Search

Dekolte Estetiği

İçerik Listesi

Dekolte estetiği, göğüs ve boyun bölgesini gerginleştirmek, hacim kazandırmak ve gençleştirmek için yapılan bir dizi işlemi ifade eden ve son dönemde oldukça popüler olan bir estetik operasyondur. Dekolte estetiği, boyun kırışıklığı sorununun giderilmesi, göğüs dekoltesi görünümünün daha estetik hale getirilmesini amaçlar. Dekolte estetiği sürecinde dekolteyi bozan göğüs çukuru, dekolte kırışıklığı gibi sorunlar uygun teknik işlemlerle giderilir. Dekolte estetiği, arzu edilen genç bir dekolte görünümünü kişiye sunar.

Dekolte Nedir? Dekolte Estetiği Nedir?

Dekolte, memelerin sütyen takıldığında açıkta kalan; yani görünen üst kısmını ifade eder. Özellikle bazı kıyafetlerde oldukça ortaya çıkan dekolte bölgesinin estetik görünümü birçok kadın için güzel ve genç görünmenin önemli noktalarından biridir. İdeal göğüs estetiği; simetrik, dolgun, pürüzsüz; yani iyi bir göğüs dekoltesi sunmalıdır. Dekolte estetiği, göğüs ve boyun bölgesini kapsar. Tüm bu alanlarda oluşan hacim kaybı, sarkma, kırışıklık gibi problemleri ortadan kaldırmayı amaçlar. Dekolte estetiği, dekolte bölgesinde yaşanan soruna yönelik olarak planlanan tedavi prosedürünü içerir.

Dekolte Estetiği

Dekolte Bölgesindeki Sorunlar Nelerdir?

Yüzümüz gibi aslında dekolte bölgesi de güneş, kirli hava gibi birçok dış faktöre maruz kalır. Yaşın ilerlemesiyle cilt elastikiyetinin kaybolması ve kırışıklık problemleri boyun ve dekolte bölgesinde de yaşanır. Birçok kadın göğüs dekoltesini beğenmediği için istediği gibi giyinemez ve bu sorunu çözmek için bazı estetik işlemlere başvurur. Boyun kırışıklıkları, göğüs bölgesinde hacimsel eksiklik, dekolte kırışıklığı, göğüsler arası fazla mesafe gibi tüm bu problemler dekolte estetiği ihtiyacını doğurur. Dekolte estetiği birçok kadının muzdarip olduğu tüm bu sorunlara çözüm sağlar.

Dekolte Estetiği İçin Temel Kriterler Nelerdir?

Kadınlar genelde göğüs dekoltesinin daha iyi ve daha genç bir görünüme sahip olmasını ister. İyi bir göğüs dekoltesi için bazı faktörler vardır. Göğüs dekoltesi için ilk faktör hacimsel dolgunluktur. Dekolte bölgesinin estetik bir dolgun görünüme sahip olması gerekir. Genelde memeleri küçük olan kadınlar, dekolte bölgesinin düz, boş bir görüntüye sahip olmasından dolayı oldukça mutsuzlardır.

Özellikle emzirme sonrası yaşanan hacim kaybı ve sarkma durumlarından göğüs dekoltesi de etkilenir. Üst meme dokusu hacminin azalması, aşağıya doğru sarkması dekolte estetiğini de yok eder. Birçok kişi sürekli “push up” tarzı destekli sütyenler kullanarak bu dekolte sorununu çözmeye çalışır. Ancak bu formül bazı kişiler için yeterli olmaz; çünkü memenin bütün olarak hacminde yetersizlik durumu olur. Bu da ideal göğüs dekoltesi açısından önemli bir problem oluşturur.

İdeal göğüs estetiği için bir diğer kriter göğüs dekoltesinde çizgilerin, dekolte kırışıklığının olmamasıdır. Ancak dekoltedenilen bölgedeki deri, vücudun diğer alanlarındaki deriye göre daha hassas bir yapıya sahiptir. Dekolte bölgesinde yağ dokusu da oldukça azdır; bu yüzden derinin esneklik oranı da düşüktür. Bu yüzden dekolte kırışıklığı riski yüksektir.

Dekolte estetiği hakkında bilgi almak ve randevu için formu doldurun.

Dekolte Estetiği Nasıl Yapılır?

Dekolte estetiği, dekolte bölgesindeki cildin elastikiyetini artırma, kırışıklığını ve hacimsel eksikliğini gidermek amacıyla yapılan bir ya da birkaç estetik işlemi içerebilir. Kişinin dekolte bölgesindeki sorunlarına göre estetik işlemlere karar verilir. Kimi zaman tek kimi zaman birkaç işlem kombinasyon planlaması ile bir arada uygulanabilir. Örneğin; kişin dekolte kırışıklığı varsa Botoks Uygulamaları ile pürüzsüz ve genç bir dekolte görünümü sağlanabilir. Boyun botoksu ile boyun kırışıklığı sorunu çözülebilir. Dekolte bölgesi kırışıklığı sorunlarında da botoks çözüm sağlayabilir.

Dekolte estetiği için hyalüronik asit içerikli Dolgu Uygulaması da kişinin dekolte kırışıklığı ya da göğüs çukuru sorununun varlığına göre yapılabilir. Vücutta doğal olarak zaten bulunan hyalüronik asidin vücuda herhangi bir zararı yoktur. Dekolte bölgesine yapılan bu dolgu işlemiyle göğüs dekoltesindeki deri kalitesi net bir şekilde artırılır. Dekoltebölgesindeki cildi canlandırmak için Peeling işlemi de yapılabilir. Peeling işlemi, uygun hastalarda göğüs dekoltesindeki cilt elastikiyetinin artmasına destek verir.

İyi bir göğüs dekoltesine sahip olmak için önemli kriterlerden bir diğeri de dolgun ve dik göğüslerdir. Dekoltebölgesindeki kırışıklık ve sarkma problemi ciddi derecede ise göğüs estetiği operasyonlarına başvurulabilir. Bu durumda kişinin meme doku oranı az ise Yağ Enjeksiyonu ile Meme Büyütme işlemi ile dolgunluk sorunu çözülebilir.

Kişinin meme dokusu, yağ enjeksiyonu ile çözümlenemeyecek kadar eksikse bu durumda silikon meme protezi ameliyatı ile meme büyütme sağlanabilir. İdeal bir dekolte estetiği yaratmak için hacimsel dolgunluk oldukça önemlidir. Bu yüzden kişinin memeleri çok küçükse bu sorun Meme Büyütme estetiği ile giderilebilir. Yine ideal göğüs dekoltesi denilen profili yakalamak için kişinin memelerinde sarkma varsa aynı seansta Meme Dikleştirme operasyonu da uygulanabilir.

Memelerin birbirine olan uzaklığın fazla olması ya da memelerin gerekenden daha fazla bitişik olması da ideal göğüs dekolte görünümünü etkileyen bir kriterlerdir. Bu sorunlar da dekolte bölgesinin güzel bir görüntüye sahip olmasını engelleyebilir. Bu durumda da meme estetiği teknikleri ile bu ayrıklık ya da bitişiklik sorunları giderilir. Memeler arası mesafe ideal orana getirilerek dekolte estetiği sağlanır.

Dekolte Estetiği Kimlere Yapılır?

Dekolte estetiği, boyun ve göğüs bölgesini içeren dekolte dediğimiz bölgedeki kırışıklık, hacim kaybı ve sarkma problemleri nedeniyle oluşan görünümden mutsuz ve rahatsız olan her kadına uygulanabilir. Bu tarz dekolte sorunları çoğunlukla 40 yaş sonrası görülür. Yani yaşın ilerlemesine bağlı olarak oluşur; ancak daha genç yaşlarda da göğüs dekoltesi sorunları görülebilir.

Güneşe aşırı maruziyet ya da yanlış kozmetik ürün kullanımları dekolte deformasyonunun daha genç yaşlarda görülmesine neden olabilir. Bu sorunlar çerçevesinde yıpranan dekolte bölgesinin bu görüntüsü, kişinin olduğundan daha yaşlı görünmesine de neden olabilir. Tüm bu şikayetler ile estetik kaygılar yaşayan 18 yaş üzerindeki tüm kadınlara dekolte estetiği yapılabilir.

 

Randevu Talep Edin

Süreç:

"*" gerekli alanları gösterir

✓ Valid number ✕ Invalid number
Randevu almak istediğiniz doktorlarımızı seçiniz:
Bu alan doğrulama amaçlıdır ve değişiklik yapılmadan bırakılmalıdır.

Dekolte Estetiği Öncesi ve Sonrası Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Dekolte estetiğini sağlamak için yapılacak botoks ya da dolgu işlemleri özel bir hazırlık süreci gerektirmez. Bu işlemlerde dikkat edilmesi gereken noktalara Botoks Uygulamaları ve Dolgu Uygulamaları sayfalarımızdan ulaşabilirsiniz.

Dekolte estetiği sürecinde cerrahi işlemler uygulanacaksa aşağıdaki noktalara dikkat edilmesi gerekir.

 • Dekolte estetiği öncesi ailede meme kanseri öyküsü sorgulanmalıdır. Bunun için ailenizde meme kanseri hikayesi varsa bunu mutlaka doktorunuza belirtin.
 • 40 yaş ve üzerindeyseniz ultrason ya da mamografi gibi bazı meme tetkikleri istenir.
 • Dekolte estetiği öncesi en az 3 hafta önce sigaranın bırakılması gerekir.
 • Kan sulandırıcı etkisi olan bazı ilaçlar ameliyattan bir süre önce bırakılmalıdır. Bunun için kullandığınız tüm ilaçları doktorunuza bildirin.
 • Dekolte estetiği operasyonlarından en az 6 saat önce yemek yemeyi bırakın.
 • Ameliyat sonrası duruma göre 5-7 gün arasında istirahat önerilir.
 • Göğüs dekoltesi deformasyonunun giderildiği bu operasyonlarda eriyen dikişler kullanılır. Bu yüzden dikişlerin alınması gerekmez.
 • Ameliyattan sonra iki gün boyunca duş alınmaması önerilir. Daha sonra da duş alınırken aşırı sıcak su kullanılmamalıdır.
 • Ameliyat sonrası göğüs bölgesi sert darbelere karşı korunmalıdır.
 • Dekolte estetiği operasyonlarından sonra 4 hafta kadar ağır kaldırmayın ve ağır spor yapmayın.
 • Dekolte estetiği sonrası yatış pozisyonunuza dikkat edin. Yüz üstü yatılması, göğüs bölgesine baskıya yol açar. Bunun için yüz üstü yatmayın.
 • Yaklaşık olarak 2 ay boyunca solaryum, havuz, sauna gibi aktivitelerden uzak durun.
 • Ameliyat sonrası göğüs bölgenizi bir süre güneşten koruyun.
 • Dekolte estetiği sonrası önerilen spor sütyenini düzenli olarak kullanın. Bu sütyenlerin düzenli kullanılması meme ve göğüs dekolte profilini destekler.

 

Dekolte Estetiği Konusunda Sık Sorulan Sorular

Dekolte bölgesindeki sorunları gidermek için yapılan dekolte estetiği aşamalarından botoks ve dolgu işlemleri iğne enjeksiyonu ile gerçekleşir. Bu enjeksiyon işlemleri, herhangi bir iz kalmasına yol açmaz. Göğüs dekoltesindeki hacim kaybı için yapılan yağ enjeksiyonu ile meme büyütme işlemi sürecinde de yağ alımı ve yağ transferi gibi aşamalar da birkaç küçük delikten sağlanır. Bunun için yağ enjeksiyonu ile meme büyütme işleminde de iz kalma riski çok azdır.

Kişinin meme dokusu kaybı ve sarkma problemleri olmasından dolayı dekolte estetiği sürecinde uygulanan meme büyütme ve meme dikleştirme operasyonlarında ise uygulanan özel tekniklerle ameliyat kesileri; meme başı veya meme altında gizlenir. İzler görünmeyecek şekilde saklandığı için dekolte estetiği bozulmaz. Ancak tüm bu dekolte estetiği işlemlerinde iz kalma riskinin olmaması için cerrahın bu konudaki deneyimi, uzmanlığı oldukça önemlidir. Ameliyat sonrası hastanın da belirtilen kurallara uyum sağlaması gerekir.

İyi bir göğüs dekoltesi için yapılacak botoks ve dolgu işlemleri genel olarak 15-20 dakika içinde tamamlanır. İdeal göğüs dekoltesine ulaşmak için yağ enjeksiyonu ile meme büyütme işlemi yapılacaksa bu işlem 1-2 saat kadar sürer. Dekolte estetiği sürecinde uygulanan meme dikleştirme ve meme büyütme ameliyatları ise 2-3 saat aralığında sürer.

Dekolte estetiği sürecinde uygulanan botoks ya da dolgu işlemlerinde yapılacak iğne enjeksiyonu için anestezik bir krem sürülmesi yeterli olur. Bu krem göğüs bölgesinin lokal olarak uyuşturulmasını ve herhangi bir acı hissedilmemesini sağlar. Göğüs dekoltesi sorunlarının çözülmesi için uygulanan yağ enjeksiyonu ile meme büyütme, meme dikleştirme ya da meme büyütme ameliyatlarında ise genel anestezi tercih edilir. Dekolte estetiği için cerrahi operasyonlar yapılmışsa kişinin hastanede bir gün kalması gerekir.

Dekolte estetiği kişinin yaşadığı problemlere göre belirlenen tedavi seçenekleri ile oluşur. Bu süreçte bir ya da birkaç işlem bir arada uygulanabilir. Bu tamamen kişinin göğüs dekoltesi alanındaki sorunun türüne, derecesine göre şekillenir. Meme büyütme ameliyatı, meme dikleştirme ameliyatı, meme küçültme estetiği, botoks, dolgu, yağ enjeksiyonu ile meme büyütme işlemleri uygulanabilir. Dekolte estetiği fiyatı da bu çerçevede oluşur. Bunun için standart bir dekolte estetiği fiyatı belirtmek mümkün değildir.

Dekolte estetiği fiyatı konusunda bilgi almak için formu doldurun.

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Benzer Uygulamalarımız

icon-angle icon-bars icon-times