Search

Nem Dolgusu

İçerik Listesi

Nem dolgusu ya da diğer adıyla nem aşısı cilde kaybettiği nemi tekrar kazandıran ve cildi besleyerek yeniden canlandıran medikal bir uygulamadır. Sağlıklı ve güzel bir cilt için ciltte nem oranının korunması önemlidir. Nem dolgusu, özel içeriği ile cilde ihtiyacı olan nemi sağlayarak cilt kalitesini ve parlaklığını artırır. Kolay uygulanabilen ve oldukça güvenli bir işlem olan nem dolgusu günümüzde her yaşta hem kadınlar hem de erkekler tarafından oldukça tercih edilen cilt gençleştirme yöntemidir.

Nem Dolgusu (Nem Aşısı) Nedir?

Cildimiz hem sıcak hava ile yaz aylarında hem de soğuğun etkisi ile kış aylarında nem kaybına uğrar. Mevsim geçişleri de cildin kurumasına yol açan dönemlerdir. Bu dönemlerde maalesef cilt kendi sağlığı için gerekli olan nemi üretemez ve bu da cilt kuruluğu yaşanmasına neden olur. Bu dönemler dışında yaşın ilerlemesi, yeterli su içilmemesi, doğru nemlendirici kullanmama, yoğun güneşe maruziyet gibi birçok faktör de cildin nem kaybı yaşamasında ve kurumasında etkili olur.

Cildimizin nem dengesi için önemli bir yere sahip olan hyalüronik asit maalesef yaşın ilerlemesi ile birlikte cildimizde azalma eğilimi gösterir. Bu azalma da cildin kurumasına ve dolayısıyla ciltte kırışıklıklara yol açar. Bu durumda uygulanması gereken yöntem: Nem dolgusu; yani nem aşısıdır. Nem dolgusu; ciltte nem kaybının önlenmesi, nem oranının tekrar dengelenmesi için etkili bir tedavi yöntemidir. Nem dolgusu içeriği ile ciltte azalan hyalüronik asit seviyesini yükseltir ve cildi dehidrasyona karşı korur.

Nem dolgusu kişinin yüz profilinde herhangi bir ifade değişikliği yaratmaz ya da yüz şeklinde bir değişikliğe neden olmaz. Sadece cilt kalitesini artırır. Bu yüzden nem dolgusu her yaşta, her cilt renginde ve her cilt tipinde rahatlıkla uygulanabilir.

Nem Dolgusu (Nem Aşısı) Ne İşe Yarar?

Ciltte nem kaybı yaşanması cildin kurumasına ve kırışıklıklar oluşmasına zemin hazırlar. Nem oranı dengede olmayan cilt, elastikiyet kaybı yaşar ve sıkılığını kaybeder. Nem oranı ile birlikte cilt kalitesi de düşer. Kuruyan ciltler, birçok farklı cilt problemine de açık olur. Çatlama, yara, enfeksiyon, kaşıntı gibi sorunlarla karşılaşılır. Nem dolgusu bu anlamda da cildi güçlendiren bir özelliğe sahiptir. Nem dolgusu ile cilt neme kavuşur. Bu şekilde cildin kuruması ve olası kırışıklıklar büyük oranda engellenir. Cilt kısa zaman da daha parlak ve sağlıklı bir görüntüye sahip olur. 

Nem dolgusu yaptıranlar cildindeki değişimi kısa bir zaman içinde gördüklerini ifade ederler. Nem aşısı yaptıranlar sıklıkla, nem kaybı sorunun çözülmesinin ardından cildindeki gerginliğin azaldığını ve mat cilt yapısının kaybolduğunu belirtir. Çünkü kuruyan cilt; mat, kırışık, renksiz bir hal alır. Ciltte zamanla pul pul dökülmeler görülür. Nem aşısı ise cilde nem kazandırır ve cildi yumuşatır. Cildin doğal rengini korumasını sağlar. Kuruma problemi olmadığı için ciltte pul pul dökülme yaşanmaz. Kurumaya bağlı kaşıntı olmaz ve derideki gerginlik hissi azalır.

Nem Dolgusu (Nem Aşısı) hakkında bilgi almak ve randevu için formu doldurun.

Nem Dolgusu (Nem Aşısı) İçeriği Nedir?

Nem dolgusu işleminde kullanılan en önemli içerik N-asetil glukozamin isimli cildimizde zaten doğal olarak bulunan maddedir. Hyalüronik asit zaten cildimizin nemi tutması için önemli bir maddedir. N-asetil glukozamin de cildimizin hyalüronik asit üretmesi için oldukça önemli bir etken maddedir. Nem dolgusu, dokuların hidrofil bir yapıda olmasını; yani suyu tutabilmesini sağlar ve bu şekilde cilde ihtiyacı olan nemi kazandırır. Nem aşısının içeriğindeki kompleksler bu amaca yöneliktir. Kısacası nem dolgusu içeriğini, su seven moleküller oluşturur. Nem aşısı içeriğinde; amino asitler, kolesterol, seramidler ve yağ asitleri de vardır. Bu etken maddeler cildin tekrar nem kazanması için faydalı olan doğal yağlar ve minerallerdir. Ciltte kolajen üretimini teşvik ederler. 

Nem Dolgusu

Nem Dolgusu (Nem Aşısı) Nasıl Uygulanır?

Nem dolgusu ya da diğer adıyla nem aşısı isminden de anlaşılacağı gibi iğne enjeksiyonu ile gerçekleşen bir işlemdir. Nem dolgusu, ameliyatsız bir medikal tedavi yöntemidir. Aslında nem dolgusunu bir mezoterapi yöntemi olarak tarif etmek daha doğru olur. Bu işlemde cilde nem kazandırmak için mikro enjeksiyonlar kullanılır. Nem dolgusu, enjeksiyonlarla cildin derin tabakalarına ulaşır ve hızlı bir şekilde cildin nem ihtiyacını sağlar.

Nem aşısına geçilmeden önce cilt temizlenir ve enjeksiyonlara bağlı bir acı hissedilmemesi için cilt yüzeyine anestezik krem sürülür. Anestezik kremin etki göstermesi için 15- 20 dakika kadar beklenir. Daha sonra nem dolgusu aşamasına başlanır. Nem aşısı ağrılı bir işlem değildir ve kolay bir uygulamaya sahiptir. Anestezik krem sayesinde kişi enjeksiyonlara bağlı bir acı hissetmez. Problemli cilt yüzeyine eşit bir şekilde iğne enjeksiyonları yapılır ve etken içerik maddesi cildin orta tabakası olan dermise kadar verilir. Nem dolgusu, uygulama yapılacak bölgenin büyüklüğüne göre değişse de genellikle 15- 20 dakika içinde tamamlanır. Nem dolgusu uygulanmasının ardından kişi isterse iş ve sosyal yaşamına devam edebilir. 

Nem Dolgusu (Nem Aşısı) Hangi Bölgelere Uygulanır?

Nem dolgusu vücutta istenilen her bölgeye uygulanabilir. En sıklıkla yüz bölgesine uygulanan nem dolgusu, yüze nem kazandırarak ince kırışıklıkları ve çizgileri yok eder. Yaşlanma belirtilerini geciktirir ve yüz cildinde gençleşme sağlar. Nem dolgusu, nem kaybının görüldüğü sorunlu tüm bölgelere güvenle uygulanabilir. Yüz dışında boyun, dekolte ve el üzerine de nem aşısı yapılabilir.

Randevu Talep Edin

Süreç:

"*" gerekli alanları gösterir

✓ Valid number ✕ Invalid number
Randevu almak istediğiniz doktorlarımızı seçiniz:
Bu alan doğrulama amaçlıdır ve değişiklik yapılmadan bırakılmalıdır.

Nem Dolgusu (Nem Aşısı) Kimler İçin Uygundur?

Nem aşısı her yaştaki ve her cilt tipindeki kadın ve erkeğe uygulanabilir. Cilt kuruma sorunu sadece kuru cilt tiplerinde olmaz. Cilt kuruluğu karma, normal ya da yağlı ciltlerde de görülebilir. Her cilt tipinin nem dolgusuna ihtiyacı olabilir. Cildi besleyen bir yöntem olduğu için 20’li yaşlardan itibaren herkese nem aşısı yapılabilir. Nem aşısı için yaş sınırı 18’dir. Cildinde kuruma problemi olan ve bu nedenle cildinde gerginlik hissi yaşayan, cildi pul pul dökülen, kuruma sebebi ile kaşıntı problemi yaşayan kişiler nem aşısı için ideal adaylardır. Cildinde hiçbir problem olmasa da kişiler cilt sağlığını korumak amacıyla; yani önlem olarak da nem aşısı yaptırabilir. Nem dolgusu, canlı ve pürüzsüz bir cilde sahip olmak isteyen kişiler için ideal bir işlemdir.

Cilt nem oranının düşmesi cildin mat bir görünüm almasına ve zamanla kırışmasına yol açar. Bu da kişinin olduğundan daha yaşlı ya da yorgun görünmesine neden olur. Bu görünümden kurtulmak ve cildini canlandırmak isteyen kişilere de nem aşısı uygulanabilir. Nem dolgusu, hamilelik ve emzirme dönemlerinde yapılamaz. Nem aşısı için kişinin genel sağlık durumunun iyi olması; yani önemli bir kronik hastalığının olmaması gerekir. Diyabet, kanser, kan hastalıkları gibi önemli problemlerin varlığında nem aşısı yapılamaz. Yine uygulama yapılacak bölgede herhangi bir enfeksiyon veya yara gibi dermatolojik bir sorunun olmaması gerekir.

Nem Dolgusu (Nem Aşısı) Öncesi ve Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Nem dolgusu öncesinde genel sağlık durumunuz ve kronik ya da alerjik hastalıklarınız hakkında hekiminizi bilgilendirin.
 • Kullandığınız tüm ilaçları nem aşısı öncesinde doktorunuza bildiriniz.
 • Kan sulandırıcı ilaçların işlemden önce doktor onayı ile bırakılması gerekir.
 • Yüzünüzde varsa botoks ya da dolgu uygulamaları konusunda hekiminizi bilgilendirin.
 • Nem dolgusu işleminden en az 3 gün önce alkol alımının kesilmesi gerekir.
 • Nem aşısı sonrası hemen sonra iş ve sosyal hayatınıza dönebilirsiniz.
 • Cildi besleyen nem dolgusu işleminden sonra bir süre yüzünüzü güneşten koruyun. Mutlaka yoğun faktörlü güneş koruyucu krem kullanın.
 • Nem aşısı sonrası işlem yapılan bölgelere en az 6 saat su değdirmeyin.
 • İşlem sonrası ilk gün banyo yapmayın. Birkaç gün sıcak su kullanmamaya çalışın.
 • Nem dolgusu işleminden sonra ilk gün makyaj yapmayın. Kozmetik ürün, krem vb. kullanmayın.
 • Nem aşısı sonrası 1-2 gün alkol almayın.
 • Nem dolgusu işleminden sonra 1-2 gün yoğun spor aktivitelerinde bulunmayın. Sadece hafif tempo yürüyüşler yapabilirsiniz.
 • Nem aşısı sonrası 1-2 hafta kadar havuz, solaryum, hamam, buhar banyosu, sauna gibi aktivitelerden uzak durun.
 • Nem dolgusu sonrası genelde bir eki görülmez; ancak nadir de olsa enjeksiyon işlemine bağlı olarak kızarıklık, morluk ya da şişlik görülebilir. Bu etkiler kişinin cilt yapısına göre oluşur ve oldukça normal etkilerdir. Birkaç gün içinde bu etkiler geçer.
 • Nem aşısının ardından birkaç gün yüzüstü yatmayın. Özellikle ilk gün sırt üstü ve başınız hafif yüksekte kalacak şekilde uyumaya çalışın.

Nem Dolgusu (Nem Aşısı) Konusunda Sık Sorulan Sorular

Nem dolgusu işlemi ile ciltte nem kaybı engellenir ve nem oranının yükseltilmesi sağlanır. Nem dolgusunun ana hedefi cildin nem oranını artırarak cildi beslemektir. Nem dolgusu uygulandığı andan itibaren cildi nemlendirmeye başlar. Nem dolgusu etkisini gün geçtikçe artırarak cilt üzerinde göstermeye devam eder. Maksimum etkisini bir ay içerisinde gösterir.

Nem dolgusu içeriği tamamen doğal maddelerden oluştuğu için ömür boyu kalıcı bir etki göstermez. Ancak uzun süreli bir etki gösterir. Aslında nem dolgusunun kalıcılığına kişinin yaşı, cilt yapısı, kullanılan nem aşısının içeriği, ürünün kalitesi, uygulama tekniği gibi tüm detaylar etki eder. Deneyimli kişiler tarafından güvenilir kliniklerde uygulanan bir nem dolgusu genellikle 1 yıl kalıcı etki gösterir. Bu sürenin sonunda işlem etkisini kaybedeceği için nem aşısının tekrarlanması gerekir. Düzenli yapılan nem dolgusu işlemleri ile cilt uzun süre nemini, canlılığını ve parlaklığını koruyabilir.

Nem dolgusu içeriği; hyalüronik asit ve hyalüronik asit sentezini artıran N-asetil glukozamin, amino asit, kolesterol, seramid ve yağ asidi gibi etken maddelerden oluşur. Bunlar zaten cildin nem kazanması için faydalı doğal yağlar ve minerallerdir. Bu maddelerin nem aşısı için kullanılması herhangi bir yan etkiye ya da alerjik reaksiyona yol açmaz. Nem dolgusu gibi birçok işlemde en önemli konu, bu tarz enjeksiyonların deneyimli hekimler tarafından, güvenilir kliniklerde uygulanmasıdır. Doğru bir teknikle uygulanan nem aşısı sonrası iz kalma ihtimali de olmaz.

Standart bir nem aşısı fiyatı belirlemek mümkün değildir. Çünkü herkesin cilt tipi gibi yaşadığı nem kaybının derecesi de farklıdır. Etkili bir nem dolgusu için standart bir prosedür uygulamak yerine; kişinin yaşına, cilt tipine, nem kaybına göre bir tedavi planı çizmek doğru olur. Yine uygulama yapılacak bölge sayısı ve büyüklüğü de nem aşısı fiyatının belirlenmesi konusunda etkilidir. Genelde yılda bir seans nem aşısı kişi için yeterli olur. Ancak cilt kuruluğu yüksek düzeyde ise seans sayısı bu durumda artırılabilir. Kişinin durumuna göre farklı cilt tedavileri de sürece kombine edilebilir. Bunun için öncelikle kişinin cildi analiz edilmeli ve buna göre kişiye özel bir plan çizilmelidir. Muayene sonrası çizilen plan dahilinde nem aşısı fiyatı belirtilebilir.

Nem dolgusu \ nem aşısı işlemi ve fiyatı konusunda ayrıntılı bilgi almak için bizimle iletişim kurun.

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Benzer Uygulamalarımız

icon-angle icon-bars icon-times