Search

Boyun Dolgusu

İçerik Listesi

Yaşın ilerlemesi ya da farklı sebeplerle birçok kişinin yaşadığı bir sorun olan boyun kırışıklıklarına uygulanan tedavi yöntemlerinden birisi de boyun dolgusu işlemidir. Boyun bölgesi sarkma ve çizgilenme sorunlarının giderilmesini sağlayan boyun dolgusu son dönemde oldukça tercih edilen bir yöntemdir. Boyun dolgusu kısa zamanda gıdı ve boyun bölgesi yaşlılık belirtilerini ortadan kaldırarak daha genç ve pürüzsüz bir boyun görünümü sağlar. Bir boyun gençleştirme işlemi olan boyun dolgusu, boyun kırışıklıkları ve boyunda sarkma görünümünün giderilmesi için ideal bir dolgu estetiğidir. Boyun dolgusu kişiye, hayal ettiği pürüzsüz ve genç görünümlü bir boyun estetiğine kavuşma imkanı sunar.

Boyundaki Çizgiler Neden Oluşur?

Boyundaki çizgiler birçok nedene bağlı olarak oluşabilir. Boyun kırışıklığı için en önemli neden yaşın ilerlemesidir. Yaş ilerledikçe yüzümüz gibi boyun bölgesi de boyun kırışması ile karşı karşıya kalır. Yaşın ilerlemesi dışında genetik olarak da daha genç yaşlarda boyunda yatay çizgiler görülebilir. Yapısal olarak daha yirmili yaşlarda bile boyun çizgisi oluşabilir.

Boyun bölgesi yanlış uyuma şeklinden de etkilenebilir ve boyun kırışması artabilir. Örneğin; çok yüksek yastıkla yatmak boynun öne eğilmesini sağlayarak boyunda yatay çizgiler oluşmasına neden olabilir. Fazla kilo alma ve vermeye bağlı olarak görülen deformasyonlarla da boyundaki çizgiler artış gösterebilir.

Sürekli boyun bölgesini sıkan kıyafetler giymek de boyun kırışıklığı yaratabilir. Cilt yapısına uygun olmayan, kalitesiz makyaj ve bakım ürünlerinin kullanılması da boyun bölgesi cilt yapısını etkiler ve boyun çizgileri için zemin hazırlar. Sigara içmek gibi alışkanlıklar da boyun bölgesi gibi tüm cilt kalitesini etkiler ve boyundaki çizgiler için bir risk oluşturur.

Boyundaki Çizgiler Nasıl Geçer?

Boyundaki kat kat izler nasıl geçer? Boyun çizgileri nasıl gider? Boyun bölgesi cilt deformasyonu yaşayan birçok kişinin cevap aradığı sorular… Boyun bölgesi yüzümüz gibi ince bir deriye sahiptir. Bu nedenle boyun bölgesi de yaşın ilerlemesi ya da dış faktörlerden hızlı bir şekilde etkilenir. Boyun cildi de zamanla sıkılığını kaybeder ve boyunda sarkma, boyun kırışıklığı gibi sorunlar baş gösterir. 

Günümüzde boyun çizgilerini yok etme için kullanılan pek çok işlem var. Kısacası boyun çizgisini yok etme imkansız değildir. Boyun bölgesi cildi yıpranma sorunu türüne ve derecesine göre boyun gençleştirme yöntemleri belirlenir. Boyunda sarkma ve boyun kırışıklıkları sorunlarında etkili olan ve kısa zamanda boyun gençleştirme sağlayan yöntemlerden biri de boyun dolgusu işlemidir.

Boyun Dolgusu hakkında bilgi almak ve randevu için formu doldurun.

Boyun Dolgusu Nedir?

Yaşın ilerlemesi gibi birçok nedenle boyun kırışıklıkları ve boyun sarkması gibi problemler kaçınılmaz olmaya başlar. Boyun bölgesinin bu görüntüsü kişinin kimi zaman olduğundan daha yaşlı ve yorgun görünmesine neden olur. Boyun dolgusu, boyun bölgesi deformasyonlarını ameliyatsız bir şekilde ortadan kaldırarak boyun gençleştirme sağlayan bir dolgu uygulamasıdır.. 

Boyun dolgusu işlemlerinde hyaluronik asit dolgusu kullanılır. Hyaluronik asit, zaten vücutta bulunan doğal bir maddedir. Bunun için boyun dolgusu sonrası herhangi bir alerjik reaksiyon görülmez. Genelde böyle bir durumla karşı karşıya kalmasak da hyaluronik asit dolgusu istenildiği takdirde eritilebilen bir dolgu türüdür. Kısacası boyun çizgileri tedavisi için kullanılan hyaluronik asit dolgusu vücuda hiçbir şekilde zarar vermez. Hyaluronik asit dolgusu ile yapılan boyun gençleştirme sonrası kişi boyun çizgilerinden kurtulma avantajına sahip olurken; aynı zamanda nem kaybı yaşayan boyun cildi canlılığını tekrar kazanır.

Boyun dolgusu işleminde kullanılan dolgu türü ve kalitesi oldukça önemlidir. Boyun dolgusu işleminde onaylı olmayan ya da yeterli laboratuvar testleri yapılmamış kalitesiz bir dolgu malzemesinin kullanılması, enfeksiyon ve alerji gibi farklı problemler yaratabilir. Bu nedenle boyun çizgileri için uygulanan boyun dolgusu işlemlerinde bu konuda güvenilir klinikler ve deneyimli hekimler tercih edilmelidir.

Boyun Dolgusu

Boyun Dolgusu Nasıl Yapılır?

Boyun dolgusu iğne enjeksiyonu ile gerçekleşen bir işlemdir. Boyun dolgusu işlemi için öncelikle boyun bölgesi temizlenir ve enjeksiyonun hissedilmemesi için bölgeye anestezik bir krem sürülür. Bu anestezik kremin etki göstermesi için 15-20 dakika kadar beklenir. Bu sırada boyunda yatay çizgiler incelenir ve boyun kırışıklığını gidermek için uygulanacak boyun dolgusu alanları belirlenir. Anestezik kremin etki göstermesi ile belirlenen alanlara boyun dolgusu enjeksiyonlar şeklinde uygulanır. Boyunda yatay çizgiler takip edilerek genelde 2 cm aralıklar ile boyun dolgusu enjeksiyonları yapılır. 

Boyun kırışıklıkları gibi boyun bölgesi deformasyonlarını gidermek için doğru noktalara uygun dozda dolgu enjeksiyonu sağlanır. Boyun dolgusu işlemlerinde ince bir iğne ya da ucu künt kanül kullanılır. Boyun çizgisini yok etme sağlayan boyun dolgusu işlemi kişiden kişiye değişse de genelde 15 dakika içinde tamamlanır. Boyun dolgusu sırasında sadece hedeflenen dokulara enjeksiyon ile hyaluronik asit dolgusu verilir. Boyun dolgusu sırasında sinir ya da damarlara dokunulmaz ve bu alanlara asla zarar verilmez. Boyun dolgusu işlemi son derece kolay ve kısa sürede tamamlanan bir dolgu estetiği türüdür. Boyun dolgusu sonrası kişi hemen sosyal ve iş hayatına devam edebilir.

Boyun Dolgusu Kimlere Yapılır?

Boyun dolgusu, boyun kırışıklığı probleminden kurtulmak isteyen; ama ameliyat olmak istemeyen kişiler için ideal bir dolgu estetiği yöntemidir. Boyun dolgusu, boyun bölgesinde deformasyon yaşayan kadın, erkek herkese uygulanabilir. Genelde boyun dolgusu kadınların tercih ettiği bir medikal estetik yöntem gibi görünse de; artık erkekler de boyun sarkma ya da boyun kırışıklığı gibi problemlerinden kurtulmak için boyun dolgusu işlemini tercih etmektedir.

Boyun çizgileri tedavisi sağlayan boyun dolgusu için yaş sınırı 18’dir. Bu boyun gençleştirme yöntemi hamilelik ve emzirme dönemlerinde uygulanmaz. Boyun dolgusu için kişinin genel sağlık durumunun iyi olması gerekir. Tüm bu kriterler çerçevesinde boyun bölgesindeki boyun sarkması, boyun kırışıklığı, boyun çizgileri gibi sorunlarından rahatsız olan, daha genç, pürüzsüz ve zarif görünen bir boyun bölgesine sahip olmak isteyen herkese boyun dolgusu uygulanabilir.

Randevu Talep Edin

Süreç:

"*" gerekli alanları gösterir

✓ Valid number ✕ Invalid number
Randevu almak istediğiniz doktorlarımızı seçiniz:
Bu alan doğrulama amaçlıdır ve değişiklik yapılmadan bırakılmalıdır.

Boyun Dolgusu Öncesi ve Sonrası

 • Boyun dolgusu öncesinde özel bir hazırlık süreci gerektirmez.
 • Boyun çizgileri için uygulanacak boyun dolgusu öncesi hekiminize genel sağlık durumunuz ve kullandığınız tüm ilaçlar konusunda bilgi verin.
 • Boyun dolgusu öncesi kan sulandırıcı ilaçların bırakılması gerekir.
 • Boyun dolgusu sonrası sosyal ve iş yaşamınıza hemen dönebilirsiniz.
 • Boyun dolgusu işleminden sonra boyun bölgesinin sert darbeler almamasına dikkat edilmelidir.
 • Boyun dolgusu gerçekleştirilen boyun bölgesine sert hareketlerle dokunmayın ya da masaj yapmayın.
 • Boyun dolgusu ardından boyun bölgesine 4-6 saat kadar su değdirmeyin.
 • Boyun dolgusu sonrası hafif derecede şişlik ve morluklar olabilir. Bu etkiler oldukça normaldir ve kişinin cilt yapısına göre değişir. Morluk ve şişlik gibi etkiler boyun dolgusu işleminden birkaç gün sonra geçer.
 • Boyun çizgileri tedavisi sağlayan boyun dolgusu sonrası 4-5 saat kadar ağır spor yapılmamalıdır.
 • Boyun dolgusu sonrası birkaç gün boyun bölgesini yoğun güneş ışığından koruyun. Yüksek faktörlü güneş koruyucu kremler kullanabilirsiniz.
 • Boyun dolgusu sonrası sauna, hamam, solaryum, havuz gibi aktivitelerden bir süre uzak durun.
 • Boyun kırışıklığı tedavisi sağlayan boyun dolgusu uygulamasından sonra bir gün boyunca pudra, fondöten gibi makyaj ürünlerini boyun bölgesine sürmeyin.
 • Boyun dolgusu sonrası genellikle ağrı görülmez; ancak olası bir ağrı durumu için ağrı kesici ilaçlar kullanılabilir. Bu konuda doktorunuz sizi bilgilendirecektir.
 • Boyu dolgusu sonrası sigara ve alkol kullanımı tavsiye edilmez.

Boyun Dolgusu Konusunda Sık Sorulan Sorular


Boyun dolgusu işleminin kalıcılık etkisi kişiden kişiye değişse de genel olarak 6-12 ay aralığında etki gösterir. Boyun dolgusu işleminde kullanılan hyaluronik asit dolgusu zamanla erir ve yok olur; çünkü hyaluronik asit doğal bir maddedir. Boyun dolgusu işleminin kalıcılığını kişinin cilt yapısı, yaşı, dolgu maddesinin kalitesi, kullanılan dolgu oranıya da dolgu tekniği etkileyebilir.

Boyun dolgusu işleminin içeriği hyaluronik asit maddesidir. Hyaluronik asit zaten vücudumuzda olan doğal bir maddedir. Bunun için boyun dolgusu sonrası bir komplikasyon oluşmaz. Ancak boyun çizgileri için uygulanan boyun dolgusu sonrası enjeksiyona bağlı olarak hafif şişlik, kızarıklık ya da morluk gibi hassasiyetler görülebilir. Bunlar, enjeksiyon teması nedeni ile ortaya çıkan ve oldukça normal durumlardır. Birkaç gün içinde bu etkiler geçer. Aslında bu etkiler kişinin cilt yapısına göre değişebilen özelliktedir; yani bazı kişilerde boyun dolgusu sonrası bu etkilerin hiç biri görülmez. Boyun dolgusu kolay bir uygulamaya sahip ve herhangi bir yan etki yaratmayan bir işlemdir; ancak boyun dolgusu sonrasında belirtilen önerilere uyulması gerekir.

Boyun dolgusu planlaması kişiye özel olarak yapılır. Bunun için standart bir boyun dolgusu fiyatı belirtmek mümkün değildir. Kişinin boyun sarkması, boyun kırışıklığı gibi problemlerinin derecesine göre hyaluronik asit dolgusu miktarı belirlenir ve kullanılır. Kısacası kişilere uygulanacak dolgu miktarı herkes için farklılık gösterir. Kimi zaman estetik sonuçlar almak için boyun dolgusu ile farklı bölgelere dolgu enjeksiyonları bu sürece kombine edilebilir; yani farklı bölgelere ek dolgu dokunuşları da yapılabilir. Bu  tamamen kişinin durumuna göre şekillenir. Boyun dolgusu öncesi yapılan muayene ile boyun gençleştirme için kullanılacak boyun dolgusu miktarı ve uygulama yapılacak tüm bölgeler netleştirilir. Buna bağlı olarak da boyun dolgusu fiyatı belirlenir.

Boyun dolgusu fiyat bilgisi için bizimle iletişime geçin.

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Benzer Uygulamalarımız

icon-angle icon-bars icon-times