Search

Mezolift İle Cilt Gençleştirme

İçerik Listesi

Mezoterapi, cilt gençleştirme yöntemleri arasında etkili sonuçlar sağlayan ve son dönemde oldukça popüler olan bir yöntemdir. Cilt için faydalı ham maddelerin cildin derin katmanlarına verilmesi ile cildi uyaran ve ciltte kolajen, elastin üretimini artıran mezolift, kısa zamanda ciltte yenilenme sağlar. Kısaca cilt gençleştirme, ciltte toparlama ve cilt sorunlarını yok etmek amacıyla uygulanan bir mezoterapi yöntemidir. Mezolift ya da diğer adıyla mezolifting başta yüz olmak üzere tüm vücuda uygulanabilen bir işlemdir.

Mezolift Nedir?

Yaşın ilerlemesi cildimizin nemini ve parlaklığını kaybetmesi, sarkmaya başlaması konusunda önemli bir nedendir. Sağlıksız ve yetersiz beslenme, güneş ışınları, sigara içmek, yoğun alkol kullanımı gibi nedenler de cildin hızlı bir şekilde yaşlanmasına neden olan faktörlerdir. Çünkü tüm bu etkiler; cildin kurumasına, kırışmasına, lekelenmesine, cansız olmasına sebep olurlar ve ciltte yaşlanma belirtilerini artırırlar. Takvim yaşı ilerlese de birçok kişi sahip olduğu rakamsal yaştan daha genç görünmek ister. Mezolift, sağladığı destek dokular ile cilt gençleştirme konusunda etkili işlemlerden biridir. Mezolift ya da mezolifting şeklinde de kullanılmaktadır. Mezolift kelime olarak “cilt germe” anlamına gelir.

Mezolift cilde kaybettiği nem, canlılık ve gerginliği geri kazandıran medikal bir işlemdir. Mezolift uygulandığı bölgede lifting etkisi yaratır. Mezolift bir mezoterapi yöntemidir; yani mikro iğne enjeksiyonu ile deri altına cildin ihtiyacı olan maddeler gönderilir. Böylelikle ciltte nemlenme artırılır ve cilt yenilenir. Faydalı maddeler iğne enjeksiyonu ile direkt cildin derin katmanlarına ulaştığı için kısa zaman içinde ciltte etki görülür. Mezolift işlemi gerekli görüldüğü takdirde farklı cilt tedavileri ile kombine edilebilir.

Mezolift İçeriği Nedir?

Mezolift içeriği cildin daha genç, canlı, parlak görünmesi için ihtiyacı olan birçok maddeyi barındırır. Cildin ihtiyacına bağlı olarak karar verilse de genellikle mezolift uygulamalarının içeriğinde; hyaluronik asit, kolajen, elastin, A vitamini, B vitamini (B1- B2- B3- B5- B6), C vitamini, E vitamini, K vitamini, bakır, çinko, magnezyum, selenyum, aminoasitler, alfa lipolik asit, dmae, lidocaine, silic bulunur. Yine kişinin durumuna bağlı olarak mezolift işlemine önemli bir antioksidan olan glutatyon da eklenebilir.

Mezolift İle Cilt Gençleştirme hakkında bilgi almak ve randevu için formu doldurun.

Mezolift Ne İşe Yarar?

Mezolift işleminin cilt için birçok faydası bulunur. Mezolift kısaca bir cilt gençleştirme yöntemidir. Başta yüz gençleştirme amacıyla uygulanan mezolift güvenilir ve etkili bir işlemdir. Mezolifting; yani mezolift işlem içerdiği maddeler cildin yaşlanma sürecini geciktirir. Kısacası mezolift bir anti-aging uygulamadır.

Mezolift, ciltte meydana gelen hafif derece sarkma problemlerini giderir. Mezolift kırışıklıkların azaltılması ya da giderilmesi konusunda etkilidir. Etki gösterdiği sorunlardan biri de leke problemleridir. Düzenli uygulamalar sonrasında lekelerin görünümünü azaltan ve yok eden mezolift, bu yüzden leke mezoterapisi şeklinde de bilinmektedir. İçeriğinde bulunan kolajen, hyalüronik asit gibi önemli maddelerle mezolift yöntemi, özellikle güneş lekeleri gibi cilt hasarları konusunda oldukça etkilidir. 

Mezolift içeriğindeki maddeler kısa zamanda cilt metabolizmasına destek vererek DNA sentezi sağlar. Önemli doku desteklerinin sentezini uyarır ve hücre yenilenmesini hızlandırır. Mezolift ile cilt kısa zamanda daha gergin daha parlak ve daha canlı olur. Uygulama sonrası cilt, aydınlık bir görünüme sahip olur.

Mezolift Nasıl Uygulanır?

Mezolift işlemi, cilt için faydalı ve biyouyumlu olan doğal ürünlerin cildin ikinci tabakası dermise enjekte edilmesi ile gerçekleşir. İşlem öncesi cilt makyajdan ve kirden arındırılacak şekilde bir solüsyon ile temizlenir. Mezolift işlemi çok acı veren bir işlem olmasa da herkesin acı eşiği farklı olabilir bu yüzden mikro iğnelere bağlı bir acı hissedilmemesi için işlem öncesi anestezik bir krem sürülür. Anestezik krem sonrası uyuşma etkisinin sağlanması için 20 dakika kadar beklenir. Daha sonra anestezik krem temizlenir ve mezolift işlemine geçilir. En etkili doku desteği sağlayacak mezolift karşımı çok küçük ve ince iğneler ile deri altına enjekte edilir. Mezolift iğneleri genellikle 0.3 milimetrelik çok ince bir çapa sahiptir ve 4, 6 ya da 13 milimetre uzunluğundadır. Mezolift işlemi uygulama yapılacak alanın büyüklüğüne göre değişse de genellikle 30 dakika kadar sürer. İşlem sonrası kişi sosyal ve iş yaşamına devam edebilir.

Mezolift

Mezolift Hangi Alanlara Uygulanır?

Mezolift; sarkma, kırışıklık, leke gibi cilt problemlerinin görüldüğü birçok alana uygulanabilir. Mezolifting işleminin en sık uygulandığı alanların başında yüz bölgesi gelmektedir. Yüze vitamin uygulaması olarak da adlandırılan mezolift, yüzdeki kırışıklık, leke gibi sorunlara kısa zamanda çözüm sağlar ve canlılık kazandırır. Yüz bölgesinde en fazla uygulama yapılan alanlar ağız çevresi, alın, göz çevresi, çene, nazolabial bölge denilen gülme çizgileridir. Mezolift boyun bölgesine de sıklıkla uygulanan bir işlemdir. Özellikle boyun bölgesindeki kırışıklık ve yatay çizgilerde etkilidir. Mezolift yine aynı sorunlar çerçevesinde dekolte bölgesine ve el yüzeyine de uygulanabilmektedir.

Mezolift Kimlere Uygulanır?

Cilt dokusunun dolgunluğunu ve esnekliği kaybetmesi durumunda her cilt yapısına ve her cilt rengine mezolift işlemi yapılabilir. Özellikle 25 yaş sonrası cildin kolajen kaynakları azalmaya başlar ve cilt elastikiyetini kaybeder. Bunun için mezolift genellikle 25 yaş sonrası kadın ve erkek herkese uygulanır. Ancak kimi zaman daha erken yaşlarda da ciltte yapısal olarak sarkmalar ya da çevresel faktörlerin etkisi ile hasarlar oluşabilir. Bu tarz durumlarda mezolift işlemi daha erken yaşlarda da uygulanabilmektedir.

Mezolift Kimlere Uygulanmaz?

Oldukça güvenli bir işlem olsa da mezolifting işleminin uygulanmayacağı kişiler de vardır. Mezolift işleminin yapılabilmesi için öncelikle kişinin sağlık durumunun iyi olması gerekir. Epilepsi, diyabet, AİDS, kanser gibi hastalıklar varsa uygulanmaz. Hamilelik ve emzirme dönemlerinde de mezolift işlemi yapılamaz. İşlem yapılacak ciltte herhangi bir enfeksiyon, uçuk, yara gibi dermatolojik bir sorun ya da hastalığın da olmaması gerekir.

Mezolift Öncesi Ve Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Mezolift öncesinde tüm kronik hastalıklarınız ve kullandığınız ilaçlar konusunda doktorunuzu bilgilendirin.
 • Yüzünüzde botoks ya da dolgu işlemleri varsa bu konuda da hekiminize bilgi verin.
 • Mezolift ön hazırlık gerektiren bir işlem değildir; ancak işleme gelirken makyaj yapmayın.
 • Mezolifting sonrası hemen iş ve sosyal hayatlarına devam edebilirsiniz.
 • Mezolift sonrası enjeksiyona bağlı olarak ciltte kızarıklar olabilir. Bu durum normaldir ve birkaç saat içinde geçer.
 • İşlem sonrası yine enjeksiyona bağlı olarak morarma ve şişlikler de görülebilir. Bu etkiler de kısa zaman içinde kaybolur. Herhangi bir iz ya da leke kalmaz.
 • Mezolift işleminin ardından cildi güneşten korumak gerekir. Özellikle ilk 7 gün yoğun güneş ışığına maruz kalmayın ve yüksek koruma faktörlü güneş koruyucu kremler kullanın.
 • İşlem sonrası 2 gün makyaj yapmamaya çalışın ve mezolift sonrası işlem yapılan bölgelere deodorant, krem gibi herhangi bir kozmetik ürün kullanmayın.
 • Mezolifting uygulaması sonrası cilde su değmemelidir. Bunun için ilk gün banyo yapmayın ya da yüzünüzü yıkamayın. Daha sonraki günlerde de ılık su kullanımına dikkat edin.
 • Uygulama sonrası ilk birkaç gün yüz üstü yatmamaya çalışın. Özellikle ilk gün sırt üstü ve başınız hafif yüksekte kalacak şekilde uyumaya çalışın.
 • Mezolifting işlemi sonrası 2 hafta kadar sauna, hamam, havuz, solaryum, buhar banyosu gibi aktivitelerden uzak durun.
 • Mezolift sonrası ilk gün yoğun terleme yaratacak spor aktiviteleri yapmayın.
 • Mezolift işlemi için belirlenen seanslarınıza düzenli bir şekilde devam edin ve doktorunuzun önerdiği tüm tavsiyeleri uygulayın.

Randevu Talep Edin

Süreç:

"*" gerekli alanları gösterir

✓ Valid number ✕ Invalid number
Randevu almak istediğiniz doktorlarımızı seçiniz:
Bu alan doğrulama amaçlıdır ve değişiklik yapılmadan bırakılmalıdır.

Mezolift Konusunda Sık Sorulan Sorular

Mezolift işlemi için seans sayısı ve seanslar arasındaki süre kişinin yaşına, cilt yapısına, cildin ihtiyacına ve cilt sorunlara bağlı olarak belirlenir. Mezolift genellikle 2- 4 hafta aralıklar ile 3- 5 seans olarak uygulanır. Ancak kişinin cilt problemi daha yoğun bir derecede ise seanslar arasındaki süre açılarak 6-8 seans şeklinde de yapılabilir. 4- 6 seans tamamlandıktan sonra 3- 6 ayda bir tekrarı yapılabilir. Hekim tarafından gerekli görüldükçe mezolift işlemine her yıl devam edilebilir. Burada tamamen kişiye özel olarak bir plan belirlenir.

Mezolift işlemi, cilde nem kazandırarak cildi besleyen ve kırışıklık gibi sorunları geciktirerek yaşlanmayı önleyen bir işlemdir. İşlem etkisini çoğunlukla 1- 2 seans sonrası gösterir. Mezolift etki derecesi ve etki süresi kişiden kişiye değişebilir. Düzenli mezolift seanslarının sağlanması ile cilt canlı, parlak ve genç görünümünü uzun süre korur. Tedavi bittikten sonra bir süre daha ciltte yenilenme devam eder. Ancak mezolifting işleminin ömür boyu kalıcı bir etkisi yoktur. Bunun için belirli aralıklarla koruma amaçlı olarak işlemin tekrarlanması gerekir.

Mezolifting tedavisi kişinin yaşadığı cilt sorunlarına ya da cilt yapısına bağlı olarak planlanır. Mezolift fiyatı da bu çerçevede belirlenir. Bunun için standart bir mezolift işlem ücreti belirtilemez. Herkesin cilt yapısı gibi yaşadığı cilt problemleri ve cildinin ihtiyaçları da farklılık gösterir. Bu nedenle işlem öncesi muayene sağlanır ve kişinin cilt yapısı incelenir. Tüm bu kriterler göz önünde bulundurularak mezolift ile sağlanacak doku destek içerikleri ve seans sayıları belirlenir. Bu planlamaya göre de kişiye özel olarak mezolift fiyatı belirlenir.

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Benzer Uygulamalarımız

icon-angle icon-bars icon-times