Search

3D Göğüs Estetiği Simülasyonu

İçerik Listesi

Göğüs estetiği sürecinde önemli bir yeri olan 3D simülasyon teknolojisi (üç boyutlu), hastaya operasyon sonrası nasıl bir göğüs şekline sahip olacağını operasyondan önce gösterme imkanı tanıyan önemli bir gelişmedir. 3D göğüs estetiği simülasyonu, özel bir estetik programı içerir. Bu özel program, estetik öncesi ve sonrası göğüs modellerikarşılaştırmasını sağlar. Ameliyat öncesi meme üzerinde çalışılmasına imkan verir ve ameliyat sonrası elde edilecek göğüs modellerini üç boyutlu bir şekilde hastaya sunmaya olanak tanır. 3D göğüs estetiği simülasyonu; meme büyütme ameliyatı, meme küçültme ameliyatı ya da meme dikleştirme ameliyatı gibi göğüs estetiği operasyonlarında kullanılmaktadır.

3D Göğüs Estetiği Simülasyonu (3 Boyutlu Göğüs Estetiği)

3D simülasyon, hastanın göğüs estetiği açısından kapsamlı şekilde değerlendirilmesini sağlayan bir teknolojidir. Bu sistemde tüm incelemeler ve gösterimler 3 boyutlu olarak yapılır. Öncelikle hastanın özel bir sistemle yüksek çözünürlüklü 6 kamera ile görüntülemesi yapılır. Bu 6 kamera aynı anda hastanın görüntüsünü alır ve özel olarak hazırlanmış yazılımı ile göğüs estetiği için 3 boyutlu analizler yapılır. Program, farklı göğüs modelleri oluşturmayı ve üzerinde çalışmayı destekler. Bu şekilde göğüs estetiği sonrasında ulaşılacak görüntü, hastaya ameliyat öncesinde gösterilir.

Göğüs estetiği ile yeni memelerinin nasıl görüneceğini üç boyutlu olarak ameliyat öncesinde görmek, hastanın ameliyata yönelik endişelerini de engellemeye yardımcı olur. Birkaç yıl önceye kadar kullanılan simülasyonlar, göğüs estetiği sonrası yakalanabilecek olası sonuçlar üzerinden göğüs modelleri sunmaktaydı. Ancak 3D göğüs estetiği simülasyonu ile artık daha gerçekçi göğüs modelleri elde edilebiliyor. Kısacası 3 boyutlu göğüs estetiği simülasyonu, kişiye meme estetiği sonrasında sürpriz sonuçlar yaratmıyor.

3D Göğüs Esteti̇ği̇

3 Boyutlu Göğüs Estetiği Simülasyonu Nedir?

3D göğüs estetiği simülasyonu, kişinin göğüs bölgesini doğru ölçülerde algılar ve görüntülerini sisteme aktarır.Operasyon sonrası yeni göğüs yapısının nasıl olacağı her yönden hastaya 3 boyutlu olarak gösterilir. Bu noktada hasta beğenmediği ya da değiştirmek istediği noktaları cerraha belirtebilir. Bu durumda da yeni göğüs modelleri oluşturulabilir. Kısacası göğüs estetiği şekil planlamasına hasta da aktif olarak katılır ve sonuçlar hasta ile birlikte değerlendirilir. Estetik öncesi ve sonrası net bir şekilde görülür.

3D göğüs estetiği simülasyonu ameliyat ve sonuçların planlamasında, sınırların belirlenmesinde hekime de avantajlar sağlar. Üç boyutlu olarak göğüs estetiği öncesi ve sonrasını göstermesi hem cerrah hem de hasta için ameliyat sürecini çok daha güvenilir kılar. Göğüs estetiği ile ilgili gerçekçi tüm ihtimalleri 3 boyutlu bir şekilde görmek, hastanın hiçbir şekilde tereddüt yaşamadan seçim yapmasını sağlar.

Örneğin; hasta meme büyütme operasyonu olacaksa ve protez seçiminde kararsız ise 3D göğüs estetiği simülasyonusayesinde yaratılan yeni göğüs modelleri ile kendisine “damla meme tipinin mi” yoksa “yuvarlak meme tipinin mi” yakışacağına karar verebilir. Kısacası kişi hangi meme implantının vücuduyla daha uyumlu olduğunu göğüs estetiği öncesinde 3 boyutlu olarak görme şansına sahip olur. Kişi meme küçültme operasyonu olacaksa da yine ameliyat öncesi vücuduyla uyumlu olan meme boyutlarını 3D göğüs estetiği simülasyonu modellemeleri ile görebilir.

 

3 Boyutlu Göğüs Estetiği Simülasyon Uygulamasının Avantajları Nedir?

3 boyutlu göğüs estetiği simülasyonu ile ilgili bilgi almak için bizimle iletişim kurun.

Göğüs estetiği olmak için kliniğimize başvuran kişilere muayene sürecinde; yani ameliyat öncesinde 3 boyutlu göğüs estetiği simülasyonu ile analiz ve değerlendirme yapılır. 3 boyutlu göğüs estetiği simülasyonu ileri düzey bir fotoğraflama ve görüntü birleştirme teknolojisidir. Bu sistemde ölçümler bilimsel verilere dayanır ve bu çerçevede cerrahi süreç için yol gösterici olur.

Göğüs estetiği operasyonu için öncelikle kişinin göğüs bölgesinin ayrıntılı bir şekilde fotoğraflanması sağlanır. Fotoğraflar, her biri 36 megapiksel çözünürlük içeren altı kamera ile renkli bir şekilde çekilir. 3 boyutlu göğüs estetiği simülasyonu sürecinde 6 ayrı kameradan alınan görüntüler bilgisayar ortamında gerçek boyutlara en uygun şekilde birleştirilir. Bu birleştirme sonucunda kişinin göğüs bölgesinin üç boyutlu görüntüsü oluşturulur. Elde edilen bu 3 boyutlu görüntü üzerinde milimetrik analizler, düzenlemeler özel bir yazılım sayesinde yapılır. Simülasyon yazılımı gerçeğe en yakın üç boyutlu göğüs modellemeleri sağlar. 3 boyutlu göğüs estetiği simülasyonu öncesi kişinin özel bir hazırlık yapmasına gerek yoktur. Simülasyon için fotoğraf çekimi 5-6 dakika kadar sürmektedir. 3D göğüs estetiği simülasyonu için ayrı bir ücretlendirme yapılmamaktadır.

3D Göğüs Esteti̇ği̇

3D Simülasyon Hangi Göğüs Estetiği Operasyonlarında Kullanılabilir?

Göğüs estetiği sürecinde 3D yani 3 boyutlu simülasyon teknolojisi ile kişinin fotoğrafları kapsamlı bir şekilde çekilir ve daha sonra görüntüler otomatik olarak bilgisayara aktarılır. Bilgisayara aktarımın ardından göğüs yapısı 3 boyutlu değerlendirmeye alınır ve ameliyat sonrasında ulaşılacak yeni meme model görüntüleri anında kişiye gösterilir. Kısacası fotoğraf çekiminden sonra dakikalar içinde yeni göğüs tasarımları oluşturulur ve hasta ile birlikte 3 boyutlu göğüs estetiği modellemeleri değerlendirilir.

3D göğüs estetiği simülasyonu; meme küçültme, meme büyütme ve meme dikleştirme gibi operasyonlarda kullanılır. Göğüs estetiği dışında burun estetiği ameliyatı için de 3 boyutlu simülasyon teknolojisi kullanılabilmektedir. Burun estetiği öncesi 3 boyutlu simülasyon ile yeni burun modelleri hastaya ameliyat öncesinde gösterilebilir. Kliniğimizde son teknoloji 3 boyutlu simülasyon; burun estetiği, meme büyütme, meme küçültme, meme dikleştirme gibi estetik ameliyatları için kullanılmaktadır.

3 Boyutlu Simülasyon Teknolojisinin Göğüs Büyütme Ameliyatındaki Yeri Nedir?

3 boyutlu göğüs estetiği simülasyonu, göğüs büyütme operasyonlarının daha iyi planlanmasını sağlamaktadır. Çünkü göğüs büyütme ameliyatlarında meme implantı seçimi kişilerin kararsız kaldığı en önemli konulardan biridir. Göğüs büyütme ameliyatlarında kullanılan 3 boyutlu göğüs estetiği simülasyonu, her çeşit meme implant modelini beğenen kişilerin kararsızlığını giderebilir ya da kişinin çok beğendiği meme implant modelinin aslında kendi vücut yapısına uygun olmadığını kişiye gösterebilir. Özel programı sayesinde farklı meme implant çeşitleri ve boyutları 3D modellemelerle denenir. 3 boyutlu simülasyon yazılımı kişiye, göğüs büyütme açısından tüm ihtimalleri sunar. Bu şekilde kişi, ameliyat öncesinde her meme modelini deneyimleme fırsatını yakalar ve diğer seçeneklerde aklının kalması gibi bir durum olmaz. 3 boyutlu olarak; yani gerçeğe en yakın tasarımlarla tüm göğüs modellemelerini gördüğü için de hiçbir kararsızlık yaşamadan meme implant seçimini yapar.

Randevu Talep Edin

"*" gerekli alanları gösterir

✓ Valid number ✕ Invalid number
Randevu almak istediğiniz doktorlarımızı seçiniz:
Bu alan doğrulama amaçlıdır ve değişiklik yapılmadan bırakılmalıdır.

3D Göğüs Estetiği Similasyonu Konusunda Sık Sorulan Sorular

3D göğüs estetiği simülasyonu başta göğüs büyütme olmak üzere tüm meme estetiği operasyonlarında uygulanan bir aşamadır. Göğüs estetiği olmaya karar veren her kişiye operasyon tarihinden önce 3D göğüs estetiği simülasyonu uygulanır. Operasyon öncesi yapılan bu 3 boyutlu simülasyon modellemeler ile göğüs estetiği sonuçları hasta için sürpriz yaratmaz.

3D göğüs estetiği simülasyonu için yapılan fotoğraf çekiminde kişinin çıplak olan orta gövde kısmı ayrıntılı bir şekilde fotoğraflanır. Bu fotoğraf çekimi hangi meme estetiği operasyonu olursa olsun 5-6 dakika kadar sürer.

Merkezimiz estetik alanındaki gelişmeleri yakından takip ederek işlemlerinde son teknolojik cihazları kullanmaktadır. Halk arasında silikon ameliyatı öncesi ve sonrası fotoğrafları olarak da anılan 3D göğüs estetiği simülasyon teknolojisi ile kişinin birebir ölçüleri alınarak analiz ve değerlendirmeler yapılır. Bu şekilde ameliyat sonrası sonuçlar ve meme estetiği modellemeleri karşılaştırıldığında sonuçlar benzerdir. Kısacası kişi meme estetiği sonrası sürpriz bir sonuçla karılaşmaz.

3D göğüs estetiği simülasyonu ücretsizdir. Göğüs estetiği olmaya karar veren her kişiye artı bir ücret alınmadan 3 boyutlu göğüs estetiği simülasyonu uygulanmaktadır.

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Benzer Uygulamalarımız

icon-angle icon-bars icon-times