Search

Vajina Estetiği

İçerik Listesi

Vajina estetiği ya da diğer adı  ile genital estetik işlemleri günümüzde artık daha sık uygulanan ve vajina şekil bozuklukları gibi sorunları ortadan kaldıran estetik operasyonlardır. Her geçen gün daha fazla kadın tarafından tercih edilen vajina estetiği ameliyatı ile sarkık vajina, dış dudak sarkması, küçük vajina, büyük vajina gibi birçok probleme yönelik olarak genital estetik sağlanıyor. Düzgün bir görünüme sahip güzel vajina tanımı , her kişinin genital bölge yapısına ve isteklerine göre değişir. Güzel vajina görünümü yaratmak için vajina estetiği ameliyatı da bu kriterler çerçevesinde gerçekleştirilir. Kolay bir operasyon olan ve kısa zamanda uygulanan genital estetik ameliyatları ile elde edilen sonuçlar son derece başarılıdır. Vajina estetiği her yaşta kadına yapılabilen yüz güldürücü sonuçlar sunan bir cerrahidir.

Vajina Nedir?

Kadının genital bölgesi olarak ifade edilen vajina latince olarak kılıf anlamına gelir. Vajina, rahim ağzından başlar ve kadının vücudunun dışına kadar uzanan kas kanalını oluşturur. Her kadının vajina şekli farklıdır. Genel olarak vajina yapısı 15-17 cm arasında bir ölçüye sahiptir. Genital bölge için 5 yapı vardır. Bunlar: Vajen, büyük dudak (labium majus), küçük dudak (labium minus), kızlık zarı (hymen- himen) ve dudakların üst kısmı; yani tepe bölgesidir (mons pubis).

Vajina Şekil Bozukluğu Nedenleri Nelerdir?

Vajina şekil bozukluğu nedenleri kişiden kişiye değişebilir. Vajinal şekil bozukluğu doğuştan olabilir ya da daha sonra vajinal-normal doğum gibi nedenlerle de oluşabilir. Bazı kadınlarda vajina dış anatomik yapısı az gelişmiş ya da hiç gelişmemiş olabilir. Kimi zaman da asimetrik bir genital bölge yapısı var olabilir. Vajina dudakları zamanla yapısal olarak sarkabilir. Dış ve iç dudak büyüklüğü ve sarkmaları, geniş vajina gibi vajina şekil bozuklukları tamamen kişinin yapısına bağlı olarak ortaya çıkan problemlerdir. Vajina dudakları büyümesi için genellikle bir sebep bulunmayabilir. Ancak sık geçirilen enfeksiyonlar o bölgede kalıcı ödeme sebep olabilir. Çoklu partner ile ilişkisi ya da piercing gibi vajina dudaklarını uzatmaya neden olan aksesuarların takılması da vajina dudakları büyümesine neden olabilir.

Neden Vajina Estetiği Yapılmalı?

Her insanın kendi vücudunda beğenmediği bir yer olabilmektedir. Kadınların estetik kaygı duyduğu konulardan biri de genital bölge ile ilgili estetik sorunlarıdır. Genital bölge içinde oluşan sarkma gibi deformiteler estetik açıdan beğenilmeyen bir vajina şekli görüntüsüne sebep olabilir.

Vajina yapısı düzgün olmayan kadınlar bu durumdan psikolojik olarak da etkilenmektedirler ve bu kendilerini güzel bulmamaya kadar giden bir sürece uzanabilmektedir. İdeal bir vajina şekli olmadığını düşünen kadınlar zamanla kendine olan güvenlerini maalesef kaybedebilmektedirler. Hatta bu cinsel hayatlarına da olumsuz yansıyabilmektedir. Kısacası kadının vajina estetiğinin olmaması özgüvensizlik, cinsel yaşamda yetersizlik, tatmin olamama ya da cinsellikten utanma gibi sorunlara neden olabilir.

Vajina estetiği olmadığını düşünen kadınlar; yani vajina sarkması, geniş vajina, küçük vajina, dış dudak sarkması gibi problemleri yaşayan kadınlar genital estetik işlemlerine yönelmektedir. Vajina estetiği ile kişiler daha estetik bir genital bölge görünümüne kavuşurlar, kendilerini daha iyi hissederler ve özgüvenleri artar

Vajina Estetiği

Vajina Estetiği Nedir?

Vajina estetiği kadın genital bölge içerisindeki pubis ve vajinal dudak bozukluklarının estetik olarak düzeltilmesini sağlayan cerrahileri ifade eder. Vajina estetiği, estetik görünümü sağlamanın yanında fonksiyonel bir düzeltme de sağlar. Vajina estetiği ile sağlanan genital estetik psikolojik olarak pek çok olumlu etkiye de sebep olur.

Vajina estetiği ya da diğer adıyla genital estetik operasyonlar kişinin ihtiyacına bağlı olarak birkaç cerrahi ameliyatı kapsayabilir. Kadının genital bölgesi için ihtiyacı olan operasyonun doğru tekniklerle yapılması kişinin yaşamında olumlu değişikliklere yol açar. Çünkü genital bölge kaynaklı estetik ve fonksiyonel sorunlar yaşama kişide cinsel isteksizliğe, yetersizliğe kadar uzanan önemli problemleri ortaya çıkarabilir.

Vajina Estetiği Türeleri Nelerdir?

Vajina estetiği, dış genital bölge ve iç genital bölge için yapılan estetik operasyonları ifade eder. Labioplasti, yağ enjeksiyonu ile vajina dolgunlaştırma ve pubis estetiği dış genital bölge için yapılan vajina estetiği işlemleridir. Kızlık zarı onarımı; yani hymenoplasti ve vajina daraltma sağlayan vajinoplasti operasyonları da iç genital bölge için uygulanan genital estetik türleridir.

Vajina estetiği hakkında bilgi almak ve randevu için formu doldurun.​

Labioplasti İle Vaina Estetiği

Büyük iç ve dış dudakların küçültülmesini ve sarkma probleminin giderilmesini sağlayan Labioplasti, en sık uygulanan vajina estetiği türlerindendir. Bu vajina estetiği türünde şekil, büyüklük farklılıkları nedeniyle iç ve dış dudağın cerrahi müdahale ile şekillenmesi sağlanır. Labioplasti ile estetik görünüm duyu uçları korunarak kazandırılır. Bazı kadınlarda dış dudaklar normalden uzun, büyük ya da asimetrik olabilir. Normal kişilerde dış dudak sarkma oranı 1.5 cm gibi ölçüdeyken; bazı kişilerde bu oran 4-5 cm’e kadar ulaşır.

Bu durum, kadının cinsel yaşamını olumsuz etkileyebilir. Örneğin cinsel ilişki sırasında ağrılar yaşamasına yol açabilir. Uzun olan dudaklar nedeniyle sıklıkla genital bölge enfeksiyonları, vajinal mantar gibi enfeksiyonlar gelişebilir. Labioplasti ile iç ve dış dudak sarkması problemleri giderilir ve iç ve dış dudak boyutu ideal seviyeye getirilir.  Vajina görüntüsü bu operasyonla daha estetik bir görünüm alır. Labioplasti, doğum yapmamış kadınlara ya da bakire kızlara da uygulanabilir. Labioplasti, kızlık zarı açısından hiçbir tehlike yaratmaz.

Yağ Enjenksiyonu İle Vajina Dolgunlaştırma

Büyük olan ancak hacimsiz olan vajina dudaklarının dolgunlaştırılması için yağ enjeksiyonu da yapılan bir diğer vajina estetiğidir. Bu dolgunlaştırma işleminde kişinin kendi yağ dokusu kullanılır. Aşırı kilo kaybı, yer çekimi etkisi ya da yaşın ilerlemesi gibi sebeplerle genital bölge yağ dokusunu kaybedebilir ve hacimsizleşebilir. Bu durumda vajinanın içi boşalır ve vajina estetiği bozulur. Genital bölgede sarkma görüntüsü oluşur. Vücudun başka alanlarından liposuction ile alınan yağ dokusu saflaştırma denilen özel işlemlerden geçirildikten sonra vajinada ihtiyaç görülen alanlara enjekte edilir. Böylelikle yağ enjeksiyonu ile vajina bölgesine dolgun ve genç bir görünüm kazandırılır. Yağ enjeksiyonu ile vajina görüntüsü daha hacimli ve estetik bir görünüme sahip olur.

Randevu Talep Edin

"*" gerekli alanları gösterir

✓ Valid number ✕ Invalid number
Randevu almak istediğiniz doktorlarımızı seçiniz:
Bu alan doğrulama amaçlıdır ve değişiklik yapılmadan bırakılmalıdır.

Pubis Estetiği İle Genital Bölge Şekillendirme

Dış genital bölgeye uygulanan bir diğer operasyon pubis estetiğidir. Pubis estetiği ya da diğer adıyla pubis tepesi estetiği son zamanlarda kadınlar arasında oldukça talep gören bir vajina şekillendirme tekniğidir.

Pubis, genital bölge üst kısmında, kasığın hemen alt bölgesinde yüksek olan ve üzerinde kıllar oluşan alana verilen isimdir. Kimi kadınlarda pubis bölgesi oldukça büyük ve belirgindir. Pubis genital bölgede estetik sorun yaşayan kişiler genelde tayt, mayo, dar pantolon gibi pubis bölgesini ortaya çıkaran kıyafetler giyemez; çünkü bu kıyafetler giyildiğinde oluşan şişkinlik yüzünden estetik kaygı duyarlar ve rahatsız olurlar. Genetik olarak, vajinal ya da sezaryen doğum sonrası ya da yoğun kilo verme sonrası bu bölgede deride gevşeklik sorunu da oluşabilmektedir. 

Kişinin pubis büyüklüğü yağ dokusundan kaynaklanıyorsa liposuction ile yağ dokusu alınarak vajina estetiği sağlanabilir. Ameliyatta cilt katmanının çıkartılması ve venüs tepeciğini düzleştirilmesi gerekiyorsa da cerrahi bir operasyonla vajina şekil bozukluğu giderilip vajina estetiği sağlanabilir.

Hymenoplasti\Kızlık Zarı Onarımı

Latince ismiyle hymen\ himen olan kızlık zarı, vajina girişinde yer alan ince bir et parçasıdır. Hymen, bazı kültürlerde bekaretin sembolü olarak nitelendirilir. Kızlık zarının ortasında regl döneminde kanın ve vajinal salgıların akması için ufak bir delik bulunur. Yarı esnek ve ince bir yapıya sahiptir. Kızlık zarının yırtılması sonrasında tamiri mümkündür. Hymenoplasti kısaca yırtılan kızlık zarının tekrar dikilmesini sağlayan vajina estetiği türlerindendir. Kızlık zarı parçaları tamamen kaybolmadığı sürece hymenoplasti cerrahisi mümkündür. Çok sayıda cinsel ilişki ya da çok sayıda doğum yapmak kızlık zarı kalıntılarını yok edebilir. Bu yüzden hymenoplasti yapılamayabilir.

Vajina Estetiği

Vajinoplasti\Vajina Daraltma Estetiği

Kadınlarda görülen bir diğer genital bölge estetik sorunu vajina genişlemesidir. Vajina genişlemesi sadece estetik bir sorun değildir. Aynı zamanda genişleme yüzünden idrar kaçırma gibi sağlık problemleri de yaratan bir durumdur. Bu durum, cinsel ilişki sırasında kadınların haz almalarını da engelleyen bir sorundur. Bu tür vajina genişliği sorunlarında uygulanan vajinoplasti; yani vajina daraltma ameliyatları ile kısa sürede vajina estetiği sağlanabilir.

Çok sayıda vajinal doğum yapmak, zor doğumlar, doğum nedeni ile yırtıklar, iri doğumlar, yaşın ilerlemesi ile doku elastikiyeti kaybı gibi nedenler vajina gevşemesine neden olabilir. Bu da vajina sıkılaştırma da denilen vajina daraltma estetiği ihtiyacını doğurur. Vajinoplasti sürecinde vajina içinde belirlenen noktalara yapılan kesilerle fazla doku, üçgen şeklinde çıkarılır. Gevşeyen kas dokusu onarılarak sıkılaştırılır, vajina girişi daha dar bir hale getirilir. Ameliyat esnasında plikasyon adı verilen teknikle dikişler atılarak vajina daraltma sağlanır.

Vajina Estetiği Nasıl Yapılır?

Vajina estetiği çoğunlukla genel anestezi altında yapılan operasyonlardır. Ancak kişinin durumuna bağlı olarak vajina estetiği ameliyatı sadece alt bölgenin uyuşturulduğu spinal denilen anestezi türü ile de yapılabilir. Operasyonun türüne ve kişinin durumuna göre ameliyat öncesinde anesteziye karar verilir. Estetik amaçlı yapılan vajinal ameliyatlar operasyonun türüne ya da kişinin problem büyüklüğüne göre değişse de genellikle 1-2 saat aralığında tamamlanır. Vajina estetiği sürecinde kullanılan dikişler estetik dikişlerdir. Daha sonra dikiş alma gibi artı bir işlem yapılmaz. Ameliyata ek estetik işlemlerin kombine edilmesi vajina estetiği ameliyatı süresini uzatabilir. Vajina estetiği sonrası genellikle hastanede bir gün yatış gereklidir.

Vajina Estetiği Öncesi Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli?

 • Vajina estetiği öncesi görüşmelerde doktorunuza genel sağlık durumunuz ve kullandığınız tüm ilaçlar konusunda bilgilendirme yapın.
 • Kan sulandırıcı ilaçların ameliyattan önce bırakılması gerekir.
 • Vajina estetiği ameliyatı öncesinde sigara ve alkol tüketimi bırakılması önerilir.      
 • Genital estetik sonrası 4 hafta boyunca pamuklu ve gevşek iç çamaşırları tercih edin. Genital bölgeyi sıkacak dar kıyafetler giymeyin.
 • Bisiklet, motor ya da at binme gibi genital bölgeye baskı oluşturabilecek aktiviteler en az 4-6 hafta yapılmamalıdır.
 • Vajina estetiği sonrası kesi yapılan alanın hijyenine dikkat edilmeli ve pansumanlar aksatılmamalıdır.
 • Estetik amaçlı yapılan bu vajinal ameliyatlar sonrasında 2 gün boyunca banyo yapılmamalıdır. 
 • Operasyon sonrası 3 gün ev istirahati önerilir. Vajina estetiği ameliyatından 3 gün sonra sosyal ve iş hayatına dönülebilir.
 • Vajina estetiği sonrası ilk 4- 6 hafta ağır kaldırmayın. 
 • Spor aktivitelerine ameliyat sonrası 4- 6 hafta sonra başlanabilir.
 • Genital estetik sonrası yara iyileşme süreci en fazla 1 haftadır.
 • Vajina estetiği cerrahisinde estetik dikişler kullanılır. Bunun için dikişlerin alınması gibi artı bir işlem olmaz.
 • Vajina estetiğinden sonra 4- 6 hafta kadar tampon kullanılmaması önerilir.
 • Cinsel ilişki, vajina estetiği operasyonlarından 3- 4 hafta sonra yapılabilir.
 • Ağda, lazer epilasyon gibi tüm genital bölge işlemleri için vajina estetiği üzerinden en az 4- 6 haftalık bir süre geçmesi gerekir.
 • Genital estetik sonrası ameliyat bölgesinde yüksek oranda bir ağrı ya da yanma olmaz. Oluşabilecek hafif ağrılar için hekimiz ağrı kesici ilaçlar önerecektir.
 • Vajina estetiği sonrası en az 4-6 hafta kadar havuz, deniz, sauna gibi aktiviteler yapılmamalıdır.

Vajina Estetiği Hakkında Sık Sorulan Sorular

Vajina estetiği, genital bölgenin şekillenmesini sağlayan bir cerrahidir ve bu cerrahi genital bölgede tüm his ve dokuların korunması ile gerçekleşir. Kısacası vajina estetiği cinsel yaşam için olumsuz bir etki yaratmaz. Vajina bölgesinde yaşanan yıpranma sorunları cinsel ilişkide hem kadını hem de erkeği olumsuz etkiler ve vajina estetiği de bu sorunları ortadan kaldırır.

Genital estetik ameliyatları cinsel ilişkiye girme, orgazm olma durumlarına bir engel teşkil etmez. Tam tersi cinsel yaşam için estetik kaygıların ortadan kalkması ya da cinsellikte tatmin konularında destek sağlayan bir cerrahidir. Aynı şekilde vajina estetiği sonrası idrar yapma ile ilgili bir sorun da görülmez. Vajina estetiği ileride hamile kalma veya doğum yapma açısından da bir engel oluşturmaz. Yine vajina estetiği kızlık zarına da herhangi bir zarar vermez.

Vajina estetiği operasyonun türüne göre ve kişinin cilt yapısına göre değişse de doğru teknik ile deneyimli ellerde yapılan genital estetik sonrası iz kalma riski yok denecek kadar azdır.

Vajina estetiği iz kalmayacak tekniklerle ve dikişlerle gerçekleşir. Genital estetik sonrası dıştan bakıldığında ameliyat izi fark edilmez durumdadır. Vajinoplasti operasyonunda dikişler zaten içte olur. Labioplasti gibi operasyonlar için de ince, estetik denilen dikişler kullanılır.

Genital bölge estetiği fiyatları, vajina estetiği hakkında en çok merak edilen konulardandır. Her kişinin vajina şekli, vajina yapısı gibi yaşadığı vajina şekil bozukluğu da farklıdır. Genital bölge estetiği fiyatları kişinin muayenesi gerçekleştikten sonra belirlenebilir. Kısacası standart bir vajina estetiği ameliyatı fiyatı belirtmek doğru olmaz.

Vajina estetiği ameliyatı fiyatı konusunda bilgi almak için bizimle iletişime geçin.

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Benzer Uygulamalarımız

icon-angle icon-bars icon-times