Search

Vitamin Maskesi

İçerik Listesi

Vitamin maskesi, sağlıklı ve kusursuz bir cilt için vazgeçilmezdir. Vitamin maskesi; cildi temizlemek, nemlendirmek, beslemek için oldukça önemli bir destek sağlayan cilt bakımı uygulamasıdır. Yüz bölgesine uygulanan vitamin maskesi yorgun ve cansız ciltleri kısa zamanda toparlayarak bakım yapar ve cilt problemine yönelik tedavi için destekler. Vitamin maskesi, cilt için vitamin takviyesi sağlar ve bunun için yüz vitamini şeklinde de adlandırılır.

Vitamin Maskesi Nedir?

Vitamin maskesi içerdiği formülasyon ile cilde ihtiyacı olan bakımı profesyonel bir şekilde sağlayan medikal bir işlemdir. Vitamin maskesi, cildi kısa zamanda ve pratik bir şekilde besleyen ve canlandıran natural vitamin kaynaklarını içerir. Cilt temizleyici, cilt nemlendirici ve cilt yumuşatıcı maske etkileri bir aradadır. Vitamin maskesi günümüzde oldukça popüler hale gelen bir cilt bakım rutinidir. 

Vitamin maskesi, cilde basit bir şekilde uygulanan ve işlem sonucu da ciltten kolay bir şekilde arındırılan bir üründür. Her cilt tipine ve cilt sorununa yönelik olarak uygulanabilen vitamin maskesinin etkisi işlem sonucu fark edilir bir düzeyde olur. Vitamin maskesi diğer maskelerin ulaşamadığı alanlara ulaşarak cilde derin bir etki sağlar. Vitamin maskesi; PRP, mezoterapi ya da kimyasal peeling uygulamalarından sonra da uygulanabilir. Bu şekilde işlemlerin etkisinin artırılmasına da yardımcı olur.

Vitamin Maskesi

Vitamin Maskesi Çeşitleri Nelerdir?

Vitamin maskesi, cilde en etkili ve en doğru bakımı sağlamak için farklı çeşitlere sahiptir. Her cilt yapısının sorunları gibi ve ihtiyacı olan bakımları da farklılık gösterir. C vitamini maskesi, E vitamini maskesi gibi en çok tercih edilen maske türleri ile cilde ihtiyacı olan bakım tamamlanır ve yüz vitamin yüklemesi sağlanır. Vitamin maskesi işleminde cildin ihtiyacı olan vitamin ve mineraller gibi noktalar belirlenerek uygulanacak çeşit seçilir. 

Karma, yağlı ya da problemli ciltler için reaffirming maskesi, oksijen desteği için green maskesi, C vitamini desteği için vitamin vegetable maskesi, yatıştırıcı etki için A- B ve E vitaminlerini içeren sensitive maskesi, yüksek nem takviyesi için novanew maskesi, antioksidan ve detoks etkisi için green tea maskesi, hücre yenileme için rgnerin maskesi, sıkılaştırıcı ve yenileyici özellik için re6tense maskesi, antioksidan ve koruyucu destek için amino asit, vitamin ve proteinler ile zengin biyolojik formüle sahip olan goji maskesi, canlandırıcı ve yenileyici etki için cilde pozitif iyonlar yükleyerek ışıltı veren gold maskesi gibi farklı vitamin maskesi çeşitleri bulunmaktadır. Vitamin maskesi uygulamadan önce cilt analizi sağlanır ve kişi için en uygun maske türüne karar verilir. Uygun ciltlere farklı seanslarda farklı türde vitamin maskesi uygulanabilir.

Vitamin Maskesi hakkında bilgi almak ve randevu için formu doldurun.

Vitamin Maskesi Nasıl Kullanılır?

Vitamin maskesi oldukça konforlu bir işlemdir. İşlem sırasında kişi bir ağrı ya da acı hissetmez. Bunun için işlem öncesinde herhangi bir anestezik ürün kullanılmaz. Vitamin maskesi işlemi için öncelikle cilt makyaj ve kirden arındırılacak şekilde bir solüsyonla temizlenir. Daha sonra cildin ihtiyacına göre belirlenen vitamin maske çeşidi işlem için hazırlanır. Vitamin maskesi içerisindeki jel ve toz birleştirilir. Vitamin maskesi uygun kıvama gelene kadar 30 saniye kadar karıştırılır. Daha sonra bir spatula yardımı ile maske yüze uygulanır ve eşit bir şekilde yüze yayılır. Bu esnada kişinin gözleri ve dudakları da kapalı olur. Burun deliklerinden rahatlıkla nefes alabilir.

Vitamin maskesi bir süre sonra yüzde donmaya başlar. Vitamin maskesinin yüze sürülmesi 4 dakika içerisinde maske donmadan tamamlanır. Maske yüze sürüldükten sonra 15- 20 dakika kadar beklenir ve ciltle bütünleşmesi sağlanır. Son adım olarak da donan maske yukarıdan aşağıya doğru tek bir parça halinde çıkarılır. Vitamin maskesi tek parça halinde ciltten alınan bir özellikte olduğu için işlem sonu ekstra bir temizleme işlemine gerek kalmaz. Vitamin maskesi sonrası kişi isterse iş ya da sosyal yaşamına devam edebilir. İşlem, ciltte günlük yaşamını etkileyecek herhangi bir reaksiyon ya da yan etki yaratmaz.

Randevu Talep Edin

"*" gerekli alanları gösterir

✓ Valid number ✕ Invalid number
Randevu almak istediğiniz doktorlarımızı seçiniz:
Bu alan doğrulama amaçlıdır ve değişiklik yapılmadan bırakılmalıdır.

Vitamin Maskesi Kimler İçin Uygundur?

Vitamin maskesi genelde tüm cilt tiplerinin kullanımına uygun özelliktedir. Cilde yüzeyel olarak gerçekleşen bir işlem olduğu için 18 yaş sonrası kadın, erkek herkese uygulanabilir. Artık kadınlar kadar erkekler de cilt bakımına önem vermektedir. Vitamin maskesi erkekler için de ideal bir nemlendirme ve besleme ile cilde bakım sağlar. 

Vitamin maskesi işlemi kimyasal bir uygulama olmadığı için uygulamanın sakıncalı olduğu bir grup yoktur. Yaş ilerledikçe cildin canlılığını korumak için ihtiyacı olan vitamin ve mineral kaynakları azalma eğilimi gösterir. Bunun için bazı medikal desteklerin sağlanmalıdır. Özellikle 25 yaş sonrası vitamin maskesi gibi cilt bakımı uygulamalarına artı önem vermek gerekir. 

Yaşın ilerlemesinin yanı sıra güneşin etkisi, yoğun sigara ya da alkol kullanımı, uykusuzluk, yeteri kadar su içmemek ve sağlıklı beslenmemek de ciltte bu eksikliklerinin oluşumunu hızlandırır. Bu etkenler doğrultusunda cildinde nem, canlılık kaybı yaşayan kişiler vitamin maskesi için en ideal adaylardır.

Vitamin Maskesi Cilde Ne Fayda Sağlar?

Vitamin maskesinin içeriğine göre cilde sağladığı faydalar da farklılaşır. Genel olarak cilt sorununa yönelik uygulanan vitamin maskesi cildi onarır ve etkili bir bakım yapar. Vitamin maskesi ciltte eksilen kaynakları tamamlayarak cildi gençleştirir. Vitamin maskesi, çeşidine göre formüle edilmiş ürünlerle cilde derinlemesine nüfus eder ve yoğun bir nem sağlar. 

Doğal nemlendirici bir güç olan vitamin maskesi cildin ph dengesini sağlamaya destek verir. Cilde nem kadar oksijen de sağlar. Kısa zamanda cildi toparlar ve yeniler. Vitamin maskesi ciltte hücresel bir yenileme başlatır. Sağladığı vitamin desteği ile cildin elastikiyet kaybını önler. Cildi yatıştırır ve sıkılaştırır. 

Vitamin maskesi aynı zamanda dış etkenlere karşı cildi güçlendirerek koruyucu bir bariyer oluşturur ve olası problemlere karşı önlem almayı sağlar. Serbest radikallere karşı da cildi korur. Düzenli uygulanan vitamin maskesi ile cilt; hava kirliliği, güneş gibi dış etkenlere karşı daha dayanıklı olur. Vitamin maskesi cildin sıcaklığını 6 derece düşürür ve drenaj etkisi yapar. Bu şekilde göz altı morlukları ve siyah halkalara karşı da etki gösterir.

Vitamin Maskesi

Vitamin Maskesi Öncesi ve Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Vitamin maskesi uygulamadan önce cilt analiziniz yapılır ve cildinizin ihtiyacı olan bakımlar belirlenir.
 • Cildinizin ihtiyacına yönelik vitamin maskesi türü seçilir.
 • Daha önce yaptırdıysanız botoks ya da dolgu işlemleriniz konusunda hekiminize bilgi verin.
 • Vitamin maskesi sonrası hemen iş ve sosyal hayatınıza devam edebilirsiniz.
 • Vitamin maskesi uygulandıktan sonra cildinize en az 8 saat su değdirmeyin.
 • Cildi temizlemek ve beslemek amacıyla uygulanan vitamin maskesi sonrası 1- 2 gün makyaj yapmayın.
 • İşlem sonrası cildi güneşten korumak gerekir. Vitamin maskesi uygulandıktan sonra özellikle ilk 2- 3 gün yoğun güneş ışığına maruz kalmayın.
 • Yüksek koruma faktörlü güneş koruyucu kremler ya da geniş kenarlı şapkalar kullanın.
 • Vitamin maskesi uygulandıktan sonra hekiminizin yönlendirmesi ile cildinizi nemlendirmeye devam edin. 
 • Cildin nem dengesini korumak için bol su için.
 • İlk gün banyo yapmayın. Daha sonraki günlerde de ılık su kullanın.
 • Vitamin maskesi sonrası 2 hafta kadar havuz, solaryum, sauna, hamam gibi aktivitelerden uzak durun.
 • Vitamin maskesi yaptırdığınız gün yoğun terlemeye neden olacak spor aktiviteleri yapmayın.
 • Uygulama sonrası 2- 3 gün yüz üstü yatmayın. 
 • Vitamin maskesi işleminden etkili sonuçlar almak için belirlenen seanslarınıza düzenli bir şekilde devam edin.

Vitamin Maskesi Konusunda Sık Sorulan Sorular

Vitamin maskesi içeriğindeki tüm ürünler cildin doğasına uygun ve cilt için faydalı maddelerdir. Vitamin maskesi zaten cildi beslemek ve onarmak için uygulanan bir işlemdir. Bunun için içeriğinde cilde zarar verebilecek bir madde barındırmaz. Son teknoloji ile geliştirilen ürünlerle vitamin maskesi, cildin ihtiyacı olan bakımı sağlamanın yanında yaşlanma belirtilerini ortadan kaldıran ve genç cilt görünümünü destekleyen bir içeriğe sahiptir. Her cilt tipinde ve cilt renginde her mevsim güvenle uygulanabilir. Vitamin maskesi uygulama sonrasında ciltte herhangi bir reaksiyon ya da alerjik duruma sebebiyet vermez.

Vitamin maskesi profesyonel bir cilt bakımı uygulamasıdır. Cildi yoğun bir şekilde nemlendirme, besleme etkisine sahiptir. Cilt sağlığı ve en etkili sonuçlar için vitamin maskesi bakımı ayda bir seans olacak şeklinde yaptırılabilir. Eğer her ay bir kere vitamin maskesi yaptıramayacaksanız bu durumda; en az 2-3 ayda bir olacak düzende vitamin maskesi yaptırmanız tavsiye edilir. 

Vitamin maskesi her cilt tipine uygulansa da cildin ihtiyacına göre kullanılan maske çeşidi ya da seans sayısı farklılık gösterir. Bunun için vitamin maskesi cilt bakımı fiyatları değişkenlik gösterebilir. Kişinin cilt ihtiyacına göre vitamin maskesi bakım ürünü seçilir ve düzenli seanslarla uygulanır. Vitamin maskesi, başarılı sonuçlar almak için farklı medikal cilt bakım işlemleri ile kombine de edilebilir. Burada tamamen kişiye özel bir planlama ile ilerlenir. Bu nedenle vitamin maskesi için fiyat, muayene sırasında yapılan cilt analizi sonrası belirtilebilir.

Vitamin maskesi uygulamaları konusunda ayrıntılı bilgi almak için bizimle iletişime geçin!

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Benzer Uygulamalarımız

icon-angle icon-bars icon-times