Search

Badem Göz Estetiği

İçerik Listesi

Badem göz estetiği, düşük göz şeklini değiştirme amacıyla uygulanan bir göz estetiği işlemidir. Badem gözler birçok kadın tarafından son dönemde arzu edilen bir göz yapısıdır. Badem göz şekli gözün daha çekik ve iri olmasını ifade eder. Badem göz estetiği, göz gerdirme teknikleri ile kişiye istediği çekik göz yapısını ve canlı, genç ifadeyi sağlar.

Badem Göz Nedir? Badem Göz Nasıl Olur?

Her kadın ve erkeğin göz şekli, göz yapısı farklıdır. Gözlerin büyüklüğü, göz çevresinin gerginliği, gözün yüz ile orantısı her birey için farklılık gösterir. Peki, badem göz ne demek? Aslında badem göz tabiri ile ifade edilen; iri ve çekik gözlerdir. Badem gözler, kişiye daha canlı ve genç bir görünüm sağlar. Badem göz yapısı; yani çekik göz şekli kişinin bakışlarını daha çekici kılar.

Badem göz şeklinde badem ifadesinin kullanılmasının sebebi; gözlerin gerçekten bademin köşeleri gibi estetik bir ovaliteye; yani kıvrıma sahip olmasıdır. Badem göz şekli, düşük olmayan ve yüz ile orantılı gözleri ifade eder. Her iki göz aynı boyutta ve hizadadır. Badem göz yapısında gözlerin uç kısımları birbirleriyle aynı hizada yer alır. Bella hadid estetikleri denildiğinde akla ilk gelen cerrahi badem göz estetiği olur.

Badem Göz Estetiği Nedir?

Gözler, yüz profilinde en dikkat çekici bölgelerden biridir. Çekici bakışları sağlayan göz şekli her kadın ve erkek tarafından istenir. Son dönemde iri ve çekik göz yapısı; yani badem gözler estetik yüz güzelliği için önemli bir kriter haline geldi. Badem göz ameliyatı, gözlerin orantısal olarak uygun bir şekilde yukarı doğru çekilmesi ile gözlerin daha büyük görünmesini sağlar.

Göz şeklinin aşağı doğru bakıyor olması, kişiye olduğundan farklı bir ifade yükler. Bu durum genç yaşta olan kişilerde bile yorgun, mutsuz, üzgün ve yaşlı bakış ifadeleri ortaya çıkarır. Gözün dış kenarlarının yukarıya doğru çekik olması çoğu kadının istediği bir görünümdür. Yüzün merkezi sayılan gözler, iletişim ve algı için belirleyicidir. Badem göz estetiği ile bu soruna çözüm getirilir ve istenilen göz yapısına sahip olunur.

Badem göz ameliyatı sonrası kişinin bakışları daha derin olarak tabir edilen bir ifadeye kavuşur. Badem göz estetiği sürecinde çekik göz şekli oranının; yani cerrahi teknik ile verilen çekiklik derecesinin kişi için doğru belirlenmesi gerekir. Çekik göz şeklinin, yüzdeki diğer noktalarla uyumunun tam olması gerekir. Badem göz estetiği, kişinin makyaj hileleri ile yapmak istediği çekik göz ifadesinin kalıcı bir şekilde kazanılmasını sağlar. Badem göz estetiği; cat eyes estetik (kedi göz estetiği) ya da fox eyes estetik olarak da anılır.

Badem Göz Ameliyatı Kimler İçin Uygundur?

Badem göz şekli birçok kişinin hayal ettiği ve istediği bir göz çeşididir. Çünkü badem gözler şekil itibariyle diğer göz yapılarından daha fark edilir, dikkat çekici dururlar. Badem göz yapısının, yüz simetrisine uyumu açısından en iyi şekle sahip göz tipi olduğu da söylenebilir. Badem göz operasyonu ile bakışlarındaki üzgün, mutsuz ifadeden rahatsız olan ve göz şeklini beğenmeyen herkes badem göz yapısına kavuşabilir.

Düşük göz şekline sahip olan kişilerin göz yapısına bakıldığında göz üst kapakları aşağıya doğru bir eğim çizgisine sahiptir. Bu kişiler badem göz estetiği için aday olabilir. Badem göz estetiği ile düşük göz yapısına sahip kişilerin göz kapakları, aşağıdan ve yukarıdan aynı hizaya sahip eğim çizgisine getirilir. Göz kapakları düşük olan, gözleri aşağıda olan ve göz hizasında simetrisi tam olmayan kişiler badem göz estetiği için uygun birer adaydır.

Yaşın ilerlemesi ya da farklı sebeplerle göz kapakları sıkılığını zamanla kaybedebilir ve sarkabilir. Bu kişinin düşük göz yapısı görünümünü daha fark edilir yapar. Badem göz yapısına sahip olmamak fiziksel bir eksiklik ya da bir sorun değildir. Tamamen kişinin estetik görünümünü değiştirmek için kendi isteğine bağlı olarak yapılan bir göz estetiği işlemidir. Daha iri göz şekline, daha canlı bakışlara sahip olmak isteyen her kadın ya da erkek badem göz estetiği için aday olabilir. Badem göz operasyonu daha çok 25 yaşından sonra yapılsa da cerrahi için kişinin 18 yaşını doldurmuş olması yeterlidir. Badem göz ameliyatı göz bölgesini içeren bir cerrahi olduğu için kişinin önemli bir göz hastalığının da olmaması gerekir. Genel anestezi altında yapılacak badem göz estetiği için de anestezi almasına engel teşkil edecek hastalıklarının olmaması gerekir.

Badem Göz Estetiği

Badem Göz Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Badem göz operasyonu gözlerin daha belirgin bir hale dönüşmesini sağlar. Badem göz estetiği ile gözler, yüzdeki görsel bütünlüğü tamamlar. Tıbbi terim olarak lateral kantoplasti veya kantopeksi adı verilen badem göz estetiği endoskopik cerrahi bir uygulamadır. Kapalı teknik ile yapılan endoskopik cerrahide, özel mikro kameralar aracılığı ile saçlı deri içinden 2 cm’lik bir kesi ile girilir. Genel anestezi altında gerçekleşen operasyon en fazla 1 saat sürer. Lokal anestezi altında da kişinin durumu uygunsa rahatlıkla yapılabilir. Lokal anestezi ile sadece göz bölgesi uyuşturulur ve işlem sırasında kişi acı hissetmez. Badem gözü ameliyatı için lokal anestezi uygulanırsa kişi aynı gün evine gidebilir; ancak genel anestezi uygulanırsa kişinin hastanede bir gün yatması gerekir.

Badem göz ameliyatında gözün düşük yerleşimli dış köşesi yukarı doğru kaldırılır. Amaç dış köşenin, gözün iç kısmından 3-4 milimetre yukarıda konumlanmasını sağlamaktır. Sabitleme işlemi, dokunun yeni pozisyonunda güçlü bir askıyla kemik zarına fikse edilmesi ile gerçekleşir. Askı, medikal ipler ile sağlanır. Medikal ipler, açılan bu küçük kesilerin içinden gönderilir ve göz kenarlarının yukarı doğru çekilmesi sağlanır. Badem göz ameliyatı ile gözün iç-dış kenarları arasında 4-5 derecelik bir açı oluşturur. Göz şeklini değiştirme ile göz yapısı daha çekici ve canlı bir hale gelir.

Badem göz estetiği ile düşük göz kapakları yukarı doğru kaldırılır. Sarkık göz altı bölgesine de müdahale edilir ve bu alan toparlanır. Özetle gözleri yukarı kaldırma sağlanır. Gözlerde doğuştan ya da sonradan oluşan asimetri problemi de giderilir. Eğer kişide kaş ve üst göz kapağı düşüklüğü yoğun bir şekilde varsa göz kapak estetiği ile badem göz ameliyatı planlanır. Göz Kapağı Estetiği badem göz ameliyatı sonuçlarının başarısını arttırır. Badem göz estetiği ile birlikte yapılması iyileşme sürecini değiştirmez; yani süreyi uzatmaz. Badem göz estetiği işlemi yılın her döneminde; yani yaz ya da kış gibi her mevsimde uygulanabilir. Badem göz operasyonu için estetik dikişler kullanılır.

Badem göz estetiği konusunda bilgi almak ve randevu oluşturmak için formu doldurun.

Badem göz estetiği hakkında bilgi almak ve randevu için formu doldurun.

Badem Göz Estetiği Yüz İfadesini Nasıl Etkiler?

Düşük göz ifadesinin düzeltilmesi yüzdeki yorgun ve üzgün görünümün, negatif ifadenin giderilmesi için önemli bir durumdur. Badem göz operasyonu ile pozitif ve canlı yüz ifadesine sahip olan kişi, karşı tarafa da bunu yansıtır. Kişinin pozitif olması her zaman sosyal çevresinde ya da iş hayatında olumlu bir duruşunun olmasını sağlar. Badem gözü estetiği, yüz ifadesinde bir bozukluğa neden olmaz. Badem göz estetiği sonrası ilk günlerde gözler daha fazla çekik görünse de sonuçların oturması birkaç hafta içinde olur. Kişinin çekik göz ifadesi için saçlarını yukarı doğru sıkı bir şekilde toplanmasına, makyaj hileleri yapmasına gerek kalmaz. Badem göz estetiği kalıcı bir şekilde çekici göz yapısını kişiye sunar.

Randevu Talep Edin

Süreç:

"*" gerekli alanları gösterir

✓ Valid number ✕ Invalid number
Randevu almak istediğiniz doktorlarımızı seçiniz:
Bu alan doğrulama amaçlıdır ve değişiklik yapılmadan bırakılmalıdır.

Badem Göz Ameliyatı Öncesi Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli?

 • Badem göz diğer adıyla çekik göz ameliyatı öncesi şikayetlerinizi, isteklerinizi hekiminize açık bir şekilde ifade edin.
 • Mutlaka genel sağlığınız hakkında özellikle kuru göz, glokom, alerji, diyabet gibi yaşadığınız tüm sağlık sorunları konusunda hekimi bilgilendirin.
 • Badem gözü ameliyatı öncesi kullandığınız ilaçlar konusunda da bilgilendirme yapın. Kan sulandırıcı ilaçların ameliyat öncesi kesilmesi gerekir.
 • Badem göz ameliyatı öncesi ayrıntılı bir göz muayenesi yapılır. Bu muayenede tüm göz çevresi değerlendirilir. Muayeneye ek olarak bazı laboratuvar tetkikleri istenebilir.
 • Sigara kullanıyorsanız göz estetiği öncesi bırakmanız önerilir.
 • Badem göz operasyonu sonrası 3 gün ev istirahati gerekir.
 • Operasyondan bir gün sonra duş alınmasında bir sakınca yoktur.
 • Badem göz estetiği sürecinden 3 gün sonra kişi iş ve sosyal yaşamına rahatlıkla devam edebilir.
 • Badem göz estetiği için genel anestezi uygulanmışsa 1 gün, lokal anestezi kullanılmışsa ameliyattan birkaç saat sonra kişi taburcu edilir.
 • Operasyon sonrası dinlenmek gerekir. Bu, olası morluk ve ödemlerin oluşumunu engellemek için önemlidir.
 • Badem göz ameliyatı sonrası olası bir ödem, morluk problemini önlemek için doktorunuzun belirteceği ölçüde merhem ve soğuk kompreslerinizi uygulayın.
 • Badem göz estetiği sürecinde estetik dikişler kullanılır. Bu dikişler kendiliğinden eridiği için dikiş alımı olmaz.
 • Badem gözü operasyonu sonrası, kişinin cilt yapısına bağlı olarak ilk birinci haftada ödem ve kızarıklıklar oluşabilir. Bu etkiler en fazla 10 gün içerisinde yok olur.
 • Kişiye göz şeklini değiştirme imkanı veren badem göz estetiği sonrası göz hijyenine dikkat etmek gerekir.
 • Göz çevrenizi sert darbelere karşı koruyun. Gözlerinizi ovuşturmayın. 
 • Ameliyattan sonra 3 gün boyunca göz ve göz çevresine; yani badem göz estetiği uygulanan alana makyaj yapmayın.
 • Badem göz estetiği sonrası ilk bir hafta spor yapmayın, ağır kaldırmayın.
 • Ameliyat sonrası havuz, deniz, hamam ya da sauna gibi aktivitelerden bir süre uzak durun.
 • Badem göz estetiği sonrası birkaç gün araba kullanmayın.

Badem Göz Estetiği Konusunda Sık Sorulan Sorular

Badem göz estetiği kalıcı mı” sorusuna “badem göz estetiği sonucu kalıcıdır” demek doğru bir ifadedir. Badem göz ameliyatı ile göz şeklini değiştirme sağlanır; ancak yaş almaya bağlı olarak göz çevresinde değişiklikler zamanla olabilir. Çünkü yıllar geçtikçe vücudumuzda her alan gibi gözler de yaşlanır ve değişebilir. Kısacası badem göz estetiği sonrası sadece yaşla ilgili deformasyonlar olursa göz şekli değişir.

Örneğin genç ya da orta yaş grubundaki bir kişi, yaptırdığı badem göz görünümünü yıllarca kullanır; ama zaman geçtikçe yaşına ve genetik yapısına bağlı olarak yeni sarkma problemleri de yaşayabilir. Bunun dışında bir etmen badem göz yapısına etki etmez ya da badem göz estetiği ile yaratılan etki kendiliğinden kaybolmaz. Badem göz ameliyatı, güçlü bir askılama uygulaması ile kemiğe fiksasyon sağladığından etkisini uzun sürer korur.

Badem göz estetiği endoskopik; yani kapalı bir cerrahi ile gerçekleşen bir işlemdir. Badem göz şekli, kişiye cerrahi bir işlem ile kazandırılsa da herhangi bir iz kalmaz. Göz çevresinde çok küçük deliklerden yukarı doğru göz gerdirme sağlanır. Göz kenarlarında iz, belli olmayacak kadar az olur. Ancak ameliyat sonrası sigara içme gibi iz kalma riskini tetikleyebilecek noktalara da dikkat etmek gerekir.

Badem göz estetiği, göze ya da göz fonksiyonlarına bir zarar vermez. Bu konuda deneyimli hekimler, badem göz yaratmak için doğru noktalardan giriş yapar ve kişinin görme yetisine zarar verecek bir harekette bulunmazlar. Kısacası doğru yapılan bir badem göz ameliyatı sonrası kişinin görme kalitesini etkileyecek bir durum söz konusu olmaz. Badem göz ameliyatı sonucunun başarısında estetik cerrahın tecrübe ve deneyimi oldukça önemlidir.

Son zamanlarda oldukça popüler bir hale gelen badem göz ameliyatı kişiye özel olarak planlanan bir süreç içerir. Örneğin; ameliyat için kullanılacak anestezi türü kişiden kişiye değişiklik gösterebilir. Yine kişinin eğer göz kapağında yoğun bir sarkma ve fazlalık varsa, kombine bir ameliyat gerekebilir. Badem göz estetiği, göz kapağı estetiği ile birlikte yapılabilir. 

Badem göz estetiği sırasında kişinin durumuna göre yüze başka estetik işlemleri de uygulanabilir. Bunun için her badem göz estetiği sürecinde ayrı bir planlama ve buna bağlı bir fiyatlandırma yapılır. Standart bir badem göz estetiği fiyat bilgisi vermek doğru olmaz. Muayene neticesinde saptanan badem göz ameliyatı ortalama fiyatları, kişiye özel planlanan cerrahi tekniklerine göre belirlenir.

Badem göz estetiği fiyatları hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçin.

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Benzer Uygulamalarımız

icon-angle icon-bars icon-times