Search

Yüz Gençleştirme

İçerik Listesi

Yüz bölgesinde meydana gelen kırışıklık, sarkma, leke gibi deformasyonlara ameliyatsız çözümler sağlayan yüz gençleştirme işlemleri her geçen gün daha fazla kişi tarafından tercih edilen uygulamalardır. Yüz gençleştirme yöntemleri cilde kaybettiği canlı, sıkı ve parlak görünümü kısa zamanda tekrar kazandırır. Yüz yapısını bozmadan ya da ifade değişikliği yaratmayan bu işlemler doğal sonuçlarla yüz gençleştirme sağlar.

Yüz Gençleştirme Nedir?

Cildimiz maalesef zamanla yaşlanır ve bu sürece güneşin zararlı etkileri, sigara içmek, yerçekimi etkisi, sağlıksız beslenme, yeterli su içmeme gibi farklı faktörler de eklenince özellikle yüz bölgesinde sarkma, kırışıklık, leke gibi sorunlar artar ve cilt mat ve sağlıksız bir görünüm alır. Yüz gençleştirme işlemleri bu olumsuz etkileri ortadan kaldıran ve cildin yaşlanmasını engelleyen ameliyatsız uygulamalardır.

Yüz gençleştirme uygulamalarının amacı yüz bölgesinde deforme yaratan sorunlu yapıların onarılmasını sağlayarak sarkma, leke ve kırışıklık problemlerini tedavi etmektir. Son teknolojik cihaz ve ürünlerin kullanıldığı yüz gençleştirme uygulamaları ameliyat olmak istemeyen kişiler için alternatif ve etkili bir tedavi şansı sunar.

Yüz gençleştirme uygulamaları ameliyatsız işlemler olsa da Dolgular gibi bu konuda deneyimli hekimlerin önderliğinde hijyenik koşulların sağlandığı kliniklerde uygulanmalıdır. Aksi takdirde önemli sağlık ve estetik sorunları ile karşı karşıya kalınabilir.

Yüz Gençleştirme

Neden Yüz Gençleştirme

Yaşın ilerlemesi ve çevresel faktörlerin etkisi ile yaşlanma belirtileri en fazla yüz bölgesinde görülür. Kırışıklık, sarkma ya da leke gibi problemler kişide estetik kaygı yaratabilir. Yapısal nedenler, yaşın ilerlemesi ya da çevresel faktörlerin etkisi ile ciltte meydana gelen bu tür sorunlar çözümsüz değildir. Yüz gençleştirme işlemleri, cildin yaşlanmasına neden olan sorunlara yönelik tedaviler sunarak cilt altı dokularını kuvvetlendirir. Kolajen üretimini artırarak ciltte doğal bir onarım başlatır. Ciltte kolajen üretiminin artmasıyla cildin yaşlanması engellenir ya da ertelenir.

Cilt sorunları giderildiği için cilt daha pürüzsüz, canlı bir görünüm alır. Düzenli yapılan yüz gençleştirme işlemleri sonrası yüz cildinde toparlanma net bir şekilde görülür. Birçok işlem belirgin bir lifting etkisi yaratır. Kısacası hem sağlıklı hem de pürüzsüz bir cilt için yüz gençleştirme uygulamaları etkili sonuçlar sağlar.

Yüz Gençleştirme hakkında bilgi almak ve randevu için formu doldurun.

Yüz Gençleştirme Uygulamaları Nelerdir?

Etkili bir yüz gençleştirme için farklı birçok işlem bulunmaktadır. Cildin analiz sağlandıktan sonra cilt problemine yönelik olarak en uygun yüz gençleştirme yöntemi belirlenir. Bazı cilt problemlerinde başarılı sonuçlar alınması için farklı yüz gençleştirme işlemlerinin kombine bir tedavi planı ile uygulanması gerekebilir. En sık uygulanan işlemleri şu şekilde sıralayabiliriz:

Ciltte leke problemlerinde sıklıkla uygulanan ilk tedavi yöntemi dermapendir. Dermapen, mikro iğneleme yöntemi ile ciltte hasarlar yaratarak kısa zamanda cildi onaran ve cilt kalitesini artıran bir tedavidir. Etkili bir leke tedavisi sağladığı için halk arasında iğneli leke tedavisi olarak bilinir. Dermapen, çatlak ve kırışıklık gibi problemlerde de etkili sonuçlar ortaya koyar.

Kırışıklık, leke, çatlak gibi sorunlar yaşayan ciltlere uygulanabilecek diğer bir tedavi yöntemi de Plazma lift işlemidir. Yüz gençleştirme amacıyla uygulanan plazma lift yönteminde plazma pen denilen kalem şeklinde bir cihaz kullanılır. Plazma lift, sadece cildin üst yüzeyini onarmaz, cildin alt katmanlarına da ulaşır ve bu bölgede de onarım yaratır.

Yüzde en sık sorun yaşanan bölgelerden biri göz altıdır. Göz altı morlukları, göz altı torbaları, göz altı kızarıklığı gibi nedenlerle oluşan yorgun göz çevresi görünümünü hedef alan Göz altı mezoterapisi göz çevresindeki koyu görünümü yok eder ve göz altında belirgin bir aydınlanma sağlar. Göz çevresinde oluşan ince kırışıklık ve çizgiler için de faydalıdır. Göz altı mezoterapisi kısaca göz çevresini gençleştiren bir tedavidir.

Cildin kolajen desteğini artırarak yüz gençleştirme sağlayan Gençlik serumu, amino terapi, somon DNA gibi mikro enjeksiyon yöntemleri de ciltte belirgin bir lifting etkisi sağlar. Yoğun nemlendirme özellikleri ile kırışıklıklarla savaşırlar. Başta kolajen olmak üzere cilt kalitesini artıran doğal kaynakları cilde aktaran bu yüz gençleştirme yöntemleri kısa zamanda daha sağlıklı, daha pürüzsüz ve daha genç bir cilt sahibi olma şansını sunar.

Yüz Gençleştirme

Yüz Gençleştirme İşlemleri Kimler İçin Uygundur?

Yüz gençleştirme işlemleri 18 yaşını geçen ciltte sarkma, kırışıklık, leke gibi sorunları olan kadın ya da erkek olsun herkes için uygun yöntemlerdir. Daha çok kadınlar tarafından yapılan işlemler gibi görülse de günümüzde artık erkekler de sıklıkla cildi gençleştiren bu tarz uygulamaları yaptırmaktadır. Yüz gençleştirme işlemleri genelde mikro iğnelerle gerçekleştirilir. Bunun için diyabet, egzama, sedef hastalığı gibi bazı sorunların varlığında uygulanmaz. Yine hamilelik ve emzirme dönemlerinde de işlem yapılması doğru olmaz. Bu kişiler dışında tüm uygulamalar her mevsimde her cilt tipine yapılabilir.

Randevu Talep Edin

"*" gerekli alanları gösterir

✓ Valid number ✕ Invalid number
Randevu almak istediğiniz doktorlarımızı seçiniz:
Bu alan doğrulama amaçlıdır ve değişiklik yapılmadan bırakılmalıdır.

Yüz Gençleştirme İşlemleri Nasıl Yapılır?

Yüz gençleştirme işlemine karar vermeden önce ilk adım olarak kişiye cilt analizi yapılır. Bu aşamada 3D cilt analizi gibi önemli bir teknolojiden faydalanılır. 3D cilt analizi, 3 boyutlu kamera desteği ile cilt ve cilt altının görüntülenmesini sağlar. Bunu özel bir program yardımı ile hem görsel hem de matematiksel olarak ortaya koyar. Bu görüntüleme sonrası ciltte leke, ton eşitsizlikleri, yağ bezeleri, siyah nokta gibi tüm sorunların değişimi bilimsel veriler ile ortaya konur. Kısacası 3D cilt analizi hangi işlemlerin yapılması gerektiği konusunda bir cilt haritası çıkarır.

Cilt sorunları belirlendikten sonra kişi için en uygun yöntem ya da yöntemlere karar verilir. Yüz gençleştirme yöntemleri ameliyatsız ve günübirlik işlemlerdir. Yani herhangi bir kesi yapılmaz. Bu açıdan hasta için oldukça konforlu uygulamalardır. Uygulamalar sırasında ağrı ya da acı olmaz ancak acı eşiği daha düşük olan kişilere istenirse anestezik bir krem kullanılır. İşlemler uygulama türüne göre değişse de genelde 1 saat içinde tamamlanır. Gerekli seans planı kişinin cilt problemine göre oluşturulur. Yüz gençleştirme işlemleri sonrası kişi hemen sosyal ya da iş yaşamına dönebilir.

Yüz Gençleştirme Konusunda Sık Sorulan Sorular

Tüm yüz gençleştirme yöntemleri ameliyatsız ve günübirlik işlem şeklinde tarif edebileceğimiz basit ve hasta için konforlu uygulamalardır. Bu uygulamalar ağrısız ve acısızdır. Birçok işlem mikroenjeksiyon yöntemi ile gerçekleşir. Mikroenjeksiyon işlemi öncesi kullanılan anestezik krem ile işleme bağlı bir acı hissedilmez. Kişiler, işlem sonrası aynı gün içinde iş ya da sosyal hayatlarına geri dönebilirler.

Yüz gençleştirme uygulamaları ameliyatsız ve tamamen vücut ile uyumlu, doğal içeriklerin kullanıldığı işlemlerdir. Uzun süre kalıcı etki gösterirler; ama kullanılan maddeler doğal olduğu için kişinin yapısına göre etkisini zamanla yitirebilir. Kişinin yaşı, cilt yapısı, kullanılan maddesinin kalitesi gibi birçok faktör işlemlerin kalıcılık süresine etki eder. Yüz gençleştirme işlemlerinin kalıcılığı kişiden kişiye farklılık gösterse de genel olarak 6- 12 ay arasında etki gösterir. Bu süreç sonunda işlemlerin tekrar edilmesi gerekebilir.

Yüz gençleştirme uygulamaları, yüz bölgesindeki bazı sorunlara ameliyatsız bir şekilde çözüm getirmeyi hedefleyen ve deneyimli kişiler tarafından uygulandığı takdirde her yetişkin kadın ve erkek için oldukça güvenilir işlemlerdir. Tekrar canlı ve genç bir ifade kazandırmayı hedefleyen yüz gençleştirme işlemleri mikroenjeksiyon yöntemi ile uygulanır. Doğru teknik ve uygulama ile iz kalma gibi bir risk olmaz. İçeriğinde kullanılan maddeler tamamen doğal olduğu için herhangi bir yan etkiye sebep olmazlar. Sadece bazı işlemler sonrasında cilt tipine; yani kişinin yapısına bağlı olarak kızarıklıklar görülebilir. Bu kızarıklıklar da oldukça normal bir etkidir. Birkaç saat içinde bu kızarıklar geçer.

Cilt kalitesini artıran tüm yüz gençleştirme işlemleri kişiye özel olarak planlanır. Hangi işlemin kaç seans yapılacağı kişinin cilt analizi sağlandıktan sonra belirlenir. Bunun için standart bir yüz gençleştirme fiyatı belirtmek doğru olmaz. Öncelikle yapılan muayenede kişinin cilt sorunları ve en çok fayda göreceği tedavi protokolü belirlenir. Buna bağlı olarak işlemlerin seans sayısı oluşturulur. Bu sıralama çerçevesinde uygulanacak işlem ya da işlemler için yüz gençleştirme fiyatları belirtilebilir.

Ameliyatsız yüz gençleştirme işlemlerini öğrenmek ve fiyatları konusunda bilgi almak için bizimle iletişim kurun.

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Benzer Uygulamalarımız

icon-angle icon-bars icon-times