Search

Somon DNA

İçerik Listesi

Bir cilt yenileme ve cilt gençleştirme işlemi olan somon DNA yaşın ilerlemesi ile birlikte ciltte oluşan hasarları kısa sürede onaran bir medikal estetik uygulamadır. Somon DNA gençlik aşısı ciltte birçok probleme çözüm sağlar ve cildin daha canlı daha genç bir görünüm almasına destek verir. Somon DNA gençlik aşısı ya da diğer adıyla somon DNA tedavisi cilde aydınlanma, parlaklık ve nem katan son dönemde oldukça popüler olan bir işlemdir.

Somon DNA Nedir?

Somon DNA; cilde nem kazandıran, cilt elastikiyetini artıran, parlaklığını koruyan, leke sorunlarını gideren basit ve ağrısız bir cilt tedavisidir. Somon DNA tedavisi ile cilt yenileme, cilt gençleştirme sağlanır ve kişi kısa bir sürede cilt sorunlarından kurtularak berrak, genç ve sorunsuz bir cilt yapısına kavuşur. Cilde somon tedavisi, cildi gerginleştirmek için ideal bir yöntemdir. Somon DNA cilt yapısına göre ilk seansta bile kişinin cildine olumlu etkiler sağlayabilen bir cilt onarım uygulamasıdır. Somon DNA tedavisi sürecinde ciltte genç hücreler aktif edilir, üretilir ve kırışıklık gibi yaşlanma belirtileri ortadan kaldırılır. Gençlik aşısı ya da gençlik ve nem aşısı olarak ifade edilen somon DNA bir mezoterapi yöntemidir.

Somon DNA Gençlik Aşısı İçeriği Nedir?

Somon DNA yaptıracak kişilerin kafalarına takılan en önemli soru genelde “serumlar neden yapılır?” oluyor. Somon DNA içeriği somon balığının yumurtalarından elde edilen bir serumdur. Ayrıca somon DNA serum içerisinde glicine, L proline, L lysine, L leusin gibi ciltte doğal olarak bulunan faydalı temel amino asitler de vardır. Aminoasitler kolajenin temel yapıtaşları olup, üretiminin arttırılması ve hasarın onarılmasından görev alırlar. Somon DNA serum içeriği yoğun olarak hyalüronik asit ve moleküllere sahiptir. İçerdiği en önemli maddelerden olan polinükleotid ciltte hücre yapımını destekler.

Somon DNA yapısı insan DNA’sına oldukça yakın bir özelliktedir. Bu özel bileşim sayesinde bağ dokuları yeniden yapılanır ve kısa sürede cilt restore edilir. Somon DNA serumu cilt yapısını destekleyen, hücreleri onaran bir formülasyona sahiptir.

Somon DNA hakkında bilgi almak ve randevu için formu doldurun.

Somon DNA Gençlik Aşısı Nasıl Yapılır?

Somon DNA tedavisi bir mezoterapi işlemidir. Cilde somon tedavisi, mikro iğneler kullanılarak yapılır. Bu mikro iğneler aracılığı ile derinin orta tabakasına somon DNA serumu aktarılır. Bir mikroenjeksiyon işlemi olan somon DNA yönteminde öncelikle uygulama yapılacak bölge temizlenir. Antiseptik özelliği olan bir sıvı ile cilt temizliği gerçekleşir. Daha sonra yine uygulama yapılacak bölge anestezik bir krem ile uyuşturulur. Uyuşturma etkisi için 15-20 dakika kadar beklenir. Ardından somon DNA aşısı uygulamasına geçilir. Somon balığı yumurtalarından elde edilen somon DNA serum cilde çok küçük iğnelerle enjekte edilir. Enjekte edilen somon DNA, cildin ihtiyacı olan nem, protein ve vitamin desteğini sağlar. Somon DNA aşısı uygulama süresi 15-20 dakika içinde tamamlanır. Somon DNA aşısı her cilde her mevsim yapılabilen bir işlemdir.

Somon Dna

Somon DNA Hangi Bölgelere Ve Hangi Sorunlara Uygulanabilir?

Cilde somon tedavisi; yaşın ilerlemesi, sağlıksız beslenme, sigara içmek ya da güneş gibi çevresel faktörler sonucu cildin yüzeyi etkilenmişse başta yüz olmak üzere boyun, el ya da vücutta ihtiyaç görülen her alanına uygulanabilir. Somon DNA faydaları oldukça fazladır. Cilt yenileme ve yüz gençleştirme sağlayan somon DNA aşısı için uygulama alanlarını şöyle sıralayabiliriz:

 • Çeşitli nedenlerle nem ve parlaklığını kaybeden cilde nem ve parlaklık kazandırma
 • Ciltteki akne ve skarların giderilmesi
 • Hormonal ya da ilaç kullanımına bağlı olan cilt bozukluklarının düzeltilmesi
 • Sigara nedeni ile kalitesini kaybeden cildin düzeltilmesi
 • Yüz, el, boyun ya da dekolte bölgelerin yenileme ve gençleştirme
 • Göz çevresi şişlik, koyu halkaları gidermek ve aydınlatma sağlama
 • Ciltte oluşan renk farklılıklarını ortadan kaldırarak cilt tonu eşitleme
 • Çeşitli sebeplerle oluşan çatlakların tedavisi
 • Hormonal saç dökülmelerinin giderilmesi
 • Menopoz ile değişen hormonlar sebebi ile bozulan cilt yapısının onarılması 
 • Hafif derecedeki iç kol ve diz sarkmalarını azaltma
 • Stres kaynaklı cilt sorunlarında cildi canlandırma
 • Yıpranan ellerin tekrar genç görünüm kazanması
 • Yaşın ilerlemesi ile ortaya çıkan cilt kırışıklıklarının giderilmesi
 • İnce mimik çizgilerinin ortadan kaldırılması
 • Ciltte pütürlü yüzey görünümü ortadan kaldırarak cildi pürüzsüzleştirme

Somon DNA Gençlik Aşısı Kimlere Uygulanır?

Somon DNA aşısı genel sağlık durumu uygun kadın, erkek her yaşta bireye uygulanabilir. Somon DNA tedavisi her cilt tipi için de uygun bir işlemdir. Somon DNA serum içeriği doğal maddelerden oluştuğu için herhangi bir alerjik bir etkene neden olmaz. Bunun için geniş bir kullanım ağı vardır. Somon DNA tedavisi genellikle 30 yaş sonrası kişiler tarafından tercih edilen bir cilt yenileme işlemidir. Ancak cilt sorunların daha erken yaşta görülmesi durumunda somon DNA aşısı 30 yaşından önce de uygulanabilir. Bu kişilerde de cilde somon tedavisi uygulanması oldukça başarılı sonuçlar sağlar.

Somon Dna

Somon DNA Gençlik Aşısı Kimlere Uygulanmaz?

Somon DNA gençlik aşısı içinde doğal bileşenlere sahip bir serumdur. Ancak yine de bazı durumlarda kişilere uygulanması doğru değildir. Bu durumların başında hamilelik ve emzirme dönemi gelmektedir. Hamile olan ve emzirme döneminde olan kadınlara somon DNA aşısı uygulanmamalıdır. Kontrol altına alınmayan diyabetli hastalara da somon DNA tedavisi uygulanması tavsiye edilmez. İnsülin kullanan kişiler somon DNA için uygun bir aday değildir. Kan pıhtılaşma bozukluğu yaşayan, damar tıkanıklığı ya da kalp hastalığı olan ve felç geçirmiş kişilere de somon DNA serum uygulanması doğru değildir.

Somon DNA Gençlik Aşısı Etkisi Ne Kadar Sürer?

Somon DNA aşısı ilk seanstan itibaren etki göstermeye başlayan bir cilt yenileme işlemidir.  Gün geçtikçe tetiklenen hücre yenilenmesi ile etkisi kat ve kat artar. İlk seanstan sonra ciltteki tazelenme, canlanma farklılığı gözle görülür bir seviyede olur. lk somon DNA tedavisi sonrası gerçekleşen her seans ile etkinin kalıcılık süresi artar. Somon DNA aşısı kişinin yaşına, cilt yapısına göre değişse de genel olarak 6-12 ay boyunca kalıcılığını korur. Kişinin cildini çevresel faktörlerden koruması, kişisel cilt bakım ve nemlendirme gibi noktalara dikkat etmesi, sağlıklı beslenmesi, sigara içmemesi somon DNA serum etkisinin kalıcılık süresini artırır.

Randevu Talep Edin

Süreç:

"*" gerekli alanları gösterir

✓ Valid number ✕ Invalid number
Randevu almak istediğiniz doktorlarımızı seçiniz:
Bu alan doğrulama amaçlıdır ve değişiklik yapılmadan bırakılmalıdır.

Somon DNA Gençlik Aşısı Kaç Seans Yapılır?

Somon DNA gençlik aşısı için seans planlaması kişiye özel olarak belirlenir. Kişinin ihtiyacına göre seans sayısı ve aradaki uygulama zamanı belirlenir. Kısacası, somon DNA tedavisi için uygulama sayısı cilt problemlerine ve uygulanacak bölgeye göre değişiklik gösterir. Genelde 4-6 seans şeklinde planlanan somon DNA aşısı uygulaması hedefe ulaştırır. Seans aralarındaki süre yine kişinin durumuna göre bir planlama ile belirlenir. Genelde somon DNA serum seansı aralarında 20-25 gün gibi bir süre olur. Çoğunlukla göz altı bölgesi sorunları için 3-4, yüz yada dekolte bölgeleri problemleri için 4-5, el gençleştirme işlemleri için 4, akne ya da çatlak gibi sorunlu ciltler için 8, saç dökülme problemleri için ise 10 seans somon DNA aşısı önerilebilir.

Somon DNA Gençlik Aşısı Öncesi Sonrası

 • Somon DNA öncesi kullandığınız tüm ilaçlar konusunda hekiminizi bilgilendirin.
 • Somon DNA aşısı öncesi kan sulandırıcı nitelikteki bazı ilaçların kesilmesi gerekecektir. Doktorunuz bu konuda sizi bilgilendirecektir.
 • Somon DNA işleminden 7 gün önce alkol alımı bırakılmalıdır.
 • Somon DNA serum öncesi ve sonrası işlem bölgelerine kese, peeling gibi uygulamalar yapılmamalıdır.
 • Somon DNA tedavisi sonrası cildinizi güneş ışığından en az 4-6 hafta koruyun.
 • Dışarı çıktığınızda mutlaka yüksek faktörlü koruyucu güneş kremi sürün.
 • Somon DNA aşısı uygulanan alanlara 24 saat su değmemelidir.
 • İşlemden sonra ilk 24 saat makyaj yapmayın.
 • Somon DNA tedavisi sonrası cildinizi düzenli olarak nemlendirin.
 • İşlem yapılan bölgeleri sert darbelere karşı koruyun.
 • Somon DNA sonrası 1-2 gün ağır spor aktiviteleri yaptırmayın.
 • Somon DNA iğne enjeksiyonu ile gerçekleşen bir işlem olduğu için bazı ciltlerde hafif morarma ya da şişme etkisi gösterebilir. Bu etkiler oldukça normaldir. Birkaç gün içinde kaybolur.
 • Somon DNA tedavisi sonrası yaklaşık olarak 4-5 gün sauna, havuz, hamam gibi aktivitelerden uzak durun.

Somon DNA Gençlik Aşısı Tedavisi Konusunda Sık Sorulan Sorular

Somon DNA aşısı en başta cilde kaybettiği nemi kazandırır ve bundan sonraki süreçte cildin nem dengesi korumaya yardımcı olur. Somon DNA aşısı su moleküllerini tutma ve depolama kapasitesini artırır. Cilt elastikiyetini destekler ve güçlendirir. Ciltte sıkılaşma sağlar. Cilde somon tedavisi cildin leke sorunlarını yok eder ve cildin yenilenmesini sağlar. Kolajen oluşumunu destekler. Somon DNA serum içeriği cildi güçlendirir ve hasarlara karşı korur. İşlem sonrası cilt aydınlanma, parlaklık ve berraklık kazanır. Özetle somon DNA cilt yapısını belirgin bir şekilde pürüzsüzleştirir, gençleştirir ve güzelleştirir.

Somon DNA aşısı deneyimli hekimler ve güvenilir kliniklerde uygulandığı sürece bir sorun yaratmayan, güvenilir bir işlemdir. Somon DNA serum içeriği doğal maddelerden oluşan bir içeriktir. Gençlik aşısı içeriğinin genel sağlığa hiçbir zararı yoktur. Klinik araştırmaları da u yöndedir. Yapılan çalışmalara baktığımızda somon DNA aşısının herhangi bir alerjik reaksiyon yaratacak bir özellik taşımadığı görülmektedir. Somon DNA tedavisi ayrıca kas yapısına da müdahale etmez. Orta deriye uygulanır. Bu da yüzün doğal ifadesini de bozmaya yönelik bir etki etmez. Kişi işlem sonrası yüz doğallığını kaybetmez.

Somon DNA fiyat bilgisi en çok merak edilen konulardan biridir. Ancak standart bir somon DNA aşısı fiyat bilgisi vermek mümkün değildir. Çünkü Somon DNA tedavisi kişinin sorunlu bölge sayısına, büyüklüğüne, kullanılacak somon DNA serum oranına şekillenir. Yine cilt problemine göre somon DNA aşısı için seans sayısı her kişi için farklı olabilir. Her kişinin cilt yapısı gibi sorunları da farklı olacağı için buna göre bir somon DNA planlaması yapılır. Bu yüzden işlem öncesi muayene sağlanmadan somon DNA fiyat bilgisi vermek doğru olmaz. en doğru somon DNA fiyat bilgisi muayene sonrasında belirtilebilir.

Muayene oluşturmak ve somon DNA fiyat bilgisi için bizimle iletişime geçin.

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Benzer Uygulamalarımız

icon-angle icon-bars icon-times