Search

Lazer Karbon Peeling

İçerik Listesi

Cilt gençleştirme uygulamalarından biri olan Lazer karbon peeling, güneş lekeleri, cilt gözenekleri, mat ciltler, akne ve akne izleri, siyah nokta gibi birçok cilt probleminde başarılı bir tedavi yöntemidir. Parlak, lekesiz ve sağlıklı bir cilt deneyimine katkı sağlarken derin olmayan kırışıklıklar, gözenekler, sarkmalar, cilt yağlanması gibi pek çok soruna da  doğrudan çözümler sunar.  

Lazer Karbon Peeling Nedir?

Karbon lazer peeling leke tedavisinde kullanılan, gözenekleri küçülten, cildi aydınlatan ve gençleştiren bir tedavi yöntemidir. Ayrıca açık renkli ince tüylerin giderilmesinde etkili bir uygulamadır.

Lazer karbon peeling, ciltte oluşan lekelerin karbon bileşikleri yardımıyla lazer cihazı kullanılarak ciltten arındırılmasına  denir. Güvenli bir işlem olarak öne çıkan Lazer karbon peeling, cilt yüzeyinde meydana gelen lekelerin tedavisinde en sık başvurulan ve güvenilir yöntemlerden bir tanesidir. 

Cilt yüzeyindeki istenmeyen lekelerden kurtulmak için hem tıbbi alanda hem de kozmetik sektöründe birçok çalışma devam etse de cilt lekelerini hafifletmek ve yok etmek için Lazer karbon peeling yöntemi öne çıkar. Hem güvenilirliği hem işlem sonrası sosyal hayata devam edilebilmesi hem de  başarılı sonuçlar vermesi popüler olmasındaki en büyük etkenlerdendir. 

Lazer karbon peeling genel olarak yüze uygulandığından ekstra dikkat isteyen bir işlemdir. Bu yüzden güvenilirliği kanıtlanmış uzmanların gözetiminde uygulanması gerekir.Birden fazla cilt problemi yaşayan kişilerde dahil Lazer karbon peeling yöntemiyle başarılı sonuçlar elde edilir.

Lazer Karbon Peeling Nasıl Uygulanır?

Uygulama öncesi yüz solüsyonla temizlenir ve ultrasonik cihaz yardımıyla  gözenekler yumuşatılır. Gözeneklerin açılması sağlandıktan sonra karbon solüsyon cilde uygulanır. Cildin kremi emmesi ve gözeneklere işlemesi için yaklaşık 5-10 dakika bekledikten sonra lazer uygulaması başlar.

Lazerin ısıtma fonksiyonu kullanılarak cilde sürülen karbon solüsyonunun cilt  altına ve gözeneklere girmesi sağlanır. İkinci aşamada ise karbon yapıları patlatılır ve buharlaştırılarak temizlenir.

Lokal ısı artışı kollajen sentezini uyarır, oluşan ses dalgaları da gözeneklerin refleks olarak kapanmasıyla sonuçlanır. Deriye renk veren madde olan melanin tarafından emilim de cilt lekelerinin tedavisinde iyi sonuçlar için önemli bir detaydır.

Uygulanan enerji ile cilt yüzeyinde bir aktivasyon oluşması sağlanır cildin kolajen üretiminin tetiklenmesi ve cilt elastikiyetini sağlayan elastin liflerinin kendilerini toparlaması amaçlanır. Dolayısıyla cildin sıkılaşması ve toparlanmasını sağlar.  

Sonraki aşamada cihazın başka bir dalga boyu ile leke baskılama aşamasına geçilir; son olarak yüzdeki ayva tüylerinin sarartılması işlemi yapılır. 

Lazer Karbon Peeling hakkında bilgi almak ve randevu için formu doldurun.

Lazer Karbon Peeling İşleminin Etkileri Nelerdir?

Lazer karbon peeling, lazer ve karbon ikilisinin birleşimiyle ortak bir etkileşim sonucunda başarıya ulaşır. Karbon cilt yüzeyini tedavi etme ve cilt problemlerini engelleme gücüne sahipken lazer ısısı ile deride belirli bir dereceye kadar deforme oluşturarak iyileştirme mekanizmasını harekete geçmesi amaçlanır. Karbonun deri altına inmesiyle hem deri üzerinden hem de altından tedaviye başlanmış olur.

Lazer Karbon Peeling Neden Uygulanır?

Sağlıklı ve pürüzsüz bir cilt için öne çıkan Lazer karbon peeling uygulamasıyla şunlar amaçlanır:

  • Yüzde oluşan güneş  lekelerinin tedavisi
  • Gözenek sıkılaştırma tedavisi
  • Cilt aydınlatma ve renk açma 
  • Kollajen uyarımı ile cit sıkılaştırma , ince kırışıklıkların tedavisi
  • Tüy sarartma 
  • Eski siyah nokta veya sivilce izlerinin tedavisi
Lazer Karbon Peeling

Lazer Karbon Peeling Uygulamasının Faydaları

Lazer karbon peeling faydaları özetle şu şekildedir:

  • Güneş ışığına bağlı lekeleri giderir
  • Ciltte yağlanmanın önüne geçer
  • Genişlemiş gözenek görünümünü azaltır
  • Ciltteki sarkmaları önler ve gergin kalmasını sağlar
  • Kolajen üretimi artar
  • Cilde parlak bir görünüm kazandırır
  • Cilt rengini ve tonunun yenilenmesini sağlar
  • Siyah noktalar temizlenir
  • Sivilce ve akne oluşumunu durdurur
  • Kırışıkları azaltır ve engeller 

Randevu Talep Edin

"*" gerekli alanları gösterir

✓ Valid number ✕ Invalid number
Randevu almak istediğiniz doktorlarımızı seçiniz:
Bu alan doğrulama amaçlıdır ve değişiklik yapılmadan bırakılmalıdır.

Lazer Karbon Peeling İşleminin Öncesi ve Sonrası

Öncelikle Lazer karbon peeling işlemi yaptırmadan önce doktorla bir görüşme gerçekleştirilmeli. Uygulamadan sonra ise; gün içerisinde en az 1 ay süreyle tavsiye edilen miktar kadar yüksek koruma faktörlü güneş koruyucusu kullanılır. Ayrıca Lazer karbon peeling sonrası bakım için yapılması ve yapılmaması gerekenler şöyledir:

  • Direk güneş ışığına maruz kalmamalı.
  • Cilt her gün nemlendirilir.
  • İlk birkaç gün ciltte pullanma ve kuruluk görülebilir bu yüzden doktordan nemlendirici önermesi istenebilir.
  • Kollajen ve kollajen takviyeli ürünler kullanılır.
  • Uygulamanın gerçekleştiği gün sıcak duş alınmaz.
  • Hamam, sauna, solaryum gibi aşırı sıcak ortamlardan uzak durulmalı.

Lazer Karbon Peeling Ne Kadar Etkilidir?

Lazer karbon peeling, yağlı cilt ve geniş gözeneklerin görünümünü iyileştirme de başarılı sonuçlar verir. Şiddetli sivilce veya sivilce izi olanlarda tam sonuçtan önce birkaç tedavi daha gerekli görülebilir. İnce çizgiler ve kırışıklıklar da bir veya daha fazla tedaviden sonra gözle görülür şekilde azalır.

Lazer Karbon Peeling İşleminin Avantajları Nelerdir?

  • Her mevsim uygulanma imkanı sağlar.
  • Uygulama sırasında ağrı ya da sızı olmaz.
  • İşlem sonrasında kabuklanma ya da yara oluşmaz.
  • Cilde ışıltı ve aydınlık verir. 
  • Yüzdeki tüylerin sarartılmasını sağlar.
  • Tedavisi zor cilt lekelerin de dahi başarılı sonuçlar elde edilir.

Lazer Karbon Peeling Uygulaması Konusunda Sık Sorulan Sorular

Karbon peeling işleminde cildin temizlenmesi ve ardından karbon partiküllü peeling maskesinin uygulanma süresi 10-15 dakika aralığındadır. Sonrasında yapılan lazer işlem ise yaklaşık 20 dakika sürer.  

Lazer cihazı ile yapılan atışlar sayesinde cildin içine alınmış, cilt tarafından emilmiş olan karbon partikülleri patlatılır ve bu sırada çıkan ısı ile cildin üst tabakasında yüzeysel bir soyulma meydana gelir. Bu aşamada cilt yüzey, ölü dokulardan temizlenmiş olur.  Gözle görülebilen bir soyulma değildir yalnızca 2-3 saat süren bir kızarıklıktır ve kendiliğinden kaybolur.  İşlem sonrası kliniğimizde uygulanan özel soğuk maskeler yardımıyla bu süre 20-30 dakikaya indirilir.

Uygulama esnasında ağrı-acı hissedilmez. Fakat işlem sırasında ciltte hafif bir ısı artışı ve lazere bağlı olarak hafif şekilde iğne batması gibi bir hissiyat görülebilir. Tedavinin ardından cildi yatıştırıcı maskeler uygulanarak işlem tamamlanır.

Diğer kozmetik işlemler gibi Lazer karbon peeling uygulamasının etkisi de tekrar edilen seanslar ile artmaktadır. Bu sürede cilde gerekli özen gösterilmeli ve ciltteki yağ oranının artması önlenmelidir. Aksi halde ciltteki gözenekler tekrar genişleyebilir veya yeni leke oluşumları görülebilir. Cildin ihtiyacına göe 1-3 hafta aralıklar ile 4-8 seans olarak tedavi kürleri belirlenir. Lazerle karbon peeling işleminin etki süresi cilt tipi ve ciltteki lekeye bağlı olarak 6 ay ila 1 yıl arasındadır. 

Mezoterapi, fraksiyonel lazer, altın iğne radyofrekans gibi yöntemlerle birlikte kullanılabilir. Diğer yöntemlerle birlikte uygulanması halinde faydası artar.

Genel olarak 5 ila 8 seans olarak uygulanır. Kişide kişiye değişkenlik gösteren cilt ve cilt yüzeyindeki sorunlar nedeniyle seans sayısı değişebilir. Seans aralıkları cilt problemine bağlı olarak değişmekle birlikte 1-3 hafta olarak planlanabilir.  ​​İlk 2 uygulama sonrası etkiler ortaya çıkmaya başlar. 

Bugüne kadar yapılan uygulamalarda önemli bir yan etki görülmemiştir. Çok ender de olsa lazerle karbon peeling sonrasında kaşınma, uygulanma yapılan bölgede kabartılar görülebilir. Medikal kremler uygulanarak bu tip yan etkilerin önüne geçilmesi sağlanabilir. 

Lazerle karbon peeling uygulamasının fiyatı seans sayısına göre değişiklik gösterir. Öncelikli olarak ön muayene yapılır ve kişinin cilt durumuna göre seans sayısı belirlenir. Lazer karbon peeling uygulamasının fiyatını öğrenmek, işlem  süreci hakkında detaylı bilgi edinmek için bilgi formu doldurulabilir, randevu alabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Benzer Uygulamalarımız

icon-angle icon-bars icon-times