Search

Vaser Liposuction

İçerik Listesi

Halk arasında yağ aldırma olarak bilinen liposuction işleminin farklı çeşitleri bulunmaktadır. Vaser liposuction ya da halk dilinde kullanımıyla liposakşın günümüzde sıkça uygulanan bir liposuction türüdür. Vaser liposuction teknolojisinde ultrasonik ses dalgaları kullanılır ve bu şekilde vücuttan yağ aldırma ile bölgesel incelme sağlanır.

Vaser liposuction, geleneksel liposuction işlemlerine göre daha konforludur ve daha kısa iyileşme süresi sunar. Vaser liposuction; iç bacak yağ aldırma, karın yağ aldırma, basen yağ aldırma, bacak yağ aldırma, göbek yağ aldırma gibi vücudun her alanında kullanılabilir.

Vaser Liposuction Nedir?

Vaser liposuction \ liposakşın genel olarak bir kilo verme yöntemi değildir. Bölgesel yağ aldırma amacıyla uygulanan bir cerrahidir. Vaser liposuction ile vücuttan yağ aldırma sağlanarak bölgesel şekillenme sağlanır. Vaser liposuction ile yağ aldırma sırasında ultrasonik ses dalgaları kullanılarak yağlar parçalanır. Daha sonra sıvı hale gelen yağlar aspire edilir. 

Vaser liposuction konusunda bilgi almak ve randevu için formu doldurun.

Vaser Liposuction Kimlere Uygulanabilir?

Vaser liposuction bölgesel olarak yağlanma sorunu olan kişiler için ideal bir yöntemdir. Eğer kişinin genel olarak aşırı bir kilo sorunu varsa, obezite sınırındaysa vaser liposuction yapılmaz. Çünkü vaser liposuction obezite tedavisi için kullanılamaz. Vaser liposuction, bölgesel yağlanma sorunu olan sağlıklı yetişkin kadın erkek herkese uygulanabilir. 

Yapılan diyet ve spora rağmen kimi zaman vücuttan gitmeyen dirençli yağlar olabilir. Vaser liposuction vücuttaki bu inatçı yağlar için etkili bir teknolojidir. Bölgesel yağlanma vücutta orantısız bir görünüme yol açar. Vaser liposuction bu görünümden mutsuz olan kişiler için ideal bir bölgesel incelme yöntemidir

Vaser Liposuction Nasıl Yapılır?

Vaser liposuction hakkında bilgi almak ve randevu için formu doldurun.​

Vaser liposuction işleminde yağları alınacak bölgede belirlenen alanlara 3-5 milimetrelik çok küçük kesiler yapılır. Bu kesilerden çubuk şeklinde ince kanüller gönderilir. Vücuttaki fazla yağlar ultrasonik ses dalgaları yardımı ile eritilerek sıvılaştırılır. Daha sonra da sıvılaştırılan bu yağlar ince kanüller yardımı ile dışarı çıkarılır. Vaser liposuction teknolojisinin doku seçici özelliği vardır; yani işlem sırasında direkt cilt altındaki yağ hücreleri hedef alınır. Vaser liposuction diğer dokulara, sinirlere ve damar yapısına asla zarar vermez. 

Vaser liposuction yapılacak bölge sayısına göre değişse de genel olarak 1-3 saat arasında tamamlanır. Genel anestezi altında gerçekleşen vaser liposuction sonrası kişinin hastanede bir gün kalması gerekir. Vaser liposuction işlemi ile yağ alma süreci kişinin sağlığı ön planda tutularak estetik vücut konturu sağlanıncaya kadar devam eder. Vaser liposuction ile vücuttan yağ aldırma sonrası kısa bir süre sonra vücut, estetik bir görünüm kazanır. 

Vaser Liposuction

Vaser Liposuction Hangi Bölgelere Uygulanabilir?

Vaser liposuction ile yağ aldırma; karın, bel, bacak, sırt, gıdı, iç bacak, kollar gibi bölgesel yağlanma sorunu olan her alana uygulanabilir. Vaser liposuction ile göbek yağ aldırma ya da karın yağ aldırma en sık yapılan estetik işlemlerdir. Bacak yağ aldırma ve iç bacak yağ aldırma da son zamanlarda daha sık uygulanmaktadır. En çok merak edilen ise “gıdı yağ aldırma mümkün mü” sorusudur. Vaser liposuction sadece yağ dokuları hedef alan özel bir teknolojiye sahiptir. Bu yüzden boyun ya da gıdı gibi daha hassas alanlara da güvenle uygulanabilmektedir. 

Kadınlar vaser liposuction işlemi için en sık göbek, karın, bel, kalça, kol ve bacak bölgelerini tercih ederken; erkekler daha sıklıkla göbek ve bel bölgesinden yağ aldırma amacıyla vaser liposuction tercih ediyorlar. Yine erkeklerde sık görülen bir problem olan jinekomasti hastalığının cerrahi tedavisinde de vaser liposuction işlemi sıklıkla kullanılmaktadır.

Vaser Liposuction İle Ne Kadar Yağ Alınır?

Vaser liposuction ile alınan fazla yağların vücuttan uzaklaştırılmasının ardından vücutta estetik bir şekillenme sağlanır. Ulaşılması hedeflenen vücut şekillenme için gerekli olan oranda yağ alımı sağlanır. Bu oran kişiden kişiye değişir. Ancak bu oran belirlenirken tabi ki kişinin genel sağlık durumu göz önünde bulundurulur. Yağ aldırma sırasında kişinin sıvı ve elektrolit dengesi de dikkate alınır. Kişinin sağlığını tehlikeye atmayacak bir oran belirlenir. Vaser liposuction ile alınacak yağ oranı genelde kilonun yüzde 10’u oranında belirlenir.

Vaser Liposuction İşleminin Avantajları Nelerdir?

Yağ aldırma işlemi olan ve bu işlem sırasında yağları eritmek için ultrasonik ses dalgalarını kullanan vaser liposuction işleminin birçok avantajı bulunmaktadır. Öncelikle direkt yağ dokularını hedef aldığı için başka dokulara zarar vermez. Özetle sinir ve damarlar işlem nedeniyle zarar görmez. Bu avantaj, vaser liposuction sonrası minimal düzeyde morarma ve şişlik yaşanmasına yol açar. Yine vaser liposuction işleminde çok ince kanüller kullanılır. Bunun için cilt üzerinde büyük ameliyat kesileri olmaz.

Vaser liposuction teknolojisinde bulunan V modu, deri altında ultrasonik probun dolaştırılması ile deri altında ısınma yaratır. Bu ısınma ciltte sıkılaşmanın artmasına yol açar. Bu sayede cilt sarkma riski azaltılır. Vaser liposuction sonrası alınan yağlar, istenirse hastanın ihtiyacı olan diğer bölgelerine enjekte etmek için de kullanılabilir.

Vaser Liposuction

Vaser Liposuction Sonrası İz Kalır Mı?

Vaser liposuction ile yağ aldırma işleminde çok ince kanüller kullanılır. Bu kanüller 3-5 milimetrelik kesilerle vücuda gönderilir bu yüzden vaser liposuction sonrası iz kalma riski yok denilebilecek kadar azdır. Vaser liposuction sonrası ilk günlerde bu izler daha net olsa da birkaç hafta içinde silikleşir ve kaybolur. Bu işlemde iz kalmaması açısından hekimin deneyimi de oldukça önemlidir. Doğru teknik uygulamak, iz kalma riskini en aza indirir. Vaser liposuction sonrası iz kalmasını önlemek için hastaya da bazı görevler düşer. Operasyon sonrası sigara içmek yara izinin iyileşme sürecini geciktirir ve iz kalma riskini artırır. Bunun için vaser liposuction sonrası sigara içilmemesi gerekir.

Vaser Liposuction Fiyatı Nedir?

Vaser liposuction, yağ aldırma estetik cerrahisinde en çok talep edilen operasyonlardan biridir. Vaser liposuction fiyatı kişinin bölgesel yağlanma yaşadığı alanın sayısına ve genişliğine göre şekillenir. Bunun için standart bir vaser liposuction fiyatı vermek doğru olmaz. Vaser liposuction fiyatı için öncelikle bir muayene gerçekleştirilmesi ve bu görüşme sonrası net bir fiyat verilmesi doğru olur.

Liposuction fiyat bilgisi almak için bizimle iletişim kurun.

Randevu Talep Edin

Süreç:

"*" gerekli alanları gösterir

✓ Valid number ✕ Invalid number
Randevu almak istediğiniz doktorlarımızı seçiniz:
Bu alan doğrulama amaçlıdır ve değişiklik yapılmadan bırakılmalıdır.

Vaser Liposuction Öncesi Ve Sonrası

 • Vaser liposuction işlem öncesinde kişinin vücuttaki yağ hücresi dağılımı ve sağlık durumu incelenir. Gerekli tahlil ve tetkikler yapılır.
 • İşlem öncesi içiliyorsa sigaranın bırakılması gerekir. Ameliyattan en az 3 hafta önce sigara bırakılmalıdır.
 • Vaser liposuction uygulanacak alanların liposuction sonrası durumunu görebilmek için fotoğrafları çekilir.
 • Vaser liposuction öncesi kan sulandırıcı ilaçların bırakılması gerekir. Bunun için cerrahi öncesi kullandığınız tüm ilaçları hekiminize belirtin.
 • Yağ aldırma operasyonundan en az 6-8 saat önce bir şey yenmemelidir.
 • Vaser liposuction sonrası genelde ağrı olmaz; ama oluşabilecek minimal düzeyde ağrılar için ağrı kesici ilaçlar reçete edilir.
 • Vaser liposuction sonrası şekillenmeyi desteklemesi için özel bir korse verilir. Bu korsenin 4-6 hafta kadar sürekli giyilmesi gerekir.
 • Vaser liposuction sonrası iyileşme süreci oldukça hızlıdır. Bu durum kişiden kişiye değişiklik gösterse de yağ aldırma sonrası 3-5 gün ev istirahatin ardından kişi sosyal ve iş yaşamına dönebilir.
 • Alkol ve sigara tüketiminden vaser liposuction sonrası dönemde de uzak durulması gerekir. 
 • Vaser liposuction sonrası vücudun son halini alması 6 ayı bulabilir.
 • Vaser liposuction sonrası etkinin uzun süre kalıcı olması için kişinin beslenmesine dikkat etmesi gerekir.

Vaser Liposuction Konusunda Sık Sorulan Sorular

Vaser liposuction yağ alımı sonrası etkili bir vücut şekillenme sağlar; ancak bu formu korumak kişinin elindedir. Beslenme ve spor ile bu formu korumaya dikkat etmelidir. Örneğin; vaser liposuction sonrası aşırı tuzlu beslenilmemelidir. Bu tarz bir beslenme ödem problemini artırabilir. Yine vaser liposuction ile yaratılan vücut şekillenmenin korunması için şekerli ve unlu gıdalarla beslenilmemelidir. Kısacası vaser liposuction ile sağlanan görünümün kalıcı olabilmesi için sağlıklı beslenmeye dikkat edilmeli ve kilo aldıracak tarzda gıdalardan uzak durulmalıdır. Sporu hayatın bir parçası haline getirmek de önemlidir. Spor yapılamıyorsa en azından haftada 3-4 gün 45 dakika hafif tempolu yürüyüşler yapmak gerekir.

Vaser liposuction işlemi eğer ihtiyaç duyulursa tekrarlanabilir. Hastanın durumu uygunsa vaser liposuction ile yağ aldırma işlemi 3-6 ay sonra yeniden yapılabilir. Hekiminiz operasyon sonrası durumunuza göre vaser liposuction işleminin tekrarlanması konusunda size en doğru yönlendirmeyi yapacaktır.

Vaser liposuction hakkında sorularınız ve ücret konusunda bilgi almak için bizimle iletişime geçin.

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Benzer Uygulamalarımız

icon-angle icon-bars icon-times