Search

Burun Dolgusu

İçerik Listesi

Ameliyatsız burun estetiği olarak da adlandırılan burun dolgusu işlemi burun ucu kaldırmak, kavisli burun yapısında düzeltme sağlamak için buruna yapılan bir dolgu enjeksiyon uygulamasıdır. Burun dolgusu cerrahi bir işlem yapılmadan ideal burun tipi yaratmayı amaçlar. Burun dolgusu küçük simetri kusurların yok edilmesi ve estetik bir burun görünümü sağlamak için en ideal seçenektir. Son dönemde, ameliyatsız ve kısa süreli bir işlem olması sebebi ile kadın ve erkekler tarafından sıkça tercih edilen burun dolgusu kişiye orantılı ve düzgün görünümlü bir burun yapısına ulaşma imkanı sunar. 

Burun Dolgusu Nedir?

Burun dolgusu, hafif bir burun kemeri ve burun düşüklüğü gibi sorunları gidererek burun şeklinin değişmesini sağlayan bir tekniktir. Bu işlemde burun dokusunda belirlenen alanlar dolgu maddesi ile doldurulur. Dolgu ile burun estetiği sonrası kemersiz ve daha kalkık burun görüntüsü sağlanır. Burun dolgu enjeksiyonu ile burundaki boşluk, çöküklük ve girinti gibi sorunlar giderilir. Burun kontürü netleştirilir ve simetrik bir görüntü sağlanır. Burun dolgusu ile burun yapısına da bağlı olarak burun küçültme ve burun inceltme etkisi yaratılır.

Burun ucu kaldırma dolgu ile mümkündür. Kısacası kişinin sadece burun ucu düşüklüğü varsa da planlanan burun ucu dolgusu ile etkili sonuçlar alınır. Bu dolgu türünde burun uç kısmına dolgu maddesi enjekte edilir. Bu şekilde burun ucu düşmez ve kalkık görünür. Dolgu ile burun ucu kaldırma sonrası kişi gülerken ya da farklı mimikler yaparken düşen burun ucu görünümünden kurtulur.

Hafif kemerli burun ya da kavisli burun yapısına sahip birçok kişinin merak ettiği en önemli konu: “ameliyatsız burun düzeltme mümkün mü” oluyor. Ameliyatsız burun kanatlarını daraltma, ameliyatsız burun kaldırma etkilerinin sağlandığı burun dolgusu, ideal burun tipi yaratılması için kullanılan bir medikal estetik uygulamadır. 

Kimler Burun Dolgusu Yaptırabilir?

Büyük burunlar, yamuk burun olarak tabir edilen burun şekilsizliği, kavisli burun, burun ucu düşüklüğü gibi sorunlar genelde birçok kişiyi mutsuz eden durumlardır. Çünkü bu tarz burun yapıları, kişinin hem görsel imajını ve hem de özgüvenini olumsuz etkiler. Burun şeklinin yüz hattı ile uyumlu olmadığı durumlarda burun dolgusu yapılabilir. Burun dolgusu için kişinin 18 yaşını doldurmuş olması gerekir. Burun yapısı, fiziksel gelişimini tamamlamış olmalıdır.

Burun dolgusu her burun tipine uygulanmaz. Burun dolgusu için uygun bir aday olup olmadığınız fiziksel muayene sonrasında net bir şekilde söylenebilir. Burun dolgusu, kavisli burun olarak tarif edilen kemerli burun yapısına sahip kişilere uygulanabilir. Burun ucu kaldırmak için de kullanılan burun dolgusu, burun ucu düşüklüğü yaşayan kişiler için de etkili sonuçlar sağlar. Burunda boşluklar nedeni ile burun görüntüsünde asimetri olan kişiler de burun dolgusu yaptırabilir.

Burun dolgusu kişinin çok önemli bir hastalığı yoksa rahatlıkla uygulanabilir. Hamilelik dönemlerinde burun dolgusu yapılmaz. Emzirme döneminde burun dolgusu yaptırmak isteyen annenin de emzirme döneminin bitmesini beklemesi tavsiye edilir.

Eğer burun kemik ve kıkırdak yapısında bozukluk ya da eğrilik varsa ve bu sorunlar nefes almanıza engel oluyorsa bu eğriliği burun dolgusu tedavi edemez. Bu eğriliğin tedavisi için burun ameliyatı gerekir. Rinoplasti; yani burun estetiği konusunda ayrıntılı bilgi almak için Burun Estetiği sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Burun dolgusu, rinoplasti yani burun estetiği sonrası revizyon amaçlı olarak da kullanılabilir. Burun estetiği yapılmış; ancak küçük revizyon isteyen burunlara da güvenle burun dolgusu uygulanabilir.

Burun Dolgusu

Burun Dolgusu İşleminde Hangi Dolgu Türü Kullanılır?

Ameliyatsız burun estetiği sürecinde; yani burun dolgusu uygulanırken kullanılan dolgunun içeriği oldukça önemlidir. Burun asimetrisi, eğriliği ya da burun ucu düşüklüğünün giderilmesi sürecinde hyaluronik asit burun dolgusu kullanılır. Hyaluronik asit burun dolgusu doku ile uyumlu ve başarılı sonuçlar yaratan bir dolgu türüdür.

FDA onaylı olan ve hayvansal olmayan hyaluronik asit burun dolgusu enjekte edildiği burun bölgesine hacim verir. Vücutta bulunan doğal bir madde olmasından dolayı oldukça güvenli bir üründür. Hyalüronik asit burun dolgusu aynı zamanda cildi nemlendirir ve ciltteki elastikiyet seviyesinin korunmasını sağlar.

Burun dolgusu hakkında bilgi almak ve randevu için formu doldurun.​

Burun Dolgusu Nasıl Yapılır?

Burun dolgusu, burun şeklinden memnun olmayan kişilere cerrahi olmayan bir teknik ile burun estetiği fırsatı sunar. Burun dolgusu işleminde herhangi bir kesi yapılmaz. Bunun için bir anestezi de kullanılmaz. İşlem sırasında bir acı hissedilmez. İyileşme süresi oldukça kısadır.

Burun dolgusu, iğne enjeksiyonu ile gerçekleştirilir. Ancak burun dolgusu işlemi öncesi kişinin herhangi bir acı duymaması için öncelikle buruna uyuşturma sağlayan bir anestezik krem sürülür. Daha sonra kişinin problemine yönelik olarak hedef bölgelere dolgu enjeksiyonu sağlanır. 

Örneğin; kişinin sadece burun ucu düşüklüğü varsa dolgu ile burun ucu kaldırma sağlanır. Kişinin sadece halk arasında kavisli burun da denilen kemerli burun yapısı varsa kemer görünümünü yok etmek için uygun alanlara dolgu enjeksiyonu yapılır ve sadece burun sırtı düzeltilir. Ancak kişinin ihtiyacı varsa bu iki bölgeye aynı anda da yapılabilir. Bu tamamen kişinin burun şeklinde rahatsız olduğu noktalarla ilgilidir.

Burun dolgusu, bir cerrahi işlem olmadığı için uygulama sonrası da ağrı ya da acı hissedilmez. Burun dolgusu işleminin sonucu uygulamanın hemen bitiminde gözle görülür bir seviyede olur. Kişi, yeni burun profiline hemen işlem sonrası kavuşur. Ameliyatsız burun estetiği sonrası kişi hemen sosyal ve iş yaşamına geri dönebilir. Burun dolgusu iş ve sosyal yaşamı etkileyecek herhangi bir alerjik reaksiyon yaratmaz.

Randevu Talep Edin

Süreç:

"*" gerekli alanları gösterir

✓ Valid number ✕ Invalid number
Randevu almak istediğiniz doktorlarımızı seçiniz:
Bu alan doğrulama amaçlıdır ve değişiklik yapılmadan bırakılmalıdır.

Burun Dolgusu Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekenler

Burun dolgusu öncesi özel bir hazırlık gerekmez; ancak burun dolgu uygulaması öncesi genel sağlık durumunuz hakkında mutlaka hekiminize bilgi verin. Kullandığınız tüm ilaçları belirtin. Özellikle kan sulandırıcı özellikteki ilaçların buruna dolgu işlemi öncesinde belirli bir süre önce bırakılması gerekir. Burun dolgusu öncesi fiziksel muayeneniz gerçekleşir ve burun dolgusu ile elde edilebilecek sonuçlar değerlendirilir. Dolgu ile burun estetiği öncesi işlem sonucundan tüm beklentilerinizi hekiminize aktarın.

Burun Dolgusu Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Buruna dolgu işlemi sonrası ilk gün buruna dokunmayın. Buruna herhangi bir fiziki temas göstermeyin. Buruna masaj gibi ovma hareketleri yapmayın.
  • Darbelere karşı burun korunmalıdır. Bu yüzden ilk hafta ağır işler yapmayın.
  • Burun dolgusu sonrası ilk hafta yüzünüzü yoğun güneş ışığından koruyun. Güneş koruyucu sürebilirsiniz.
  • Burun dolgusu sonrası 1 hafta gözlük kullanmayın. Şekillenmenin doğru bir şekilde olması için burun bir süre baskıya maruz kalmamalıdır.
  • Burun dolgusu sonrası sauna, hamam gibi aşırı sıcak ya da aşırı soğuk ortamlara girmeyin.
  • Dolgu ile burun estetiği sonrası 4-6 saat kadar yüzünüzü su ile temas ettirmeyin.
  • Dolgu sonrası 4-6 saat sonra duş alabilirsiniz; ancak sıcak su kullanmayın. Suyun ılık olmasına dikkat edin. Sıcak su kullanımı 4-5 gün sonra olabilir.
  • Burun dolgusu işleminin ardından 3-4 gün ağır spor aktiviteleri yapmayın. İlk günler sadece yürüyüş yapabilirsiniz.
  • Burun dolgusu sonrası genelde ağrı olmaz. Ancak olası ağrı durumları için ağrı kesici ilaçlar reçete edilir.

Burun Dolgusu Hakkında Sık Sorulan Sorular

Buruna dolgu işlemi kısa bir uygulamadır. Öncelikle buruna anestezik bir krem sürülür ve daha sonra enjeksiyon işlemi yapılır. Anestezik krem sürüldükten sonra uyuşma için 10-15 dakika kadar beklenir. Bu sürenin ardından dolgu ile burun estetiği için enjeksiyon süreci başlar. Kişinin burun yapısındaki soruna göre işlem süresi değişse de genel olarak 15 dakika içinde buruna dolgu işlemi tamamlanır.

Ameliyatsız burun estetiği; yani burun dolgusu kısa zamanda ve kolay bir şekilde burundaki şekil bozukluklarından kurtulmayı sağlar. Burun dolgusu yaptıranlar eski burun görünümü sebebi ile oluşan estetik kaygıları artık yaşamazlar. Daha özgüvenli olurlar ve sosyal yaşamlarına da bu etki olumlu yansır. Burun dolgusu oldukça kolay ve konforlu bir işlemdir. Genel olarak sonuçlarından herkes memnun kalır. Bu yüzden günümüzde en sık uygulanan burun estetiği işlemlerindendir.

Burun dolgusu iğne enjeksiyonu ile gerçekleşir. Belirlenen noktalardan cilt altına dolgu verilir ve burun şekillenmesi sağlanır. Bu işlem sırasında cilt yüzeyinde herhangi bir iz kalmaz. Tam tersi kullanılan dolgu, hyaluronik asit içerikli olduğu için buruna daha parlak ve daha genç bir görünüm kazandırır. Hyaluronik asit burun dolgusu cildin nemlenmesine de katkı sağlar.

Buruna dolgu işlemi burun yapısına ya da burun fonksiyonlarına herhangi bir zarar vermez. Bu ameliyatsız burun estetiği sürecinde hyaluronik asit burun dolgusu kullanılır. Hyaluronik asit zaten vücutta bulunan doğal bir maddedir. Bu yüzden alerjik bir reaksiyona da yol açmaz.

Burun dolgusu geçici etki yaratan bir özelliktedir. Burun dolgusu bir süre sonra erir ve kaybolur. Kısacası burun eski haline geri döner. Bu süre genellikle 8-12 ay aralığında değişir. 18 aya kadar da uzayabilir. Bu süre aslında kişiden kişiye değişir. Kişinin cilt yapısı, burun dolgusunun türü, miktarı bu süreyi etkiler. Burun dolgusu etkisini yitirmeden dolguyu yenilemek, görünümü de korumayı sağlar.

Burun dolgusu, kişinin burun profilindeki sorunlara yönelik olarak planlanır. Burun dolgusu ile sadece burun ucu kaldırma ya da sadece kavisli burun görünümünü yok etme sağlanabilir veya her iki işlem bir arada yapılabilir; farklı noktalara da estetik görünüm sağlanması için dokunuşlar yapılabilir. Bu nedenle kullanılan dolgu miktarı da bu planlamaya göre belirlenir. Bu planlama kişinin durumuna göre yapılır. Bunun için standart bir burun dolgusu fiyatı belirtmek doğru olmaz. Burun dolgusu fiyatının rinoplasti ameliyatı ile kıyaslandığında daha uygun maliyetli olduğu söylenebilir.

Bize ulaşarak burun dolgusu fiyatları konusunda bilgi alabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Benzer Uygulamalarımız

icon-angle icon-bars icon-times