Search

Sırt Liposuction (Sırt Yağ Aldırma)

İçerik Listesi

Sırt liposuction, sırt yağları için uygulanan bir sırt inceltme işlemidir. Sırttan yağ aldırma sonrası kişi arzuladığı sırt estetiği görünümüne kavuşur. Sırt liposuction ile sırt yağ aldırma estetiği günümüzde oldukça sık uygulanan bir cerrahidir. Sırt yağ aldırma sonrası kişi istediği estetik sırt görünümüne sahip olur.

Sırt Yağları Neden Oluşur? Sırt Yağlanması Ne Gibi Sorunlar Yaratır?

Sırt yağları oluşumunun en önemli nedeni kilo almaktır. Sağlıksız beslenme, hareketsiz yaşam, spor yapamama gibi tüm sebepler kilo almaya yol açar. Kilo almakla birlikte yağ depolanması karın, kalça gibi sırt bölgesinde de görülür. Enseden başlayarak her iki kürek kemiğini de kapsayarak aşağı doğru devam eden ve bel bölgesine kadar inen sırtbölgesi oldukça geniş bir alanı kapsar. Bu geniş sırt alanına göğüslerden koltuk altına olan kısım da dahildir. Kilo alımı ile sırt yağlanması da artar.

Bu geniş bölgenin yağlanması, sırt alanının genişlemesine ve iri bir görünüm almasına yol açar. Sırt bölgesi için en sık duyulan şikayetler de genelde sırtın geniş ve düz; yani oyuntusuz kaba bir görünüme sahip olmasıdır. Kısacası sırtbölgesinde estetik olmayan bu görünümün sebebi çoğu zaman sırt yağları olur.

Sırt Liposuction (Sırt Yağ Aldırma)

Sırt bölgesi göbek gibi yağ birikimine ve dolayısıyla genişlemeye uygun bir alandır. Hatta bazı kişiler kilo alımında ilk yağlanma etkisini direkt sırt bölgesinde görürler. Sırt yağlanması ve genişleme kadınlarda erkeksi bir sırt görünümüne yol açar. Sırt yağlanması yaşayan ve sırt estetiği olmadığını düşünen kadınlar, sırt dekolteli kıyafetler giyemez ve genelde sırtı kapatan kıyafetleri tercih ederler.

Sırt yağlanması, spor ve diyet ile kısa zamanda kolay bir şekilde giderilen tipte bir yağlanma değildir. Sırt yağları, genelde inatçı yağlar olarak bilinir. Bu nedenle sırttan yağ aldırma sıklıkla tercih edilen bir çözüm işlemi olmaktadır.

Sırt Liposuction Nedir? Sırt Liposuction Nasıl Yapılır?

Sırt liposuction hakkında bilgi almak ve randevu için formu doldurun.​

Sırt liposuction, sırttan yağ aldırma ile sırt inceltme ve sırt şekillendirme sağlayan bir cerrahi uygulamadır. Sırttan yağ aldırma deneyimli hekimler tarafından yapıldığı sürece teknik süreci itibari ile basit bir prosedür içerir. Sırt liposuctionile kişi sırt alanındaki geniş ve katlanmış görünümden kurtulur.

Kişinin eğer sırt yağlanması dışında sırtında deri sarkma problemi de varsa sırt germe ameliyatı önerilebilir. Çünkü güzel bir sırt estetiği için kimi zaman sadece sırt liposuction tek başına yeterli olmayabilir. Kısacası, uygulanan sırt liposuction sırt bölgesinde beden olarak bir küçülme sağlasa da sırt bölgesindeki deri sarkma problemine etki etmez. Bu durumda da sırt liposuction işlemine kombine bir tedavi olarak sırt germe ameliyatı eklenebilir.

Sırt liposuction işlemi genel anestezi altında yapılan ve genel olarak kişinin problemine göre 1-3 saat süren bir cerrahidir. Sırt bölgesinde açılan birkaç küçük kesiden girilerek sırttan yağ alma işlemi gerçekleşir. Sırt liposuction işleminde sırt yağlarını alabilmek için çubuk şeklinde olan kanüller kullanılır.

Sırt liposuction işleminde kişinin sağlık durumu da göz önünde bulundurularak estetik bir görünüm için en yüksek oranda yağ alma sağlanır. Sırttan yağ aldırma sırasında sırt bölgesindeki kas, lif ya da sinirlere asla zarar verilmez. Sırt liposuction sonrası kişinin hastanede bir gün yatışı gerekir.

Bazı kişilerde sırttan yağ alma sağlanırken; kimi zaman estetik görünümü yakalamak amacıyla başka bölgelere yağ verme gerekebilir. Bu durumda kişilerin bölgesel sorunlarına yönelik olarak liposhapping yağ alma ve yağ verme işlemi önerilebilir. Bu konuda bilgi almak için Liposhaping sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Randevu Talep Edin

Süreç:

"*" gerekli alanları gösterir

✓ Valid number ✕ Invalid number
Randevu almak istediğiniz doktorlarımızı seçiniz:
Bu alan doğrulama amaçlıdır ve değişiklik yapılmadan bırakılmalıdır.

Sırt Liposuction Öncesi ve Sonrası

 • Sırt liposuction öncesi sigara içiliyorsa en az 3 hafta önce bırakılması gerekir.
 • Kullandığınız tüm ilaçları doktorunuza sırt liposuction öncesi bildirin. Kan sulandırıcı nitelikteki ilaçların işlemden belirli bir süre önce bırakılması gerekir.
 • Sırt liposuction ameliyatı öncesi sırt yağlanması yaşanan alanlar belirlenir ve bu bölgeler işaretlenir.
 • Sırt liposuction işleminden 6-8 saat önce bir şey yenmemelidir.
 • Operasyon sonrası ilk 2 gün sırt üstüne yatmamaya çalışın.
 • Sırt liposuction sonrası ikinci günden sonra duş alabilirsiniz.
 • Sırt estetiği sağlanan liposuction sonrası minimal düzeyde ağrı olabilir. Tavsiye edilecek ağrı kesicilerle bu ağrılar kontrol altına alınabilir.
 • Sırt liposuction ile gerçekleşen sırt estetiği sonrası 7 gün ev istirahati önerilir. Kişi 7 günden sonra iş yaşamına dönebilir.
 • Yağ aldırma işlemi uygulanan sırt bölgesinde liposuction sonrası nadir de olsa ödem ve morluk görülebilir. Bu ödem ve morluklar, sırt liposuction işleminden 1-2 hafta kadar bir süre sonra geçer.
 • Bu süreçte bol su tüketmek ödem atmak için yararlı olur. Bol su tüketebilirsiniz.
 • Sırt liposuction işlemi sonrası sırt şekillenmesini desteklemek amacıyla bir süre korse kullanımı önerilir. Bu korsenin 4-6 hafta kadar sürekli giyilmesi gerekir.
 • Sırt liposuction sonrası 1 ay kadar ağır işler ve spor yapmayın.
 • Liposuction ile sağlanan sırt estetiği görünümünün korunması; yani kalıcılığının yaşam şeklinize bağlı olduğunu unutmayın. Bunun için sırt liposuction sonrası sağlıklı ve dengeli beslenmeye dikkat ederek kilo almamaya çalışın.

Sırt Liposuction Konusunda Sık Sorulan Sorular

Liposuction uygulanan sırt bölgesinde işlem nedeniyle bir iz kalmamasına dikkat edilir. Zaten sırt liposuction birkaç küçük delik yaratan kanüller ile gerçekleşir. Bu kanüller, sırt bölgesinde başta belirgin olsa da birkaç gün içerisinde belirgin görünümünü kaybetmeye başlar. Sırt yağlanması için yapılan liposuction işleminden yaklaşık olarak 1 ay sonra izler, gözle görülemeyecek kadar belirsizleşir. İz kalma riskini önlemek ve operasyonun genel başarısı için sırt yağ aldırma cerrahisi bu konuda deneyimli estetik cerrahi uzmanları tarafından yapılmalıdır. Sırt liposuction sonrasısigara içilmemesi de iyileşme sürecini olumlu etkiler ve iz kalma riskini azaltır.

Sırt yağlanması problemini gidermek için yapılan sırt liposuction işlemi vücut şekillendirme için önemli bir aşamadır. Ancak genel olarak estetik bir görünüm elde etmek için kimi zaman tek başına sırt liposuction yeterli olmayabilir ve farklı bölgelere uygulanacak liposuction işlemleri ile desteklenmesi gerekebilir. Bu durum, sırt yağları için yapılacak operasyondan önce; yani işlem planlaması sırasında netleştirilir. Sırt liposuction ile birlikte gerekli görülürse karın, kalça, bacak, kol gibi alanlara da yağ aldırma işlemi uygulanabilir.

Liposuction ile yağ aldırma sağlanacak sırt bölgesi oldukça geniş bir bölgedir. Sırt liposuction kişinin sırt bölgesindeki yağlanma derecesine göre planlanarak belirlenen bir prosedürü içerir. Sırt liposuction işlemi, sırt bölgesinden hangi alan ya da alanlardan yağ alınacağına, hangi tekniğin kullanılacağına, ne kadar yağ alınacağına göre şekillenir. Sırt yağ aldırma süreci her birey için farklı bir planla ilerler. Başarılı bir sonuç elde etmek için kimi zaman sırt liposuction ameliyatına ek olarak farklı estetik işlemler de yapılabilir. Bunun için standart bir sırt liposuction ameliyat fiyatı belirlemek mümkün değildir. Fiziksel muayenenin ardından kişinin durumuna göre planlama ve sırt liposuction fiyatları belirlenir.

Bize ulaşarak sırt liposuction fiyatları konusunda bilgi alabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Benzer Uygulamalarımız

icon-angle icon-bars icon-times