Search

Nano Yağ Enjeksiyonu

İçerik Listesi

Nano fat greft; yani Türkçe karşılığıyla nano yağ enjeksiyonu, yüze kaybettiği hacmi, canlılığı ve gençliği geri veren bir yağ dolgusu işlemidir. Nano yağ enjeksiyonu; cilt gençleştirme, ince çizgi ve kırışıklıkların azaltılması, yara iyileşmesi, göz altı morlukların giderilmesi gibi etkili sonuçlar sağlayan bir estetik uygulamadır. Göz altı morlukları için yağ enjeksiyonu, en sık uygulanan işlemlerden biridir. Bu işlemde vücuttan alınan yağ ile dolgu sağlanır; ancak yağ transferi öncesinden yağlar özel bir işlemden geçirilir. Kısacası nano yağ enjeksiyonu sürecinde yağlar, kök hücreden zengin bir duruma getirilir. Bunun için nano yağ enjeksiyonu, kök hücre yağ enjeksiyonu olarak da bilinir.

Nano Yağ Enjeksiyonu Nedir?

Yağ enjeksiyonu, vücuttan Liposuction yöntemi ile alınan yağların, işlemden geçirilerek, çok ince kanüller vasıtasıyla ihtiyaç duyulan alanlara enjekte edilmesini ifade eder. Yağ enjeksiyonu işleminin diğer adı yağ greftidir. Yağ enjeksiyonu hacim kaybını gidermek dışında ayrıca el ve boyun gençleştirme, yara izlerinin ve kaza sonucu oluşan çöküntülerin tedavisinde de kullanılır. Yağ enjeksiyonu işleminin kullanıldığı bir diğer önemli alan da meme büyütme ve popo büyütmedir.

1980’li yıllarda yağ enjeksiyonu işleminin tek amacı, hacim sağlamaktı. Günümüzde de hala en önemli kullanım amacı hacim sağlamaktır. Özellikle yüz bölgesinde yaş ile beraber oluşan hacim kayıpları yüze yağ enjeksiyonu ile telafi edilebilir. 2000’li yılların başında yağ dokusunun kemik iliğinden daha zengin bir kök hücre kaynağı olduğu anlaşıldığında bu gençlik etkisinde yağ ile birlikte o bölgeye enjekte edilen kök hücrelerin de katkısı olduğu ortaya çıktı. Nano yağ enjeksiyonu işlemine kök hücreden zengin yağ enjeksiyonu diyebiliriz. Bu noktada istenilen bölgeye, hafif hacim vermekle birlikte özellikle cilt gençleştirme ve doku yenileme olarak görev alır. 

Yağ enjeksiyonu uzun yıllardır uygulanan bir estetik işlemdir. Bu süre boyunca yağ enjeksiyonu konusunda çalışılan en önemli konu ise enjekte edilen yağların hacmini korumasıydı. Yağların daha kalıcı ve etkili olmasını sağlayan teknik nano yağ enjeksiyonu işlemidir.

Nano yağ enjeksiyonu işlemi standart bir yağ enjeksiyonu işlemi değildir. Klasik yağ enjeksiyonu işleminden ayrılan temel özellikleri vardır. Nano yağ enjeksiyonu işleminin en önemli özelliği, vücuttan alınan yağların transfer edilmeden önce özel bir işlemden geçirilerek kök hücreden zengin hal getirilmesidir. Nano yağ enjeksiyonu işleminde kök hücreden zengin bir yağ dokusu elde edilip bu enjekte edildiği için, hacim kaybını gidermenin yanında cilt kalitesini artırmaya ve cilt yenilemeye de destek verir.

Kök Hücre İle Zenginleştirme Ne Demek?

Yağ dokusu çok yüksek miktarda kök hücre içerir. Nano yağ enjeksiyonu işleminde uygulanan santrifüj işlemi ile yağlardan elde edilen kök hücreler, yağ transferi için kullanılacak olan yağın içine eklenir. Örneğin; yüzde elmacık kemikleri, dudak ya da çeneye toplam 40 ml yağ enjekte edilecekse; nano yağ enjeksiyonu işlemi için 240 ml kadar vücuttan yağ alınır ve 40 ml’si yüze enjekte edilecek hale getirilir. Geriye kalan yağlardan ise kök hücre elde edilir. 

Nano yağ enjeksiyonu işleminde yağ alımı için belirlenen oran, kişinin yağ enjeksiyonu sağlanacak bölge sayısı ve büyüklüğüne göre değişir. Burada tamamen kişiye göre bir planlama yapılır. Sonuç olarak nano yağ enjeksiyonu işleminde, yağ dokusuna göre en az 3-4 kat daha fazla kök hücre içeren süper yağ grefti elde edilir. Bu ekstra bebek hücreler sadece verilen yağın daha yüksek oranda ve uzun süre hayatta olmasını sağlamaz; aynı zamanda o bölgeye gençlik, yenilenme etkisi de sağlar.

Nano Yağ Enjeksiyonu

Nano Yağ Enjeksiyonu Kimler İçin Uygundur?

Nano yağ enjeksiyonu, cildinde kırışıklık, çöküntü gibi yaşlanma belirtileri görülen ve bu durumdan mutsuz, rahatsız olan her kadın ve erkeğe uygulanabilir. Yüzünde ince çizgi ve kırışıklıklar, göz altı morlukları ya da koyu halkaları olan kişiler nano yağ enjeksiyonu için en uygun adaylardır. Boyun ve dekolte bölgelerinde de ince kırışıklık olan kişilere uygulanabilir. Lazer ya da yaralanma sonrası yara ya da lekeleri olan kişiler için de etkili bir yağ enjeksiyonu işlemidir. Yanık sonrası vücudunda izler kalan kişiler için kök hücreden zengin yağ transferi sağlanan nano yağ enjeksiyonu işlemi için aday olabilir. Akne çukurları ya da çöküntü gibi sorunları olan kişilere de nano yağ enjeksiyonu yapılabilir.

Nano yağ enjeksiyonu için temel kriterler kişinin genel sağlık durumu iyi olması ve yeterli yağ hücresi olan donör bölgeye sahip olmasıdır. Liposuction; yani yağ alma sürecinde anestezi uygulanacağı için kişinin buna engel teşkil edebilecek bir hastalığının olmaması gerekir. Nano yağ enjeksiyonu için yaş sınırı 18’dir. Nano yağ enjeksiyonu hamilelik ve emzirme dönemlerinde uygulanmaz.

Nano yağ enjeksiyonu hakkında bilgi almak ve randevu için formu doldurun.​

Nano Yağ Enjeksiyonu Nasıl Yapılır?

Nano yağ enjeksiyonu işleminde öncelikle vücudun belirlenen bölge ya da bölgelerinden yağlar alınır. Yağ alma işlemi liposuction ile yapılır. Yağ alma işleminde çok ince kanüller kullanılır. Büyük kesiler yapılmaz. Bunun için iz kalma gibi bir durum olmaz. Daha sona kanüller aracılığıyla alınan bu yağ dokularını kök hücre bakımından zengin bir hale getirmek için özel bir işlem sağlanır. 

Nano fat greft; yani nano yağ enjeksiyonu sürecinde yağ dokuları mekanik biçimde öncelikle hücrelerine ayrıştırılır. Daha sonra kök hücreden zengin olan hücreler filtre edilir. Kısacası bu süreçte bir dizi saflaştırma, yıkama ve inceltme işlemleri sağlanır. Bu inceltme işlemi ile kök hücreden zengin yağlar, kanüllerden geçebilecek bir ölçüye getirilir. Son olarak da saflaştırılan yağ dokusu sorunlu alanda deri altına enjekte edilir. Kısaca yağ transferi gerçekleşir.

Nano yağ enjeksiyonu işlemi, kişinin durumuna göre değişse de genel olarak 60 dakika içinde tamamlanır. Yağ enjeksiyonu için genel anestezi kullanılmışsa hastanede bir gün yatış gerekebilir. İşlemin etkileri 1-3 ay gibi sürede görülmeye başlar. Nano yağ enjeksiyonu işlemi ameliyathane standartlarında deneyimli bir hekim tarafından yapıldığı takdirde basit ve oldukça güvenli bir işlemdir. Bu işlemde kullanılan yağ hücreleri kişinin kendi yağı olduğu için; yani doğal olduğu için alerjik bir etki görülmez.

Randevu Talep Edin

Süreç:

"*" gerekli alanları gösterir

✓ Valid number ✕ Invalid number
Randevu almak istediğiniz doktorlarımızı seçiniz:
Bu alan doğrulama amaçlıdır ve değişiklik yapılmadan bırakılmalıdır.

Nano Yağ Enjeksiyonu Hangi Bölgelere Uygulanır?

Nano yağ enjeksiyonu en sık yüz bölgesindeki sorunlar için uygulanır. Yüz bölgesinde alın, dudak, çene, göz çevresi, göz altı gibi alanlara uygulanabilir. Göz altı morlukları için yağ enjeksiyonu en sık uygulanan işlemlerden biridir. Yüz dışında boyun, dekolte gibi alanlarda da oldukça etkili sonuçlar veren bir işlemdir. Nano yağ enjeksiyonu yara izi ya da leke tedavisi gerektiren vücudun herhangi bir alanına da uygulanabilir. Kısacası kırışıklık, leke, deride incelme gibi sorunlar olan her bölgeye nano yağ enjeksiyonu yapılabilir.

Eller de yaşlanma etkisini gösteren alanlardan biridir. Ellerdeki kırışıklık ve lekelenme sorunlarında da nano yağ enjeksiyonu kullanılabilir. Yine popo ve meme büyütme için de kişinin durumu uygunsa nano yağ enjeksiyonu işlemi düşünülebilir. Meme implantı belirtilerini kapatmak için ek bir tedavi olarak uygulanabilir. Bu sistem, en sık göz altı yağ enjeksiyonu, dudak yağ enjeksiyonu, alın yağ enjeksiyonu, çene yağ enjeksiyonu gibi yüze yağ enjeksiyon türlerinde kullanılır.

Nano Yağ Enjeksiyonu

Nano Yağ Enjeksiyonu Öncesi Sonrası

 • Nano yağ enjeksiyonu öncesinde genel sağlık durumunuz ve kullandığınız ilaçlar konusunda doktorunuza bilgi verin.
 • İşlem öncesi kan sulandırıcı nitelikte ilaçların ameliyattan önce bırakılması gerekir.
 • Nano yağ enjeksiyonu öncesi sigara ve alkol kullanımının bırakılması gerekir.
 • Nano yağ enjeksiyonu için yağ alınacak donör bölge işlem öncesi muayenede belirlenir ve yağ transferi sağlanacak alanların planlaması yapılır.
 • Yağ transferi işleminden 6-8 saat önce yemek yenmemelidir.
 • Yağ enjeksiyonu iyileşme süreci kişiden kişiye değişse de genelde 1- 2 gün ev istirahati önerilir.
 • Uygulama sonrası hafif ağrılar olabilir. Bu ağrılar, yağ enjeksiyonu sonrası önerilecek ağrı kesici ilaçlarla kontrol altına alınabilir.
 • Yağ enjeksiyonu sonrası ilk günlerde çok hafif derecede ödem ve şişlik gibi durumlar da olabilir. Zamanla bu etkiler geçer ve 1-2 hafta içinde tamamen yok olur.
 • Kişinin durumuna göre değişse de genel olarak nano yağ enjeksiyonu işleminden 2 gün sonra işe dönülebilir.
 • Yağ enjeksiyonu işleminden 2 gün sonra banyo yapılabilir.
 • Nano yağ enjeksiyonu sonrası dönemde de sigaradan uzak durulması gerekir. Sigara iyileşme süresini geciktirir ve operasyonun kalıcılık etkisini azaltabilir.
 • Nano yağ enjeksiyonu sonrası ilk haftalarda spor olarak sadece yürüyüş yapılması tavsiye edilir. Yağ transferi işleminden 2-3 hafta sonra farklı spor aktiviteleri yapılabilir.
 • Nano yağ enjeksiyonu sonrası hızlı kilo verdiren şok diyetler yapmayın. Ani kilo kayıpları yaşamak enjekte edilen doğal yağların kaybını hızlandırabilir.

Nano yağ enjeksiyonu Hakkında Sık Sorulan Sorular

Nano yağ enjeksiyonu işleminde kullanılacak yağlar kişinin vücut yapısına göre belirlenen alanlardan sağlanır. Yağ alımı, gerekli yağ dokusuna sahip her alandan yapılabilir. Karın, bel, iç bacak denilen uyluk bölgesi, sırt gibi alanlar uygunsa yağ enjeksiyonu için donör bölge olarak; yani yağ alımı için kullanılabilir. Özellikle alt karın, göbek çevresi ve uyluk içlerindeki yağlar kök hücre açısından zengin bölgelerdir. Nano yağ enjeksiyonu sürecinde tamamen kişinin durumuna göre yağ alma için bir planlama yapılır.

Nano yağ enjeksiyonu, sorunlu bölgeye belli bir oranda hacim kazandırma, çöküntü varsa bu sorunu giderme, kısacası kusurları düzeltme ve cilt kalitesini artırmak için uygulanan bir yağ dolgusu işlemidir. Peki, nano yağ enjeksiyonu ne kadar kalıcı? Bu süreçte vücuttan alınan yağ ile dolgu sağlanır. Ancak yağ transferi öncesi yapılan santrifüj ve filtrasyon işlemi ile yağlar, kök hücreden daha zengin bir hale getirilir. Bu da yağ enjeksiyonu işleminin daha etkili ve daha kalıcı olmasını sağlar.

Nano yağ enjeksiyonu işleminde bir dizi saflaştırma, yıkama ve inceltme işlemi de bu amaçla yapılır. Nano yağ enjeksiyonu kalıcılık etkisinin bozulmaması için işlem sonrası sigara kullanılmaması önemli bir noktadır. Çünkü sigara içmek kandaki oksijen oranını azaltır. Nano yağ enjeksiyonu kalıcılık etkisi kişiden kişiye değişse de yaklaşık olarak 3-4 yıl kadar görülü

Nano fat greft; yani nano yağ enjeksiyonu fiyatları planlanan liposuction ve yağ enjeksiyonu sürecine göre değişir. Nano yağ enjeksiyonu süreci kişinin şikayet ettiği bölgelerin durumuna ve işlem sonrası isteklerine göre bir planlama içerir. Bunun için standart bir nano yağ enjeksiyonu fiyatı belirlemek mümkün değildir. Liposuction; yani yağ alımı yapılacak bölge sayısına, yağ transferi yapılacak bölge sayısına ve büyüklüğüne göre nano yağ enjeksiyonu fiyatı belirlenir.

Nano yağ enjeksiyonu fiyatları konusunda bilgi almak için bizimle iletişime geçin.

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Benzer Uygulamalarımız

icon-angle icon-bars icon-times