Search

Mezobotoks

İçerik Listesi

Mezobotoks; ince çizgileri,kırışıklıkları azaltarak daha pürüzsüz ve daha genç görünen bir cilde neden olan kozmetik bir işlemdir. Az miktarda botulinum toksini , mineraller ve vitaminler ile seyreltilmiş bir içerikten oluşan mezobotoks ile doğal bir güzellik ı amaçlanır. Mezobotoks ter ve yağ bezlerinin yanı sıra yüz kaslarının yüzeysel tabakasını azaltmak için cilde çoklu küçük botoks dozları enjekte etmeyi içermektedir. Mezobotoks; botoks gibi yalnızca alın, kaş arası ve kaz ayağına değil, aynı zamanda göz altları, ağız çevresi, yanaklardaki yelpaze çizgileri başta olmak üzere tüm yüze boyuna ve dekolte bölgesine uygulanabilir. Geleneksel botoks tedavilerinde kas tabakasına Botoks enjekte edilir ; ancak mezobotoks kas içine enjekte edilmez. Bunun aksine, cildin daha yüzeyel  bir seviyesine enjekte edilir. Böylece kas hareketleri etkilenmeden cilt üzerindeki kırışıklıkların azalması hedeflenir. Mezobotoks ile amaçlanan şey pürüzsüz bir cilt, daha sıkı gözenekler, yüz kaslarının hareket yeteneğini korumak ve donuk bir ifade oluşturmadan, ışıl ışıl parlayan doğal bir görünüm sağlamaktır.

Mezobotoks Kullanımı Ne İşe Yarar?

Mezobotoks ince kırışıklıkları başarıyla tedavi eden yenilikçi bir tedavidir. Nitekim Mezobotoks’ta düşük doz botoks ve cilt gençleştirici serum enjeksiyonu birlikte kullanıldığından cildin nem kapasitesi artar, sarkıklar toparlanır, ince çizgiler açılır, çene ovali netleşir ve gözenekler küçülür, boyoun ve dekolte kırışıklıkları açılır.Mezobotoks tedavisi yüzün yanı boyun ve dekolte bölgesindeki ince kırışıklıkları düzeltmek için de uygulanır.

Mezobotoks faydaları özetle şunlardır:

 • Gözeneklerin kapatılması
 • Daha genç bir cilt  görünümü
 • İnce çizgileri yumuşatmak
 • Göz altındaki  ince çizgileri ortadan kaldırır
 • Ciltte sıkılaşma
 • Cildin dokusunu ve tonunu iyileştirir
 • Yüz kızarması, yağlanması  ve terlemeyi azaltmayı yardımcı olur

Mezobotoks Öncesi Nelere Dikkat Edilmelidir?

 • Mezobotoks öncesi yaklaşık 3 ila 7 gün kan sulandırıcı ilaçlardan kaçınılmalıdır. Kan incelticiler arasında ibuprofen, aspirin, balık yağı ve E vitamini takviyeleri bulunur. 
 • Glikolik asit ve retinol içerenler gibi yaşlanma karşıtı ürünleri tedaviden önce kullanılmamalıdır.
 • Alkol aynı zamanda bir kan incelticidir: Bu nedenle tedaviden mezobotoks işleminden en az 24 saat önce alkollü içeceklerin tüketiminden kaçınılmalıdır.
Mezobotoks hakkında bilgi almak ve randevu için formu doldurun.

Mezobotoks Nasıl Uygulanır?

Mezobotoks cilt derisine papül şeklinde  yüzeysel enjeksiyonu ile botulinum toksini uygulanması için kullanılan bir işlemdir. Genellikle bu toksinler kaş arası  gibi alanları tedavi etmek için geleneksel olarak kullanılanlardan daha seyreltiktir. Prosedür yaklaşık 30 dakika sürer. Doktorunuz tedaviye başlamadan önce tedavi bölgesine topikal anestezi kremleri uygular. Lokal anesteziden sonra az miktarda botulinum toksini içeren mezoterapi preparatı uygulanır.

Randevu Talep Edin

"*" gerekli alanları gösterir

✓ Valid number ✕ Invalid number
Randevu almak istediğiniz doktorlarımızı seçiniz:
Bu alan doğrulama amaçlıdır ve değişiklik yapılmadan bırakılmalıdır.

Mezobotoks Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

Yaklaşık yarım saat süren uygulamadan sonra ilgili bölgede kızarıklık ve nadir durumlarda morluk görülebilir.

Mezobotoks sonrası yüz bakımında şunlara dikkat edilmelidir:

 • Enjeksiyon girişlerinin  tamamen iyileşmesinden önce kozmetik ve makyaj ürünleri kullanmamalısınız. Yüz yıkandığında ilk günler alkol ve sabun içermeyen yumuşak formülasyonlar kullanılması önerilir.
 • Kişi mezobotoksun ardından sosyal yaşantısına devam edebilse de spor yapmak, saunaya gitmek ve açık suda yüzmek işlem sonrası ilk hafta içinde önerilmez.
 • İşlem yapılan bölgenin zarar görmemesi için aşırı sıcaktan ve çok rüzgarlı havalardan kaçınılmalıdır. 
 • Uygulama yapılan alanın güneş ışınlarına doğrudan maruz bırakılmaması gerekir.

Mezobotoks Konusunda Sık Sorulan Sorular

Botoks enjeksiyonları düşük risk faktörüne sahiptir. Mezobotoks işlemi sonrasında ağrı, şişme, baş ağrısı ve grip benzeri semptomlar gibi küçük yan etkiler ortaya çıkabilir. Kas güçsüzlüğü gibi daha ciddi yan etkiler ise nadir durumlarda ortaya çıkabilir.

Mezobotoks, spinal musküler atrofi ve amyotrofik lateral skleroz (ALS) gibi nöromüsküler hastalıkları olan kişiler için, herhangi bir botulinum toksinine karşı alerjisi olanlara,  önerilmez . Ayrıca hamilelere veya emziren annelere mezobotoks yaptırmaları önerilmez.

Botoks uygulamasında kırışıklığın belirlendiği bölgedeki kas dokusu içine  botulinum toksin enjekte edilir. Mezobotoks uygulamasında ise botulinum toksin üst  katmanlardaki cilt dokusuna enjekte edilir. Bununla birlikte cildin nem dengesi ve esnekliğinin korunması amaçlanır. Öte yandan mezobotoks yalnızca yüze uygulanmaz. Sıklıkla boyun ve dekolte bölgesi için tercih edilmektedir.

Mezobotoks prosedürünün sonuçları genellikle tedaviden birkaç gün sonra ortaya çıkmaya başlayacaktır; ancak bir mezobotoks prosedürünün tam etkisi birkaç hafta arasında görülebilir. Mezobotoks işleminden daha iyi bir sonuç almak için yıl içinde iki seans  yapılması önerilir.

Mezobotoks uygulamasının kalıcı olması için düzenli olarak tekrarlanması gerekmektedir.Nitekim mezobotoks prosedürün altı ayda bir tekrarlanması önerilir. Belli bir döngüden sonra hasta normal botoks enjeksiyonlarında olduğu gibi, mezobotoksa daha az sıklıkla ihtiyaç duyacaktır. 

 • Botulinum toksininin sebum üretimini azalttığı ve akneyi iyileştirdiği kanıtlanmıştır. Bu nedenle yağlı cilde sahip olanlar için mezobotoks  iyileşme  sağlayabilir.
 • Botulinum toksini ve vitaminlerle hazırlanan mezobotoks , ince, yüzeysel çizgileri olan ciltleri iyileştirmek için kullanılabilir, bu da yüz konturunda bir iyileşme ile sonuçlanır.
 • Botulinum toksini ekrin ter bezlerinin üretimini bloke ederek daha pürüzsüz ve sağlıklı bir cilt sağlar.
 • Gençlik serumu  gibi mezoterapi ürünlerinin eklenmesi cildin sağlığı ve gençliğine ek bir fayda sağlayabilir.
 • Düzgün bir şekilde enjekte edilen MezoBotox, cildin dokusunu ve tonunu iyileştirmenin, tamamen doğal olmayan ve istenmeyen “donmuş” bir görünümden kaçınmanın güvenli bir yoludur.

Mezobotoks işlemi fiyatlarını öğrenmek, operasyonun süreci hakkında detaylı bilgi edinmek için bilgi formu doldurabilir, randevu alabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Benzer Uygulamalarımız

icon-angle icon-bars icon-times