Search

Yüz Estetiği Uygulamaları

Yüz estetiği, vücudun en dikkat çeken alanı olan yüz bölgesinin daha güzel ve genç bir görünüme sahip olmasını sağlayan operasyonları ifade eder. Günümüzde hem kadınların hem de erkeklerin tercih ettiği estetik operasyonların başında gelen yüz estetiği ile oldukça doğal ve başarılı sonuçlar elde edilir. Yüz estetiği birçok probleme yönelik olarak sunduğu farklı ameliyat tekniği ve uygulamalar ile yüz bölgesinde memnun olunmayan alanlarda değişimler yaratır.

Yüz Estetiği Popüler Uygulamaları

İçerik Listesi

Yüz Estetiği Nedir?

Birçok sebep yüz bölgesinde güzel ve estetik görüntünün bozulmasına sebep olabilir. Yaşın ilerlemesi gibi birçok faktörün etkisi ile vücudun en dikkat çeken alanı olan yüz bölgesinde kırışıklıklar, hacim kayıpları, sarkmalar meydana gelebilir. Doğumsal ya da travma ile gelişen yüz deformasyonları da kişiyi mutsuz edebilir. İşte yüz estetiği operasyonları bu noktada, kişinin yüz bölgesinde memnun olmadığı alanlar için onarım sağlar, yaşlanmanın izlerini siler ve yaşlanmayı geciktirmek için çözümler sunar.

Plastik cerrahinin uzmanlık alanlarından biri olan yüz estetiği ameliyatı, boyun bölgesi de dahil olmak üzere yüz bölgesindeki tüm anatomik yapılardaki onarımı kapsar. Bu cerrahilerde amaç, kişinin beklentileri çerçevesinde doğala en yakın genç, dinamik ve güzel yüz profilini elde etmektir. Yüz estetiği yöntemi en iyi sonuçları almak için en son teknolojileri kullanılır. Yüz bölgesinde estetik olmayan oluşum ya da değişimler genelde hemen fark edilir düzeyde olur ve bu durum birçok kişi için estetik kaygı yaratabilir. Örneğin; burun bölgesindeki bir eğrilik ilk bakışta hemen fark edilir ya da çenenin biçimsel bir estetiğe sahip olmaması yan profil görünümünü etkileyebilir. Yüz estetiği ameliyatı ise sağladığı şekil ve hacimsel denge ile sizi ideal güzellik noktasına yaklaştırmayı hedefler. Yüz estetiği öncesi ve sonrası dikkat edilmesi gereken tüm noktalar konusunda estetik cerrahınız sizi ayrıntılı bir şekilde bilgilendirecektir.

Yüz estetiği fiyatları konusunda bilgi almak için bizimle iletişim kurun!

Yüz Estetiği Hangi Uygulamaları Kapsar?

Yüz estetiği; burun, göz, kulak, çene, dudak, alın gibi yüz bölgesinde yer alan tüm yapılarda sarkma, kırışıklık, hacim kaybı gibi sorunlara müdahale etme şansı verir. En sık tercih edilen yüz estetiği uygulamalarını şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Burun estetiği
 • Kaş kaldırma
 • Göz kapağı estetiği
 • Yüz germe
 • Mini yüz germe
 • Endoskopik orta yüz germe ameliyatı
 • Çene estetiği
 • Nano yağ enjeksiyonu
 • Kök hücre ile yüz gençleştirme
 • Kepçe kulak estetiği
 • Badem göz estetiği
 • Endoskopik şakak ve alın germe
 • Yüz inceltme – BişektomiDudak kaldırma – Liplift
 • Yağ enjeksiyonu ile yüz gençleştirme

 

Yüz Estetiği Çeşitleri Nelerdir?

Günümüzde en sık uygulanan yüz estetiği ameliyatı rinoplasti; yani burun estetiği operasyonudur. Burun, yüz bölgesinde tam orta bölümde bulunan bu nedenle yüzde en dikkat çeken alanlardan biridir. Burun estetiği, kozmetik açıdan ya da tıbbi nedenlerle memnun olunmayan burun şeklinin düzeltilmesini sağlayan bir ameliyattır.

Burun kadar dikkat çeken bir bölge de göz çevresidir. Göz kapağı düşüklükleri, düşük kaşlar, göz çevresinde yoğun kırışıklıklar ve sarkmalar kişinin olduğundan daha yaşlı, yorgun görünmesine yol açabilir. Uygulanan göz kapağı estetiği, badem göz, kaş kaldırma gibi yüz estetiği operasyonları ile göz çevresine daha genç ve canlı bir görünüm kazandırılabilir.

Yüz bölgesindeki yapılara tek tek dokunuşlar yapılabildiği gibi genel olarak bir değişim yaratmak da mümkündür. Özellikle 40’lı yaşlardan sonra meydana gelen yüzdeki sarkmalar yüz estetiği ameliyatı ile giderilebilir. Kişinin yaşına ve yüz bölgesindeki sarkma derecesine göre yüz germe, mini yüz germe veya endoskopik orta yüz germe ameliyatı yapılabilir.

Yüzde yağ dokusunun azalması ile yüz bölgesi ideal hacmini kaybedebilir ve bu şekilde de estetik problemler meydana gelebilir. Dolgunluğunu kaybeden cilt, daha hızlı kırışır ve sarkar. Bu yüzden hacim kayıplarına yönelik bazı dokunuşlar yapmak gerekir. Bu aşamada nano yağ enjeksiyonu ya da yağ enjeksiyonu ile yüz gençleştirme gibi yüz estetiği uygulamaları ile yüze doğal seviyede hacim ve dolgunluk kazandırılabilir. Deri altına yapılan bu yağ enjeksiyonları yüz bölgesine tekrar dolgunluk kazandırır ve yukarı doğru bir lifting etkisi ile toparlanma yaratır.

Hızlı Randevu Formu

Yüz estetiği fiyatları konusunda bilgi almak ve randevu oluşturmak için lütfen formu eksiksiz olarak doldurunuz.

"*" gerekli alanları gösterir

✓ Valid number ✕ Invalid number
Randevu almak istediğiniz doktorlarımızı seçiniz:
Bu alan doğrulama amaçlıdır ve değişiklik yapılmadan bırakılmalıdır.

Yüz Estetiği Nasıl Yapılır?

Yüz estetiği, yapılan ameliyatın türüne göre genel ya da lokal anestezi altında gerçekleşir. Yüz estetiği operasyonlarında kapsamlı bir analiz sağlayan 3D Vectra teknolojisi kullanılır. 3D Vectra, bilimsel verilere dayalı üç boyutlu bir analiz sistemidir. Yüz ölçüleri hesaplanarak görüntüler bilgisayara aktarılır. Özel fotoğraflama ve yazılım sistemleri ile yüz bölgesinde tüm alanların en küçük ayrıntısına kadar görüntülenmesini, incelenmesini sağlar. 3D vectra yüz analizi, yüz estetiği operasyonun kişinin fiziksel görünümüne nasıl etki edeceğini görme şansı verir. Yüz estetiği öncesi ve sonrası durumunu karşılaştırma şansı tanır. Bu anlamda yüz estetiği yöntemini daha güvenli kılar. Hasta ve hekim arasında sağlıklı bir iletişim olmasını sağlar.

Yapılan muayene ve kullanılan analiz destekli teknolojiler ile yüz estetiği öncesi kişinin gerçek cerrahi ihtiyaçları belirlenir. Bu süreçte kişinin beklenti ve istekleri de göz önünde bulundurularak en doğal sonuçlar için bir yüz estetiği programı çizilir. Amaç etkili ve en az dokunuş ile doğal ve ideal yüz estetiğini sağlamaktır. Karar verilen operasyonların birbiri ile uyumlu sonuçlar vermesi gerekir. Bu anlamda estetik cerrahın gözü ve deneyimi ön plana çıkar. Kullanılan 3 boyutlu simülasyon teknolojileri de bu konuda fayda sağlar. Çünkü yüz güzelliği için bütünsellik çok önemlidir.

Yüz bölgesi bütünselliğe sahip olduğu zaman ideal estetik oranı yakalar. Örneğin; başarılı bir alın ve şakak germe operasyonu sağlansa da yüzün ihtiyacı olan çene estetiği gibi bir dokunuş sağlanmazsa germe ameliyatı etkisi tam olarak gösteremez. Ya da mini yüz germe yapılırken boyun bölgesi bırakılırsa, genç yüz ve yaşlı boyun görünümü zıtlık yaratır. Kısacası yüz ve boyun bölgesi görsellik açısından uyuşmaz. Kombine yüz estetiği uygulamaları ile tek seansta etkili ve güzel değişimler yaratılabilir.

Yüz Estetiği Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

 • Yüz estetiği ne kadar sürer?

  Hastalar tarafından genelde cevabı en merak edilen sorulardan biri “yüz estetiği ne kadar sürer?” olur. Bu operasyonlar için net bir saat söylemek mümkün değildir. Çünkü kimi zaman tek bir yüz estetiği operasyonu yapılabildiği gibi kimi zaman farklı ameliyatlar kombine edilebilir. Bu da sürenin uzamasına neden olur. Kişinin yüz bölgesindeki problemlerine göre bir yüz estetiği programı çizildiği için süresi de bu çerçevede belirlenir. Ancak genel olarak yüz estetiği operasyonlarının 2- 4 saat arasında gerçekleştiğini söyleyebiliriz.

 • Yüz estetiği ne kadar sürede iyileşir?

  Yüz estetiği operasyonları sonrası iyileşme süresi kişinin yapısına, uygulanan işlemin türüne ya da uygulama yapılan alanın genişliğine bağlı olarak değişebilir. Birkaç hafta içinde yüz bölgesindeki ödem kaybolur. Genel olarak işlemin türüne göre değişse de yüz estetiği sonrası tam bir iyileşme sürecinin 4-8 hafta içinde gerçekleştiğini belirtebiliriz.

 • Yüz estetiği erkekler için de uygulanabilir mi?

  Yaşın ilerlemesi ile yaşlanma belirtileri ilk olarak kendini yüz bölgesinde göstermeye başlar. Cilt, zamanla yer çekimine karşı koyamaz ve sarkmaya başlar. Bu, kadınlarda olduğu gibi erkekler için de böyledir. Günümüzde artık erkekler de bakımlı görünmek ve daha estetik yüz profiline sahip olmayı istemektedir. Bunun için yüz estetiği erkekler için de uygulanabilir. Yüz estetiği operasyonları ile cildin yaşlanmaya bağlı gösterdiği sarkma gibi deformasyonları giderilerek gençleştirme sağlanır. Bu işlemler, hem kadınlar hem de erkekler için uygulanabilir. Kişinin yüzünde memnun olmadığı durumlar ve istekleri göz önünde bulundurularak yüz estetiği operasyonları gerçekleştirilir.

 • Yüz estetiği fiyatları nedir?

  Yüz estetiği yaptırmayı düşünüyorsanız; ancak en uygun estetik operasyona karar veremiyorsanız yapmanız gereken şey öncelikle estetik cerrahlarımız ile görüşmek ve aklınızdaki tüm sorulara cevap almak olmalıdır. Doğal bir yüz estetiği için önemli olan kişinin birebir değerlendirilmesi ve ihtiyaçlarına yönelik doğru adımlara karar vermektir. Ameliyat öncesi yapacağınız görüşme ve muayeneler ile ihtiyacınız olan en doğru operasyonları ve zamanlamasını cerrahlarımızla birlikte değerlendireceksiniz. Bu plan çerçevesinde yüz estetiği fiyatları belirlenecektir.

icon-angle icon-bars icon-times