Search

Gençlik Serumu

İçerik Listesi

“Daha genç görünmenin formülü nedir?” diye soruyorsanız cevap: Gençlik Serumu. Gençlik serumu cildinizi yeniden canlandırmayı sağlayan bir gençlik aşısıdır. Gençlik serumu, yaşlanma etkilerini azaltan ve yavaşlatan etkili  bir yöntemdir. Cildi derinlemesine besleyen ve destekleyen gençlik serumu etkili bir şekilde cilt yenileme sağlar. Günümüzde oldukça popüler ve profesyonel bir medikal cilt bakım yöntemi olan gençlik serumu her mevsimde her cilt tipine güvenle uygulanabilir.

Gençlik Serumu / Gençlik Aşısı Nedir?

Cildimiz birçok faktörün etkisi ile parlaklığını, sıkılığını, kalitesini zamanla kaybedebilir. Bu kayba yaşın ilerlemesi gibi güneşe maruziyet, sigara içmek, sağlıksız beslenme, uykusuzluk, cildi nemlendirmemek gibi etkenler yol açabilir. Bu süreçte cildi desteklemek için cildi derinlemesine nemlendirmek ve beslemek gerekir. Gençlik serumu tam da bu konuda devreye girerek cilde ihtiyacı olan desteği sağlar. Gençlik serumu ya da diğer adıyla gençlik aşısı enjeksiyonu kolajen aminoasitleri, vitamin ve nem veren içeriği  ile ciltte kontrollü bir şekilde yapılandırma başlatır. 

Cilt altı dokuları zamanla büyüme faktörlerini salgılamada yavaşlayabilir. Bu da cilt için çok önemli olan hyalüronik asit maddesinin cilt dokusunda azalmasına neden olur. Hyalüronik asit maddesinin ciltte azalması ile cilt nemini, elastikiyetini ve parlaklığını kaybetmeye başlar. Cilt destekleyici bir uygulama olan gençlik serumu cilt altı dokularında büyüme faktörlerini harekete geçirir ve bu olumsuz etkileri terse çevirir.

Gençlik Serumu İçeriği Nedir?

Gençlik serumu; yani gençlik aşısının temel içeriği kolajen aminoasitleri ve hyanülorik asit maddesidir. Hyalüronik asit, cilt sağlığında ve cilt kalitesinde önemli rol oynayan temel bir yapı taşıdır. Hyalüronik asit cildimizde zaten doğal olarak bulunan ve cilt için yararlı bir bileşendir. Ancak zamanla ciltte azalma eğilimi gösterir. Hyalüronik asit, cildin kolajen sentezinin aktif olmasına içerdiği amino asitlerle destek sağlar. Cildin bağ dokusunu oluşturan fibroblast hücrelerini tetikler. Kolajen üretimini destekler, hasarlı dokuları onarır. Bu şekilde yaşlanma etkilerini engeller ve geciktirir. Cildin nemini ve parlaklığını korumasını sağlar.

Gençlik serumu içeriğinde saf hyalüronik asit, kolajen aminoasitleri, peptid, vitamin, mineral ve antioksidanlar bulunur. Cilt yapılanması için protein ve peptitler önemli bir kaynaktır. Gençlik serumu, kolajen proteinin  yapı taşları olan glicine, L proline, L Lysine, L Leusine içerir. Gençlik serumu içerdiği maddeler ile ciltte herhangi bir reaksiyona yol açmadan hasarlı alanın onarılmasını, cildin yaşlanma etkilerine karşı korunmasını ve tekrarlayan uygulamalar ile yüz gençleştirme işlemlerini sağlar.

Gençlik Serumu hakkında bilgi almak ve randevu için formu doldurun.

Gençlik Serumu Ne Fayda Sağlar?

Gençlik serumu, vitamin enjeksiyonu ile cilde ihtiyacına göre destek sunan bir işlemdir. Cilt neminin azaldığı durumda cilde nem sağlar ve kuruluğunu yok eder. İnce kırışıklıkların giderilmesi konusunda etki gösterir. Gençlik serumu, ciltte görülen hafif sarkma problemlerini çözer ve cilt elastikiyetini yeniden kazandırır. Ciltte belirgin bir sıkılaşma yaratır. Ciltte matlaşma ve ton farklılığı sorunlarında düzenleme sağlar. Gençlik aşısı, cildin tekrar parlak yapısına kavuşmasını destekler. Cildi besler ve cilde hasar verebilecek serbest radikalleri azaltır. Gençlik serumu, cilt lekelerinde de kullanılabilir. Özellikle güneş lekelerinde belirgin bir açılma sağlar. Akne ya da yara izleri tedavisinde de oldukça faydalıdır.

Gençlik Serumu Nasıl Uygulanır?

Gençlik serumu; yani gençlik aşısı isminden de anlaşıldığı gibi iğne enjeksiyonu ile gerçekleşen bir yöntemdir. Gençlik aşısı, mikro enjeksiyonlarla uygulanır. İşlem öncesi ilk adım olarak cilt, antiseptik bir solüsyonla temizlenir ve iğne enjeksiyonuna bağlı bir acı hissedilmemesi için anestezik bir krem sürülür. Kremin anestezik etki göstermesi için 15- 20 dakika kadar beklenir.

Uyuşma etkisinin sağlanmasının ardından gençlik aşısı 1- 2 cm aralıklarla cilde eşit bir şekilde enjekte edilir. Anestezik kremin etkisi ile işlem sırasında bir acı ya da ağrı hissedilmez. Gençlik serumu enjeksiyon işlemi 15- 20 dakika kadar sürer. İşlem tamamlandıktan sonra kişi isterse iş ya da sosyal yaşamına devam edebilir. Cildinde işleme bağlı bir yan etki görülmez. Gençlik aşısı kişinin cilt durumuna göre Altın İğneli Radyofrekans ve diğer ameliyatsız yüz germe yöntemleri ile kombine edilebilir.

Gençlik Serumu

Gençlik Serumu Hangi Bölgelere Uygulanabilir?

Gençlik serumu; kırışıklık, nem ve elastikiyet kaybı gibi cilt sorunlarının görüldüğü birçok bölgeye uygulanabilir. Cilt kalitesinin artırılması amacıyla uygulanan gençlik aşısı en sık yüz bölgesine uygulanır. Yüz cildinin aktif bir şekilde yenilenmesini sağlar. Yüzde en hassas alan diyebileceğimiz göz çevresi de dahil olmak üzere her bölgeye güvenle uygulanabilir. İnce kırışıklıklar gibi yaşlanma belirtilerini azaltmak için boyun, dekolte ya da el sırtına yapılabilir. Gençlik serumu, doğal içeriğinden ötürü cilt yenileme amacıyla vücudun tüm bölgelerinde kullanılabilir.

Randevu Talep Edin

Süreç:

"*" gerekli alanları gösterir

✓ Valid number ✕ Invalid number
Randevu almak istediğiniz doktorlarımızı seçiniz:
Bu alan doğrulama amaçlıdır ve değişiklik yapılmadan bırakılmalıdır.

Gençlik Serumu Kimler İçin Uygundur?

Gençlik serumu; cildinde elastikiyet kaybı, sarkma, kuruma, kırışıklık, matlık, leke gibi sorunlar yaşayan kadın ya da erkek, herkes için uygun bir işlemdir. Cilt için önemli bir madde olan hyalüronik asit vücudumuzda 20- 25 yaşlarından itibaren azalmaya başlar. Bu yaşlardan itibaren kişinin duruma göre gençlik serumu uygulanabilir.

Gençlik aşısı için alt yaş sınırı 18’dir. İşlem için üst yaş sınırı yoktur. Önemli olan kişinin genel sağlık durumudur. Gençlik aşısının uygulanması için kişinin sağlık durumunun iyi olması gerekir. Diyabet, kanser, kan ya da kas hastalıkları durumunda uygulanmaz. Uygulama yapılacak bölgede herhangi bir cilt sorununun olmaması gerekir. Açık yara, enfeksiyon gibi problemler varsa gençlik aşısı yapılamaz. Gençlik serumu hamilelik ya da emzirme dönemlerinde de uygulanmaz.

Gençlik Serumu Öncesi ve Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Gençlik serumu öncesinde genel sağlık durumunuz ve kullandığınız tüm ilaçlar konusunda hekiminizi bilgilendirin.
 • İşlem öncesi kan sulandırıcı ilaçların doktor onayı ile bırakılması gerekir.
 • Gençlik aşısı için işleme makyajsız bir şekilde gelmeye çalışın.
 • İşlemden önce alkol almayın. Bu süre en az 3 gün olmalıdır.
 • Gençlik serumu işleminden sonra hemen iş ve sosyal hayatınıza geri dönebilirsiniz.
 • Gençlik aşısı sonrası uygulama yapılan bölgeye en az 6 saat su değdirmeyin.
 • Gençlik serumu sonrası ilk gün duş almayın. 
 • Mümkünse işlem sonrası 1- 2 gün makyaj yapmayın.
 • Gençlik serumu uygulamasından sonra en az 1- 2 gün yoğun spor aktivitelerinde bulunmayın.
 • İşlem sonrası cildinizi özellikle ilk 7 gün güneşten koruyun. Gençlik aşısı sonrası yüksek korumalı güneş kremi ve geniş kenarlı şapka kullanabilirsiniz.
 • Gençlik aşısı sonrası 1- 2 hafta hamam, sauna, havuz, solaryum gibi aktivitelerden uzak durun.
 • Gençlik serumu sonrası bazı ciltlerde enjeksiyona bağlı olarak şişlik, morluk ya da kızarıklık görülebilir. Bu etkiler cilt yapısına bağlı olarak gelişir ve oldukça normaldir. Kişinin cilt yapısına bağlı olarak birkaç saat içinde geçer.
 • Gençlik aşısı sonrası özellikle ilk gün yüz üstü yatmayın.
 • Gençlik serumu sonrası 2- 3 alkol kullanmayın.

Gençlik Serumu Konusunda Sık Sorulan Sorular

Gençlik serumu uygulanır uygulanmaz etkisini göstermeye başlar. İşlem sonrası ciltteki dolgunluk ve canlılık fark edilir. İlk 7 gün içinde cilt elastikiyetinde artış, renk tonlarında eşitlik oluşur. Gençlik serumu işleminden 15- 20 gün sonra kolajen üretimi aktifleştiği için kırışıklıklarda azalma net bir şekilde görülür. Gençlik serumunun düzenli bir şekilde uygulanması ile 2- 3 seans içinde leke problemlerinde de açılma yaşanır. Bazı ciltler yapıları ve sorunları sebebi ile tedaviye daha geç yanıt verebilir.

Gençlik aşısı seans sayısı kişinin yaşına, cilt yapısına, cilt problemine göre belirlenir. Örneğin; 25- 35 yaş arası daha basit cilt sorunlarında 2- 3 seans gençlik serumu yeterli olurken; daha ileri yaşlarda ya da daha yoğun cilt problemlerinde 4- 5 seans gençlik serumu seansı gerekebilir. Seanslar arasında genelde 2- 4 hafta kadar ara verilir. Burada tamamen kişiye özel bir seans planlaması yapılır. Cilt analizi sonrası kişi için en ideal gençlik aşısı seans sayısı ve seanslar arasındaki süre belirlenir.

Gençlik serumu ne kadar kalıcı? Bu sorunun cevabı kişinin cilt yapısına ya da cilt sorunlarına göre değişir. Çünkü gençlik serumunun kalıcılığına kişinin yaşı, cilt yapısı, genetiği, metabolizma hızı gibi birçok faktör etki eder. Genellikle gençlik serumun kalıcılığı 6- 12 ay arasında devam eder. Etkisi azalmaya başladığında gençlik aşısının yenilenmesi gerekir.

Terleme botoksu fiyatı öğrenmek ve aşırı terleme sorunu tedavisi hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçin.

Gençlik serumu için genel bir fiyat belirtmek mümkün değildir. Çünkü uygulama yapılacak bölge sayısı, hedef alınan cilt sorunu herkeste farklı olur. Bunun için bu süreçte kişiye özel bir planlama ve fiyatlandırma yapılır. İşlem öncesi yapılan cilt analizi ile cilt yenileme için gerekli olan gençlik serumu seans sayısı ve dozu belirlenir. Bu planlamaya göre gençlik serumu için fiyat belirtilebilir.

Gençlik serumu \ gençlik aşısı hakkında bilgi almak ve randevu oluşturmak için bizimle iletişime geçin.

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Benzer Uygulamalarımız

icon-angle icon-bars icon-times