Search

HIFU (HI-FU) İle Ameliyatsız Yüz Germe

İçerik Listesi

Hifu ile ameliyatsız yüz germe ya da halk arasında kullanılan tabir ile yüz gerdirme son dönemde oldukça popüler olan yüz estetiği yöntemlerindendir. Ameliyatsız yüz germe yöntemlerinden HIFU \ Hifu (high intensity focused ultrasound) yüksek yoğunluklu odaklanmış ultrason anlamına gelmektedir. Hifu, yüksek şiddetli fokuslu ultrason teknolojisi sayesinde doğal yüz germe sağlayan bir yüz gençleştirme işlemidir.

Ameliyatsız Yüz Germe Sağlayan HIFU Uygulaması Nedir?

“Yüz germe ameliyatsız sağlanabilir mi” yaş ilerledikçe hastalarımızın en çok sorduğu sorulardan biri budur. Çünkü birçok kişi öncelikle ameliyatsız yüz germe yöntemleri ile yüz estetiği yaptırmak ister. Hifu (Hi-fu), yüzü gençleştirme amacıyla ameliyatsız yüz germe sağlar.

Yüzümüzde yaşlanan tek yer derimiz değildir. Deri altında mimik kaslarını saran sağlam bir kılıf mevcuttur. Bu kılıf da zaman içerisinde gerginliğini kaybeder ve gevşemeye başlar. Bu da yüzün sarkmış bir görünüm almasına neden olur. Bu durumda yüz lifting de denilen yüz kaldırma estetiğine ihtiyaç duyulur.

Ameliyatsız bir şekilde yüz germe sağlayan hifu işlemi, invazif olmayan ve ağrısız bir cilt sıkılaştırma ile bu sorunlara çözüm sağlar. Hifu, ciltte azalma eğilimi gösteren kolajen üretimini yoğun fokus ultrason özelliği ile artırır. Kolajenin artması ile cilt sıkılaştırma sağlanır.

Ameliyatsız Yüz Germe HIFU Kimlere Uygulanabilir? HIFU Kimlere Yapılmaz?

Hifu yüz germe herkese uygulanabilir; ancak önemli olan doğru hasta seçimidir. Ameliyatsız yüz gerdirme yöntemi olan hifu, hafif ve orta derecede cilt gevşekliği olan genelde 30 yaş üzeri kişiler için daha başarılı sonuçlar verir. Daha yoğun sarkma sorunları olan kişilere hifu yüz germe yerine Yüz Germe ameliyatı önerilebilir. Hifu uygulanan alanda cilt lezyonları ya da enfeksiyonların olmaması gerekir. Yüzü çok ince ve yağ dokusu da az olan kişiler ameliyatsız yüz germe hifu için doğru aday olmayabilir.

Yüz bölgesinde yaşlanmanın etkilerinin başlaması ile yaşlılığın tam olarak oturması arasında yaklaşık olarak birkaç on sene zaman vardır. Yaşlanma etkilerinin başladığı orta yaş dönemlerinde; yani daha yüz germe ameliyatı için henüz aday olmayan bireylerde yaşlanma etkilerinin giderilmesi, geri döndürülebilmesi için ideal bir cilt gençleştirme yöntemdir. Hifu yüz gerdirme işlemi; hamilelik döneminde yapılmamalıdır.

Kanser hastaları, vücuduna metal stenti ya da elektronik cihaz olan bireylere de uygulanmamalıdır. Hifu yüz germe işleminin epilepsi ve diyabet hastalarına da yapılmaması gerekir. Sigara içen, uyku düzeni olmayan ve sağlıksız beslenen kişilerde hifu işleminden beklenen yüz germe etkisi sınırlı olabilir

Ameliyatsız yüz germe hakkında bilgi almak ve randevu için formu doldurun.​

HIFU İşleminin Etkileri?

 • Boyun bölgesi dahil yüz bölgesindeki sarkık cildi sıkılaştırma
 • Yanak, kaş ve göz kapaklarını kaldırma
 • Çene hattı çizgisinin belirginleşmesi
 • Cilt kalitesini artırma
Hifu İle Ameliyatsız Yüz Germe

Ameliyatsız Yüz Germe HIFU İşlemi Nasıl Yapılır?

İşlem öncesi yüz ve boyun cildi temizlenir. Hifu yüz germe işleminde özel bir prob başlığı kullanılır. Bu ultrason cihaz başlığına jel sürülür ve yüz hattında belirlenen noktalara hafif baskı yapılarak gezdirilir. Yüz germe için doğru noktalara prob ile ultrasonik ses dalgaları gönderilir. Deri altındaki katmanlara ulaşmak ve termal etki yaratmak için hifu teknolojisinde yüksek güçlü ultrason kullanılır. Hifu bu ısıyı oluşturmak için ses enerjisi kullanır. Hifu yüz germe cildin 3-5 milimetre altına kadar etkili eder; ancak önemli sinirlerin geçtiği alanlara uygulanmaz.

Kısacası hifu ameliyatsız yüz germe sürecinde ultrason enerjisi, dokunun hızla ısınmasını sağlar ve hücreleri uyararak cilde yapı sağlayan bir protein olan kolajen üretimini harekete geçirir. Ciltteki kolajenin artması ile cilt elastikiyet kazanır ve cilt sarkmaları toparlanır. Hifu yüz gerdirme işlemi tek seans uygulanır ve yaklaşık olarak 30-45 dakika kadar sürer. Hifu sırasında belirgin herhangi bir acı ya da ağrı hissedilmez. Sadece elektriklenme şeklinde hafif bir batma olur. Ameliyatsız yüz gerdirme işlemi olan hifu sırasında herhangi bir kesi, enjeksiyon da yapılmaz.

HIFU Ne Kadar Etkili? HIFU Etkisi Ne Zaman Görülür?

Yüz gençleştirme yöntemleri arasında oldukça etkili bir işlem olan hifu genellikle tek seans olarak yapılır. Hafif ya da orta derece yüz sarkmalarında genellikle tek seans hifu yeterlidir. Ancak herkesin cilt tipi gibi yaşadığı cilt sarkma derecesi de farklıdır. Bunun için bazı kişilerde birkaç seans hifu gerekebilir. Seans sayısı, kişinin yaşına ve cilt durumuna bağlı olarak değişir. Yüz germe işleminin etkileri 1 hafta içinde görülmeye başlanır. 3 ayın sonunda ise en iyi sonuca ulaşılır.  Hifu yüz germe işlemi istenirse 6-12 ay sonra tekrarlanabilir. Hifu kişiye göre değişse de genellikle 12 ay kalıcı bir yüz germe sağlar.

Randevu Talep Edin

Süreç:

"*" gerekli alanları gösterir

✓ Valid number ✕ Invalid number
Randevu almak istediğiniz doktorlarımızı seçiniz:
Bu alan doğrulama amaçlıdır ve değişiklik yapılmadan bırakılmalıdır.

Ameliyatsız Yüz Germe HIFU Sonrası

 • Ameliyatsız yüz germe işlem öncesi özel bir hazırlık ya da hifu sonrası özel bir bakım süreci yoktur.
 • Hifu uygulama sırasında cilt dokusu bu işlemden hiçbir şekilde zarar görmez.
 • İşlem sonrası hemen iş ve sosyal hayata dönülebilir.
 • Hifu yüz germe yapılan bölgeye mümkünse 12 saat su değdirilmemelidir.
 • İşlem sonrası mümkünse 24 saat süresince çok sıcak su ile duş alınmamalıdır.
 • Uygulama sonrası bir zararı olmasa da makyaj yapılması tavsiye edilmez.
 • Hifu yüz gerdirme sonrası birkaç gün mümkünse sauna, hamam gibi aktiviteler yapılmamalıdır.
 • Hifu yüz germe işleminden sonra yüzü güneşten korumak gerekir. 15 gün kadar güneş koruyucu kullanılması tavsiye edilir.
 • Cilt tipinize uygun nemlendirici ile sık sık cildinizi nemlendirin.
 • Hifu tedavisi yüzde kızarıklık, soyulma ve kabuklanma yapmaz.
 • Ameliyatsız yüz germe sonrası ilk 7 gün glikolik asit içeren kremler kullanılmamalıdır.

Ameliyatsız Yüz Germe Hakkında Sık Sorulan Sorular

Hifu yüz germe işlemi her mevsim yapılabilir. Cilt gençleştirme sağlayan hifu, yaz ve kış aylarında güvenle uygulanabilir. Çünkü ciltte soyulma yaratmaz; bunun için yaz aylarında da rahatlıkla yapılabilir. Ameliyatsız yüz gerdirme işlemi her cilt tonuna da bir risk olmadan uygulanabilir.

Hifu, cilt gençleştirme yöntemleri ile birlikte uygulanabilir. Ancak belirli bir süre geçmesi gerekir. Örneğin; hifu işleminden 15-20 gün sonra PRP Uygulaması yapılabilir. Yine hifu uygulamasından 20 gün sonra uygun hasta profili için Dudak Dolgusu ve Botoks Uygulaması gibi medikal estetik işlemler yapılabilir. Bu medikal estetik işlemler uygun hastalarda hifu işlem başarısını daha da artırabilir.

Hifu işleminin hiçbir yan etkisi yoktur. İşlemden sonra kızarıklık, morarma görülmez. Ameliyatsız yüz germe işlemi olan hifu sürecinde herhangi bir kesi olmaz. Kesi olmadığı için bir iz kalma durumu da yoktur. Çünkü kullanılan teknoloji ile cilde hiçbir şekilde zarar verilmez. İşlem süreci enfeksiyona da sebep olmaz.

Hifu ameliyatsız yüz germe fiyatları konusunda bilgi almak için bizimle iletişim kurun.

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Benzer Uygulamalarımız

icon-angle icon-bars icon-times