Search

Erkeklere Özel Botoks

İçerik Listesi

Estetik erkekler için artık bir tabu değil! Günümüzde artık erkekler de kadınlar gibi daha genç ve bakımlı görünerek yıllara meydan okumak için medikal estetik işlemlere önem veriyor. Tercih edilen erkek yüz estetiği uygulamalarının başında ise botoks geliyor. Erkeklere özel botoks uygulamaları ile karakteristik yüz hatları korunarak yüz bölgesindeki kırışıklar giderilebiliyor ve daha genç, çekici bir ifade sağlanabiliyor. Erkeklerin en sık tercih ettiği yüz botoks enjeksiyonları arasında; alın botoksu, kaş botoksu ve göz çevresi botoksu yer alıyor.

Erkek Botoksu Nedir?

Fazla mimik kullanma, takvim yaşının ilerlemesi, gerekli cilt bakımlarının yapılmaması, güneş ışınları, sigara içme, sağlıksız beslenme gibi tüm faktörler kadın ya da erkek olsun ciltte kırışıklıkların oluşmasında ya da var olan çizgilerin derinleşmesinde oldukça etkilidir. Özellikle erkeklerde göz çevresi kırışıklıkları ya da alın kırışıklıkları birçok kişinin olduğundan daha yaşlı ya da yorgun bir görünüme sahip olmasına neden olur. Bu durumda daha genç ve bakımlı görünmek isteyen erkekler, yaşlanma belirtilerini yok etmek ya da kontrol altına almak için medikal estetik işlemlere başvurur. Çünkü genç görünmenin yolları erkekler için de önem arz eder.

Erkek botoksu, kişiye özel bir planlama ve doz ayarlaması ile gerçekleşen medikal estetik bir işlemdir. Erkek botoksu popüler adı ile brotoks ya da mantox ile kısa zamanda yüz bölgesinde etkileyici bir değişim yaratılır. Brotoks kısaca bir erkek yüz gençleştirme işlemidir. Son zamanlarda oldukça popüler hale gelen erkeklere özel botoks uygulamaları ile kişi yüzündeki yorgun, yaşlı, mutsuz ifadeden kısa zamanda kurtulabilir. Erkek botoks işlemi erkeklerin yüz ve kas yapısının özelliklerine göre hesaplanarak uygulanır. Erkek botoksu için ana hedef daha keskin yüz hatlarına sahip olan erkeklerin karakteristik ve erkeksi yüz ifadesini korumaktır.

Erkek Botoks ile Klasik Botoks Arasındaki Fark Nedir?

Erkek botoks işlemindeki enjeksiyon içeriği aslında klasik botoks işleminde kullanılan formülasyon ile aynıdır. Kısacası erkek botoks işlemindeki içerik de clostridum botulinum bakterisinden üretilen saflaştırılmış bir proteindir. Ancak erkek botoks işlemi kadınlara uygulanan klasik botoks uygulamasından farklı özelliklere de sahiptir. Çünkü erkekler kadınlardan farklı bir kas yapısına ve kas kuvvetine sahiptir. Bunun için kadın botoks ve erkek botoks tedavileri farklı planlamalar ile oluşturulur. Erkeklerin kadınlara göre daha güçlü ve farklı bir kas yapısı vardır. Bu nedenle erkeklere özel bir botoks doz ayarlaması gerekir.

Erkek botoks uygulamalarında amaç kırışıklıkları gidererek genç bir görünüm sağlarken aynı zamanda yüzdeki erkeksi ifadeyi de korumaktır. Brotoks; yani erkeklere özel botoks işlemleri yüzün karakteristik yapısını ya da ifadesini değiştirmez. Doğru bir teknik ve doğru bir doz ayarlaması ile uygulanan erkek botoksu yüze donuk bir ifade getirmez. Kısaca deneyimli hekimler tarafından uygulanan erkek botoks işlemi estetikli erkek algısı oluşturmaz. Hiçbir botoks belirtisi olmaz ve çok doğal durur. Erkeklere özel botoks genç görünmenin yanında kişiye istediği çekici ve enerjik yüz hatlarını sağlar.

Erkeklere Özel Botoks hakkında bilgi almak ve randevu için formu doldurun.

Neden Erkek Botoks?

Erkek botoks uygulaması mevcut kırışıklıkları yumuşatmak için oldukça etkili bir yöntemdir. Gelecekteki kırışıklıkları önlemek için de mükemmel bir etki sağlar. Erkeklere özel botoks uygulamaları aynı zamanda oluşmakta olan kırışıklıkların kalıcı olmasını da engeller. Erkek botoks alın ya da en hassas diyebileceğimiz göz çevresi bölgesi cildi için de oldukça güvenli bir işlemdir. Düzenli yapılan erkek botoksu ile kırışıklıkların kısa zamanda geri dönmesi önlenir. İstenildiği takdirde boyun çevresindeki derin ve ince çizgilere de uygulanabilir ve bu belirtilerin azalmasına yardımcı olur. Erkeklere özel botoks uygulamaları ile kişinin yüzündeki yaşlı, yorgun ya da cansız diyebileceğimiz ifadeler yerini enerjik, karizmatik ve çekici bir görünüme bırakır. 

Erkeklere Özel Botoks

Botoks Hangi Erkekler İçin Uygundur?

Erkekler de kadınlar gibi hem sosyal hem de iş hayatlarında daha enerjik ve prezantabl görünmek ister. Bu yüzden ameliyatsız olan ve kısa zamanda sonuç veren botoks uygulamalarına yönelirler. Erkeklere özel botoks olarak adlandırılan brotoks işlemi her yaşta ve her cilt yapısındaki erkek için uygun bir işlemdir. Erkeklerde botoks için yaş sınırı 18’dir. Erkeklere özel botoks işleminin yapılması için kişinin sağlık durumunun iyi olması ve herhangi bir kronik hastalığının olmaması gerekir. Kanser, diyabet, kan ve kas hastalıkları durumunda erkek botoks işlemi yapılamaz. Bu kişiler dışında yüzündeki kırışıklıklardan ya da hafif derece asimetri sorunlarından şikayetçi olan ve kurtulmak isteyen her erkeğe botoks yapılabilir.

Randevu Talep Edin

Süreç:

"*" gerekli alanları gösterir

✓ Valid number ✕ Invalid number
Randevu almak istediğiniz doktorlarımızı seçiniz:
Bu alan doğrulama amaçlıdır ve değişiklik yapılmadan bırakılmalıdır.

Erkek Botoks Hangi Alanlara Uygulanır?

Erkek botoksu aslında bir yüz botoks işlemidir. Erkek botoks enjeksiyonları çoğunlukla alın bölgesine ve gülme kaslarına uygulanır. Ancak artık göz çevresi botoks ya da kaş arası botoks da günümüzde daha fazla erkek tarafından tercih edilmektedir. Erkek kaş kaldırma amacıyla da botoks yapılabilir. Erkek botoks temelde kaş botoksu, göz çevresi botoksu, kaş kaldırma botoksu gibi yüz bölgesine yapılan tüm işlemleri içerir. Kişinin isteği ve ihtiyacı doğrultusunda kırışıklık sorunu olan yüzdeki tüm alanlara uygulanabilir.

Erkek Botoksu Nasıl Yapılır?

Erkek botoksu, klasik botoks işlemi gibi kırışıklıklara zemin hazırlayan mimik hareketlerini engellemek için kaslara uygulanan bir enjeksiyon işlemidir. Erkek botoksu, bu kasların hareketini geçici bir süre için engeller. Erkeklere özel uygulanacak olan bu botoks işlemi öncesinde yüz antiseptik bir solüsyonla temizlenir. Erkek botoks işlemi için kullanılan iğne, çok ince yapıdadır. Ancak yine de işlem sırasında bir acı hissedilmemesi için anestezik krem sürülür. Anestezik krem sürüldükten sonra uyuşmanın sağlanması için 15-20 dakika kadar beklenir. Daha sonra botoks enjeksiyon işlemine geçilir.

Brotoks aşamasına geçildiğinde kırışıklık sorunu olan alanlar belirlenir ve bu alanlarda doğru noktalara uygun dozda botoks içeriği ile enjeksiyonlar yapılır. Erkek botoks işlemi uygulama yapılacak bölge sayısına ve büyüklüğüne göre değişse de genellikle 10-15 dakika içinde tamamlanır. Botoks yapılacak alanların artması süreyi biraz daha uzatabilir.

Erkeklere özel uygulanan bu botoks işlemi cilt üzerinde herhangi bir iz ya da lekeye neden olmaz. Erkek botoks işleminde önemli olan kırışıklıkların giderilirken karakteristik ifadenin bozulmamasıdır. Bunun için botoks uygulama noktaları ve tekniği önem arz eder. Kullanılan botoks dozunun oranı da kişiye göre doğru bir şekilde hesaplanmalıdır. Erkeklerde botoks sonrası doğal bir ifade için bunlar oldukça önemli kriterlerdir. Brotoks sonrası kişi isterse hemen sosyal ve iş yaşamına devam edebilir.

Erkeklere Özel Botoks

Erkeklere Özel Botoks Öncesi ve Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli?

 • Brotoks, öncesinde özel bir hazırlık süreci gerektirmez. Ancak botoks öncesi genel sağlık durumunuz ve kullandığınız tüm ilaçlar konusunda hekiminize bilgi verin.
 • Kan sulandırıcı ilaçların botoks işleminden belirli bir süre önce bırakılması gerekir. Bu konuda hekiminiz sizi bilgilendirecektir.
 • Erkeklere özel botoks işlemi sonrası yüz bölgesi sert darbelere karşı korunmalıdır.
 • Botoks uygulanan bölgeleri bir süre ovuşturmayın. Aksi takdirde bu, botoksun farklı kaslara dağılmasına neden olabilir.
 • Erkek botoks uygulaması sonrası sosyal ve iş yaşamınıza hemen dönebilirsiniz.
 • Botoks işleminden sonra en az 12 saat öne eğilme hareketinde bulunmayın. Dik duruş pozisyonunu korumaya çalışın.
 • Botoks sonrası özellikle ilk 24 saat sırt üstü ve daha dik pozisyonda uyumaya çalışın. Yüz üstü yatmayın.
 • Uygulama sonrası botoks enjeksiyonu yapılan bölgelerin hijyenine dikkat edin.
 • Erkek botoks işlemi sonrası yüzünüzü güneş ışınlarından koruyun. Yoğun koruma faktörlü güneş kremi ya da şapka kullanabilirsiniz.
 • İlk 6 saat yüzünüzü yıkamayın, tıraş olmayın ya da duş almayın. Daha sonra da birkaç gün aşırı sıcak su kullanmamaya çalışın.
 • Erkeklere özel uygulanan botoks işleminden sonra en az 1-2  gün sauna, hamam, solaryum ya da havuz gibi aktivitelerden uzak durun.
 • Botoks sonrası ilk günlerde yüz kaslarını zorlayan mimik hareketleri yapmayın.
 • Erkeklerde botoks işlemi sonrası kişiden kişiye değişse de enjeksiyona ve cilt yapısına bağlı olarak hafif morarma ve şişlikler görülebilir. Bu etkiler oldukça normaldir. Birkaç gün içinde geçer.
 • Morluk ve şişliği önlemek için botoks sonrası yüz bölgesine hafif soğuk uygulamalar yapılabilir.

Erkeklere Özel Botoks Konusunda Sık Sorulan Sorular

Erkeklere özel olarak uygulanan botoks işleminin etkisi birkaç gün içinde görülmeye başlanır. Genellikle 2-3 içinde botoks uygulandığı bölgeye son halini verir. Bazı kişilerde bu süre 5-6 güne uzayabilir. Gerekli görülürse botoks rötuş işlemleri bir hafta içinde sağlanır. Erkek botoks uygulamasının kalıcılık süresinde kişinin cilt yapısı, yaşı, kırışıklık derecesi, botoks uygulama tekniği ve botoks dozu gibi birçok faktör etkili olur. Ancak genellikle botoks 4-6 ay kadar etki gösterir. 

Erkeklerde botoks işleminin ne sıklıkla tekrarlanması gerektiği kişiden kişiye değişiklik gösterebilir. Çünkü her erkeğin kas yapısı ve kas kuvveti farklıdır. Botoks işlemi etkisini kaybetmeye başladığında tekrar seansı yapılmalıdır. Bu süre genellikle 6 aydır. Ama bazı kişilerde 4 ay ya da 8 ay da olabilir. Düzenli olarak botoks seanslarının yapılması zamanla seans etkisinin daha uzun süre olmasını sağlayacaktır.

Erkeklere özel botoks uygulamalarının fiyatları uygulama yapılacak bölge sayısına ve büyüklüğüne göre değişir. Çünkü her erkek için kullanılacak botoks doz oranı farklılık gösterir. Bunun kişiye özel bir planlama ile botoks fiyatı verilebilir. Standart bir erkek botoks fiyatı belirtilemez.

Erkeklere özel botoks uygulamaları konusunda bilgi almak için bizimle iletişime geçin.

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Benzer Uygulamalarımız

icon-angle icon-bars icon-times