Search

Bel İnceltme

İçerik Listesi

Güzel bir vücut denilince akla ilk gelenlerden birisi de ince bel olur. Bel bölgesini inceltmek diyetle ve spor ile hem zor hem de oldukça zaman alan bir durumdur. Peki bel nasıl incelir? İnce bel hatta incecik bel görünümü için estetik cerrahi yöntemler uygulanabilir. Kısacası kilo vermeden bel inceltme de mümkündür. En etkili bel inceltme uygulaması da liposuction işlemidir. Liposuction bel bölgesini eritmek için ideal bir cerrahidir. Liposuction, bel bölgesi yağlarının alınması ile bel inceltici bir etki sağlar. Farklı türleri olan liposuction ile bel inceltme estetiği sağlanır.

Kalın Bel Nedir? Bel Neden Kalınlaşır?

Pek çok kadın kalın bel sorunundan şikayetçidir. Bel bölgesi yağları, belin kalın görünmesinin en önemli sebebidir. Bel bölgesinin yağlanmasının birçok sebebi vardır. Yanlış beslenme, hareketsiz yaşam, spor yapmamak, genetik faktörler, fazla alkol tüketimi, beslenme düzensizliği, menopoz belki de kronik stres gibi birçok sebep bel bölgesinin yağlanmasına ve kalın bel sorunun ortaya çıkmasına sebep olur.

Kalın bel görünümü çoğunlukla yaşın ilerlemesi ile de görünür. Bazı kişilerin yapısal olarak kalın bel görünümü vardır ve 1-2 kilo alımı bile onların bel bölgesini daha da kalınlaştırır. Bel bölgesinin yağlanması, bel kıvrımı denilen oyuntunun da kaybolmasına neden olur.

Bel İnceltme Nedir?

Bel inceltme, kişinin ince bel görüntüsüne sahip olmasını sağlayan bir işlemdir. Birçok kadın ince bel hatta incecik bel görüntüsüne sahip olmak ister. Çünkü ince bel görünümü kadınsı hatların yaratılmasını sağlar ve oldukça estetik duran bir vücut profili yaratır.

İnce bel görüntüsü vücutta estetik bir görünüm sağlayan önemli bir özelliktir. Bel inceltme estetiği ile bel bölgesindeki yağlanmadan kurtulmak mümkündür. Bel inceltme, bir kilo verme yöntemi değildir. Bölgesel olarak; yani sadece bel bölgesinde yağlanma problemi olan kişilere uygulanan bel inceltici bir işlemdir. Bel inceltme, liposuction yağ alma işlemi ile gerçekleşir. Yağ dokusunun fazla olduğu bel bölgesinden yağ alımı ile bel çevresi inceltme sağlanır.

Bel İnceltme hakkında bilgi almak ve randevu için formu doldurun.

Bel İnceltme Kimlere Uygulanabilir?

Bel inceltme, genel olarak kilo problemi olmayan ama kalın bel profiline sahip; yani bel bölgesi vücudunun diğer alanlarına göre daha kalın olan kişilere uygulanabilir. Kişinin eğer genel bir kilo sorunu varsa; yani obezite sınırındaysa bel inceltme estetiği önerilmez. Bel inceltici etki sağlayan liposuction işlemi hamilelere uygulanmaz. Kişi eğer doğum yapmışsa da emzirme döneminin bitmesi beklenmelidir. Bel inceltme için 18 yaş sınırı vardır. Bel incelten liposuction işlemi önemli hastalıkları olmayan kadın-erkek herkese uygulanabilir. 

İnce belli olmak sadece kadınların arzuladığı bir durum değildir. Erkekler de ince bel görüntüsüne sahip olmak isteyebilir. Geniş omuzlar ve ince bel görüntüsü erkeklerde fit bir görünüm olarak algılanır. Birçok erkek ince bel için diyet ve aşırı spor aktivitelerinde bulunur; ama kimi zaman bu bel inceltici faktörleri yerine getirse de amacına ulaşamaz. Bel inceltme genelde kadınlar tarafından tercih ediliyor gibi görünse de daha ince bel isteyen erkekler de bu işlemi yaptırabilir. Erkekler de bel inceltme ile kalın bel probleminden kurtulabilir.

Bel Nasıl İncelir?

Bel nasıl incelir? Belim nasıl incelir? İnce bel nasıl yapılır? Sorular farklı şekilde olsa da istenilen ince bel görünümü bir hayal değildir. İnce bel görünümü için uygulanan bel inceltme estetiği, liposuction \liposakşın yağ aldırma ile gerçekleşir. Liposuction ile bel eritme sağlanır ve bel daha ince bir görünüm kazanır.

Bel İnceltme

Bel İnceltme Nasıl Yapılır?

Bel inceltme, liposuction ile sağlanır. Liposuction \ liposakşın bel bölgesindeki fazla yağ hücrelerinin alınmasını sağlayan estetik bir uygulamadır. Liposuction sonrası bel bölgesinin şekillenmesi ile kişi ince bel görünüme sahip olur. Liposuction ile bel inceltme, genel anestezi ile gerçekleşen bir yağ alma işlemidir. Kişi bel inceltme işlemi sırasında bir acı hissetmez. Liposuction ile bel inceltme, kasık bölgesinde belirlenen noktalardan açılan çok küçük kesilerden gerçekleşir. Bu kesilerden hatta deliklerden vücuda kanüller gönderilir. Bu kanüller aracılığı ile öncelikle kalın bel bölgesindeki yağ hücreleri belirlenen teknikle eritilir. 

Liposuction işleminde önce bel bölgesindeki yağlar eritilir ve daha akışkan hale gelen yağlar özel bir vakum sistemi ile alınır. Bel bölgesinden yağ aldırma için yine kanüller kullanılır. Kanüller özel bir vakum sistemine bağlıdır. Liposuction ile bel inceltme sürecinde kullanılan kanüller en fazla 2-3 milimetre kalınlığındadır. Kısacası çok ince yapıdadır.

Bel bölgesinden yağ alma, hayal edilen ince bel görüntüsü yakalayıncaya kadar devam eder. Kişinin genel sağlığı ve estetik vücut yapısı göz önünde bulundurularak ince bel görünümü için belden yağ alma oranı belirlenir. Bel incelten liposuction işleminin süresi uygulanan tekniğe, bel bölgesindeki yağlanma oranına göre şekillenir. Ancak genel olarak liposuction ile bel inceltme işlemi 1-2 saat aralığında sürer. Liposuction ile bel inceltme sonrası kişinin bir gün hastanede kalması gerekir.

Bel bölgesi eritme için farklı liposuction teknikleri vardır. Liposuction ile bel inceltme için klasik liposuction, lazer liposuction ya da vaser liposuction tekniklerinden kişi için uygun olan tercih edilir.

Randevu Talep Edin

Süreç:

"*" gerekli alanları gösterir

✓ Valid number ✕ Invalid number
Randevu almak istediğiniz doktorlarımızı seçiniz:
Bu alan doğrulama amaçlıdır ve değişiklik yapılmadan bırakılmalıdır.

Bel İnceltme Estetiği ve Sonrası

 • Bel inceltme öncesi bel bölgesindeki yağlanma durumu incelenir ve bu fiziksel muayene sonrası bel bölgesini inceltmek için hangi yöntemle ne kadar yağ alınacağı planlanır.
 • Bel inceltme öncesi ve sonrası durumu karşılaştırma amacıyla bel çevresi fotoğraflanır.
 • Bel inceltici teknik; yani liposuction cerrahisi öncesinde kullandığınız tüm ilaçları hekiminize belirtin. Kan sulandırıcı gibi bazı ilaçların bel inceltme öncesi bir süre bırakılması gerekir.
 • Liposuction ile bel inceltme işleminden belirli bir süre önce sigara ve alkol kullanımının bırakılması önemlidir.
 • Liposuction ile bel inceltme öncesi 6-8 saat önce bir şey yenmemelidir.
 • İnce bel için uygulanan liposuction sonrası kişi 1 gece hastanede misafir edilir.
 • Bel inceltici bu işlem sonrasında bel bölgesinde çok hafif ağrılar olabilir. Bu ağrılar oldukça normaldir. Tavsiye edilecek ağrı kesici ilaçlar ile liposuction sonrası bu ağrılar kontrol altına alınabilir.
 • Bel inceltme için uygulanan liposuction sonrası bir süre bel şekillendirici korse giyilmelidir.
 • Bel inceltici liposuction sonrası iyileşme süreci herkes için farklı bir sürede olsa da herkese genel olarak 7 günlük bir ev istirahati önerilir.
 • 7 gün sonra kişi kendini iyi hissediyorsa doktorunun onayı ile iş hayatına geri dönebilir.
 • Liposuction sonrası bel bölgesinde hafif derecede ödem, şişlik ya da morluk görülebilir. Bazı kişilerde bu etkiler görülmez. Olası ödem ve morluklar en fazla 7 gün içinde geçer.
 • Bel inceltme sonrası 1-2 ay ağır kaldırmayın ve ağır ev işleri yapmayın.
 • Bel inceltmek için uygulanan liposuction sonrası 1 ay spor yapılmamalıdır. Sadece hafif tempo yürüyüşler yapabilirsiniz.
 • Sigaradan, bel inceltme sağlayan liposuction sonrası dönemde de uzak durmanız gerekir. Sigara içmek, liposuction nedeni ile bel bölgesinde oluşan küçük kesilerin iyileşme süresini geciktirir.
 • Liposuction sonrası ince bel görünümü son halini 6 ay içerisinde alır.
 • Liposuction ile bel inceltme sonrası ince bel formunu korumak sizin elinizdedir. Kilo aldıracak gıdalardan olabildiğince uzak durulmalıdır. Yağlı, yoğun karbonhidrat içerikli, aşırı tuzlu ya da fazla şekerli beslenmemeye dikkat edilmelidir.

Bel İnceltme Konusunda Sık Sorulan Sorular

Bel inceltmek için uygulanan liposuction işleminde büyük bir kesi yapılmaz. Kanül girişleri çok küçük kesilerle açılır. Bel bölgesindeki bu kesiler aslında küçük deliklerdir. Bu nedenle bel bölgesinde çok minimal bir iz olur. Bel inceltme işleminden belirli bir süre sonra bu izler, gözle görülmeyecek şekilde kaybolur. Tabi bu, kişinin cilt yapısına da bağlı bir durumdur. Kimi kişiler de bel bölgesindeki bu izler çok hızlı geçerken; kimi kişiler de bu süreç daha yavaş olur. Bel inceltme sonrası sigara içmek iz kalma riskini artırabilir. Bunun için sigara içilmemesi tavsiye edilir.

Bel inceltme için uygulanan liposuction sonrası kişinin bir süre bel şekillendirici korse giymesi gerekir. Bel şekillendirici korse aynı zamanda bel bölgesini de korumayı sağlar. Bel şekillendirici korse doktorun belirttiği süre boyunca sürekli giyilmelidir. Belin şekillenmesine destek veren bu korsenin sürekli giyilmesi önemlidir. Bel şekillendirici korse genellikle 4-6 hafta kadar kullanılmalıdır. Hekiminiz bel şekillendirici korse kullanımı konusunda size doğru yönlendirmeleri yapacaktır.

Bel inceltme fiyatı, bel inceltme için uygulanan liposuction türüne göre şekillenir. İşlem öncesi yapılan yağ dokusu analizine göre bel bölgesi eritme için liposuction türüne karar verilir. Kısacası kişi için klasik liposuction, vaser liposuction ya da lazer liposuction gibi tekniklerden hangisinin kullanılacağına kişinin durumuna göre karar verilir. Yine bu operasyon sırasında ideal estetik görünüm için ya da hastanın isteğine bağlı olarak farklı bölgelere liposuction uygulanabilir. Bu da tamamen kişinin bel bölgesi ve vücudunun diğer alanlarındaki yağlanmaya göre planlanır. Bel inceltme fiyatı da bu çerçevede belirlenir. 

Bel inceltme fiyatı konusunda bilgi almak için bizimle iletişime geçin.

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Benzer Uygulamalarımız

icon-angle icon-bars icon-times