Search

Karın Kası Estetiği (Six Pack Oluşturma)

İçerik Listesi

Belirgin görünümlü karın kasları hem erkekler hem de kadınlar için çekici bir unsurdur. Karın kası estetiği ile baklava kası olarak adlandırılan six pack – six packs görünümlü daha düz ve çekici bir karına sahip olmak mümkün. Karın kası estetiği daha fit, atletik görünümlü ve kaslı bir karın bölgesi sunan vücut şekillendirme operasyonudur. Karın kası estetiği dediğimiz operasyonlar genelde erkekler için six pack estetiği ya da six pack ameliyatı ismiyle de kullanılır. Karın kası estetiği operasyonlarının ise kadınlar için two pack estetiği şeklinde kullanımı mevcuttur.

Six Pack Nedir? Karın Kası Estetiği Nedir?

Six pack ya da six packs şeklinde kullanımıyla ifade edilen karın kaslarıdır. Erkekte karın kası ve kadında karın kası yapılarının görünümü farklıdır. Karın kası normal şartlarda kadın ya da erkek olsun tüm bireylerde mevcuttur. Ancak üzerindeki karın bölgesindeki yağ dokusu ve deri fazlalığı sebebiyle birçok insanda görünmez. Kısacası yağlar sebebi ile karın kasları gizlenmiş durumdadır.

Karın kaslarının yer aldığı bölgede yapılan “liposhaping” tekniği sayesinde mevcut karın kasları görünür hale getirilebilir. Lazer ya da Vaser liposuction teknikleri ile six packs bölgesini oluşturan yatay ve dikey çizgiler oluşturulabilir ve alınan yağ dokusu kabarık görünmesi istenen kısımlara enjekte edilerek bu alanda sanal bir karın kası görünümü elde edilebilir. Sonuçları oldukça başarılı olan karın kası estetiği sayesinde birçok erkek ve kadın hayalindeki çekici, düz ve aynı zamanda kaslı bir karına sahip olabilir.

Karın Kası Estetiği Kimlere Yapılır?

Spor ve diyet yaparak karın kası ve atletik bir vücuda sahip olmak kolay değildir. Karın kası oluşturmak için spora oldukça zaman ayırmak ve çok disiplinli bir şekilde spor ve diyet yapmak gerekir. Ancak kimi zaman bazı kişiler kas dokusunu geliştirmek ve görünür hale getirmek için spor yapsa da tüm bu çabaya rağmen karın kası görüntüsünü elde edemez. İşte bu kişiler için karın kası estetiği ideal bir yöntemdir. Karın kası estetiği; yani six pack oluşturulması atletik bir görünüme sahip olmak isteyen genç ya da orta yaş grubu kadın erkek herkese yapılabilir.

Karın kası estetiği uygulanabilmesi için kişinin genel sağlık durumunun iyi olması gerekir. Yine karın kası ameliyatı için kişinin obezite problemi olmaması gerekir. Karın kası estetiği için ideal hasta profili bölgesel yağ fazlalıkları olan kişilerdir. Yoğun bir egzersiz programı uygulamaya zaman bulamayan ve kısa zamanda karın bölgesinde baklava kası olarak adlandırılan six packs görünümü yaratmak isteyen kişilere karın kası ameliyatı yapılabilir. Kişinin eğer karın sarkma fazlaysa ve karın kası estetiği için uygun görülmemişse Karın Germe ameliyatı önerilebilir.

Karın Kası Estetiği Nasıl Yapılır?

Karın kası estetiği hakkında bilgi almak ve randevu için formu doldurun.​

Kas estetiği ya da diğer adıyla kas ameliyatları en sık karın bölgesine yapılır. Six pack; yani baklava kası görünümü kısa sürede karın kası estetiği ile elde edilmektedir. Daha fit, dinamik, atletik ve de kaslı bir karın görünümüne sahip olmak için bir vücut şekillendirme operasyonu olan karın kası ameliyatı sürecinde öncelikle karın bölgesindeki yağ fazlalıkları belirlenen yöntemle alınır. Operasyonda karın kasının görünmesini engelleyen alanlardan yağların alınması sağlanırken, kasların olduğu alanlarda ise yer alan yağ dokusunun korunması veya duruma göre artırılması sağlanır.

Karın kası estetiği sürecinde baklava kası görünümü yapmak için herhangi bir malzeme veya implant kullanılmaz. Bu süreçte sadece yağ alma sağlanacaksa Liposuction yöntemi yağ alma ve yağ verme işlemleri uygulanacaksa Liposhaping işlemi uygulanır. Karın kası oluşturma süreci kişinin fazla yağlarının alınması ve zayıf olan kaslarına yine kendi yağlarının enjekte edilmesi tekniği ile gerçekleşir.

Karın kası estetiği kişinin çoğunlukla genel anestezi altında gerçekleşir. Bu süreçte 2-3 milimetre kadar ince yapıdaki kanül ve hortumların gönderildiği çok küçük cerrahi kesilerle yağ alma ve yağ verme işlemleri yapılır. Karın kası oluşturma süreci genel olarak 1-2 saat sürer. Karın kası ameliyatı vücutta zaten var olan karın kaslarının daha belirgin hale gelmesini sağlar. Operasyon sonrası kişi fit ve kaslı bir karın bölgesine sahip olur.

Karın kası bölgesindeki fazlalıklar alınması ve duruma göre zayıf olan kasların yine yağ enjeksiyonu ile güçlendirilmesi tekniğiyle erkeklerde six pack denilen 6 tane baklava görünümündeki kas bombesinin, kadınlarda ise sağda ve solda olmak üzere 2 kas bombesinin olduğu bir karın görünümü elde edilir.

Karın Kası Estetiği

Randevu Talep Edin

Süreç:

"*" gerekli alanları gösterir

✓ Valid number ✕ Invalid number
Randevu almak istediğiniz doktorlarımızı seçiniz:
Bu alan doğrulama amaçlıdır ve değişiklik yapılmadan bırakılmalıdır.

Karın Kası Estetiği (Six Pack Oluşturma) Hakkında Sık Sorulan Sorular

Karın kası estetiği sonrası herhangi bir iz kalma riski yoktur; çünkü karın kası ameliyatında kanül ve hortumların geçişi için küçük kesiler; yani delikler açılır. Bu girişlerde oluşan küçük delikler için de herhangi bir dikiş atılmaz. Deneyimli cerrahlar bu küçük kesileri estetik bir şekilde yapıştırma tekniği ile kapatır. Karın kası ameliyatı için açılan bu delikler zaman  içerisinde daha belirsiz hale gelir.

Karın kası estetiği ameliyatının etkilerinin tam olarak ortaya çıkması 7-14 günlük bir sürede olur. Karın kası oluşumuna destek olarak yağ verme sağlandığı için ameliyattan sonra belirtilen kurallara uymak gerekir. Aksi takdirde şekil verilen yağlar parçalanabilir. Karın kası görünümün kalıcı olmasında kişinin ameliyat sonrası yaşam tarzı etkilidir. Karın kası estetiği sonrası belirtilen kuralara uyan kişilerde kalıcılık süresi artar. Aşırı kilo alma ve kilo verme karın kası görünümünün kaybolmasına neden olabilir.

Karın kası estetiği kısa ve pratik bir operasyondur. İşlem anestezi altında yapıldığı için kişi bir ağrı hissetmez. Kısacası karın kası ameliyatı ağrısız bir işlemdir. Ancak operasyon sonrası yağ alımı yapılan alanlarda kişinin yapısına da bağlı olarak hafif ağrılar görülebilir. Bu ağrılar basit ağrı kesici ilaçlarla giderilir. 

Karın kası estetiği fiyatı bazı faktörlere göre değişiklik gösterir. Örneğin; erkek karın kası ve kadın karın kası yapıları farklıdır. Bazı kişilerde sadece yağ alma işlemi ile karın kası estetiği sağlanabilirken bazı kişilerde yağ alma işleminin yanı sıra kasları güçlendirmek için yağ verme işlemi de yapılır. Bu süreçte liposuction ya da liposhaping yöntemleri kullanılır. Bu planlama her bireye özel olarak gerçekleşir. Bunun için standart bir karın kası estetiği fiyatı belirtmek doğru olmaz.

Karın kası estetiği konusunda bilgi almak için bizimle iletişim kurun.

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Benzer Uygulamalarımız

icon-angle icon-bars icon-times