Search

Yarık Dudak İzlerine Kontür Uygulaması

İçerik Listesi

Yarık dudak problemi için cerrahi tedavi sağlansa da operasyon sonrası kalan izler kimi zaman kişide estetik kaygıya neden olabilir. Bu durumda uygulanan medikal dudak pigmentasyonu işlemi ile yarık dudak izlerine kontür uygulaması sağlanır ve operasyona bağlı izler görünmez bir hale getirilir. Kalıcı bir kamuflaj makyaj tekniği olarak da bilinen yarık dudak izlerine kontür uygulaması doku üzerinde düzeltme sağlayarak kişinin daha belirgin ve daha canlı dudak yapısına kavuşmasına olanak sunar. Yarık dudak izlerine kontür uygulaması deneyimli kişiler tarafından doğru teknikle yapıldığı takdirde oldukça güvenilir bir işlemdir.

Yarık Dudak Problemi Nedir? Yarık Dudak Neden Olur?

Yarık dudak sorunu, doğumsal bir anomalidir. Gebeliğin ilk 4-8 haftalarında yüzü ve yüzün bir parçası olan dudağı oluşturacak yapıların doğru bir şekilde gelişmemesi ve birleşmemesi sebebi ile ortaya çıkan bir problemdir. Daha çok, ailede yarık dudak anomalisi açısından bir yatkınlık olması bu konudaki riski artıyor olsa da, bu probleme tam olarak neyin neden olduğunu gösteren kesin bir kanıt yoktur. Yarık dudak probleminin farklı çeşitleri vardır. Mikroform yarık, inkomplet yarık ya da komplet yarık denilen farklı yarık dudak sorunları olabilir. Doğum sonrası bebeğin durumuna ve sorununa göre ideal zamanlama planlanarak yarık dudak tedavisi cerrahi olarak sağlanabilmektedir.

Yarık Dudak İzlerine Kontür Uygulaması Nedir?

Yarık dudak tedavisi, cerrahi operasyonlar ile sağlanmış kişilerde operasyon sonrası kalan izler özellikle kadınları belirli bir yaştan sonra oldukça mutsuz ve rahatsız eden bir durumdur. Birçok kadın bu izlerin görünmemesi için dudak kalemi ya da ruj ile kapatmaya çalışır. Ama bu geçici çözümler tam olarak bir memnuniyet sağlamaz. Yarık dudak izleri için etkili ve kalıcı çözüm sağlayan yöntem ise; medikal dudak pigmentasyonu işlemidir. Yarık dudak izlerine kontür uygulaması ya da diğer adıyla medikal dudak pigmentasyonu bitkisel ürünler kullanılarak dudak ve dudak çevresine uygulanan bir kamuflaj makyaj tekniğidir. 

Yarık dudak izlerine kontür uygulaması için kullanılan tüm ürünler, bitkisel ve doğal içeriklidir. Bunun için medikal dudak pigmentasyonu ciltte olumsuz herhangi bir reaksiyona neden olmaz. Yarık dudak izlerine kontür uygulaması, dudak ve dudak çevresi dokusunda değişiklik ve düzeltmelerle izlerin gizlenmesini sağlar. Yarık dudak izlerine kontür uygulaması bir pigment implantasyon işlemidir. Yarık dudak izlerine kontür uygulaması gerekli görüldüğü ve istenildiği takdirde dudak pigmentasyon işlemi ile kombine edilerek tüm dudağa uygulanabilir.

Yarık Dudak İzlerine Kontür Uygulaması hakkında bilgi almak ve randevu için formu doldurun.

Medikal Dudak Pigmentasyon Kimlere Yapılabilir?

Yarık dudak sorunu için cerrahi operasyonlarla tedavileri sağlanmış; ama dudağında operasyon izi olan kişiler medikal dudak pigmentasyon işlemi için ideal adaylardır. Dudak ve dudak çevresinde yara izi olan kişilere de medikal dudak pigmentasyon uygulanabilir. Yarık dudak izlerine kontür uygulaması 18 yaş sonrası herkese yapılabilir. İşlem için kişinin diyabet, kanser gibi önemli sağlık sorunlarının olmaması gerekir. Yarık dudak izlerine kontür uygulaması hamilelik ve emzirme dönemlerindeki kadınlara uygulanmaz. Pigmentlere karşı alerjisi olan kişilere de bu işlem yapılamaz. Medikal dudak pigmentasyonu için dudak bölgesinde herhangi bir yara ya da enfeksiyonun olmaması gerekir. Siğil, uçuk, mantar ya da egzama gibi cilt lezyonları mevcut ise işlem yapılamaz. Dudak çevresinde kılcal damar çatlaması olan kişilere de kontür işlemi uygulanamaz.

Yarık Dudak Izlerine Kontür Uygulaması

Yarık Dudak İzlerine Kontür Uygulaması Nasıl Yapılır?

Yarık dudak izlerine kontür uygulaması için öncelikle kişinin işlem yapılacak dudak bölgesi ve dudak çevresi temizlenir. Ardından işleme bağlı bir acı hissedilmemesi için anestezik bir krem sürülür. Anestezik krem ile dudak bölgesinde uyuşmanın sağlanması için 15-20 dakika kadar beklenir. İşlem yapılmadan önce izleri kamufle edecek kişinin yüz estetiğine en uygun kontür hattı verilir ve dudak şekli oluşturulur.

Dudak kontürü için farklı renklerde boya pigmentleri vardır. Dudak kontürü için kişinin isteği de göz önünde bulundurularak en uygun pigmentasyon rengi belirlenir. Daha sonra kişinin de onay verdiği bu yeni dudak hattı tasarımı için kalıcı pigmentasyon işlemine geçilir. Yarık dudak izlerine kontür uygulamasında her kişi için tek kullanımlık özel mikro iğneler kullanılır. Kişinin dudak yapısına göre değişse de yarık dudak izlerine kontür uygulaması genellikle 45-60 dakika kadar sürer. İşlem sonrası kişi sosyal ya da iş hayatına devam edebilir.

Randevu Talep Edin

Süreç:

"*" gerekli alanları gösterir

✓ Valid number ✕ Invalid number
Randevu almak istediğiniz doktorlarımızı seçiniz:
Bu alan doğrulama amaçlıdır ve değişiklik yapılmadan bırakılmalıdır.

Yarık Dudak İzlerine Kontür Uygulamasının Avantajları Neler?

Yarık dudak izlerini gizleyen ve dudaklardaki asimetrik problemleri gideren medikal dudak pigmentasyonu, kişinin hem fiziksel görünümü hem de psikolojik durumu açısından pozitif etki yaratan bir yöntemdir. Kişi, bu işlem sonrası yarık dudak izlerini gizlemek için sürekli ruj ya da dudak kalemi gibi kozmetik ürünler kullanmak zorunda kalmaz. Doğal görünüm sevenler için yarık dudak izlerine kontür uygulaması ideal bir işlemdir. Dudak kontür uygulaması, dudak çevresinin daha belirgin olmasını ve daha dolgun görünüme sahip olmasını sağlar. Böylelikle kişi daha genç ve estetik bir dudak yapısına kavuşur.

Yarık Dudak İzlerine Kontür Uygulaması Öncesi ve Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli?

 • Dudak kontür uygulaması öncesinde mevcut hastalıklarınız ve kullandığınız kan sulandırıcı gibi tüm ilaçlar hakkında doktorunuza bilgi verin.
 • Dudağınızda botoks ya da dolgu işlemleri varsa dudak kontür uygulaması yaptırmadan önce bu konuda hekiminizi bilgilendirin.
 • Yarık dudak izlerine kontür uygulaması sonrası kişi hemen işine geri dönebilir.
 • Dudak kontürü sonrası işlem yapılan bölgeye 24 saat boyunca su değdirmemeye çalışın.
 • İlk gün sıvı tüketimini pipetle yapın.
 • Medikal dudak pigmentasyonu sonrası dudaklarınızı direkt güneş ışığından koruyun. Özellikle ilk 2 hafta süresince buna dikkat edin.
 • Mikro iğneler ile bir işlem uygulandığı için yarık dudak izlerine kontür uygulaması sonrası dudak bölgesinde hijyene dikkat edin. Özellikle kirli ellerinizle ya da tırnaklarınızla sert bir şekilde temas etmeyin.
 • Dudak kontür uygulaması sonrası ilk birkaç gün yüz üstü yatmamaya çalışın.
 • İşlem sonrası dudaklarda kabuklanma oluşabilir. Bu durum kişiden kişiye değişse de 5-7 gün içinde geçer. Bu kabukları kopartarak temizlemeye çalışmayın. 
 • Dudak kontür uygulamasından sonra en az 2-3 gün sigara içilmesi tavsiye edilmez.
 • İşlem sonrası tavsiye edilen kremleri düzenli bir şekilde kullanın.
 • Dudak kontür uygulaması sonrası 7-10 gün ruj, dudak kalemi gibi kozmetik malzemeler kullanmayın.
 • Yarık dudak izlerine kontür uygulaması sonrası 2 hafta kadar hamam, havuz, sauna, solaryum gibi aktiviteler yapılmamalıdır.
 • Medikal dudak pigmentasyon sonrası birkaç gün yoğun terleme yaratacak spor aktiviteleri yapmayın.
 • Mikro iğnelerle yapılan bir işlem olduğu için dudak kontür uygulaması sonrası bazı kişilerde hafif şişlikler görülebilir. Bu şişlik, işlem sonrası oldukça normal bir durumdur ve kişinin cilt yapısına göre gelişir. 1-2 gün içerisinde şişlikler geçer. Bazı kişilerde bu etki görülmez.
 • Şişlik durumlarında soğuk uygulama yapılabilir.
 • Yarık dudak izlerine kontür uygulaması sonrası ilk günlerde boya pigmentleri daha yoğun olacağı için dudaklarınız daha koyu renkte olur. Birkaç gün içerisinde daha doğal bir renk görünümüne sahip olur.

Yarık Dudak İzlerine Kontür Uygulaması Konusunda Sık Sorulan Sorular

Dudak kontür uygulaması mikro iğnelerle gerçekleşen bir işlemdir. İşlem öncesi de herhangi bir acı ya da ağrı hissedilmemesi için anestezik krem sürülür. Bu anestezik krem, mikro iğnelerin enjeksiyonu nedeni ile oluşabilecek acı hissini engeller. Kişi sadece işlem sırasında çok hafif batma hissi duyar.

Yarık dudak izlerine kontür uygulaması sonrası iyileşme süresi kişinin cilt yapısına göre farklılık gösterebilir. Ancak genellikle en fazla 7 gün içinde tüm şişlik, kabuklanma gibi sorunlar geçer. İlk günlerde daha yoğun olan boya pigmentleri de birkaç gün içinde daha doğal bir görünüme kavuşur.

Medikal dudak pigmentasyonu bu konuda eğitimli ve deneyimli hijyen koşullarını sağlayan kliniklerde yapıldığı takdirde herhangi bir soruna yol açmayan bir işlemdir. Doğru bir teknikle ve kaliteli ürünlerle yapılan dudak kontürü işlemi alerjik bir reaksiyona ya da yan etkiye sebep olmaz. Yarık dudak izlerine uygulanan dudak kontür uygulamasında kullanılan boya pigmentlerinin içeriği tamamen doğaldır. Bu boya pigmentleri kişinin sağlığına ya da cildine bir zarar vermez.

Kalıcı bir kamuflaj makyaj işlemi denilse de yarık dudak izlerine kontür uygulaması ömür boyu kalıcı etki sağlamaz. Kişinin cilt yapısına, kullanılan boya pigmentinin kalitesine ve tekniğe bağlı olarak yarık dudak izlerine kontür uygulaması 2-3 yıl arasında kalıcı etki gösterir.

Yarık dudak izlerine kontür uygulaması fiyatı kişinin cilt yapısına göre değişiklik gösterebilir.  İşlemde kullanılan boya miktarı, boyanın kalitesi, uygulama yapılacak alanın büyüklüğü gibi farklı noktalar dudak kontürü işleminin fiyatını belirler. Daha önce farklı bir yerde dudak pigmentasyon işlemi yapılmışsa bu durumda farklı müdahaleler de gerekebilir. Bunun için işlem öncesinde bir muayene sağlanır ve dudak kontür işlemi için planlama ve fiyat belirlenir.

Yarık dudak izlerine kontür uygulaması fiyatı hakkında bilgi almak randevu oluşturmak için bizimle iletişime geçin.

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Benzer Uygulamalarımız

icon-angle icon-bars icon-times