Search

Baldır İnceltme

İçerik Listesi

Baldır inceltme ya da diğer adıyla alt bacak inceltme estetiği son dönemde oldukça popüler olan bir estetik işlemdir. Kalın baldır; yani kalın bir alt bacak görünümü birçok kadın ve erkeğin kabusu olan bir sorundur. Kimi zaman yapısal kimi zaman da kilo alma ile kalınlaşan alt bacak vücudun ideal görünümünü bozabilir.  Baldır inceltme ile alt bacak yağları eritme sağlanarak alt bacak görünümü daha estetik hale getirilir.

Baldır \ Alt Bacak Bölgesi Neresidir?

Bacak, kalçadan dize ve dizden ayak bileğine olacak şekilde 2 bölüme ayrılarak nitelendirilir. Kalçadan dize kadar uzanan bacak bölüme uyluk, dizden ayak bileğine kadar olan bacak bölümüne ise baldır denir. Bacağın dizden ayak bileğine kadar olan bölümü baldır; yani alt bacak dediğimiz kısım vücut orantısına göre kimi zaman daha kalın olabilmektedir.

İdeal bir baldır görünümünde baldır, iç yüzü dışına göre daha az kavisli olmalıdır. Aynı şekilde, baldır çevresinin en fazla ölçüye sahip olduğu yer, bacak uzunluğunun dörtte üçü ölçüsüne eşit ya da bu ölçüye yakın olmalıdır. Baldır ortasından ölçü alındığında ölçünün, bacağın en geniş yerinin ölçüsünün yaklaşık yarısı kadar olmalıdır. Baldır bölgesi yürüyüş, koşu yapma gibi aktivitelerin yapılmasını sağlayan birçok kas grubunu barındırır. Baldır; yani alt bacak bölgesi kalf olarak da adlandırılır.

Baldır İnceltme\Alt Bacak İnceltme Nedir?

Birçok kadın baldır bölgesinin kalın olmasından dolayı; yani kalın baldır sorunundan dolayı rahatlıkla kısa etek, şort, tayt gibi alt bacak bölgesini ön plana çıkaran kıyafetler giyemez. Yine baldır bölgesi, üst bacak ve kalçalarına göre daha kalın olduğu için dar pantolonlar giyerken; kalça ve üst bacak bölgelerinde sorun olmamasına rağmen alt bacak bölgesi kalın olduğu için sorun yaşarlar. Bu sorunu yaşayan kişiler için baldır inceltme ideal bir estetik işlemdir. Baldır inceltme estetiği alt bacak bölgesinde fazla yağların alınması ile kişiye ince, zarif ve vücudu ile orantılı bir alt bacak profili sağlar. Alt bacak inceltme, liposuction işlemi ile sağlanır.

Baldır İnceltme hakkında bilgi almak ve randevu için formu doldurun.

Baldır İnceltme Kimlere Uygulanabilir?

Simetrik, ince ve zarif görünen alt bacak yapısına herkes sahip olmak ister. Dolayısıyla kalın baldır görünümüne de kimse sahip olmak istemez. Baldır inceltme, alt bacak bölgesinin kalın olduğunu düşünen kadın erkek herkese uygulanabilir. Baldır inceltme bölgesel olarak alt bacak bölgesinde yağlanma sorunu yaşayan kişiler için etkili sonuçlar sağlar. Kişinin eğer genel olarak aşırı bir kilo sorunu varsa; yani obezite sınırındaysa kişiye ilk olarak baldır inceltme estetiği önerilmez. Kişinin öncelikle ideal kilosuna gelmesi beklenir. Çünkü baldır inceltme estetiği bölgesel yağlanma olan alt bacak sorununda etkilidir. Baldır inceltme, bir kilo verme yöntemi değildir.

Liposuction ile baldır inceltme işlemi genel sağlığı anestezi almaya uygun olan herkese yapılabilir. Kişinin anestezi almasına engel olan herhangi bir hastalığı varsa baldır inceltici işlemler yapılmaz. Kas ve kemik yapısından dolayı kalın baldır yapısı olan kişiler için de liposuction ile baldır inceltme işlemi uygun değildir.

Baldır inceltme estetiği hamilelik döneminde uygulanamaz. Baldır inceltme doğum sonrası yapılacaksa annenin emzirme dönemini bitirmesi beklenir. Baldır inceltme uygulaması için yaş sınırı 18’dir. Alt bacak inceltme estetiği en çok kadınlar tarafından tercih ediliyor gibi görünse de; son dönemde baldır inceltme erkek bireylere uygulama sayısı da oldukça arttı. Baldır inceltme, kalın baldır sorununu ortadan kaldıran oldukça etkili ve kısa süreli bir işlemdir.

Baldır Inceltme

Baldırlar Nasıl İncelir?

Baldırlar nasıl incelir? Alt bacak nasıl eritilir? Diyet ve spor ile incelmeyen alt bacak \ baldır bölgesi için birçok kişinin aklında buna benzer sorular vardır.   Alt bacak yağları eritme için etkili olan yöntem, baldır inceltme estetiğidir. Kısacası “Baldırlar nasıl incelir ?” sorusunun cevabı liposuction ile baldır inceltme işlemidir. Kalın baldır görünümünün sebepleri kemik yapısı, fazla gelişmiş kaslar ve fazla yağ dokusu olabilir. Genellikle en sık görülen ise alt bacak bölgesinde fazla yağlanma ile oluşan kalın baldır sorunudur.

Fazla yağlanma durumunda baldır inceltme estetiği ile kişi hayalindeki orantısal alt bacak görünümüne sahip olabilir. Alt bacak yağ eritme kişinin durumuna göre belirlenen liposuction tekniği ile yapılır. Klasik liposuction, lazer liposuction ya da vaser liposuction ile baldır inceltme estetiği sağlanabilir.

Baldır inceltme estetiği hakkında bilgi almak ve randevu oluşturmak için formu doldurun.

Baldır İnceltme Nasıl Yapılır?

Alt bacak bölgesindeki fazla yağlar alınırken uygulanan liposuction yönteminde damar ve sinir yapıları korunur. Cerrahi sadece baldır bölgesindeki yağlara odaklanarak gerçekleşir. Kalın baldır görünümü sağlayan yağ dokusu liposuction ile alınabilir.

Baldır İnceltme Nasıl Yapılır?

Tekniğe ve kişinin kalın baldır sorununa göre belirlense de genel olarak liposuction ile baldır inceltme estetiği 1-2 saat içinde tamamlanır. Baldır inceltme estetiğinde işlem genel anestezi altında gerçekleşir. Alt bacak inceltme estetiği sonrası kişinin bir gün hastane yatışı gerekir. Liposuction ile baldır inceltme estetiği sürecinde gerekli görülürse kişiye Bacak Germe ameliyatı da önerilebilir. Bu ek estetik operasyonlar işlem süresini uzatabilir.

Randevu Talep Edin

Süreç:

"*" gerekli alanları gösterir

✓ Valid number ✕ Invalid number
Randevu almak istediğiniz doktorlarımızı seçiniz:
Bu alan doğrulama amaçlıdır ve değişiklik yapılmadan bırakılmalıdır.

Baldır İnceltme Estetiği Öncesi Sonrası

 • Alt bacak inceltici tekniklerin uygulandığı liposuction öncesi kullandığınız tüm ilaçları hekiminize belirtin. Kan sulandırıcı gibi bazı ilaçların işlem öncesinde bırakılması gerekir.
 • Baldır inceltme estetiği öncesi fiziksel muayene gerçekleşir ve öncelikle alt bacak bölgesindeki yağ doku oranı belirlenir.
 • Bu inceleme sonrası baldır bölgesinden ne kadar yağ alınacağı belirlenir.
 • Alt bacak inceltme öncesi ve sonrası durumu karşılaştırma amacıyla baldır bölgesi fotoğraflanır.
 • Baldır inceltme işleminden belirli bir süre önce sigara ve alkol kullanımının bırakılması gerekir.
 • Alt bacak yağ eritme işlemi öncesinde en az 6-8 saat önce bir şey yenmemelidir.
 • Baldır inceltme estetiği sonrası operasyon bölgesi 2-3 günlük bir süre bandaj ile kapatılır.
 • Alt bacak yağ eritme işlemi sonrası 3 günlük ev istirahati önerilir. Bu sürenin ardından kişi kendini iyi hissediyorsa işine dönebilir.
 • Baldır inceltme sonrası çorap şeklinde olan korsenin giyilmesi gerekir. Bu korsenin sürekli kullanılması gerekir. Genellikle 4-6 hafta süre boyunca çorap şeklindeki bu korsenin kullanımı gerekir. Baldır şekillenmesi açısından çorap korse kullanımı önemlidir.
 • Alt bacak bölgesine uygulanan liposuction sonrası kişi 1 gece hastanede misafir edilir.
 • Baldır inceltme sonrası alt bacak bölgesinde hafif ağrılar olabilir. Ağrı kesici ilaçlar ile liposuction sonrası bu ağrılar kontrol altına alınabilir.
 • Baldır inceltici bu işlem sonrasında uzun süre ayakta kalmamaya çalışın. Bacaklarınızı ara ara yukarı kaldırarak dinlendirmeye çalışın.
 • Liposuction sonrası alt bacak bölgesinde hafif derecede morluk olabilir. Bazı kişilerde bu etkilerin hiçbiri görülmez. Olası morluk durumları en fazla 14 gün içinde geçer.
 • Alt bacak yağ eritme sonrası ödem ve morluk oluşmaması için baldır bölgesine soğuk press uygulamalar yapabilirsiniz. Bu konuda hekiminiz sizi yönlendirecektir.
 • Alt bacak inceltme sonrası 1 ay ağır spor yapmayın. Operasyondan 4-5 gün sonra hafif yürüyüşler yapabilirsiniz.
 • Sigara içmek, liposuction nedeni ile açılan küçük kesilerin iyileşme süresini geciktirir. Bunun için baldır inceltme sonrası dönemde de sigara içmeyin.
 • Liposuction uygulanan kalın baldır bölgesi, alt bacak yağ eritme sonrası son görünümü 6 ay içinde alır.
 • Liposuction ile baldır inceltme sonrası bu formu korumak kişinin elindedir. Sağlıklı ve dengeli beslenme ve egzersiz ile kilo koruma önemlidir.

Baldır İnceltme Konusunda Sık Sorulan Sorular

Baldır inceltme estetiği, hangi liposuction türü uygulanırsa uygulansın ince kanüller aracılığı ile gerçekleşir. Bu işlemde kullanılan kanüller, 2-3 milimetre kalınlığındadır. Bu kanüller, baldır bölgesinde açılan birkaç küçük kesi içinden vücuda girer. Kanüllerin dizin arkasında katlantı bölgesinde kalacak şekilde girişi sağlanır. Bu kesiler vücutta herhangi bir iz kalmasına sebep olmaz. Alt bacak inceltme sonrası ilk günler bu izler belli olsa da zamanla kaybolur. Kesi izinin iyileşmesi aynı zamanda kişinin cilt yapısına göre değişebilen bir durumdur. Alt bacak yağları eritme sonrası iz kalmaması için operasyon sonrasında sigara içmemek de önemli bir ayrıntıdır.

Alt bacak inceltme için kişinin durumuna göre farklı liposuction türleri uygulanır. Klasik liposuction, vaser liposuction ya da lazer liposuction gibi tekniklerle baldır inceltme sağlanabilir. Bu yöntemlerden hangisinin kullanılacağı baldır inceltme estetiği fiyatını belirleyen bir unsurdur. Yine baldır inceltme sırasında kişinin farklı bölgelerine de yağ alma için liposuction uygulanabilir ya da kişinin üst bacak sarkma problemi varsa bacak germe ameliyatı kombine edilebilir. Tüm bunlar kişinin alt bacak ve üst bacak bölgelerindeki yağlanmaya bağlı olarak şekillenir. Baldır inceltme fiyatı da bu çerçevede belirlenir. 

Baldır inceltme estetiği hakkında bilgi almak için bizimle iletişim kurun.

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Benzer Uygulamalarımız

icon-angle icon-bars icon-times