Search

Velashape İle Vücut Şekillendirme

İçerik Listesi

Velashape, bölgesel zayıflamaya yardımcı selülit problemlerini gideren bir vücut şekillendirme teknolojisidir. Her geçen gün artan bölgesel incelme yöntemleri arasında en güncel teknolojiye sahip olan Velashape, ameliyatsız  vücut şekillendirme konusunda başarılı sonuçlar sunar. FDA onaylı yeni nesil bir uygulama olan Velashape bölgesel yağları hedef alır ve kısa zamanda vücutta inceltme ve sıkılaşma yaratır. Velashape, özellikle birçok kadını mutsuz eden selülit problemi konusunda da etkili çözümler sağlar.

Velashape Nedir?

Birçok kişi diyet ya da spor yapmasına rağmen istediği vücut görünümü elde edemez ya da bölgesel yağlanma gibi yerleşen fazlalıklar sebebi ile vücudunun bazı bölümlerini beğenmez. Selülit sorunu da estetik vücut görünümü için önemli bir engeldir. Özellikle birçok kadın selülit tedavisi için oldukça fazla zaman ve para harcar. Velashape, tüm bu sorunlara çözüm sunan, direkt bölgesel yağları hedef alarak bölgesel zayıflama etkisi ile vücudu incelten ve sıkılaştıran bir sistemdir. 

Velashape uygulamasının adını son dönemde Hollywood yıldızlarının incelme sırrı olarak da sıkça duymaktayız. Velashape için son teknoloji bölgesel zayıflama cihazı diyebiliriz. Velashape, selülit sorununda da önemli derecede düzelme sağlar. Velashape protokolü daha ince daha kıvrımlı bir vücuda sahip olmaya yardımcı olur.

Velashape İle Vücut Şekillendirme

Velashape Teknolojisi Nasıl Çalışır?

Velashape, cerrahi bir uygulama değildir. Acısız ve ağrısız bir uygulama olan Velashape, bölgesel yağlanma sebebi ile vücutta memnun olunmayan bölgelerin pratik ve etkili bir biçimde şekillenmesini sağlar. Velashape, vücut şekillendirme hedefini 4 farklı mekanizmanın etkisini bir araya getiren sistemi ile gerçekleştirir. Bu sistemde etki mekanizmasını sağlayan 4 özellik; kızılötesi optik enerji, radyofrekans, vakum ve mekanik masajdır. Velashape bölgesel incelme teknolojisinde kızılötesi enerji, radyofrekans, vakum ve masaj bir aradadır. Hızlı ve etkili bir şekilde estetik sonuçlar elde etmeyi sağlayan bu teknoloji, Velashape uygulanan bölgelerde incelme ve sıkılaşma sağlar.

Velashape teknolojisi, ısı ile problemli bölgeleri düzeltme prensibine dayanır. Yağ dokularının hacmini ve görünümünü azaltmak için geliştirilen bir teknolojiye sahip olan Velashape sistemi, vakum ve doku manipülasyonu ile birleştirilmiştir. Velashape teknolojisinde kullanılan kızılötesi ışınlar ile cilt, 3-5 mm derinliğe kadar ısıtılır. Radyo frekans enerjisi ile ısı hedeflenen bölgelere eşit olarak yayılır. Bu derinlik, 20 mm’ye kadar ulaşır. Velashape uygulanması ile ortaya çıkan ısı; yağ hücrelerini etkiler, parçalar, selülit görünümünde de düzelme sağlar.

Bu ısınma ayrıca ciltte kolajen ve elastin hücrelerini uyarır. Velashape sonrası vücutta kolajen ve elastin üretiminin hareketlenmesi ile cilt kalitesinde de artış yaşanır. Kolajen ve elastinin uyarılması ile Velashape, hafif derecedeki çatlak problemlerinde de iyileşme sağlar. Velashape vakum özelliği ile kan dolaşımı hızlandırır. Mekanik masaj etkisi ile hücreler arası biriken sıvılar, lenf akımına yönlendirilir. Kısacası, Velashape sisteminin bu aşamasında lenf akımı hızlanır ve bölgesel incelme sağlanır. Cilt yüzeyi de pürüzsüzleşir. 

Velashape hakkında bilgi almak ve randevu için formu doldurun.

Velashape Hangi Bölgelere Uygulanır?

Bölgesel yağların giderilmesini ve selülit probleminin düzelmesini sağlayan Velashape, vücutta birçok bölgeye uygulanabilir. Velashape ile vücut şekillendirme en sık; karın, bacak ve kalça bölgelerine uygulanır. Velashape teknolojisi özel başlıklara sahiptir. Etkili sonuçlar elde etmek için kullanım alanına göre bu dar ve geniş başlıklar seçilir. Bu nedenle Velashape, tüm vücut için güvenli ve etkili bir şekilde uygulanabilir. Velashape en sık uygulanan karın, bacak ve kalça bölgeleri dışında; yüz, boyun, üst kol, bel, sırt, simit bölgesi denilen yan yağlara da uygulanabilir.

Velashape İle Vücut Şekillendirme

Velashape Nasıl Uygulanır?

Velashape öncesi kişiye vücut analizi yapılır ve daha sonra işleme başlanır. Velashape, oldukça basit ve kısa bir uygulamadır. Kişinin sorunlu olan bölgelerine göre seçilen başlık tayt vücutta gezdirilir. Velashape işlemi sırasında kişinin özel bir çorap ya da kıyafet giymesine gerek yoktur; ancak hijyenik açıdan kliniğimizde bu işlem çıplak tene yapılmaz. Başlık kişiye temas ettirilmeden önce hijyen koşullarına uygun bir şekilde temizlenir. Bu, her işlem öncesinde dikkat edilen bir noktadır. 

Velashape işlemi işlem yapılan bölgeye göre değişse de genellikle 30 dakika kadar sürer. İşlem sırasında kişi herhangi bir acı ya da ağrı hissetmez. Sadece başlığın vücutta gezdirilmesi ve hafif bir ısı hissedilir. Velashape bu açıdan oldukça konforlu bir işlemdir. İşlem sırasında ısı, derinin üst tabakası olan epidermisi atlar ve direkt dermise ulaşır. Kısacası epidermise bir etkisi olmaz.

Velashape sorunlu bölgelerde gezdirilirken vakum ile dolaşım hızlanır, kızılötesi enerji ile bölge ısıtılır, radyo frekans ile sıcaklık daha derinlere yayılır. Bu şekilde yağlar eritilir ve kolajen, elastin üretimi tetiklenir. Mekanik masaj özelliği parçalanan yağların vücuttan atılması için lenf yoluna gönderilmesini sağlar. Tüm bu aşamalar özel başlığın vücutta gezdirilmesi ile dakikalar içinde gerçekleşir ve Velashape uygulama sonrası bölgede incelme ve sıkılaşma sağlanır. Velashape işlemi sonrası kişi isterse hemen iş ve sosyal yaşamına geri dönebilir.

Randevu Talep Edin

Süreç:

"*" gerekli alanları gösterir

✓ Valid number ✕ Invalid number
Randevu almak istediğiniz doktorlarımızı seçiniz:
Bu alan doğrulama amaçlıdır ve değişiklik yapılmadan bırakılmalıdır.

Velashape Kimlere Uygulanır?

Velashape; bölgesel yağlanma, selülit gibi problemleri olan ve bu problemlerden kurtulmak isteyen herkese uygulanabilir. Velashape her cilt tipinde ve cilt rengine yapılabilir. Velashape ile vücut şekillendirme aslında genel olarak herkes için uygundur. Ancak uygulanmaması gereken kişiler de vardır. Örneğin; Velashape hamilelik ve emzirme dönemlerinde uygulanmamalıdır. Bunun yanı sıra diyabet, damar tıkanıklığı, kan pıhtılaşma gibi sağlık problemleri olan kişilere de Velashape uygulanması doğru değildir. Velashape uygulama yapılacak bölge cildinde enfeksiyon, yara ya da herhangi bir cilt hastalığının da olmaması gerekir.

Velashape Öncesi ve Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Velashape işlemi öncesinde özel bir hazırlık süreci gerektirmez. Ancak uygulama öncesi var olan hastalıklarınız ve kullandığınız kan sulandırıcı gibi tüm ilaçlar konusunda hekiminizi bilgilendirin.
  • Velashape işlemi sonrası hemen iş ve sosyal hayata dönülebilir.
  • Velashape cilt üst dokusuna hiçbir şekilde zarar vermez. İşlem sonrası bir iz kalmaz.
  • Bazı kişilerde Velashape sonrası cilt yapısına bağlı olarak hafif kızarıklıklar görülebilir. Bu oldukça normaldir ve birkaç saat içinde kızarıklık kaybolur.
  • Bölgesel incelme sağlanan Velashape sonrası birkaç gün sauna, hamam gibi aktiviteler yapmayın.
  • Velashape sonrası güneşten korunun. Yoğun koruma faktörlü güneş koruyucu kremler kullanabilirsiniz.
  • Velashape işleminden etkili sonuçlar elde edebilmek için düzenli bir şekilde seanslarınıza gelin.
  • Velashape ile parçalanan ve küçülen yağları vücuttan atmak için işlem sonrası bol su tüketin.
  • Velashape sonrası her gün en az 30 dakika yürüyüş ya da düzenli egzersiz yapın.
  • Velashape ile elde edilen vücut şekillendirme hedefini korumak için sağlıklı ve dengeli beslenmeye dikkat edin.

Velashape Konusunda Sık Sorulan Sorular

Velashape işlemi için seans sayısı kişiden kişiye değişebilir. Çünkü her kişide bölgesel yağlanma ve selülit sorunu farklı derece oluşur. Bu durumda uygulama yapılacak bölge sayısı ve sorunun yoğunluğuna göre kişiye özel olarak seanslar belirlenir. Genel olarak 7-10 gün aralıklarla gerçekleştirilen 5-6 seans Velashape başarılı sonuçlar alınmasını sağlar. Gerekli görüldüğü takdirde Velashape seans sayısı artırılabilir.

Velashape ilk seans uygulama da bile etki gösteren bir vücut şekillendirme sistemidir. Bu etki kişiden kişiye değişebilir. Velashape, düzenli bir şekilde seansların tamamlanmasından sonra bölgesel zayıflama ve selülit tedavisi konusunda oldukça yüz güldürücü sonuçlar sunar.

Velashape ile vücut şekillendirme, bölgesel yağlanma ve selülit problemlerinin giderilmesi konusunda ilk seans sonrasında bile etki sağlar. Düzenli olarak Velashape seanslarına devam edilmesi ile hedeflenen ince ve kıvrımlı vücut şekline kısa zamanda kavuşulur. İşlemin kalıcılığı etkileyen en önemli unsur, Velashape sonrası yaşam şeklidir. Velashape sonrası sağlıklı ve dengeli beslenmeye dikkat edilmesi, günlük en az 30 dakikalık yürüyüşlerin yapılması ve bol su tüketilmesi sonuçların daha uzun ömürlü olmasını sağlar. Bölgesel zayıflama için önerilen Velashape seansları tamamlandıktan sonra ara ara koruyucu amaçlı uygulamaların yapılması da sonuçların kalıcı olmasına destek verir.

Velashape oldukça güvenli ve FDA onaylı bir vücut inceltme cihazıdır. Kısa ya da uzun dönemde bugüne kadar bildirilen olumsuz bir etkisi yoktur. Uygulama sonrası herhangi bir yan etki ya da alerjik reaksiyon görülmez. Velashape ile vücut şekillendirme tüm cilt rengine ve cilt tipine güvenli bir şekilde uygulanabilir. Uygulama sırasında veya sonrasında bir ağrı ya da acı hissedilmez. Zaten Velashape sisteminin sahip olduğu teknolojinin en önemli özelliği de kişinin tüm cilt hassasiyetini ve konforunu göz önünde bulundurmasıdır.

Velashape uygulaması için standart bir fiyat belirlenmesi mümkün değildir. Çünkü Velashape ile vücut şekillendirme fiyatı kişinin durumuna göre belirlenmektedir. Öncelikle kişinin bölgesel yağlanma ya da selülit sorununa göre uygulama yapılacak bölgeleri ve başarılı sonuçlar almamızı sağlayacak seans sayıları belirlenmelidir. Bu plana göre de Velashape için fiyat belirtilebilir.

Velashape ile vücut şekillendirme fiyatı konusunda bilgi almak ve randevu oluşturmak için bize ulaşın.

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Benzer Uygulamalarımız

icon-angle icon-bars icon-times