Search

BB Lazer / BBL

İçerik Listesi

Kadın ya da erkek olsun birçok kişi zaman zaman farklı cilt sorunlarından yakınır. Sıklıkla cilt lekeleri, akneler, cilt tonu eşitsizlikleri, ciltte elastikiyet kaybı, cildin parlak ve genç görünümü yitirmesi gibi problemler başroldedir. Farklı fonksiyonları ile deri altına etki ederek ciltte hızlı bir yenilenme yaratan BB lazer, cilt lekeleri başta olmak üzere birçok cilt problemine çözüm sağlayan bir cilt gençleştirme teknolojisidir. BB lazer; akne tedavisi, cilt sıkılaştırma, leke tedavisi, cilt yenileme, vasküler\damar tedavisi gibi fonksiyonları barındıran teknolojisi ile sorunsuz ve pürüzsüz bir cilt hedefi doğrultusunda oldukça başarılı sonuçlar sunar. Kısaca BB lazer ile kısa bir zamanda cilt problemlerinizle vedalaşabilirsiniz. Peki, “BB lazer ile cilt sorunları nasıl giderilir?” bu sorunun cevabını ve BB lazer hakkında merak ettiklerinizi yazımızda bulabilirsiniz.

BBL/BB Lazer Nedir?

BBL\ BB lazer, “Broad Band Light” yani “Geniş Bant Işık” teriminin kısaltmasını ifade eden, temelde IPL lazer teknolojisinin gelişmiş bir versiyonudur. Kısaca; akne problemi, cilt lekeleri, cilt tonu eşitleme, cilt kılca damar sorunları, cilt yaşlanması, epilasyon gibi konulara yönelik çözümler sunan bir sisteme sahiptir. 9 farklı filtresi ile daha hassas ve daha güvenli bir cilt tedavi protokolü sağlar. Her bir filtrenin yoğunluğu cilt problemi tipine göre uygun derecede ayarlanmıştır. BB lazer ile verilen ışık enerjisi cilde nüfuz eder etmez hemen problemli dokuları bulur ve tedavi etmeye başlar. Cilt probleminin türüne göre ayarlanan özel programları ile hasar onarımını başlatır. 

Bb Lazer

BB Lazeri Farklı Kılan Özellikleri Neler?

BB lazeri diğer teknolojilerden farklı kılan birçok özelliği bulunur. BB lazer teknolojisi; akne, vasküler, pigment lezyonları, epilasyon gibi sorunlara etki eden 9 farklı filtreye sahiptir. Özellikle vasküler tedavi süreçlerinde filtre seçimi için özel dalga boyları ile etkili sonuçlar sağlar. BB lazer teknolojisinde “oksihemoglobin” ve “deoksihemoglobin” yüksek emilim oranı ile kısa dalga boyu, vasküler tedavilerde termal hasar veren uzun dalga boyu kullanılabilir.

BB lazeri diğer lazer teknolojilerine göre avantajlı kılan bir özelliği de ışık teknolojisidir. BB lazer, odaklanmış ışık yerine yoğun darbeli bir ışık teknolojisi kullanır. BB lazeri farklı ve güçlü kılan özelliklerinden biri de geniş filtre özelliği ile direkt problemli alana odaklanması ve çevre dokulara zarar vermeden işlemleri gerçekleştirmesidir. Cilt problemine odaklanan BB lazer, aynı zamanda kolajen sentezini de destekleyerek cilt yenileyici bir performans ortaya koyar. Bu özelliği ile cildin yaşlanma sürecini geciktirir.

Bb Lazer

BB Lazer ile Cilt Sorunları ve Çözümleri

Hangi yaşta olursak olalım cilt sağlığı her zaman önemlidir. Ancak yaşın ilerlemesi ya da yaşam şekline bağlı olarak cilt sağlığında ve cilt kalitesinde zaman zaman önemli değişimler gözlemlenebilir. Örneğin; cilt lekeleri, akne problemi, kırışıklık, ince kırışıklıklar, cilt sarkması, ciltte damarların belirginleşmesi gibi sorunlar yaşanabilir. 

BB lazer, cilt sorunları ve çözümleri denildiğinde akla ilk gelen tedavi sistemlerinden biridir. Gelelim, BB lazer yaptırmak isteyen kişilerin en merak ettiği soruya: “BB lazer ne işe yarar?” ya da “BB lazer ile cilt sorunları nasıl giderilir?”. BB lazer uygulaması farklı cilt sorunları için etkili çözümler ortaya koyan yeni nesil bir cilt gençleştirme sistemidir. BB lazerin temelde hedef aldığı sorunlar; cilt lekeleri, akne problemi, cilt tonu eşitsizlikleri, vasküler cilt hastalıkları ve istenmeyen tüylerdir. BB lazer sahip olduğu ışık enerjisiyle tüm bu cilt sorunlarının giderilmesini sağlar. 

BB lazerin cilde verdiği bu ışık enerjisi, cildi uygun bir oranda ısıtır ve cilt hücrelerini uyararak kolajen üretimini artırır. Kolajen üretiminin artmasıyla birlikte cilt elastikiyeti artar ve cilt sıkılaşır. BB lazerin sahip olduğu ışık enerjisi, cilt lekelerine neden olan melanin pigmenti tarafından emilir ve daha sonra bu melanin parçalanarak vücuttan dışarı atılır. Bu durum vasküler sorunlarda da aynı sistemle işler. Uygulanan ışık enerjisi damar içinde bulunan hemoglobin tarafından emilir ve daha sonra tıpkı melanin gibi parçalanarak vücuttan uzaklaştırılır. Parçalanarak vücuttan atılan melanin ve hemoglobin sonrası cilt doğal ve sağlıklı görünümünü kavuşur.

BB Lazer hakkında bilgi almak ve randevu için formu doldurun.
Bb Lazer

BB Lazer Kimler İçin Uygundur?

BB lazer, kadın ya da erkek olsun her yaş grubuna ve her cilt tipine her mevsimde uygulanabilen bir cilt tedavi işlemidir. BB lazer uygulaması için kişinin “cilt sorunları neler?”  öncelikle bu başlıklar belirlenmelidir. Örneğin; cilt lekeleri her yaşta görülen ve oldukça can sıkıcı olabilen bir sorundur. Bu sorunu yaşayan kişiler BB lazer için uygun bir adaydır. BB lazer, yaşlılık lekeleri gibi güneş hasarı sonucu oluşan güneş lekeleri için etkili bir tedavi protokolü sunar. Temel kullanım alanlarından biri de akne sorunudur. Akne, tedavi edilmesi gereken önemli bir cilt hastalığıdır; aksi takdirde kalıcı cilt lekeleri yaşanabilir ve bu izler zamanla sosyal ve psikolojik sorunlar yaratarak daha önemli problemlere neden olabilir. BB lazer tedavisi hem akne sorunu yaşayan hem de akne izleri olan ciltler için ideal bir işlemdir. Akne izlerini gidererek cildin daha pürüzsüz bir görüntüye sahip olması için etkili sonuçlar sunar. BB lazer, aynı zamanda çil tedavisi için de kullanabilen bir sistemdir. Yoğun çil sorunu yaşayan kişiler de BB lazer tedavisinden faydalanabilir.

BB lazerin cilt sıkılaştırma özelliği bulunmaktadır. Herhangi bir nedenle cilt sıkılığını kaybettiğini düşünen kişiler cildin toparlanması için BB lazer teknolojisine başvurabilir. İnce kırışıklıklarından rahatsız olan kişiler BB lazer tedavisi ile bu sorundan kurtulabilir. Cilt tonu eşitsizliği nedeni ile daha mat ve cansız görünen ciltler, BB lazer cilt tonu eşitleme fonksiyonu ile hayal ettiği parlak ve canlı cilde kavuşabilir. BB lazer, skar tedavisi için de kullanılabilir. Herhangi bir operasyon ya da travma sonrası oluşan cilt yüzeyindeki yara izlerini onarmak için BB lazerin özel bir modu vardır. Vücuttaki istenmeyen tüylerden kurtulmak için epilasyon fonksiyonu bulunmaktadır. Lentigo, melazmai, vasküler lezyonlar, telanjiektazi, poikiloderma, rozase\ kırmızı yüz gibi farklı dermatolojik sorunlar yaşayan kişiler için de uygun tedavi prosedürlerine sahiptir. Saymış olduğumuz tüm bu problemleri yaşayan kişiler BB lazer ile kısa zamanda cilt sorunlarından kurtulabilir.

Randevu Talep Edin

Süreç:

"*" gerekli alanları gösterir

✓ Valid number ✕ Invalid number
Randevu almak istediğiniz doktorlarımızı seçiniz:
Bu alan doğrulama amaçlıdır ve değişiklik yapılmadan bırakılmalıdır.

BB Lazer Nasıl Uygulanır?

BB lazer oldukça konforlu, acısız ve ağrısız bir uygulamadır. Bu nedenle işlem sırasında herhangi bir anestezik krem kullanılmaz. BB lazer tedavisi özel ve ayrıntılı bir hazırlık süreci gerektirmez. İşlem yüz bölgesine uygulanacaksa makyajsız gelinmesi istenir. BB lazer tedavisine başlamadan önce uygulama yapılacak bölge temizlenir. Gözlerin korunması için bir lazer gözlüğü takılır. Cildin korunması ve lazer başlığının rahat hareket edebilmesi için lazer uygulanacak alana jel sürülür. Daha sonra BB lazer başlığı cilt üzerinde gezdirilir ve lazer atışları yapılır. Lazerle cilde verilen ışık enerjisi problemli alanı hedef alır ve onarım süreci başlar. İşlem sırasında kullanılan her başlık işlem öncesi dezenfekte edilir ve hijyenik hale getirilir. Cilt problemine ve uygulama yapılacak alanın büyüklüğüne göre değişse de BB lazer işlemi çoğunlukla 30 dakika içinde tamamlanır. BB lazer sonrası cilt soğutulur ve ardından güneş korunması için krem sürülür. Kişi BB lazer sonrası rahatlıkla gündelik hayatına devam edebilir.

Bb Lazer

BB Lazer Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli?

BB lazer sonrası özel bir bakım süreci yoktur. En önemli konu cildi güneşten korumaktır. BB lazer sonrası özellikle ilk hafta çok önemlidir. Yoğun güneş olmasa bile her gün yüksek koruyucu güneş kremleri kullanılmalıdır. Uygulama yapıldıktan sonra mümkünse 24 saat süresince sıcak su ile duş alınmamalıdır. Yine bu süre zarfında makyaj yapılmaması önerilir. BB lazer sonrası 2 – 3 gün sauna, hamam, havuz gibi aktivitelerde bulunulmamalıdır. BB lazer tedavisi sonrası, Octoline ile profesyonel cilt bakımı gibi işlemler 14 gün sonra yapılabilir. 

BB lazer sonrası, cilt için uygun bir nemlendirici düzenli bir şekilde kullanılmalıdır. Özellikle akne tedavisi için uygulanan işlemlerden sonra ciltte ince kabuklanmalar ve dökülmeler görülebilir. Bu durumda kabukları soymaya çalışmayın ve cildinizin kendiliğinden iyileşmesini bekleyin. Cildin kendi kendini yenileme sürecine etki etmemek gerekir. Botoks veya dolgu yaptırmak BB lazer sürecini etkilemez. Ancak botoks ya da dolgu gibi işlemler yaptırdıysanız ya da yaptıracaksanız bunu mutlaka hekiminize bildirin. Seans planlaması bu çerçevede şekillenir. BB lazer etki seviyesini en yüksek hale getirmek için farklı cilt yenileyici tedavilerle birleştirilebilir. Örneğin; altın iğne radyofrekans gibi farklı cilt gençleştirme yöntemleri kişinin problemine ve ihtiyacına göre belirli bir planlama ile kombine edilebilir.

BB Lazer Konusunda Sık Sorulan Sorular

Cilt sorunlarını gidererek cilt yenileme ve cilt gençleştirme sağlayan BB lazer tedavisi vücutta her bölgeye uygulanabilir. Sorun tespit edilen tüm cilt yüzeyine BB lazer ışık enerjisi yapılabilir. BB lazerin vücutta en sık uygulandığı alanlar; yüz, el, boyun ve dekolte bölgeleridir. 

BB lazer kişinin cilt probleminin türüne, yoğunluğuna göre belirlenen bir planlama ile gerçekleşir. Kişinin yaşı, yaşam şekli de göz önünde bulundurulur. Tüm bu noktalara göre kişiye özel olarak BB lazer seans sayısı ve aralıkları belirlenebilir. Genel olarak 2-3 hafta aralıklarla 3-4 seans BB lazer tedavisi önerilir.

BB lazer tedavisinde cilt tipine ve hedef alınan cilt ve damar derinliğe bağlı olarak filtreler seçilir. Bu özelliği ile daha hassas ve daha güvenli bir damar tedavisi mümkün olur. Doğru analiz ve prosedürle uygulandığında BB lazer zararları olabilecek bir uygulama değildir. BB lazer sonrası genellikle alerjik bir reaksiyon da görülmez. BB lazer yaptıranlar incelendiğinde uygulamanın önemli yan etkisinin olmadığı söylenebilir. Bazı hassas ciltlerde BB lazer sonrası hafif bir kızarıklık olabilir. Ama bu geçici bir durumdur. Uygulama sırasında kesi ya da enjeksiyon gibi işlemler yapılmaz. Bu nedenle BB lazer sonrası iz kalma gibi bir risk de yoktur.

Cilde sağlıklı ve doğal bir görünüm kazandıran BB lazer tedavisinin etkisi ilk uygulama sonrasında birkaç gün içinde görülmeye başlar. Cilt problemine göre belirlenen seansların düzenli bir şekilde uygulanması bu etkiyi hızlandırır. BB lazer ile cilt kısa zamanda problemlerden arınır ve kolajen üretiminin artmasıyla daha sıkı ve canlı bir görünüme sahip olur. BB lazer ile kazanılan bu sağlıklı cilt görünümü uzun süreli olur. Ancak yaşın ilerlediği düşünüldüğünde bu etkinin korunması ve desteklenmesi için yıllık hatırlatma seanslarını yaptırmak faydalı olur. Cilt analiziniz yapıldıktan sonra cilt tipinize, yaşınıza ve cildinizin ihtiyaçlarına göre BB lazer tedavi planı sunulur.

BB lazer fiyatları en sık sorulan sorulardan biridir. Cilt probleminin türüne ve yoğunluğuna göre belirlenen BB lazer tedavi süreci tamamen kişiye özel olarak hazırlanır. Bu nedenle sabit bir BB lazer fiyatı belirtmek doğru olmaz. Uygulama yapılacak bölge sayısı ve cilt problemleri belirlendikten sonra BB lazer fiyatları kişiye özel olarak verilebilir.

BB lazer fiyatları konusunda bilgi almak için bizimle iletişim kurun.

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Benzer Uygulamalarımız

icon-angle icon-bars icon-times