Search

El Gençleştirme

İçerik Listesi

El gençleştirme, son dönemlerde oldukça popüler olan bir el güzelleştirme tekniğidir. El estetiği uygulamaları ile yaşlanma belirtileri gösteren ellerden zamanın izlerini silmek ve ellerin genç görünmesini sağlamak mümkün. El gençleştirme yöntemleri ile ellerin buruşması, el kırışıklığı, ellerdeki lekeler gibi birçok probleme çözüm sağlanabilir. Ellerin genç görünmesi için farklı el gençleştirme uygulamaları vardır. Kişinin elindeki deformitenin şekline ve problemin büyüklüğüne yönelik olarak bir ya da birkaç el estetiği işlemi bir arada uygulanabilir.

Ellerin Yaşlanma Belirtileri Nelerdir?

Yaş ilerledikçe yılların etkisi yüz bölgesi gibi ellerin üzerinde de görülür. Ellerin sırtı, yapısı gereği ince bir yağ dokusuna sahiptir. Yağ dokusunun hemen altında da karmaşık bir kemik, tendon ve damar kompleksi bulunur. Yaş ilerledikçe ellerin sırt derisi incelir, kırışıklıkları artar, alttaki tendon, kemik ya da damar gibi yapılar çok daha belirgin hale gelir. Bunların sonucu olarak da tipik yaşlanmış bir el görünümü ortaya çıkar.

Günlük yaşam içinde de eller en sık kullanılan ve dış etkenlere en çok maruz kalan alanlardır. Genelde her şeye ellerin kullanımı ile temas ederiz. Bu da ellerin en çok etkilenen bölge olmasına neden olur. Güneş ışınları ciltte hasar yaratan en önemli etkendir. Bunun için yaz, kış her dönemde güneş koruyucu kullanmak oldukça önemlidir. Ancak güneş koruyucu kullanırken kimi zaman eller atlanır ya da unutulur. Bu da ellerin güneşe karşı savunmasız kalarak lekelenmesine ve yaşlanmasına yol açar.

Kısacası bakım ve koruma konularında ellerin genelde ihmal edilen ya da unutulan bir bölge olduğunu söyleyebiliriz. Bunun sonucu olarak da el derisinin incelmesi, ellerdeki lekeler, deri altı yağ dokusu kaybı, el kırışıklığı gibi problemler karşımıza çıkar. Deri altı yağ dokusunun kaybı; yani hacim kaybı ellerin cilt kalitesinde bozulma yaratır. Bu da ellerin cilt yüzeyinde elastikiyet kaybı yaşanmasına neden olur. Bu şekilde ellerin damarları daha net bir şekilde ortaya çıkar ve damarlı, cansız bir el görüntüsü oluşur. Tüm bunlar belki de yüze göre ellerin daha yaşlı bir görünümde olmasına sebep olur.

El Gençleştirme Nedir?

El gençleştirme uygulamaları, el kırışıklığı için ideal çözümler sağlayan, ellerdeki lekeleri azaltan ve deri altı yağ dokusu kaybı ile ortaya çıkan hacim kaybını gideren el güzelleştirme yöntemleridir. Kişin ellerindeki probleme yönelik olarak belirlenen el gençleştirme işlemi ya da işlemler kombinasyonu ile ellerin genç görünmesi sağlanır.

El Gençleştirme Estetiği Kimlere Yapılabilir?

El gençleştirme estetiği her yaşta kadın ve erkeklere yapılabilir. Ellerin buruşması ile el kırışıklığı problemi yaşayan, ellerindeki lekeleri giderek artan, el derisinin incelmesi gibi sorunları olan ve ellerdeki damarların belirgin olmasından dolayı mutsuz ve rahatsız olan kişilere el gençleştirme yapılabilir.

Ameliyatsız El Gençleştirme Yöntemleri Nelerdir?

  • El dolgusu uygulamaları
  • Lazerle el gençleştirme
  • El mezoterapisi
  • Kimyasal peeling ile el güzelleştirme
  • PRP ile el gençleştirme
  • Hifu (fokuslu ultrason) ile el gençleştirme

El Dolgusu Nedir? El Dolgusu Nasıl Yapılır?

El dolgusu hakkında bilgi almak ve randevu için formu doldurun.​

Ellerin farklı nedenlerle deri altı yağ dokusunu; yani hacmini kaybetmesi durumunda el dolgusu ile var olan el kırışıklığı ve kemikli görünüm sorunları giderilebilir. El dolgusu için kişinin kendi yağının kullanıldığı mikro yağ enjeksiyonu tekniği ya da hyalüronik asit içerikli saten dolgu işlemleri uygulanabilir.

Ellerin yaşlı görünümünü gideren işlemlerden biri olan yağ enjeksiyonu ile el gençleştirme işleminde, önemli düzeyde inceltilen yağ dokusu cilt altına enjekte edilir ve ellerdeki incelmiş yağ katmanı kalınlaştırılarak hacim kazandırılır. Ellere enjekte edilen yağ dokusu içerisinde bulunan kolajen ve kök hücrelerin varlığı ile ellerin nemlenmesi artar, ellerin cilt kalitesi yükselir ve yaşlılığın getirmiş olduğu etkiler önemli oranda geri çevrilir. Yağ enjeksiyonu ile el gençleştirme için kişinin kendi vücudundaki uygun bölgelerinden alınan yağlar özel işlemlerden geçirildikten sonra kullanılır.

Saten dolgu işlemi de ellerin genç görünmesi için etkili bir işlemdir. Saten dolgu ya da diğer kullanımıyla skin booster sonrası el cildi, daha parlak ve canlı görünür. Kısa zamanda gerçekleşen pratik bir el güzelleştirme uygulamasıdır. El dolgusu ile el güzelleştirme sağlayan saten dolgu işlemi yeni nesil bir hyalüronik asit ürünüdür. Uygulama cilt altındaki dermis denilen tabakaya enjeksiyon şeklinde yapılır. Saten dolgu çok ince olmasına rağmen çapraz bağlara (cross linked) sahiptir ve bu yüzden kalıcılık etkisi uzun sürelidir.

El estetiği işlemlerinden biri olan el dolgusu uygulamaları yaklaşık olarak 15 dakika kadar sürer. El dolgusu işlemi, iğne enjeksiyonu ile gerçekleşir. Enjeksiyon öncesi iğne acısının hissedilmemesi için anestezik bir krem sürülür. El dolgusu sonrası kişi ellerini kullanabilir ve aynı gün sosyal, iş yaşamına devam edebilir. El dolgu işlemleri parmak ucu ve el bileği arası bölgeye; yani tüm el sırtına yapılabilir

Lazerle El Gençleştirme Nedir? Lazerle El Gençleştirme Nasıl Yapılır?

Ellerdeki lekeler için güvenli bir uygulama olan lazerle el gençleştirme tedavisi pratik, kısa zamanda yapılan ve oldukça başarılı sonuçlar elde edilen el estetiği işlemlerinden biridir. Fraksiyonel lazer tedavisi yaklaşık olarak 15-20 dakika sürer. Lazerle el gençleştirme tedavisi ellerdeki lekeleri giderir. Lokal olarak uyuşturma için işlem öncesi ellere anestezik bir krem sürülür.

Fraksiyonel lazer ile el gençleştirme tedavileri el kırışıklığında azalma ve daha sağlıklı bir cilt görünümü sağlar. Bu lazer tedavisinde, deri altına yüksek bir enerji verilir ve ellerde kolajen maddenin sentezlenmesini sağlanır. Kolajen sentezinin artması ile birlikte ellerde mevcut olan kolajen liflerinin sıkılaşmasına da destek verir.

Kısacası fraksiyonel lazer ile el estetiği sağlanırken; doku azalma sorununu engellemek için onarım hücrelerinin artması adına cilt altındaki dokulara uygun derecede hasar verme işlemi yapılır. Böylelikle ellerin cildi kendini yeniler. Bu işlemle ellerin daha genç, canlı ve sağlıklı bir cilde sahip olması desteklenir.

El gençleştirme lazer tedavisinde seans sayısı kişinin elindeki problemin derecesine bağlı olarak belirlenir. Lazerle el gençleştirme uygulamaları sonrası herhangi bir yan etki görülmez; son derece güvenilir bir işlemdir. Lazerle el gençleştirme sonrası kişiler hemen günlük yaşamına dönebilir.

El Gençleştirme

Kimyasal Peeling ile El Güzelleştirme Nedir? Nasıl Yapılır?

Çeşitli nedenlerle yıpranmış eller için kimyasal peeling işlemi de el güzelleştirme yöntemlerinden biridir. Kimyasal peeling uygulamasında ellere kremsi yapıda olan asidik formülasyon içerikli özel bir kimyasal karışım sürülür. Bu karışım 10 dakika kadar bir süre için ellerde bekletilir. Kimyasal peeling işlemi ellerin cildinin en üst katmanında kontrollü bir yanık etkisi sağlar. Daha sonra ellerin üst derisi soyulur ve bu şekilde cilt derisi yenilenir. Kısacası ellerinsoyulan cilt tabakasının altından yeni, pürüzsüz, canlı bir cilde ulaşılır.

Ellerdeki cilt lekeleri, el cildindeki yağ ve nem dengesinin bozulması gibi durumlarda kimyasal peeling işlemleri yapılabilir. Kimyasal peeling ile el estetiği sağlanırken cilt yapısında bir incelme olmaz. Kimyasal peeling elde oluşan güneş lekeleri gibi yaşlılık lekelerinde de etkilidir. Kimyasal peeling işlemlerinde kişinin durumuna göre özel formülasyon karışımlar kullanılır. Peeling işleminde kullanılan bu karışımla, el hücrelerinin kendisini yenilemesi hedeflenerek el gençleştirme sağlanır.Kimyasal peeling ile el gençleştirme işlemi kişinin probleminin derecesine göre 2-3 hafta gibi aralarla birkaç seans yapılabilir. Kimyasal peeling ile el estetiği işlemleri genel olarak 30 dakika kadar sürer. İşlem sonrası ellerin cilt yüzeyinde hafif kızarıklıklar olabilir; ancak bir gün içerisinde bu kızarıklık durumu geçer.

Prp ile El Gençleştirme Nedir? Nasıl Yapılır?

Ellerdeki leke problemi ve ellerdeki kırışıklıklar için kullanılan uygulamalardan biri de PRP ile el gençleştirme tedavisidir. Platelet Rich Plasma’nın kısaltması olan PRP, platelet/trombosit hücrelerinden zengin kan anlamına gelir. PRP ile el gençleştirme, el estetiğini sağlayan ameliyatsız bir seçenektir. PRP tedavisinde ellerin hasarlı cildini onarmak için kişinin kendi plazması kullanılır. Bunun için PRP ile el estetiği tedavisinde öncelikle kişinin kanı alınır ve bu kan özel bir işlemden geçirilir.

El estetiği sürecinde uygulanacak PRP için kişiden 20-40 cc oranında bir kan alımı gerçekleşir. Daha sonra ise santrifüj işlemi ile kandaki plazma ve trombositler diğer elementlerden arındırılır. Santrifüj işleminin ardından elde edilen plazma ellerine enjekte edilir. Enjeksiyon işleminde bir acı hissedilmemesi için ellere anestezik bir krem sürülür.

PRP el gençleştirme tedavisi ile büyüme faktörlerini harekete geçiren proteinlerin sentezi sağlanır. Bu da ellerin cildinde yenilenme, nemlenme, sıkılaşma yaratır. Yine el üzerindeki ince çizgilerde açılma etkisi görülür. PRP tedavisi ellerin cilt yapısına gözle fark edilir bir canlılık, parlaklık ve hacim kazandırır.

PRP ile el gençleştirme kişinin kendi kanından elde edilen plazma ile yapılan bir işlem olduğu için alerjik reaksiyon riski yaratmaz. PRP sonrası el yüzeyinde çok hafif morarma ya da şişlik olabilir. Ancak bir gün içerisinde bu etkiler kaybolur. PRP ile el gençleştirme sonrası iyileşme süresi çok hızlıdır; kişi işlem sonrası günlük aktivitelerine hemen geri dönebilir. PRP’nin el güzelleştirme etkileri 1 ay içinde görülür. PRP ile el gençleştirme seansları kişinin durumuna göre bir süre sonra tekrarlanabilir. PRP tedavisi ile amaç ellerin yaşlanma belirtilerini azaltma ve geciktirmektir.

Randevu Talep Edin

Süreç:

"*" gerekli alanları gösterir

✓ Valid number ✕ Invalid number
Randevu almak istediğiniz doktorlarımızı seçiniz:
Bu alan doğrulama amaçlıdır ve değişiklik yapılmadan bırakılmalıdır.

Hifu ile El Gençleştirme Nedir? Nasıl Yapılır?

“El kırışıklığı nasıl geçer?” cevabı en çok merak edilen sorulardan biridir. El kırışıklığı sorununun ameliyatsız tedavisi için uygulanan yöntemlerden biri de yüksek yoğunluklu odaklanmış ultrason ya da diğer adıyla fokuslu ultrason denilen hifu ile el gençleştirme işlemidir. Hifu ile el gençleştirme işleminde ellerin cildini gerginleştirmek için ultrason enerjisi kullanılır. Hifu ile el estetiği yaklaşık olarak 20 dakika kadar sürer.

Hifu ile el gençleştirme işleminde özel bir prob başlığı ile ellerin dokusu 65 dereceye kadar milimetrik noktalar şeklinde ısıtılır. Bu ısı, bir ağrı ya da acıya sebep olmaz ve cilde olumsuz bir etki yaratmaz. Tam tersi bu kontrollü fokuslu ultrason ısı, ellerin cildinde kolajen oluşumunu aktive eder ve cildin gençleşmesini hızlandırır. Hifu işleminde herhangi bir enjeksiyon yapılmaz. İşlem sonrası kişi hemen sosyal yaşamına geri dönebilir. Tek seanslık bir uygulama olan hifu ile el gençleştirme işleminin etkisi 2 ay içinde ortaya çıkar. Hifu, yüz bölgesi ya da vücutta farklı alanlara da uygulanabilir. Bu konuda bilgi almak isterseniz Ameliyatsız Yüz Germe sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

El Mezoterapisi Nedir? El Mezoterapisi Nasıl Yapılır?

El gençleştirme amacıyla kullanılan uygulamalardan biri de el mezoterapi işlemidir. El mezoterapisi ile el estetiği sağlamak için özel solüsyon karışımları kullanılır. Bu özel karışımlar, küçük mezoterapi iğneleri ile el cildine uygulanır. El mezoterapi işlemi ile el gençleştirme 15 dakika kadar sürer. İğne enjeksiyonu öncesi anestezik bir krem sürülür.

El gençleştirme mezoterapisinde kullanılan özel solüsyon karışımlar; ellerdeki leke ve kırışıklık sorunlarını giderebilecek vitamin, somon DNA, peptit, amino asit, antioksidan ve hyalüronik asit maddeleri içerir. Bu özel karışımın deri içine ve altına verilmesinin ardından  ellerin görünümünde oldukça etkili değişimler yaşanır. Derinin alt katmanında kolajen üretimi tetiklenir; nem dengesi sağlanır; eller ideal bir hacim kazanır. El mezoterapisi ile kısa zamanda ellerin daha canlı, parlak ve genç bir görünüme sahip olması sağlanır.

El mezoterapisi ile el gençleştirme tedavileri kişinin durumuna göre 15 gün aralıklarla birkaç seans olarak gerçekleştirilebilir. Seans sayısı kişinin elindeki leke ve kırışıklık problemine göre belirlenir. El mezoterapisi sonrası iğne enjeksiyonu sebebi ile el üzerinde hafif kızarıklıklar görülebilir; ama bu durum aynı gün içerisinde kaybolur.

El Gençleştirme Konusunda Sık Sorulan Sorular

El estetiği uygulamalarının kalıcılık etkisi her işlemde olduğu gibi kişiden kişiye değişebilir. El estetiği için uygulanan el dolgusu, lazerle el gençleştirme, mezoterapi, PRP gibi tedavilerinin genel olarak 9-12 ay kalıcı etkisi vardır. Her bireyde işlemlerin en kalıcı etkiyi göstermesi için durumuna göre farklı sayıda seanslar uygulanır. Ameliyatsız el estetiği sağlayan hifu ile el gençleştirme etkisi 1-2 yıl kadar sürer.

El gençleştirme için kişinin durumuna göre el dolgusu, lazerle el gençleştirme, mezoterapi, PRP ya da hifu işlemlerinden bir ya da birkaçı kombine edilerek uygulanabilir. Bu tamamen el kırışıklığı derecesine ve ellerdeki lekelerin oranına bağlı olarak; yani kişinin durumuna göre şekillenir. El gençleştirme fiyatları da bu çerçevede belirlenir.

Bize ulaşarak el gençleştirme fiyatları konusunda bilgi alabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Benzer Uygulamalarımız

icon-angle icon-bars icon-times