Search

Yüz Işıltı Dolgusu

İçerik Listesi

Yüz ışıltı dolgusu, daha sağlıklı ve daha gergin bir cilt görünümü sağlayarak cildi gençleştiren medikal bir işlemdir. Yüz ışıltı dolgusu özellikle yüzdeki kırışıklık ve sarkma problemlerinde etki gösterir. Günümüzde oldukça popüler bir uygulama olan yüz ışıltı dolgusu kısa zamanda ciltte yenilenme yaratarak hayal edilen parlak ve genç bir cilde kavuşturur.

Yüz Işıltı Dolgusu Nedir?

Cildin nem kaybı yaşaması önemli bir sorundur. Cilt, su tutamazsa nemini kaybeder ve zamanla elastikiyetini yitirir. Bu da kırışıklık görünümünü artırır. Kırışıklığın yanında nemsiz kalan cilt, parlaklığını da kaybeder ve matlaşır. Yüz ışıltı dolgusu içeriğinde bulunan hyalüronik asit ve vitaminlerle ciltteki birçok sorunun çözümüne etki sağlar. Kısa zamanda yüzdeki kırışıklık görünümünü azaltır ve genç bir cilt görünümünü destekler. Yaşın ilerlemesi ya da farklı nedenlerle cilt kalitesinin azaldığı durumlarda oldukça etkili olan yüz ışıltı dolgusu bu olumsuz etkiyi terse çevirir ve cilt kalitesini artırır. Yılların ya da çevresel faktörlerin cilde verdiği hasarları onaran yüz ışıltı dolgusu ismindeki gibi ciltte ışıltı ve parlaklık katar. 

Neden Yüz Işıltı Dolgusu?

Cildin nem dengesi için oldukça önemli olan hyalüronik asit maalesef yaşın ilerlemesi ile cildimizde azalma eğilimi gösterir. Hatta vücutta üretilen hyalüronik asit maddesinin etkisi de daha kısa süreli olur. Yaşam tarzı ya da bazı çevresel faktörlerin etkisi ile bu azalma kimi zaman daha erken yaşlarda ve daha hızlı bir şekilde olur. Sağlıksız beslenme, az ve kalitesiz uyku, güneş ışınları, sigara içmek,hava kirliliği, yeterli su içmeme gibi birçok faktör, hyalüronik asit yapısının ciltte hızla azalmasına neden olur. Ciltte hyalüronik asit maddesinin azalması cilt elastikiyetinin kaybolmasına, kırışıklıkların artmasına ve sarkmaların oluşmasına zemin hazırlar. Yüz ışıltı dolgusu, diğer dolgu uygulamalarındaki gibi tüm bu sorunların çözümüne destek veren ideal bir cilt onarım işlemidir. 

Yüz ışıltı dolgusu cildin genç görünmesini destekler, kaybedilen cilt elastikiyetinin kazanılmasını sağlar, kırışıklık görünümünü azaltır, ciltte belirgin bir sıkılık yaratır. Genç ve güzel görünen bir cilt her insanı mutlu eder. Yüz ışıltı dolgusu cilt sorunları sebebi ile estetik kaygı yaşayan kişilerin kendilerini daha mutlu ve özgüvenli hissetmelerini sağlar. Düzenli bir şekilde yapılan yüz ışıltı dolgusu ile cilt, uzun süre genç kalır ve canlılığını korur. Çünkü hem yaşın ilerlemesi hem de çevresel faktörlere karşı yüz ışıltı dolgusu ciltte güçlü bir kalkan oluşturur. Yüz ışıltı dolgusu ile bu kalkan cildin tazeliğini korumaya yardımcı olur. Kısacası yüz ışıltı dolgusu ile cildin nem kaybı engellenir ve yaşlanma potansiyeli durdurulur.

Yüz Işıltı Dolgusu hakkında bilgi almak ve randevu için formu doldurun.

Yüz Işıltı Dolgusu Nasıl Yapılır?

Yüz ışıltı dolgusu, mikro enjeksiyonlarla yüze gerçekleşen bir işlemdir. İşlem öncesi ilk adım olarak cilt, antiseptik bir solüsyonla temizlenir. Yüz ışıltı dolgusu aslında ağrılı bir işlem değildir; ancak iğne enjeksiyonuna bağlı hiçbir acı hissedilmemesi için işlem öncesi anestezik  krem sürülür. Krem sürüldükten sonra etki etmesi için 15-20 dakika kadar beklenir. Ardından yüz ışıltı dolgusu için yüzde sorunlu bölgelere mikro enjeksiyonlar gerçekleşir. Yüze canlılık ve parlaklık veren yüz ışıltı dolgusu, 1-2 cm aralıklarla sorunlu olan tüm cilde uygulanır ve cildin orta tabakası olan dermise kadar iletilir. 

Yüz ışıltı dolgusu içerisindeki vitaminler ve hyalüronik asit ile cildin derin katmanlarına verilir. Bu şekilde cilde daha hızlı bir şekilde etki eder; yani cilt daha çok su tutar ve nemini korur. Bu da gergin ve canlı cilt hedefine daha hızlı ulaşmayı sağlar. Yüz ışıltı dolgusu cildi doğal bir şekilde dolgunlaştırır ve canlandırır. Aynı zamanda cilt elastikiyetini korur. Yüz ışıltı dolgusu uygulama yapılacak bölge sayısına göre değişse de çoğunlukla 15-20 dakika içinde tamamlanır. Yüz ışıltı dolgusunun ardından kişi, iş ve sosyal yaşamına hemen geri dönebilir.

Yüz Işıltı Dolgusu

Yüz Işıltı Dolgusu Kimler İçin Uygundur?

Yüz ışıltı dolgusu; kırışıklık, cilt kuruluğu, esneklik kaybı, göz altı morlukları gibi problemleri olan kişiler için ideal bir işlemdir. Cildi matlaşan ve ince kırışıklıkları oluşmaya başlayan kişiler en uygun adaylardır. Yüz ışıltı dolgusu için yaş sınırı 18’dir. Cilt kalitesini önemli bir oranda arttıran yüz ışıltı dolgusu kadın, erkek herkese yapılabilir. Yüz ışıltı dolgusu her mevsimde her cilt rengine ve cilt tipine güvenle uygulanabilir. Yüz ışıltı dolgusu hamilelik ve emzirme dönemlerinde uygulanmaz. Kişinin genel sağlık durumu da işlem için uygun olmalıdır. Diyabet, kanser ya da kan hastalıkları gibi önemli sağlık sorunlarının olmaması gerekir. Yüz ışıltı dolgusu uygulanacak ciltte herhangi bir dermatolojik rahatsızlığın da olmaması gerekir.

Randevu Talep Edin

Süreç:

"*" gerekli alanları gösterir

✓ Valid number ✕ Invalid number
Randevu almak istediğiniz doktorlarımızı seçiniz:
Bu alan doğrulama amaçlıdır ve değişiklik yapılmadan bırakılmalıdır.
Yüz Işıltı Dolgusu

Yüz Işıltı Dolgusu Öncesi ve Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli?

 • Brotoks, öncesinde özel bir hazırlık süreci gerektirmez. Ancak botoks öncesi genel sağlık durumunuz ve kullandığınız tüm ilaçlar konusunda hekiminize bilgi verin.
 • Kan sulandırıcı ilaçların botoks işleminden belirli bir süre önce bırakılması gerekir. Bu konuda hekiminiz sizi bilgilendirecektir.
 • Erkeklere özel botoks işlemi sonrası yüz bölgesi sert darbelere karşı korunmalıdır.
 • Botoks uygulanan bölgeleri bir süre ovuşturmayın. Aksi takdirde bu, botoksun farklı kaslara dağılmasına neden olabilir.
 • Erkek botoks uygulaması sonrası sosyal ve iş yaşamınıza hemen dönebilirsiniz.
 • Botoks işleminden sonra en az 12 saat öne eğilme hareketinde bulunmayın. Dik duruş pozisyonunu korumaya çalışın.
 • Botoks sonrası özellikle ilk 24 saat sırt üstü ve daha dik pozisyonda uyumaya çalışın. Yüz üstü yatmayın.
 • Uygulama sonrası botoks enjeksiyonu yapılan bölgelerin hijyenine dikkat edin.
 • Erkek botoks işlemi sonrası yüzünüzü güneş ışınlarından koruyun. Yoğun koruma faktörlü güneş kremi ya da şapka kullanabilirsiniz.
 • İlk 6 saat yüzünüzü yıkamayın, tıraş olmayın ya da duş almayın. Daha sonra da birkaç gün aşırı sıcak su kullanmamaya çalışın.
 • Erkeklere özel uygulanan botoks işleminden sonra en az 1-2  gün sauna, hamam, solaryum ya da havuz gibi aktivitelerden uzak durun.
 • Botoks sonrası ilk günlerde yüz kaslarını zorlayan mimik hareketleri yapmayın.
 • Erkeklerde botoks işlemi sonrası kişiden kişiye değişse de enjeksiyona ve cilt yapısına bağlı olarak hafif morarma ve şişlikler görülebilir. Bu etkiler oldukça normaldir. Birkaç gün içinde geçer.
 • Morluk ve şişliği önlemek için botoks sonrası yüz bölgesine hafif soğuk uygulamalar yapılabilir.

Yüz Işıltı Dolgusu Konusunda Sık Sorulan Sorular

Yüz ışık dolgusu yüzde kırışıklık, sarkma, çökme gibi deformasyonların görüldüğü alanlara uygulanabilir. Kısacası yüzde her alana uygulama yapılabilir. Yüz ışık dolgusu; göz altına, göz çevresine, burundan ağız kenarına inen gülme çizgilerine, dudaklara, çeneye, şakaklara, burun kenarlarına, kaş arasına uygulanabilir. Kişinin isteğine ve cilt ihtiyacına bağlı olarak bu bölgelere yüz ışıltı dolgusu yapılabilir. Hekim tarafından gerekli görülürse yüz ışık dolgusu Somon DNA işlemi ya da PRP ile kombine edilebilir.

Yüz ışıltı dolgusu seans sayısı kişinin cilt yapısına ve cilt sorunlarına göre belirlenir. Genellikle 10 gün ara ile cildin ihtiyacına göre 2 ya da 3 seanslık kürler uygulanır. Ancak cilt sorunları daha yoğun ise yüz ışıltı dolgu seans sayısı artırılabilir. Yüz ışıltı dolgusu kürleri yılda 2 kez yapılabilir. Genellikle yaz ve kış başlangıçları yüz ışıltı dolgusu için en ideal dönemlerdir.

Yüz ışıltı dolgu işleminin etki süresi kişiden kişiye farklılık gösterir. Kişinin yaşı, cilt yapısı, cilt sorunlarının boyutu gibi birçok faktör bu süreçte etkili olur. Ancak çoğunlukla yüz ışıltı dolgusu 5-7 gün içinde etki gösterir. Bir hafta içinde cilt kalitesinde belirgin bir artış olur. Cilt nem oranı yükselir. Cilt parlaklığı ve esnekliği artar. İnce kırışıklıklarda azalma görülür. Yüz ışıltı dolgusu düzenli seanslar şeklinde uygulanırsa kalıcılık etkisi uzun süreli olur. Cilt yaşına ve yapısına göre değişse de düzenli uygulamalar sonrası yüz ışıltı dolgusu bir yıl kalıcılık gösterir.

Yüz ışıltı dolgusu için standart bir fiyat belirtmek mümkün değildir. Çünkü yüz ışıltı dolgusu fiyatı işlemin yapılacağı alanın sayısına, büyüklüğüne ya da kullanılacak dolgu miktarına göre şekillenir. Yine kişinin cilt sorununa göre uygulanması gereken seans sayısı da her birey için farklı olabilir. Bunun için işlem öncesi gerçekleşecek muayenede kişi için en uygun doz ve seans sayısı belirlenerek yüz ışıltı dolgu fiyatı verilebilir.

Yüz ışıltı dolgusu işlemi hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçin.

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Benzer Uygulamalarımız

icon-angle icon-bars icon-times