Search

Yağ Enjeksiyonu ile Yüz Gençleştirme

İçerik Listesi

Yüze yağ enjeksiyonu, yüze hacim kazandıran estetik bir operasyondur. Yüze, vücutta fazla oranda olduğu belirlenen alanlardan alınan yağlar enjekte edilir. Yüze yağ enjeksiyonu, yüze genç bir ifade kazandırma amacıyla yapılır. Bir cilt gençleştirme işlemidir.

Yüze Yağ Enjeksiyonu Nedir?

Yaş ilerledikçe yüzümüzde önemli değişiklikler meydana gelir. Örneğin; yüz bölgesindeki yağların belli bir kısmı zamanla azalma eğilimi gösterir. Bazı alanlarda da yağ artışı olabilir. Bu yağ dengesizliği yüzde var olan çukurluk ve çizgileri daha derinleştirebilir.  Yüz bölgesinde meydana gelen yaşlanma belirtilerinin giderilmesini sağlayan yönteme yüz yağ enjeksiyonu denilir. Yüze yağ enjeksiyonu alanında uzman cerrahlar tarafından gerçekleştirilmelidir. Yüze yağ enjeksiyonu işleminde kişinin kendi yağ hücrelerini kullanılır. Mikro aşılama tekniği ile hacim değişiklikleri ile yüz gençleştirme sağlanır. Yüz yağ enjeksiyonu için en sık kullanılan bölgedir. Bunun dışında el, boyun, kalça, meme gibi vücudun diğer bölgelerine de yağ enjeksiyonu uygulanabilir. Yağ enjeksiyonunun diğer kullanım alanları konusunda bilgi almak için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Yağ Enjeksiyonu İle Yüz Gençleştirme

Yüze Yağ Enjeksiyonu Nasıl Yapılır?

Yüze yağ enjeksiyonu işleminde kişinin kendi yağı kullanılır. Liposuction tekniği ile yağ vücutta fazla olan karın, bel gibi uygun bölgelerden alınır. Kişinin isteğine göre yağ alma sırasında vücudun farklı alanlarına bölgesel incelme işlemleri de uygulanabilir. Kullanılan özel aletler ve yağ alma tekniği ile yağ hücrelerine en az hasar verilir. Daha sonra alınan yağlar özel bir işlemden geçirilir. Yüz yağ enjeksiyon işlemi için alınan yağ santrifüj işleminden geçirilir ve saflaştırılır. Bu yağ greftleri kök hücre açısından zengin hale getirilir. Bu işlem sonrasında düzeltme yapılacak yüz bölgelerine enjekte edilir.

“Nanofat injection” adı verilen bu yöntemle yüze yağ hücreleri ile birlikte kök hücreleri de aktarılır. Bu sayede yüzü kaplayan deri kalitesinde belirgin bir parlaklık ve ışıltı yakalanır. Hacim eksikliğinin fazla olduğu durumlarda ya da hedeflenen sonucu elde etmek amacıyla işlem birkaç kez tekrarlanabilir. Yüze yağ enjeksiyonu genellikle lokal anestezi ile yapılır; ancak farklı işlemlerin de yapılma olasılığı ya da hastanın durumuna bağlı olarak genel anestezi de kullanılabilir. İşlem boyutuna göre anestezi şekli değişebilir. Yüze yağ enjeksiyon işlemi, düzeltme yapılacak bölgelerin boyutuna, sayısına göre değişse de ortalama olarak 60 dakika kadar sürer.

Yağ Enjeksiyonu İle Yüz Gençleştirme

Yüz Yağ Enjeksiyonu Yüzde Hangi Bölgelere Uygulanır?

Yüz yağ enjeksiyonu yüz bölgesinde en sık dudak, dudak çevresi, nazolabial denilen burun kenarından dudak köşesine uzanan kıvrım, göz altı oluğu, elmacık kemiği, alın ve çene gibi bölgelere uygulanmaktadır. Yüz yağ enjeksiyonu, kimi zaman yüz estetiği ya da göz kapağı estetiği operasyonları ile aynı anda uygulanabilir. 

Yüz Yağ Enjeksiyonu Kimlere Uygulanabilir?

Yüze yağ enjeksiyonu herhangi bir dolaşım sorunu yoksa yüzünde kırışıklık, çöküklük olan ve yüzünü gençleştirmek isteyen herkese uygulanabilir. Elmacık kemiklerinin ya da çene ucunun daha belirgin olmasını isteyen kişiler için de etkili bir yöntemdir. Yüze yağ enjeksiyonu işleminde kişinin kendi yağ dokusu kullanıldığı için reaksiyon ya da reddetme gibi bir durum söz konusu olmaz.

Yüze yağ enjeksiyonu hakkında bilgi almak için tıklayın.

Yüze Yağ Enjeksiyonu Sonrası İyileşme Süreci Nasıl Olur?

Yüze hacim kazandırma estetiği olan yüz yağ enjeksiyonu, kolay uygulanan ağrısız bir işlemdir. Yüze yağ enjeksiyonun ardından etki hemen gözle görülür düzeydedir. İşlem sonucunun görülmesi için bir süre geçmesi beklenmez. Kişinin kendi yağı özel bir işlemden geçirilerek enjekte edildiği için herhangi bir yan etki görülmez. Yüze yağ enjeksiyonu işleminde herhangi bir kesi ya da dikiş olmadığı için iyileşme süresi oldukça kısadır. Genellikle morluk ya da şişlik gibi durumlar yaşanmaz. Ama kimi zaman ilk günlerde çok az oranda şişlik ve morarma olabilir. Bir günlük istirahatin ardından iş yaşamına geri dönülebilir.

Yüze Yağ Enjeksiyonu Kalıcı mı?

Yüz yağ enjeksiyonunun kalıcılık etki süresi kişiden kişiye değişse de genellikle 2-3 yıldır. Son derece güvenilir bir estetik işlem olan yüze yağ enjeksiyonunda kullanılan yağ doğal bir madde olduğu için her koşulda bir miktar erime olur. Bu yağ erime oranı kişiden kişiye göre değişir. 

Randevu Talep Edin

Süreç:

"*" gerekli alanları gösterir

✓ Valid number ✕ Invalid number
Randevu almak istediğiniz doktorlarımızı seçiniz:
Bu alan doğrulama amaçlıdır ve değişiklik yapılmadan bırakılmalıdır.

Yüze Yağ Enjeksiyonu Hakkında Sık Sorulan Sorular

Yüze Yağ Enjeksiyonu Hakkında Sık Sorulan Sorular

Yüze yağ enjeksiyonunda kişinin kendi doğal yağı kullanıldığı için zamanla bir erime olasılığı vardır. Bu erime olasılığına karşı işlem sırasında fazla yağ alınır ve alınan yağ -30 derece gibi uygun saklama koşullarında tutulur. Eğer erime varsa öncelikle yüze enjekte edildikten sonra kalan yağ dokusu incelenir ve bu incelemeye göre yeterli değilse yüze yağ enjeksiyonu işlemi tekrarlanabilir.

Yüze yağ enjeksiyonu öncesi tüm cerrahi girişimlerde olduğu gibi operasyondan belirli bir süre önce bazı ilaçları kesmek gerekir. Sigara kullanımı varsa bırakılmalıdır. Çünkü sigara, kandaki oksijen oranını azaltır, yüze yağ enjeksiyonu sürecini ve kalıcılığını olumsuz etkileyebilir. Yüze yağ enjeksiyonu sonrası morarma ve şişlik gibi durumların oluşmasını önlemek için doktorun önereceği şekilde buz uygulaması yapılabilir. Yüz yağ enjeksiyonu sonrası 3 hafta kadar yüzü güneşten korunmak gerekir. Şapka ve gözlük ile dışarı çıkılması daha sağlıklı olur. Güneş koruyucu krem de kullanılabilir.

Genellikle yüz yağ enjeksiyon sonrası bir yan etki görülmez; çünkü kullanılan yağ kişinin kendi dokusudur. Ancak çok nadir olsa da yağ alınan bölgelerde çok hafif ağrılar görülebilir. Bu ağrılar için istenirse basit ağrı kesiciler verilebilir. Yağ enjekte edilen bölgelerde de kişinin yapısına bağlı olarak hafif morluk ve şişlikler olabilir. Morluk ve şişlikler kısa süre içinde kaybolur.

Yüze yağ enjeksiyon işlemi; burun estetiği, yüz germe gibi cerrahi ya da botoks, radyofrekans lazer, mezoterapi gibi medikal dermatolojik işlemlerle uygulanabilir.

Yağ enjeksiyonları uzun vadeli düşünüldüğünde diğer dolgu uygulamalarına göre daha az maliyetli bir işlemdir. Yüze yağ enjeksiyonu fiyatları uygulanacak bölge sayısına göre değişebilmektedir. 

Yüze yağ enjeksiyonu konusunda tüm sorularınız ve fiyat bilgisi için bize ulaşabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Benzer Uygulamalarımız

icon-angle icon-bars icon-times