Search

Dermapen

İçerik Listesi

Dermapen nedir? Dermapen ne işe yarar?  Dermapen ne için yapılır? Dermapen uygulaması ile ilgili en çok merak edilen sorulardır. Son dönemde oldukça merak edilen ve sıkça uygulanan dermapen tedavisi kısaca mikro iğneleme ile cilt gençleştirme sağlayan ve yeni cilt hücrelerinin üretimini uyararak özellikle sivilce izlerini gidermeye yönelik medikal bir işlemdir. Cilde dermapen uygulaması cilt sorunlarını tedavi ederek ameliyatsız bir cilt gençleştirme sağlar. Güvenilir kliniklerde doğru bir süreçle uygulanan dermapen sonuçları oldukça yüz güldürücüdür.

Dermapen Nedir?

Cildimiz zamanla çeşitli faktörlerin etkisi ile zayıflayarak cansız bir görünüme sahip olur. Stres, yaşın ilerlemesi, nem, hava kirliliği, sigara içmek, güneş ışığı ya da kimyasallara maruz kalmak cilt yapısı ve bütünlüğünü bozan faktörlerin başında gelir. Dermapen uygulaması, birçok cilt sorunun çözümü için sıklıkla başvurulan, hızlı iyileştirme sağlayan yöntemlerden biridir.

Dermapen uygulaması, mikro iğneleme ile cildin üst katmanında mikroskobik yaralanmalar oluşturarak cildi onaran ve cilt kalitesini artıran bir tedavidir. Dermapen, adını kullanılan dermapen cihazı isminden almaktadır. Dermapen işlemi mikro iğneleme ya da kolajen indüksiyon terapisi şeklinde de isimlendirilmektedir. Dermapen tedavisi, halk arasında iğneli leke tedavisi olarak da anılır. Dermapen tedavisi, mikro iğneleme özelliği ile cildin kendi kendini tedavi etme sürecini başlatır ve cildin doğal kolajen, elastin üretimini tetikler. Böylece dermapen sonrası daha sağlıklı, daha pürüzsüz ve daha genç bir cilt elde edilir.

Dermapen işlemi ülkemizde ve dünyada sıklıkla ve başarıyla uygulanan bir cilt yenileme işlemidir. Birçok çalışma sonucuna göre dermapen tedavisi en etkili kozmetik yöntemler arasında ilk sıralarda yer alır.

Dermapen Ne İşe Yarar?

Dermapen ne işe yarar? Dermapen ne için yapılır? Dermapen işlemi ciltte birçok sorunun tedavisi için yapılır. En önemli ve en sık kullanım alanı, sivilce izleri sorunudur. Dermapen sivilce izleri için oldukça etkili bir tedavidir. Dermapen yaptıranlar kısa zamanda etkili sonuçlar almaktadır. Dermapen tedavisi yara izleri konusunda da fayda sağlayan bir mikro iğneleme tedavisidir. Bu yüzden iğneli leke tedavisi de denilmektedir.

Dermapen, çatlak ya da kırışıklık gibi problemleri giderme konusunda da etkilidir. Uygun ciltler için dermapen uygulaması renk eşitsizliğini ortadan kaldıran bir işlemdir. Doğru hasta seçimi ile dermapen, saç dökülmesi sorununda da başarılı sonuçlar sağlar. Ciltteki leke, ton eşitsizliği, çatlak, kırışıklık gibi sorunları gidererek aynı zamanda cilt kalitesini artıran dermapen tedavisi kısa zamanda cildin gençleşmesini sağlar.

Yoğun güneşe maruziyet sebebi ile oluşan güneş lekesi ya da yanıklarının tedavisinde dermapen kullanılabilir. Cilt yüzeyinin yoğun bir şekilde kuruması durumunda da dermapen işlemi cildin kaybettiği nemin kazanmasını sağlar. Cildin gerginliğini kaybetmesi durumunda da sarkık yüz derisine dermapen yapılabilir. Dermapen tedavisi geniş gözeneklerin olduğu cilt yapısında da etkili sonuçlar sağlar. Birçok avantajının olması sebebiyle dermapen işlemi sıklıkla tercih edilen bir medikal bakım uygulamasıdır. Dermapen emzirme dönemi sonrası hamilelik lekeleri için de uygulanabilir.

Dermapen hakkında bilgi almak ve randevu için formu doldurun.
Dermapen

Dermapen Nasıl Yapılır?

Dermapen işlemi için ilk basamakta öncelikle cilt, antiseptik solüsyonlar ile temizlenir. Makyajdan arındırılan ve temizlenen cilt, dermapen işlemi için hazır hale getirilir. Daha sonra cilde mikro iğneleme işlemi yapılacağı için kişinin herhangi bir acı hissetmemesi adına anestezik bir krem ile uyuşturma sağlanır. Anestezik kremin etkisini göstermesi için 15-20 dakika kadar beklenir. Daha sonra dermapen uygulaması aşamasına geçilir. Dermapen cihazı, kalem şeklinde bir cihazdır. Bu yüzden dermapen isminde “pen” yani “kalem” kelimesi geçer.

Dermapen sorunlu cilt bölgesinde yavaş hareketlerle temas ettirilerek gezdirilir. Bu temas ile cilt yüzeyine dermapen üzerindeki çok sayıdaki mikro boyut iğnelerle titreşim oluşturularak hasar verilir ve cilt gözeneklerin açılması sağlanır. Dermapen, mikro iğneleme ile saniyede 1200-1300 mikro delik açar. Dermapen işleminde mikro iğneler ile gerçekleşen bu titreşim sayesinde ciltte kolajen ve elastin oluşumu tetiklenir ve büyüme faktörleri uyarılarak cilt onarımı sağlanır. Dermapen işlemi sırasında yöntemin etkisini artırmak için mikro iğneleme ile cilt altına hyaluronik asit içeren özel serum karışımları gönderilir. Bu dermapen serumları yüz gençleştirme sürecinin hızlanmasına destek verir. Ayrıca cilt sorununa göre Mezoterapi ya da PRP uygulamaları ile dermapen kombine edilebilir. 

Dermapen işleminde kullanılan bu mikro iğneler cildin yüzeyel tabakasına ulaşır. Bu nedenle dermapen tedavisi genellikle kanamaya yol açmaz. Uygulanacak kişiye acı ve ağrı yaratmayan kolay bir işlemdir. Dermapen işlemi kişinin cilt yapısına göre değişse de genellikle 20 dakika kadar sürer. 

Dermapen sonrası kızarıklık yaşanabilir. Aslında bu durumu işlem sonrası cildin pembeleşmesi şeklinde ifade etmek daha doğru olur. Çünkü dermapen sonrası kızarıklık derecesi yoğun bir seviyede olmaz. İşlem sonrası bu durum oldukça normaldir. Birkaç gün içinde de bu görüntü geçer. Dermapen sonrası kızarıklık durumu kişinin cilt yapısı, ten rengine göre değişebilir.

Dermapen

Dermapen Hangi Bölgelere Uygulanır?

Dermapen, mikro yaralanma bölgelerini çoğaltarak birkaç seans sonra ciltteki kusurların ortadan kalkmasını sağlayan bir tedavidir. Dermapen uygulaması çoğunlukla yüz bölgesindeki cilt sorunlarının tedavisi için kullanılır. Dermapen yüz bölgesinde alın, göz çevresi, göz altı, dudak çevresi, yanak, boyun ya da çene gibi bölgelerde güvenle uygulanabilir. Aynı problemlerin varlığında karın, el, kalça, kol bölgesi ciltlerine de dermapen işlemi uygulanabilir.

Dermapen Kimlere Önerilir?

Dermapen tedavisi 18 yaşını geçmiş; cildinde leke, kırışıklık, çatlak ya da ton eşitsizliği olan kadın-erkek herkese önerilebilir. Daha çok kadınlar tarafından yapılan bir uygulama olarak bilinse de son dönemde dermapen erkekler tarafından da sıklıkla tercih edilmektedir. Dermapen hamilelik ve emzirme dönemlerinde uygulanmaz. Mikro iğneleme ile gerçekleşen minimal invaziv bir tedavi olan dermapen için kişinin genel sağlık durumunun iyi olması gerekir. Diyabet, egzama, sedef hastalığı gibi sorunları olan kişilere dermapen işlemi uygulaması önerilmez. Bu durumlar dışında dermapen tedavisi her cilt tipine, ten rengine her mevsim rahatlıkla uygulanabilir.

Dermapen Öncesi ve Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli?

 • Dermapen öncesi kronik hastalıklarınız ya da kullandığınız kan sulandırıcı nitelikteki tüm ilaçlar konusunda doktorunuza bilgi verin.
 • Yüzünüzde botoks ve dolgu gibi işlemler varsa dermapen öncesi bunu mutlaka hekiminize bildirin.
 • Dermapen uygulaması öncesinde özel bir hazırlık gerektirmez. Sadece dermapen işlemine makyaj yapmadan gelmeniz tavsiye edilir.
 • İşlem yapılan bölgeye 24 saat boyunca su değdirmeyin. Dermapen sonrası banyo, ilk gün yapılmamalıdır. Sonraki günlerde de ılık su kullanarak yüzünüzü yıkayın ya da duş alın.
 • Yoğun güneş ışığından birkaç gün korunun. Dermapen sonrası yüksek faktörlü güneş kremi kullanabilirsiniz.
 • Dermapen işlemi sonrası 24 saat boyunca makyaj yapılması önerilmez.
 • Dermapen sonrası hemen iş ve sosyal hayatınıza dönebilirsiniz.
 • Dermapen uygulamasının ardından ilk gün terlemeye neden olacak aktiviteler yapmayın.
 • Dermapen sonrası 1-2 hafta kadar havuz, solaryum, sauna, hamam gibi aktivitelerden uzak durun.
 • Mikro iğneleme yapılan dermapen uygulaması sonrası yaklaşık olarak 2 hafta kadar işlem bölgesine peeling, ağda gibi işlemler yaptırmayın.
 • Dermapen işlemi sonrası sıklıkla görülmese de şişlik ve morluk gibi hafif yan etkiler olabilir. Bu etkiler kişinin cilt yapısına göre oluşabilen ve oldukça normal etkilerdir. Birkaç gün içinde bu etkiler geçer.
 • Dermapen sonrası olası şişlik durumlarında soğuk uygulama yapılabilir.
 • Dermapen tedavisi sonrası birkaç gün yüzüstü yatmayın. Başınız hafif yüksekte kalacak şekilde uyumaya çalışın.
 • Dermapen sonrası çoğunlukla görülmese de bazı kişilerin cilt yapısına bağlı olarak kabuklanma yaşanabilir. Kabuklanma sorununu gidermek için hekiminizin önerdiği kremleri dermapen işleminden sonra kullanabilirsiniz.

Randevu Talep Edin

Süreç:

"*" gerekli alanları gösterir

✓ Valid number ✕ Invalid number
Randevu almak istediğiniz doktorlarımızı seçiniz:
Bu alan doğrulama amaçlıdır ve değişiklik yapılmadan bırakılmalıdır.

Dermapen Konusunda Sık Sorulan Sorular

Dermapen işlemi için gerekli seans planı kişinin cilt problemine göre belirlenir. Dermapen uygulaması sonrası ilk seans sonrası bile etki görülse de en iyi sonuçların elde edilmesi için düzenli birkaç seans mikro iğneleme yapılması gerekir. Genellikle 4 hafta aralıkla uygulanan 4-5 seans dermapen tedavisi cilt sorunları için etkili olur. Ancak dermapen işlemi seans aralığı ve dermapen seans sayısı kişinin cilt sorununun yoğunluğuna göre değişmektedir. Örneğin; cildinde yoğun sorun olan kişilere 6-8 seans dermapen uygulaması gerekebilir. Daha basit cilt sorunlarında ise 4 seans dermapen işlemi yeterli olabilir.

Dermapen uygulaması cildin yüzeyel tabakasını uygulanan bir işlemdir ve kişinin alerjik bir bünyesi yoksa herhangi bir yan etkiye sebep olmaz. Dermapen bir mikro iğneleme işlemidir ve cilt üzerinde mikro kanallar açar. Bu kanalların açılması sırasında çok minik kanamalar olabilir; ancak asla kalıcı bir cilt hasarına neden olmaz. Zaten dermapen leke tedavisi sağlamak amacıyla uygulanan bir işlemdir.

İşlem sonrası cilt yapısına bağlı olarak hafif şişlik, morarma, yanma oluşabilir. Bunlar etkiler de dermapen sonrası oldukça normaldir ve kısa sürede geçer. Dermapen işleminin herhangi bir yan etki ya da kalıcı hasara yol açmaması için bu konuda güvenilir ve deneyimli kliniklerin tercih edilmesi önemlidir.

Dermapen etkisini çoğu ciltte ilk uygulama sonrası bile gösterir; ancak istenilen sonuçlar yaklaşık olarak dermapen işleminden 2-3 ay sonra ortaya çıkar. Dermapen seanslarına düzenli bir şekilde devam edilmesi ile ciltte etkisi, her seans sonrası daha da belirgin bir şekilde artar. Cilt sorununa yönelik olarak doğru bir şekilde planlanan seanslar ile dermapen kalıcı etkisini 10-12 ay kadar göstermeye devam eder.

Cilt kalitesini artıran ve cildi gençleştiren dermapen uygulaması kişiye özel olarak planlanan bir süreci içerir. Bunun için kontrol muayenesi sağlanmadan standart bir dermapen fiyat bilgisi belirtmek doğru olmaz. Kişinin cilt sorunlarına yönelik olarak belirlenen tedavi planı çerçevesinde seans sayısı ve aralıkları oluşturulur. Bu planlama çerçevesinde dermapen fiyat bilgisi verilebilir. Cilt sağlığını kısa zamanda kazandırması gibi dermapen faydaları göz önünde bulundurulduğunda dermapen tedavisi oldukça uygun maliyetli bir cilt gençleştirme yöntemidir.

Mikro iğneleme ile cilt gençleştirme sağlayan dermapen tedavisi hakkında bilgi almak ve randevu için bize ulaşın.

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Benzer Uygulamalarımız

icon-angle icon-bars icon-times