemi kişinin sağlığı da göz önünde bulundurularak planlanan ince ve estetik bacak profiline ulaşıncaya kadar devam eder.

Kişinin durumuna göre sırasıyla iç bacak yağ aldırma, basen yağ aldırma, alt bacak yağ aldırma işlemleri yapılır. Alt bacak liposuction sırasında kişinin dizinde ya da ayak bileğinde kalınlık varsa bu bölgelerden de yağ alma sağlanır. Estetik bir bacak görünümü için diz ve ayak bileği gibi bölgelerin de ince ve kusursuz bir görünüme sahip olması ve bacağın diğer alanları ile uyumlu olması gerekir. Eğer kişinin bacak yağı problemine ek olarak bacaklarında sarkma da varsa 360 derece bacak liposuction ile Bacak Germe ameliyatı da önerilir.

Randevu Talep Edin

Süreç:

"*" gerekli alanları gösterir

✓ Valid number ✕ Invalid number
Randevu almak istediğiniz doktorlarımızı seçiniz:
Bu alan doğrulama amaçlıdır ve değişiklik yapılmadan bırakılmalıdır.

Bacak Liposuction İle Bacak İnceltme Öncesi Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli?

 • Bacak liposuction öncesi bacaktaki yağlar ve dağılım oranları incelenir. İç bacak yağları, basen yağları, alt bacak yağları gibi tüm bacak profili analiz edilir. Bu çerçevede cerrahi bir planlama yapılır.
 • Bacak liposuction öncesi kullandığınız tüm ilaçları doktorunuza bildirin. Kan sulandırıcı ilaçların en az 10 gün önce bırakılması gerekir.
 • Eğer sigara kullanıyorsanız; bacak liposuction ile yağ aldırma öncesi sigaranın en az 3 hafta önce bırakılması önemlidir.
 • Bacak inceltme estetiği ameliyatından en az 6-8 saat önce bir şey yemeyin.
 • Bacak liposuction sonrası 1 gece hastanede yatış gerekir.
 • Bacaktan yağ aldırma sonrası bacakta hafif ağrılar olabilir. Bu ağrılar minimal düzeydedir. Tavsiye edilecek ağrı kesicilerle bacak liposuction cerrahisinden sonra oluşan ağrılar kontrol altına alınabilir.
 • Bacak inceltme estetiği sonrası ilk hafta ayakta çok kalınmaması ve ara ara bacakları yukarı kaldırarak dinlenilmesi önerilir.
 • Bacak liposuction sonrası bacaktaki şekillenmeyi desteklemek için belirli bir süre korse giyilmesi gerekir. Bu süre genellikle 4 hafta kadardır.
 • Bacak liposuction ile bölgesel yağ aldırma işlemi genelde basit bir işlemdir ve cerrahi sonrası iyileşme hızlıdır. Ancak bacak inceltme estetiği sonrası iyileşme süreci kişiden kişiye değişiklik gösterebilir. Genelde bacak liposuction sonrası 7 gün istirahat yeterli olur. 
 • Bacak liposuction işleminden 7 gün sonra kişi kendini iyi hissediyorsa ve doktorunun onayı varsa iş yaşamına dönebilir.
 • Bacak liposuction ile bacak yağ aldırma sonrası ödem, morluk ya da şişlik gibi etkiler görülebilir. Ancak bu etkiler kısa dönemlidir. Ödem, morluk ve şişlikler bacak liposuction işleminden 1 hafta sonra geçer.
 • Bacaktaki yağlar cerrahi bir işlemle alınır. Bunun için en az 1-2 ay bacak liposuction cerrahisi yapılan alanların zarar görmemesi için ağır kaldırılmamalıdır.
 • Bacak inceltme estetiği sonrası yaklaşık olarak 1 ay boyunca bacakların yoğun bir şekilde kullanıldığı spor aktiviteleri tavsiye edilmez.
 • Bacak liposuction ile sağlanan bacak estetiğini uzun süre korumak için dengeli beslenmeye dikkat edin. Bacak yağ aldırma cerrahisi sonrası iyileşme sağlanınca egzersizi hayatınızın bir parçası haline getirin.
 • Bir bacak inceltme ameliyatı olan bacak liposuction sonrası da sigara içmeyin. Sigara iyileşme sürecini geciktiren ve iz kalma riski yaratan önemli bir etkendir.
 • Bacak liposuction sonrası bacak görünümü son haline 6 ay içinde kavuşur.

Bacak Liposuction İle Bacak İnceltme Hakkında Sık Sorulan Sorular

Bacak inceltme operasyonu olan bacak liposuction 2-3 milimetre uzunluğundaki çok küçük kanüllerle gerçekleşir. Bu kanüllerin vücuda girmesi için bacağın iç kısmında kalacak şekilde çok küçük kesiler açılır. Bacak inceltme ameliyatındaki bu kesiler delik şeklindedir. Oldukça küçük olan bu kesiler belli bir süre sonra yok olur. Kişinin cilt yapısına ve operasyon sonrası belirtilen kurallara uyumuna göre bacak liposuction için yapılan bu kesilerin izi zamanla belirsizleşir. Bacak yağ aldırma sonrası iz kalmaması için sigara içilmemesi önemli bir noktadır.

Bacak liposuction ile bacak yağ aldırma işlemi kişiye özel olarak planlanan bir süreçtir. Çünkü her kişide iç bacak yağları, basen yağları ya da alt bacak yağlarının oranı farklıdır. Bacak liposuction süreci bacaktaki yağların miktarına ve bacak bölgesinin genişliğine ve hangi tekniğin uygulanacağına göre şekillenir. Klasik liposuction, lazer liposuction, vaser liposuction tekniklerinden en uygun olanına karar verilir. Bunun için standart bir bacak liposuction fiyatı belirtmek doğru olmaz. 

Bacak liposuction fiyatı ve bacak yağ aldırma işlemi hakkında bilgi almak için bize ulaşın ve randevu oluşturun.

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Benzer Uygulamalarımız

icon-angle icon-bars icon-times