Search

Elmacık Dolgusu

İçerik Listesi

Elmacık kemikler, estetik bir yüz profili için önemli bir ayrıntıdır. Çekici bir yüz hattı için elmacık kemiği belirgin olmalıdır. Elmacık dolgusu \ elmacık kemiği dolgusu kişinin yanak bölgesine hacim sağlar ve yanakları yukarı çeker. Bu etki, kişinin elmacık dolgusu ile daha genç ve dinamik bir yüz ifadesi kazanmasını sağlar. Elmacık kemiği dolgusu, yanak dolgusu olarak da ifade edilmektedir. Yüz dolgu türlerinden elmacık kemiği dolgusu ya da diğer adıyla yanak dolgusu işlemleri son zamanlarda oldukça tercih edilen estetik uygulamalar arasında yer almaktadır.

Elmacık Kemiği Neresidir?

Elmacık kemiği yanağın üst kısmında bulunan ve yüzü yükselten bir kemiktir. Burun ve kulak arası bölgede elmacık kemikler bulunur. Elmacık kemiği, farklı profillerden bakıldığında yüzün genişliğini belirleyen önemli bir bölgedir. Aynı zamanda elmacık kemiği yanak bölgesinin belirginliğini artırır.

Elmacık kemiği yüzün hacimsel olarak dolgun görünmesi için de etkilidir. Elmacık kemikleri her kadın ve erkekte farklı hacimdedir. Bu da, farklı yüz şekillerine sahip olmada etkisi olduğunu gösterir. Elmacık kemiği bölgesinin belirgin olması estetik yüz algısı açısından da önemlidir.

Elmacık Kemiği Dolgusu / Yanak Dolgusu Nedir?

Dolgun ve çıkık bir elmacık kemiği görünümü kadın ve erkeklerin daha çekici bir yüz yapısına sahip olmasını sağlar. Kadınlarda göz kenarlarına doğru yükselen, erkeklerde ise kulağa doğru düz bir şekilde yer alan elmacık hattı görünümü tasarlanır. Yanak ya da elmacık kemikleri hacminin daha belirgin ve estetik hale getirilmesi sağlanabilir.

Elmacık kemiklerinin dolgu enjeksiyonu ile daha belirgin hale gelmesini sağlayan işleme elmacık kemiği dolgusu denilir. Elmacık kemiği dolgusu, elmacık dolgusu, yanak dolgusu hepsi aynı işlemi ifade eder. Elmacık kemiği dolgusu hem yanak bölgesinde bir dolgunluk yaratır; hem de yüzü lifting etkisi ile yüzü toparlar.

Neden Elmacık Kemiği Dolgusu Yaptırmalıyım?

Elmacık kemiği; yüzün yüksekliğini koruması ve yüzün “V” formuna sahip olması için önemli bir bölgedir. Bu bölgede doku eksikliği ya da zamanla oluşan hacimsel kayıp ideal görülen çıkık elmacık kemiği görüntüsünün yitirilmesine yol açar. Yaşın ilerlemesine ya da yapısal özelliklere göre her bireyde bu durum farklılık gösterebilir. Elmacık kemiklerinin belirgin olmaması orta yüzün silik görünmesine sebep olur.

Genç ve güzel bir yüz görüntüsü için artık standartlaşmış ve kabul görmüş bazı estetik kriterler vardır. Belirgin elmacık kemiği de bu kriterlerden biridir. Elmacık kemiğinin çıkık olması ideal yüz profili için gereklidir. Elmacık kemiği dolgusu yüze estetik kazandırır. Bunun için pek çok kişi elmacık kemikleri belirgin hale getirmek için estetik işlem yaptırır.

Elmacık Dolgusu

Kimler Elmacık Kemiği Dolgusu Yaptırabilir?

Yüzünde yapısal olarak ya da yaşın ilerlemesine bağlı olarak hacim kayıpları yaşayan kadın erkek herkese elmacık dolgusu yapılabilir. Elmacık dolgusu için kişinin 18 yaşını doldurmuş olması gerekir. Elmacık kemiği dolgusu hamilelik ya da emzirme dönemlerinde yapılamaz. Elmacık dolgusu işlemleri diyabet, kanser ve bağışıklık hastalıkları ya da yara iyileşme sorunu olan kişilere uygulanmaz. İşlem öncesindeki muayenede gerekli kontrol ve incelemelerin yapılmasının ardından elmacık kemiği dolgusu için uygun bir aday olup olmadığınız belirlenir. Elmacık kemiğinin daha belirgin ve çıkık olmasını isteyen ve önemli bir hastalığı olmayan kişilere rahatlıkla elmacık kemiği dolgusu yapılabilir.

Elmacık Kemiği Dolgusu hakkında bilgi almak ve randevu için formu doldurun.

Elmacık Kemiği Dolgusunun İçeriği Nedir?

Elmacık kemiği dolgusu işlemi iğne ya da mikro kanüllerle enjeksiyon şeklinde gerçekleşir. Enjeksiyon öncesi elmacık kemiklerine anestezik bir krem sürülür. Bu krem, elmacık kemiklerinin uyuşmasını sağlar ve kişi böylelikle bir acı hissetmez. Belirli bir süre bekledikten sonra belirlenen noktalardan çıkık elmacık kemiği görünümünü yakalamak için dolgu enjeksiyonu gerçekleşir.

Elmacık kemiği dolgusunda uygulama direkt elmacık kemiği üzerine en derin alana yapılır. Elmacık kemiği dolgusu işleminde uygulanacak doz, yüzdeki hacim kaybına ya da kişinin istediği dolgunluk oranına göre değişir. Elmacık kemiği dolgusu için uygulama noktaları ve dolgu dozu doğal bir görünüm yakala için elzem konulardır. Eğer doğru doz belirlenmezse ve doğru noktalara uygulanmaz ise doğal olmayan, abartılı bir elmacık kemiği görüntüsü ortaya çıkar. Bu çerçevede elmacık kemiği dolgusu için hekimin deneyimi de önemlidir.

Yanak dolgusu ya da diğer adıyla elmacık dolgusu için amaç; dolgu sonrası yüzün hoş ve doğal bir görünüm kazanmasıdır. Bunun için küçük dokunuşlarla dolgu süreci ilerler. İşlem sonrası istenilen sonuca hemen ulaşılır; yani kişi daha belirgin elmacık kemiklerine işlem bitiminde kavuşmuş olur. Ancak kişinin yanak bölgesinde çok yüksek derecede hacim kaybı varsa elmacık kemiği dolgusu birkaç kez tekrarlanabilir. Elmacık kemiği dolgusu sonrası kişi hemen sosyal ya da iş hayatına dönebilir. Elmacık kemiği dolgusu gündelik yaşama bir engel teşkil etmez.

Randevu Talep Edin

Süreç:

"*" gerekli alanları gösterir

✓ Valid number ✕ Invalid number
Randevu almak istediğiniz doktorlarımızı seçiniz:
Bu alan doğrulama amaçlıdır ve değişiklik yapılmadan bırakılmalıdır.

Elmacık Kemiği Dolgusu Ne Kadar Sürer?

Elmacık kemiği, yüze estetik bir hava katmak için önemli bir etkendir. Bu yüzden genelde herkes elmacık kemiklerinin dolgun, çıkık ve güzel olmasını ister. Elmacık kemiği dolgusu işleminde yanaklara dolgu sağlanır ve yanaklar lifting etkisi ile yukarı kalkar. Yanaklar sarkık görünümden kurtulur. Elmacık kemiği belirgin olmayan kişilerin genelde yüz hatları belirsizdir. Elmacık kemiği dolgusu yüz ifadesinin daha belirgin olmasını sağlar. Özellikle kadınlar elmacık dolgusu işlemini sıklıkla yaptırmaktadır. Doğru teknikle uygulanan elmacık kemiği dolgusu kaybedilen hacmi geri kazandırır ve yüz orantısını doğal bir şekilde sağlar.

Elmacık Kemiği Dolgusu Öncesi ve Sonrası

 • Elmacık kemiği dolgusu öncesi genel sağlık durumunuz ve kullandığınız ilaçlar konusunda mutlaka hekiminize bilgi verin.
 • Kullandığınız tüm ilaçları hekiminize belirtin. Özellikle kan sulandırıcı özellikteki ilaçların elmacık dolgusu öncesinde bırakılması gerekir.
 • Elmacık kemiği dolgusu öncesi yanaklardaki hacim kaybı belirlenir ve çıkık elmacık kemikleri için dolgu işleminin planlaması yapılır.
 • Elmacık kemiği dolgusu sonrası hemen iş ve sosyal hayatına dönebilirsiniz.
 • Elmacık kemiklere, dolgu işlemi sonrası ilk gün fiziksel bir temasta bulunmayın. Sert darbelere karşı elmacık kemiklerinizi koruyun.
 • Elmacık kemiği dolgusu sonrası bir süre yüz üstü ya da yan şekilde yatmayın.
 • Yanaklarına dolgu yaptıran kişiler işlem sonrası 4-6 saat kadar yüzlerini su ile temas ettirmemelidir.
 • Elmacık dolgu işleminden 4-6 saat sonra duş alabilirsiniz; ancak çok sıcak su kullanmayın. Su ılık olmalıdır. Sıcak su kullanımı ancak 4-5 gün sonra olabilir.
 • Elmacık yanak dolgusu sonrası ilk hafta ağır işler ve ağır spor aktiviteleri yapmayın.
 • Yüze estetik bir işlem yapıldığı için ilk günler sadece yürüyüş yapabilirsiniz.
 • Elmacık dolgusu sonrası ilk hafta yüzünüzü yoğun güneş ışığından koruyun. Güneşten korunmak için koruyucu krem kullanabilirsiniz.
 • Yanak dolgusu sonrası morluk ya da şişlik gibi yan etkiler çoğu kişide görülmez. Ancak morluk ve şişlik durumları oluşursa da normaldir. Bu etkiler ilk bir hafta içinde geçer.
 • Tüm yüz dolgu uygulamalarında olduğu gibi elmacık kemiği dolgusu sonrası da sauna, hamam, havuz, solaryum gibi aktivitelerden bir süre uzak durun.
 • Elmacık kemiği sonrası kişiler genelde ağrı yaşamaz. Ancak bu aynı zamanda kişiden kişiye değişebilen bir durumdur. Olası ağrı durumları için ağrı kesici ilaçlar da verilir.

Elmacık Kemiği Dolgusu Konusunda Sık Sorulan Sorular

Elmacık kemiği dolgusu içeriği hyaluronik asittir. Bu dolgu türü en doğal sonuçları yaratır; ancak geçicidir. Belirli bir süre sonra dolgu erir ve kaybolur. Elmacık kemiği dolgusunun ortalama 8-12 ay aralığında kalıcılığı vardır. Bu süre, kimi kişilerde 18 aya kadar uzamaktadır. Bu anlamda elmacık kemiği dolgusunun kalıcılığının kişiden kişiye değiştiği söylenebilir. Kişinin cilt yapısı, elmacık kemiğindeki hacim kaybı, kullanılan dolgu miktarı bu süreyi etkiler. 

Elmacık kemiği dolgusu ameliyatsız bir işlemle yüze estetik sağlar. Bir cerrahi girişim yoktur; yani herhangi bir kesi yapılmaz. Elmacık kemiği dolgusu iğne enjeksiyonu ile gerçekleşir. İğne ya da mikro kanüller kullanılır. Bu enjeksiyon nedeni ile işlem sırasında yanak cildine bir zarar verilmez ve işlem sonucu herhangi bir iz kalmaz. Kullanılan dolgu, hyaluronik asit içerikli olduğu için de yanak bölgesine hacim ve pürüzsüzlük kazandırır.

Elmacık kemiği dolgusunda kişinin yanaklarındaki hacim kaybına ya da ulaşmak istediği çıkık elmacık kemiği görüntüsüne göre dolgu dozu belirlenir. Kısacası kişiye özel olarak bir dolgu planlaması yapılır. Örneğin; kişinin yanaklarında hacim kaybı çok yüksek ise; yani çökük görünüm fazla ise elmacık kemiği dolgusu birkaç seans olarak da tekrarlanabilir. Kimi kişiye bir seanslık ya da bir tüp denilen dolgu oranı yeterli olurken; kimi hastalarda 2-3 seans ya da 2-3 tüp kullanılabilir. Elmacık kemiği dolgusu fiyatı da bu çerçevede belirlenir. Bunun için standart bir elmacık kemiği dolgusu fiyatı belirtmek doğru olmaz.

Elmacık kemiği dolgusu fiyatı konusunda bilgi almak ve ücretsiz randevu oluşturmak için bize ulaşın.

Hafif meme implantı ile meme büyütme ameliyatı fiyatının belirlenmesinde tercih edilen silikon meme protezinin türü ve kalitesi, meme büyütme için uygulanan teknik gibi faktörler etkili olur. Bunun için hafif meme implantı ile meme büyütme ameliyatında standart bir fiyat belirtmek doğru olmaz.

Hafif meme implantı ile meme büyütme ameliyatı fiyatı konusunda bilgi almak için formu doldurun.

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Benzer Uygulamalarımız

icon-angle icon-bars icon-times