Search

Göğüs Estetiği Uygulamaları

Kaç yaşında olursanız olun hayal ettiğiniz dolgun ve dik göğüslere kavuşmak göğüs estetiği ile artık imkansız değil. Göğüs estetiği, hacimli, dik ve simetrik göğüslere kavuşmak isteyen kişilerin problemlerine yönelik olarak farklı çözümler sunar. Göğüs estetiği kalıcı ve başarılı sonuçları ile günümüzde en fazla tercih edilen estetik cerrahilerdendir. Gelişen teknoloji ile göğüs estetiği operasyonları artık daha doğal sonuçlarla ve en az kesi izi ile gerçekleştiriliyor.

Göğüs Estetiği Popüler Uygulamaları

İçerik Listesi

Göğüs Estetiği Nedir?

Göğüs estetiği, göğüslerde şekilsel ve boyutsal olarak değişimler yaratmak amacıyla uygulanan cerrahileri ifade eder. Herkesin hayalinde kurduğu ve sahip olmak istediği ideal göğüs yapısı farklı boyut ve ölçülerde olabilir. Bu çerçevede göğüs estetiği, daha dik ve dolgun göğüslere sahip olma arzusunda olan bu kişilere yardımcı olur. Göğüs estetiği; meme büyütme, meme küçültme, dekolte estetiği, meme dikleştirme gibi farklı operasyonlar ile herkese arzu ettiği dolgun ve dik göğüslere kavuşmayı sağlar.

Göğüs estetiği operasyonları ile amaç; kişinin vücuduna uygun, ideal ölçülerde, estetik görünümlü göğüslere sahip olmasını sağlamaktır. Göğüs estetiği operasyonları gelişen teknoloji sayesinde artık daha kolay bir şekilde gerçekleşen ve sonuçları ile memnuniyet sağlayan cerrahilerdir.

Göğüs estetiği konusunda bilgi almak için bizimle iletişime geçin!

Göğüs Estetiği Hangi Uygulamaları Kapsar?

Kişinin göğüs estetiği konusunda beklentilerine göre uygulanabilecek farklı cerrahiler mümkündür. Göğüs estetiğinin kapsadığı cerrahileri şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Meme büyütme
 • Meme küçültme
 • Meme dikleştirme
 • Dekolte estetiği
 • Tübüler meme onarımı
 • Meme asimetrisi
 • Yağ enjeksiyonu ile meme büyütme
 • Kompozit meme büyütme
 • Hafif meme implantı ile meme büyütme
 • 3D göğüs estetiği simülasyonu
 • Jinekomasti ameliyatı

 

Günümüzde kadınlar tarafından en sık tercih edilen göğüs estetiği meme büyütme operasyonudur. Meme büyütme; yani mamoplasti, göğüs boyutunun küçük olduğunu düşünen ya da daha büyük göğüsler isteyen kadınlar için uygulanan ve memeye hacim, şekil kazandıran bir cerrahi türüdür. Meme büyütme cerrahisi sıklıkla meme protezi ile yapılır. Ancak kişinin kendi yağlarının kullanılması ile gerçekleşen yağ enjeksiyonu ile meme büyütme de uygun hastalar için bir alternatiftir. Meme büyütme işlemi farklı boyut ve özellikte olan silikon protezlerin göğüs kaslarına ya da meme dokusunun içine konumlandırılmasıyla gerçekleşir. Son dönemde oldukça hafif bir ağırlığa sahip olan meme implantları ile de meme büyütme operasyonları yapılmaktadır.

Meme büyütme gibi meme küçültme ve meme dikleştirme ameliyatları da sık uygulanan göğüs estetiği türlerindendir. Göğüslerin vücuduna göre büyük olması kişi için hem estetik hem de fiziksel sorunlar yaratabilir. Yine memelerin yapısal ya da herhangi bir nedenle dolgunluğunu kaybederek sarkık bir görünüme kavuşması da kişiyi mutsuz eden bir durumdur. Göğüs estetiği ideal meme profilini yakalamak için meme küçültme ya da meme dikleştirme ameliyatları ile başarılı sonuçlar sağlar. Bazı kişilerde göğüs büyüklüğü ve sarkma derecesine bağlı olarak iki teknik bir arada da uygulanabilmektedir.

Göğüs Estetiği Nasıl Yapılır?

Göğüs estetiği memenin boyutunu, şeklini ve hacmini değiştirmek için yapılan cerrahi işlemlerdir. Tüm göğüs estetiği operasyonlarında kişinin meme yapısının kapsamlı bir şekilde değerlendirilmesini sağlayan 3D göğüs estetiği simülasyonu kullanılır. Bu teknoloji ile kişi, operasyon sonrası nasıl bir göğüs şekline sahip olacağını operasyon öncesi görme şansını yakalar. Bu anlamda hasta ve hekim arasında sağlıklı bir iletişim sağlar ve göğüs estetiği sürecini daha güvenli kılar.

Göğüs estetiği sürecinde öncelikle cevaplandırılması gereken soru “hayal edilen göğüs estetiği nedir” olmalıdır. Kişinin istek ve beklentileri göz önünde bulundurulmalı ve cerrahi süreç bu plan dahilinde şekillendirilmelidir. Kişinin yaşı, vücut yapısı gibi tüm kriterler göz önünde bulundurularak göğüs estetiği sağlanmalıdır.

 

Hızlı Randevu Formu

Göğüs estetiği konusunda bilgi almak ve sizin için en ideal operasyonu belirlemek için lütfen formu eksiksiz doldurunuz.

"*" gerekli alanları gösterir

✓ Valid number ✕ Invalid number
Randevu almak istediğiniz doktorlarımızı seçiniz:
Bu alan doğrulama amaçlıdır ve değişiklik yapılmadan bırakılmalıdır.

Göğüs Estetiğinde Hangi Teknikler Uygulanır?

Operasyonlar, memedeki estetik probleme yönelik olarak belirlenen cerrahi tekniklerle yapılır. Örneğin; meme büyütme cerrahisi sağlanacaksa öncelikle kişi için en ideal yapıda ve boyutta olan meme protezi tipine karar verilir. Daha sonra meme başı ya da meme altından girişlerle protezler yerleştirilir. Meme büyütme ameliyatlarında kullanılan silikon protezlerin yuvarlak ya da damla gibi şekilleri ve pürüzlü ya da pürüzsüz dokulu yüzeyleri bulunur. Meme dikleştirme ve meme küçültme cerrahilerinde kullanılan teknikler benzerdir. Kişinin durumuna göre genellikle “Ters T Skar” ve “Vertikal Skar” (lolipop skar) teknikleri uygulanır. Meme küçültme ve meme dikleştirme ameliyatında ideal oranda meme dokusu alınır, sarkık olan meme yapısı dikleştirilir ve göğüs cilt daha gergin hale getirilir.

Göğüs asimetri sorunu, memeler arasındaki boyut ve şekilsel farklılığı ifade eder. İki meme arasında hacim, sarkıklık derecesi, meme başı seviyesi, meme başı çapı gibi farklılıkları olabilir. Göğüs asimetrisi problemlerinde de göğüs estetiği cerrahisi uygulanabilir.

Memede şekil bozukluğu sadece boyut eşitsizliği ya da sarkıklığı ile gelişmeyebilir. Doğuştan bir problem olan ve keçi meme olarak bilinen tübüler meme sorunu da kadınlarda görülen bir memede şekil bozukluğudur. Göğüs estetiği ameliyatları bu sorun için de çözümler sunar. Tübüler meme onarımı ile keçi meme sorunu giderilebilir ve estetik bir göğüs yapısı yaratılabilir.

Erkekler İçin Göğüs Estetiği Çözümleri Nelerdir?

Göğüs estetiği erkeklerde görülen jinekomasti sorunu için de çözümler barındırır. Erkeklerde meme büyümesi olarak adlandırılan Jinekomasti, östrojen ve testosteron hormonlarının dengesizliği ile ortaya çıkan ve meme dokusunda artış yaşandığı durumdur. Bu meme dokusundaki artış kişinin fiziksel görünümü etkiler ve kadınsı bir meme yapısına sahip olmasına neden olur. Muayene ve gerekli tetkiklerde tanısı konulan jinekomasti sorunu göğüs estetiği cerrahisi ile giderilebilir.

Göğüs Estetiği Hakkında Sıkça Sorulan Sorular?

 • Göğüs estetiği ne kadar sürer?

  Göğüs estetiği operasyonları genel anestezi altında gerçekleşen ameliyatlardır. Operasyonun türüne göre cerrahi süresi değişir. Ancak genellikle meme büyütme, meme küçültme gibi göğüs estetiği operasyonları 1- 3 saat içinde tamamlanır. Göğüs estetiği operasyonlarına farklı estetik işlemlerin kombine edilmesi bu süreyi uzatabilir.

 • Göğüs estetiği sonrası iz kalır mı?

  Göğüs estetiği, cerrahi minimal kesilerin uygulandığı ameliyatlardır. Göğüs estetiği türüne bağlı olarak kesi için en uygun alan ve boyut belirlenir. Hangi göğüs estetiği türü yapılırsa yapılsın en önemli amaç, en az kesi izi ile operasyonları tamamlamaktır. Örneğin; en sık uyguladığımız göğüs estetiği türlerinden olan meme büyütme ameliyatında özel tekniklerle kesi izleri meme başı, koltuk altı veya meme altında gizlenir. Tüm meme estetiği süreçlerinde özel teknikler uygulanır ve cerrahi izler görünmeyecek şekilde saklanır. Bu şekilde memenin estetik görünümü bozulmaz. Göğüs estetiği sonrası oluşan cerrahi izler ilk zamanlarda belirgin olsa da 6 ay gibi bir süre içinde belirsizleşir. Meme estetiği sonrası hastanın da bakım kurallarına uyum göstermesi bu konu için önem arz eder.

 • Göğüs estetiğinin ömrü ne kadar?

  Göğüs estetiği uzun süre kalıcı sonuçlar yaratan bir cerrahi türüdür. Meme dikleştirme ya da meme küçültme operasyonları sonrası elde edilen estetik meme görünümü kişinin vücut yapısına ve yaşına bağlı olarak devam eder. Meme büyütme ameliyatında uygulanan meme protezinin kalıcılık süresi kullanılan silikonun özelliklerine göre değişebilir. Liposuction ile yağ alımı ve ardından yağ transferi gibi aşamaları içeren memeye yağ enjeksiyon işleminde de vücuttan alınan yağ dokuları kullanıldığı için kilo verme, yaşın ilerlemesi gibi nedenlerle belirli bir süre sonra transfer edilen yağların bir kısmı eriyebilir. Bu durumda işlemin tekrar edilmesi gerekebilir.

 • Göğüs estetiği için yaş sınırı var mı?

  Göğüs estetiği için en önemli kriter kişinin meme gelişimini tamamlanmış olmasıdır. Kadınlar için meme gelişimi genellikle 20 yaş ile tamamlanmaktadır. Bunun için 20 yaş sonrası göğüs estetiği operasyonları için daha uygundur. Ancak sadece estetik değil onarım temelli bir durum mevcutsa bu durumda hastayı özel olarak değerlendirmek ve durumuna göre planlama yapmak gerekir. Erkeklere uygulanan bir göğüs estetiği türü olan jinekomasti de kişinin durumuna bağlı ideal olarak 17-18 yaşlarından itibaren yapılabilir.

 • Göğüs estetiği fiyatı nedir?

  Göğüs estetiği için standart bir fiyat belirtmek mümkün değildir. Çünkü tüm operasyonlar farklı süreçleri ve işlemleri barındırır. Göğüs estetiği oldukça başarılı sonuçların alındığı ve hasta memnuniyeti yüksek olan bir cerrahi operasyondur. Bu yüzden ülkemizde en sık uygulanan estetik cerrahilerden biridir. Göğüs estetiği, kısa zamanda kişinin ulaşmak istediği ideal göğüs profilini sağlayan kalıcı bir estetik operasyondur. Tüm süreç kişiye özel olarak belirlenir ve uygulanır. Göğüs estetiği fiyatı da bu çerçevede belirlenir.

icon-angle icon-bars icon-times