Search

Nefertiti Boyun Botoksu

İçerik Listesi

Ameliyatsız yüz gençleştirme uygulamaları arasında oldukça popüler olan Nefertiti boyun botoksu, son zamanlarda Hollywood yıldızlarının da sıklıkla tercih ettiği medikal estetik işlemlerden biridir. Nefertiti boyun botoksu, bir boyun gençleştirme işlemidir. Estetik bir boyun ve çene hattı hedeflenerek yapılan Nefertiti boyun botoksu ya da diğer adıyla Nefertiti lifting, boyun bölgesinde meydana gelen sarkma problemini gidererek güzel bir boyun görünümü sunarken; çene hattının da belirginleşmesini sağlayarak estetik profili güçlendirir. Nefertiti boyun botoksu yaptıranlar kısa zamanda daha genç, sıkı ve pürüzsüz bir boyun bölgesine sahip olurlar.

Boyundaki Çizgiler Neden Oluşur?

Genel olarak 25 yaşından sonra yüz bölgesinde ince çizgiler oluşmaya başlar ve yaş ilerledikçe çevresel faktörlerin de etkisi ile bu ince çizgiler daha da belirginleşerek derin kırışıklıklara dönüşür. Yüz bölgesi gibi boyun bölgesi de yaşın ilerlemesiyle bu değişimleri yaşar. Boyun bölgesi, en az göz çevresi ve yüz derisi kadar hassas ve ince bir yapıya sahiptir. Bu yüzden vücudun diğer alanlarına göre daha hızlı kırışıklıklar oluşabilir.

Maalesef boyun bölgesi bakımı ihmal edilen bölgelerden biridir. Düzenli olarak güneş koruyucu ya da nemlendirici kullanılmaması boyundaki çizgilerin oluşumuna zemin hazırlar. Sürekli boynun eğik durması, boyun kırışıklığı yaratan pozisyonda uyumak, boyun bölgesine sürekli kapatıcı gibi makyaj ürünleri kullanmak da boyunda yatay çizgiler ve kırışıkların oluşmasına neden olabilir.

Yaşın ilerlemesi gibi tüm bu nedenlerle boyun bölgesi esnekliğini ve parlaklığını zamanla kaybeder ve boyunda yatay çizgiler belirmeye başlar. Boyunda yatay çizgiler kişiyi rahatsız ve mutsuz eden bir durumdur. Çünkü özellikle kadınlar yaşları ilerlese de her zaman genç ve canlı görünen bir yüz ve boyun cildine sahip olmak isterler.

Nefertiti Boyun Botoksu Nedir?

Nefertiti lifting işlemini kısaca boyuna botoks uygulaması olarak tanımlayabiliriz. Nefertiti botoksu, boyundaki yatay çizgileri gideren ve çene hattını belirginleştiren medikal estetik bir işlemdir. Ameliyatsız bir işlem olması sebebiyle birçok kişi tarafından tercih edilen Nefertiti boyun botoksu, kısa zamanda boyun gençleştirme yaratır ve boynun daha uzun daha gergin görünmesini sağlar. Nefertiti lifting ismini M.Ö. 14. yüzyılda Mısır’da yaşayan zarif, estetik boyun ve çene hattı yapısı ile bilinen Kraliçe Nefertiti’den almaktadır. Kraliçe Nefertiti’nin uzun ve pürüzsüz boyun yapısı ayrıca belirgin ve estetik çene hattı, o dönemlerden günümüze kadar boyun güzelliği için bir sembol haline gelmesine sebep olmuştur.

Kusursuz yüz estetiği için boyun bölgesinin de ideal görünüme sahip olması gerekir. Bu açıdan Nefertiti boyun botoksu yüz estetiğinde önemli bir yere sahiptir. Boyun ve çene hattı bölgesinde oluşan kırışıklık ve sarkık görünüm için Nefertiti lifting ideal bir uygulamadır. Nefertiti boyun botoksu ile boyun ve çene hattı bölgesinde kısa zamanda toparlanma sağlanır.

Nefertiti Boyun Botoksu hakkında bilgi almak ve randevu için formu doldurun.
Nefertiti Boyun Botoksu

Nefertiti Boyun Botoksu Nasıl Etki Eder?

Yaşın ilerlemesi gibi birçok nedenle vücutta kolajen depoları zamanla azalmaya başlar ve başta yüz bölgesi olmak üzere boyun cildi de yaşlanma belirtilerini net bir şekilde gösterir. Çene hattı çizgisi belirginliğini kaybeder ve boyunda yatay çizgiler dediğimiz boyun kat izleri oluşur. Boyundaki çizgiler zamanla daha da derinleşir. Nefertiti boyun botoksu ya da diğer adıyla Nefertiti lifting, boyun ve çene hattı bölgesindeki bu sorunların çözümüne katkı sağlar. Bir boyun gençleştirme işlemi olan Nefertiti boyun botoksu, ciltte canlandırıcı ve sıkılaştırıcı bir etki yaratır.

Doğru noktalara yapılan Nefertiti boyun botoksu ile oldukça etkili sonuçlar elde edilir. Nefertiti lifting ameliyatsız bir şekilde çene hattının yeniden belirginleştirilmesi ile kişiye estetik ve çekici bir profil sağlar. Boyun bölgesi de Nefertiti lifting uygulaması ile genç ve pürüzsüz bir görünüme kavuşur. Çene bölgesinin Nefertiti boyun botoksu ile şekillendirilmesi yüzün oval görüntüsüne de katkı sağlar. Nefertiti lift, gıdı sarkmasına botoks işlemi ile çözüm getirir.

Nefertiti Boyun Botoksu İçeriği Nedir?

Nefertiti lifting işleminde kullanılan botoks, klasik bir botoks işleminde kullanılan içerikle aynıdır. Ancak özel bir formülle hazırlanır, konsantrasyonu farklıdır  ve ürün hazırlanmasında bazı vitamin ve mineral solüsyonları eklenebilir. Botoks, uzun yıllardır hem tıbbi tedavi süreçlerinde hem de medikal estetik uygulamalarda güvenle kullanılmaktadır. Ciltte kırışıklıkları gideren ve toparlanma sağlayan botoks aslında saflaştırılmış bir proteindir. Botoks; yani botulinum toksin yılan zehri değildir. Botoks, kırışıklığa neden olabilen kaslarda kontrollü ve geçici bir şekilde hareket kaybı oluşturur.

Nefertiti Boyun Botoksu Nasıl Yapılır?

Öncelikle Nefertiti boyun botoksu yapılacak boyun ve çene hattı bölgesi antiseptik bir solüsyonla makyaj ve kirden arındırılarak temizlenir. Daha sonra Nefertiti lifting işlemi sırasında bir acı hissedilmemesi için anestezik bir krem sürülür. Krem sürüldükten sonra boyun ve çene hattı bölgesinin uyuşması için 15-20 dakika kadar beklenir ve ardından boyuna botoks için enjeksiyon işlemine geçilir.

Nefertiti boyun botoksu, mikro iğneler ile gerçekleştirilen bir işlemdir. Ancak işlem öncesi sürülen anestezik krem bir acı hissedilmemesini sağlar. Nefertiti lift ağrılı bir işlem değildir. Nefertiti boyun botoksu iğnesi; ince uçlu bir enjektördür. Bu botoks iğnesi, cilt üzerinde herhangi bir leke ya da ize neden olmaz.

Nefertiti lift, çoğunlukla boyuna botoks işlemi olarak bilinse de aslında iki alana uygulanır. İlk aşamada botoks enjeksiyonları alt çene hattına gerçekleşir; ikinci aşamada ise botoks enjeksiyonları boyun bölgesine uygulanır. Özetle boyun bölgesi kırışıklıkların giderilmesi ve çene hattının belirginleştirilmesi için doğru noktalar belirlenerek botoks enjeksiyonları yapılır. Nefertiti botoksu genellikle 15 dakika kadar süren bir işlemdir. Nefertiti lift sonrası kişi isterse hemen sosyal ve işe yaşamına dönebilir. Kısacası işlem sonrası sosyal ya da iş yaşamını etkileyecek bir durum söz konusu olmaz.

Randevu Talep Edin

Süreç:

"*" gerekli alanları gösterir

✓ Valid number ✕ Invalid number
Randevu almak istediğiniz doktorlarımızı seçiniz:
Bu alan doğrulama amaçlıdır ve değişiklik yapılmadan bırakılmalıdır.

Nefertiti Boyun Botoksu İçin Kimler Adaydır?

Nefertiti boyun botoksu, boyundaki kırışıklık sorunundan kurtulmak ve çene hattını belirginleştirmek isteyen herkese uygulanabilir. Özellikle sarkma nedeni ile gevşek bir çene altı bölgesine sahip olan, çene hattı çizgisi kaybolan ve boyunda yatay çizgileri ve kırışıklıkları artan kişiler Nefertiti botoksu için en ideal adaylardır. Gıdı sarkma problemleri yaşayan kişilere de değerlendirme sonrası Nefertiti lift önerilebilir. 18 yaşını geçen ve herhangi önemli bir sağlık problemi olmayan kişiler Nefertiti lifting yaptırabilir. Hamilelik ve emzirme dönemlerinde Nefertiti botoksu uygulanamaz.

Nefertiti Boyun Botoksu Öncesi Ve Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Nefertiti boyun botoksu öncesi genel sağlık durumunuz, geçirdiğiniz hastalıklar ve kullandığınız tüm ilaçlar konusunda hekiminize bilgi verin.
 • Nefertiti lifting öncesi kan sulandırıcı ilaçların doktor kontrolünde belirli bir süre bırakılması gerekebilir. Bu durumu mutlaka hekiminizle konuşun.
 • Alkol alımı uygulama sonrası kanama ve buna bağlı morarma riskini artırabilir. Bunun için alkol tüketimi Nefertiti lift işleminden bir kaç  gün önce bırakılmalıdır.
 • Bir boyun gençleştirme işlemi olan Nefertiti lifting sonrası boyun ve yüz bölgesi sert hareketlere karşı korunmalıdır.
 • Boyuna botoks işlemi sonrası uygulama yapılan bölgelerin ovuşturulmaması, masaj yapılmaması gerekir.
 • Nefertiti boyun botoksu sonrası en 4 saat öne eğilme hareketi gerçekleştirilmemeli ve dik pozisyonda duruş sağlanmalıdır.
 • Nefertiti botoksu sonrası ilk 24 saat yüz üstü yatmayın. Sırt üstü pozisyonda boyun hattı kırışmayacak bir yastık ile uyumaya çalışın.
 • Boyun botoksu yaptıranlar işlem sonrası güneşten korunmalıdır. Güneşin etkilerinden korunmak için yüz ve boyun bölgesine yoğun koruma faktörlü kremler sürülebilir ve geniş kenarlı şapkalar kullanılabilir.
 • İşlem sonrası en az 4  saat yüzünüzü yıkamayın ya da duş almayın. Nefertiti botoks sonrası birkaç gün aşırı sıcak su kullanmamaya çalışın.
 • Nefertiti botoks yaptırdığınız gün makyaj yapmayın. 
 • Nefertiti lifting sonrası 1-2 gün sauna, hamam, solaryum ve havuz gibi aktivitelerden uzak durun.
 • Nefertiti boyun botoksu sonrası kişinin cilt yapısına bağlı olarak hafif morarma ve şişlikler olabilir. Bu etkiler oldukça normaldir. Birkaç gün içinde geçer. Bazı kişilerde bu etkiler görülmez.
 • Morluk ve şişliği önlemek için cilde kontrollü bir şekilde soğuk press uygulamaları yapılabilir.
 • Boyuna botoks işlemi sonrası 1-2 gün yoğun spor aktivitesi gerçekleştirmeyin.
 • Cilt bakımı ya da Mezoterapi gibi medikal işlemleri Nefertiti lifting işleminden birkaç gün sonra yaptırabilirsiniz.

SÜREÇ:

 • Operasyon türü: Nefertiti boyun botoksu \ Nefertiti lifting
 • Operasyon süresi: 15 dakika
 • Anestezi: Anestezik krem
 • İyileşme süresi: Aynı gün sosyal hayat dönüş

Nefertiti Boyun Botoksu Konusunda Sık Sorulan Sorular

Nefertiti boyun botoksu, boyun ve çene hattında gevşeyen kaslar sebebiyle sarkan cildin yukarı doğru çekilmesini sağlar. Nefertiti botoksu, kısa zamanda cildi sıkılaştırır ve cildi daha pürüzsüz, gergin bir görünüme getirir. Nefertiti lifting, boyun ve çene hattındaki bu etkisini uygulamadan sonraki 2-3 hafta içinde göstermeye başlar. Kişiden kişiye bu etki süresi değişebilse de, Nefertiti boyun botoksu sonrası 2-3 hafta içinde belirgin çene hattı ve pürüzsüz boyun görünümüne kavuşulur.

Tüm botoks tedavileri geçici özelliktedir; yani botoks belirli bir süre sonra etkisini kaybeder. Nefertiti boyun botoksu  kişiden kişiye değişse de 4-6 aylık bir süre boyunca etki gösterir. Nefertiti lifting kalıcılık süresine; botoks kalitesi, botoks miktarı, uygulama şekli, kişinin yaşı ya da cilt yapısı gibi birçok faktör etki eder. Nefertiti botoks işleminin etkisi azalmaya başladığında yenileme seanslarının yapılması gerekir. Düzenli aralıklarla gerçekleştirilen Nefertiti lifting seansları ile işlemin kalıcılık süresini uzatmak mümkündür.

Nefertiti boyun botoksu bu konuda deneyimli hekimler tarafından, güvenilir ve hijyen koşullarının sağlandığı kliniklerde yapıldığı takdirde hiçbir sorun yaratmaz. Botoks zaten yıllardır tıbbi tedavi ve medikal estetik işlemlerde kullanılan güvenli bir maddedir. Nefertiti botoks işlemi doğru teknikle yapıldığı takdirde sinir ya da damarlara da herhangi bir zarar vermez.

Boyun ve çene hattını daha genç bir görünüme getiren Nefertiti lifting için standart bir fiyat belirtmek mümkün değildir. Çünkü Nefertiti boyun botoksu kişiye göre planlanan bir süreçtir. Belirgin bir çene hattı ya da pürüzsüz bir boyun görüntüsü için kullanılan botoks miktarı her kişi için farklılık gösterir. İstenilen estetik görünüme ulaşmak için farklı bölgelere ek botoks tedavileri de gerekebilir. Bunun için Nefertiti boyun botoksu fiyatı yapılan muayene sonrasında kişiye özel olarak belirtilebilir.

Nefertiti boyun botoksu hakkında bilgi almak ve randevu oluşturmak için bizimle iletişime geçin.

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Benzer Uygulamalarımız

icon-angle icon-bars icon-times