Search

3 Boyutlu (3D) Cilt Analizi

İçerik Listesi

Kim kusursuz görünen bir cilt istemez ki? Bunun için ilk adım cilt tipinizi öğrenmektir. Modern yaşam tarzımızda çevre  kirliliği, yeme alıskanlıkları, stres gibi birçok faktör cildimizi olumsuz etkiler. Cildimizin yumuşak ve parlak görünümüne zarar verir. Cildin iyi tanınması ve takip edilmesi,  cilt sağlığı bu noktada büyük bir önem kazanır. Cilt sorunu yaşayanların veya cildini tanımak isteyenlerin imdadına ise son teknoloji 3D cilt analizi yetişiyor. 3 boyutlu ve tamamen bilgisayarlı analiz sistemiyle yapılan ölçümler kişinin cildi ve cilt altı dokusunun incelenebildiği, cilt kalınlığı, cildin kolajen miktarı gibi değerlerin belirlendiği, yüzün hangi bölümünün ne derecede ve neden yaşlanmış olduğunun nedenlerini ortaya koyar.

3D Cilt Analizi Nedir?

3D cilt analizi, cilt ve cilt altının 3 boyutlu kamera yardımı ve özel bir programla hem görsel hem de matematiksel olarak görüntülenmesidir. Analizin matematiksel kısmı ciltte lekede ve siyah noktalardaki sorunların değişimini matematiksel veriler ışığında sunmaktadır. Bunu yaparken de ciltteki problemlere hangi faktörlerin sebep olduğunu (pigmentasyon, yağlılık) bilimsel veriler ışığında aktarır.

3D Cilt Analizi Neden Yaptırılır?

Vücudun en fazla görünen kısmı olan ciltle ilgili birçok kişinin sorun yaşadığı bir gerçek. Akne problemi, cilt lekesi, ton farklılıkları, siyah nokta, yağ bezecikleri gibi birden fazla problem ise kolay kolay tedavi edilemez. Tam da bu noktada cilt sorunlarının erken teşhisi, tedavi sürecinin denetleniyor olabilmesi ve tedavi sonuçlarının bilimsel verilere dayanarak değerlendirilmesi büyük önem arz eder.  3D cilt analizi, henüz ortaya çıkmamış bir leke, cilt kırışıklıkları, akne gibi problemlerin her biri için ayrı cilt haritası çıkararak gösterme imkanı sağlar. 3D cilt analiziyle; cilt sorunlarının henüz oluşmadan önlenebilmesi, tedavinin önceden planlanması ve sonuçların veriler ışığında değerlendirilmesinin önü açılmış olur.

3D Cilt Analizi

3D Cilt Analizi Nasıl Çalışır?

Sorunlar henüz cildin üstünde görünmeden ulaşabilme imkanı sağlayan 3D cilt analizi, cildin görünen ve görünmeyen yüzeyinin fotoğrafını çekme ve analiz etme mantığıyla çalışır.

3D Cilt Analizi Nasıl Yapılır?

Analize başlanmadan önce kişinin aynı ışık ve pozisyondaki fotoğrafları çekilerek cildin durumu yüzdeler ve grafiklerle belirlenir. Fotoğraflar sayesinde ciltte bir sorun var mı yok mu sorularının yanıtı aranır. Fotoğraflar analiz üzerine çekildiği için özel bir teknik kullanılır ve elde edilen görüntüler sayesinde tedavinin başarısı hem objektif olarak hem de verilerle ölçülebilir. Yapılması gereken uygulamalar da yine bu raporlar sayesinde net olarak görülebilir.

3D Cilt Analizi hakkında bilgi almak ve randevu için formu doldurun.
3D Cilt Analizi

3D Cilt Analizi Hangi Cilt Bilgilerine Ulaşabilir?

3D cilt analiziyle kırışıklıklar, lekeler, UV hasarının değerlendirilmesi ve ciltteki kılcal damarların ve kırmızı benlerin yerleri, yoğunluğu, miktarının öğrenilmesi sağlanır. Ayrıca aşağıdaki bilgiler hakkında da veriler sunar:  

 • Epidermal cilt derinliği
 • Analizi ve cilt sorunları
 • Kırmızı Ben
 • Kırışıklık Analizi
 • Cilt Özelliği
 • Yoğunluk
 • Derinlik
 • Leke
 • Çöküklük
 • Elastikiyet
 • Cilt Tonu
 • Cilt Isısı Ölçümü
 • Cildin damar yapısı 
 • Cilt hassasiyeti

3D Cilt Analiz Cihazı Nedir? Ne İşe Yarar?

3D cilt analiz cihazı çok geniş kapsamlı profesyonel ve bilimsel bir cilt analizi cihazıdır. Kişinin cildi hakkında bilgiler verirken cilt bakımında kullanılacak ürünlerin kişi üzerindeki etkilerinin de görünmesini sağlar. Tedavi öncesinde hastanın cilt tipi (kuru, yağlı, karma), akne, siyah nokta, yaşlanma, güneş hasarı gibi sorunlarını tespit ederek tedaviye ışık tutmayı amaçlar.

Randevu Talep Edin

"*" gerekli alanları gösterir

✓ Valid number ✕ Invalid number
Randevu almak istediğiniz doktorlarımızı seçiniz:
Bu alan doğrulama amaçlıdır ve değişiklik yapılmadan bırakılmalıdır.

3D Cilt Analizinde Neler Ölçümlenir? Ne Fayda Sağlar?

Cilt analizinde öncelikli olarak kişinin cilt tipi belirlenir. Tedavi sürecindeki değişimlere göre de bir yol haritası çizilir. Tedavi boyunca ciltteki değişimler grafiksel ve matematiksel verilerle desteklenirken cilt analizi tedavinin bütününde kullanılan bir yöntem olarak karşımıza çıkar.

3D Cilt Analiz Cihazının Özellikleri Nelerdir?

 • Cilt analiz ve ölçme fonksiyonu
 • Kuru, yağlı, normal ve karma cilt analizi
 • 3D görüntüsü ile cilt kırışıklığı analizi
 • Gözenek ve pigmentasyonun tam büyüklüğünün analizi
 • Cilt teşhis sihirbazı yardımıyla cilt tipinin teşhisi ve tedavi önerileri

3D Cilt Analizinin Avantajları Nelerdir?

Yaşlanma olarak tanımlanan süreç cildin görünen yüzündeki tabakanın ve göremediğimiz kollajen dokunun kalitesinin azalması, deforme olmasıdır. 3D cilt analiziyle yapılan bu ölçümlemeler sayesinde kişinin cildi ve cilt altı dokusunun derinlemesine incelenmesi sağlanır.  

Cilt kalınlığı, cildin kolajen miktarı gibi değerler ölçülür yüzün hangi bölümünün, ne derece ve neden yaşlanmış olduğu böylece saptanmış olur. Sistemin en büyük avantajı da şüphesiz verilerin geriye dönük ulaşılabilmesidir. Bakım ve tedavinin sonuçları hakkında objektif değerlendirme imkanı sağlar

3D Cilt Analizi Konusunda Sık Sorulan Sorular

 • Kişi herhangi bir dermatolojik uygulama görüyor mu?
 • Epilasyon yaptırıyor mu?
 • Alerjisi var mı?
 • Sabun kullanıyor mu?
 • Cildinde gün içinde yağlanma oluyor mu?
 • Soğuk havada, duştan sonra ciltre kuruma, gerilme, pullanma oluyor mu?
 • Kozmetik kullanıyor mu , kullanıyorsa hangi tür ürünler kullanıyor?
 • Cilt bakımı uyguluyor mu, uyguluyorsa ne kadar aralıklarla uyguluyor?

Cildinizle ilgili her ayrıntıyı görmenizi sağlayan 3D cilt analizi, yüksek kalitedeli yüz görüntülerinizi çeker.

Kırmızı ve kahverengi lekeler, kırışıklıklar, cilt dokusu gibi bakterilerin varlığını ve cilt sağlığını etkileyen önemli alanlar hakkında bilgiler sunan 3D cilt analizi, gözeneklerde porfirinlerin veya sivilceye neden olan bakterilerin varlığının gösterilmesini de sağlar.

3 boyutlu görüntüleyici sayesinde; cildin tahmini yaş süresini, var olan tüm lekeleri, kırışıklıkları ayrıntılı olarak tespit etmek mümkündür. UV lekelerinin yüzdesi, gözeneklerin genişliği, kolajen miktarı, cildin yaşlanma potansiyeli, cildin genel yapısı hakkında da ayrıntılı analiz yapılmaktadır.

3D cilt analizi birkaç dakika içerisinde tamamlanmaktadır. Fotoğraf çekiminden bir farkı yoktur. Analiz sırasında hasta sadece görüntüleme cihazına gözü kapalı biçimde poz verir.

Cildinizle ilgili olası sorunların tespiti ve önlem alınmasında doğrudan etkilidir. Dış etkenler, hava kirliliği, güneşin zararlı etkileri, hava değişiklikleri gibi yıkıcı etkilere karşı da yine önceden önlem almanızı sağlar.

Cilt sorunu yaşayan veya yaşamayan herkes için cilt analizi son derece önemlidir, çünkü cilt için doğru kozmetik ürünlerin kullanılmasını ve ilerde karşılaşılabilecek sorunları öngörmek ve henüz sorun başlamadan tedbir almak cildinizin sağlığı için belirleyicidir.

3D cilt analizinin fiyatını öğrenmek, operasyonun süreci hakkında detaylı bilgi edinmek için bilgi formu doldurulabilir, randevu alabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Benzer Uygulamalarımız

icon-angle icon-bars icon-times