Search

Vectra 3D Yüz Analizi

İçerik Listesi

3D Vectra; bilimsel verilere dayalı üç boyutlu yüz analiz sistemidir. 3 boyutlu yüz analizi, yüz bölgesine yapılacak herhangi bir estetik dokunuşun sonuçlarını önceden görmeye olanak tanır. Kısacası 3D Vectra, kişiye operasyon sonrası nasıl bir yüz estetiğine sahip olacağını operasyon öncesinde gösterme avantajı sunar. Ayrıntılı fotoğraflama ve bilgisayar üzerinden yapılan hesaplamalarla sunulan 3 boyutlu ve gerçekçi modellemeler operasyon sonucunun bir sürpriz olmasını engeller ve bu şekilde operasyon sonrası hasta memnuniyet oranını yükseltir. 3D Vectra ile 3 boyutlu yüz analizi, ameliyatsız ve ameliyatlı birçok yüz estetiği sürecinde güvenle kullanılabilir.

3D Vectra ile 3 Boyutlu Yüz Analizi Nedir?

3D Vectra sistemi estetik alanında oldukça önemli bir yere sahip bir teknolojidir. Artık estetik ameliyatlarının vazgeçilmez bir parçası haline gelen 3D Vectra, birçok işlem için altın standarttır. 3D vectra yüz analizi; yani 3 boyutlu yüz analizi, yüz bölgesine yapılacak estetik operasyonun kişinin fiziksel görünümüne nasıl etki edeceğini görme şansı veren önemli bir sistemdir. 3 boyutlu yüz analizi sistemi, yüzün tüm alanlarının en küçük ayrıntısına kadar görüntülenmesini sağlar. 3 boyutlu kameraların desteği ile yüzün tüm hatları fotoğraflanır ve özel bir program ile birebir yüz ölçüleri hesaplanarak görüntüler bilgisayara aktarılır.

3D Vectra yüz analizi ile bilgisayara aktarılan yüz modelleme görüntüsü üzerinde istenilen estetik dokunuşlar sağlanır. Kısacası özel programı sayesinde yapılacak estetik işlemlerin etkisi önce sanal bir ortamda birebir gerçeklikle gösterilir. Böylelikle 3D vectra yüz analizi ile kişi operasyon sonucunun nasıl olacağı konusunda endişeler yaşamaz. 3D Vectra yüz analiz sistemi, bu konuda hasta ve hekim arasında doğru bir iletişim sağlanması için önemli bir destek sağlar.

Vectra 3D Yüz Analizi

3D Vectra 3 Boyutlu Yüz Analizi Nasıl Çalışır?

3D Vectra, aslında 3 boyutlu görüntüleme ve simülasyon teknolojisidir. 3D Vectra yüz analizi sisteminde öncelikle yüz bölgesi 6 kamera ile aynı anda fotoğraflanır. Çekilen fotoğraflar 36 megapixel çözünürlüğe sahiptir. Çekilen yüz bölgesine ait fotoğraflar daha sonra özel bir program ile renkli ve 3 boyutlu modeller olarak bilgisayara aktarılır. Kişinin birebir ölçülerde yüz hatları matematiksel hesaplanarak sisteme geçirilir. 3 boyutlu yüz analizi sisteminde kullanılan yazılım, yüz modellemesi üzerinde değişiklikler yapmaya olanak sağlar. Operasyonu gerçekleştirecek olan cerrah yüz bölgesinde hangi işlem yapılacaksa birkaç dakika içinde bilgisayar üzerinde bunu simüle eder ve kişiye gösterir.

3D Vectra Yüz Analizi hakkında bilgi almak ve randevu için formu doldurun.

3 Boyutlu Yüz Analizi Hangi Durumlar Kullanılır?

3D Vectra yüz analizi, yüz bölgesine yapılacak birçok operasyon öncesinde kullanılabilen önemli bir teknolojidir. 3 boyutlu yüz analizi hem ameliyatlı hem de ameliyatsız yüz estetiği işlemleri için uygulanabilir. Ameliyatlı yüz estetiği işlemleri arasında 3 boyutlu yüz analizinin en sık uygulandığı aşama burun estetiği öncesidir. Burun estetiği simülasyonu ile kişi, ameliyat öncesinde sonuçları 3 boyutlu yüz analizi ile görme şansını yakalar. Alın germe, boyun germe gibi tüm yüz germe operasyonlarından ya da kaş kaldırma ve badem göz operasyonlarından önce de 3D Vectra ile yüz analizi şansı vardır. Yüz dolgusu ya da bişektomi gibi ameliyatsız yüz estetiği işlemleri öncesinde de 3D Vectra ile 3 boyutlu yüz analizi yapılabilir.

Vectra 3D Yüz Analizi

3 Boyutlu Yüz Analizi Hastaya Ne Gibi Avantajlar Sağlar?

3D Vectra yüz analizine aktarılan tüm fotoğraflar, yüz bölgesinde yapılan tüm değişiklikler ve sunulan tüm sonuçlar bilimsel verilere dayalıdır. Her bir aşama matematiksel hesaplamalarla birebir gerçekçi oranlarla yapılır. Bu özelliği ile 3 boyutlu yüz analizi, kişinin aklında canlanmayan estetik dokunuşların sonuçlarını, ameliyat öncesinde birebir gerçekçi bir şekilde sunar. Yapılacak herhangi bir estetik operasyonunun yüz profiline etkisi net bir şekilde görülür. Bu şekilde yüz bölgesinde müdahale edilmesi gereken başka noktaların farkına da varılabilir. Bu teknoloji sayesinde, bir kişide görüp yaptırmak istediğiniz estetik bir dokunuşun sizin yüzünüzde belki de hoş durmayacağını önceden görebilme şansınız olacak. 

Yüz bölgesine uygulanan estetik ameliyatlar  geri dönüşü olmayan adımlardır. 3 boyutlu yüz analizi, operasyon başarılı olsa da belki de ayna karşısına geçtiğinizde sizi memnun etmeyecek bir sonuç ile karşı karşıya kalmanızı engeller.  Bu hem hekim hem de hasta için oldukça memnun edici bir durumdur. 3 boyutlu analiz, bu özelliği ile estetik operasyonlarını daha güvenli bir hale getirir ve hasta- hekim arasındaki iletişimin daha güçlü olmasını sağlar. Tüm bu açılardan 3 boyutlu yüz analizi oldukça önem arz eder.

Randevu Talep Edin

"*" gerekli alanları gösterir

✓ Valid number ✕ Invalid number
Randevu almak istediğiniz doktorlarımızı seçiniz:
Bu alan doğrulama amaçlıdır ve değişiklik yapılmadan bırakılmalıdır.

3 Boyutlu Yüz Analizi Cerraha Ne Gibi Avantajlar Sağlar?

3D Göğüs Estetiği simülasyonu, 3D Yüz ve Boyun Estetiği3D Vücut Şekillendirme Ameliyatı Simülasyonu, işlemlerinde olduğu gibi 3 boyutlu yüz analizi de cerrah için oldukça avantaj sağlar. Cerrah da planladığı ameliyatın sonuçlarını yüz analizi ile önceden görür ve gerekli değişimleri hemen yapabilir. 3 boyutlu yüz analizi cerrah için bir kılavuz özelliğindedir. Kişinin yüz bölgesinde başka estetik işlemlere ihtiyacı olup olmadığını önceden değerlendirebilir. Kısacası 3D Vectra; yani 3 boyutlu yüz analiz sistemi sunduğu avantajlar ile cerrahın da operasyonu en doğru şekilde yönetebilmesine destek sağlar.

3 Boyutlu Yüz Analizi Nasıl Yapılır?

Yüz analizi sağlanırken ilk adım olarak tüm yüz bölgesi ayrıntılı bir şekilde fotoğraflanır. Bu fotoğraf çekimi dakikalar içinde çok kısa bir sürede tamamlanır. Bu sırada kişiye herhangi bir temas olmaz; aslında klasik bir fotoğraf çekimi yapılır. Fotoğraflama 6 ayrı kamera içeren bir sistem ile sağlanır. Bu sırada 36 megapiksel çözünürlüğe sahip fotoğraflar otomatik olarak sisteme aktarılır. Aktarım birebir gerçek boyutlarla sağlanır.


Bu aşamadan sonra üç boyutlu modelleme üzerinde cerrah düzenlemelere başlar. Yapılacak operasyona göre cerrah simülasyon üzerinde milimetrik düzenlemelerle değişimleri sağlar. Modelleme süresi, yapılacak operasyona göre değişse de genel olarak 10-15 dakika içinde tamamlanır. Operasyona bağlı olası değişimler matematiksel verilerle 3 boyutlu olarak kişiye sunulur. Hasta da bu esnada modelleme ile ilgili fikrini beyan edebilir ve istekleri açısından hekimi doğru bir şekilde yönlendirebilir.

3 Boyutlu Yüz Analizi Kimler İçin Uygundur?

3D Vectra yüz analizi, ameliyatlı ya da ameliyatsız işlemlerle yüz profilinde estetik değişimler yaptırmak isteyen tüm kişiler için uygun bir sistemdir. Ameliyat öncesinde yapılacak operasyonların sonuçları konusunda kaygı ya da stres yaşayan kişiler için oldukça ideal bir yöntemdir. Operasyon sonucunu, ameliyat öncesinde oldukça yakın gerçeklikte 3 boyutlu olarak görmek hastanın bu konudaki tüm endişelerini yok eder. Özellikle birkaç yüz estetiği yaptıracak olan kişiler için de 3D Vectra yüz analizi oldukça fayda sağlayan bir yöntemdir. Uygulanacak çok sayıda farklı işlemin yüz estetiğine etkisi bu sistemle rahatlıkla görülebilir.

3D Vectra 3 Boyutlu Yüz Analizi Konusunda Sık Sorulan Sorular

3 boyutlu yüz analizi kişinin estetik ameliyatı öncesi ve sonrası durumunu bilimsel verilerle en doğru ve net bir şekilde gösteren oldukça önemli bir sisteme sahiptir. Ayrıca 3D Vectra yüz analizi özel bir hazırlık süreci gerektirmeyen ve oldukça kısa süren bir işlemdir. Fotoğraf çekiminde kişinin yüz bölgesi ayrıntılı bir şekilde her yönden fotoğraflanır. Bu fotoğraf çekimi en fazla 5-6 dakika içinde tamamlanır.

Yüz analizi için öncelikle kişinin yüz bölgesi net bir şekilde görünecek şekilde her açıdan fotoğrafları çekilir. Daha sonra bu fotoğraflar bilgisayara aktarılır ve cerrah 3 boyutlu modellemeleri sağlar. Yüz estetiği için uygulanması planlanan örneğin burun estetiği, yüz germe ya da dolgu gibi işlemlerin etkisi 3 boyutlu simülasyona yansıtılır. Bu sırada çalışmalar kişiye gösterilebilir. Kısacası fotoğraf çekiminden dakikalar sonra kişi 3 boyutlu yüz analizi ile ameliyat sonuçlarını gerçekçi bir şekilde görme şansına sahip olur.

3 boyutlu yüz analizi, yüz bölgesine yapılması karar verilen ameliyatlı ya da ameliyatsız estetik işlemler öncesinde uygulanan bir süreçtir. Bunun için 3 boyutlu yüz analizi için ayrı bir ücretlendirme yapılmaz. Yapılacak operasyonun türüne göre ameliyat öncesi uygulanan bir aşamadır. Kısacası operasyon ücretine dahil bir prosedürdür.

3 boyutlu yüz analizi hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçin!

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Benzer Uygulamalarımız

icon-angle icon-bars icon-times