Search

Plazma Lift

İçerik Listesi

Cilt yaşlanmasının en önemli nedenlerinden biri vücutta kolajen üretiminin azalmasıdır. Bunun için belirli bir yaştan sonra cilde kolajen desteği sağlamak gerekir. Bu konuda en önemli yardımı sağlayan yöntemlerden biri plazma lift tedavisidir. Plazma lift, herhangi bir cerrahi müdahale olmadan vücutta kolajen miktarını artırarak deride sıkılaşma ve onarım başlatır. PRP yöntemi ile elde edilen plazma, vitamin ve vücutla uyumlu iplerin enjekte edildiği plazma lift işlemiyle kısa zamana ameliyatsız yüz gençleştirme sağlanır. Plazma lift, yüz bölgesindeki sarkma problemini giderir ve daha canlı, genç bir yüz profili yaratır.

Cilt Neden Yaşlanır?

Yaşamın temel taşı olan hücreler, kompleks birtakım mekanizmalar sayesinde dokuları onarır ve yeniler. Ancak biyolojik olarak zamanın tüm etkilerini üzerinde taşıyan vücut yaşlanmaya başladığında onarım mekanizmaları görevlerini yerine getirmemeye başlar. Bu durumda aynada görülen yaşlanma izleri, hücresel seviyede meydana gelen olayların bir yansıması olur. Yüzde sarkma, kırışıklık gibi sorunlar daha net bir şekilde görülür. Yaş ilerlerken cilt yaşlanmasının en önemli nedeni ise; bu süreç içinde kolajen üretiminin azalmasıdır. Çünkü kolajen miktarı biyolojik yaşı etkileyen en önemli nedenlerdendir.

Kolajen Cildimiz İçin Neden Önemli?

Kolajen total vücut proteinlerinin yüzde 30’unu, toplam vücut ağırlığının ise yüzde 6’sını oluşturan ve insan vücudunda en yaygın olarak bulunan protein türüdür. Derimizin yüzde 72’si kolajen yapısından oluşur. Kolajen proteinin ana yapıtaşları glisin ve prolin amino asitleridir. Kolajenin vücudumuzda etki ettiği birçok alan vardır. Cildin, saçın, tırnakların, göz küresinin, kemiklerin ve eklemlerin durumundan sorumludur. Son bilimsel araştırmalar da cilt değişikliklerinin sorumlusunun kolajen miktarı olduğunu ve insanın biyolojik yaşını belirlediğini göstermektedir. Bu yüzden kolajen, cildimiz için oldukça önemli bir kaynaktır.

Vücudumuzda Kolajen Nasıl Azalır?

Yaş, beslenme, sigara, güneş, stres gibi tüm faktörler cildin kalitesini ve cildin kendini yenilemesini etkileyen nedenlerdir. Vücudumuzda kolajen miktarının azalmasının en önemli nedeni yaşın ilerlemesidir. Özellikle 30 yaş sonrası cilde sağlamlık veren kolajen lifleri kırılganlaşır; kolayca kopar. Sayılarında yılda yüzde 1 oranında azalma gözlenir. İlerleyen yaşlarda, ve menopoz dönemi ile birlikte kayıp oranı 10 katına yükselir. Yaşla birlikte kolajen ve elastin liflerini bir arada tutan zemin maddesi de incelir. Deri altına da yayılmış olan bu bağ dokusu, hücreler arası boşluğu doldurarak dokuların şekillenmelerini sağlar. Liflerin içinde yüzdüğü bu zemin maddesinin ana elemanı ise hyaluronik asittir. Zamanla kolajen ve elastin üretiminden sorumlu fibroblast adı verilen hücreler pasifleşmeye başlar. Bu pasifleşme etkisi, ilk belirtilerini ciltte kuruluk, kırışıklık ve sarkmalar ile gösterir.

Neden Plazma Lift?

Vücudumuzda eksilen kolajen miktarı ile ciltte yaşlanma belirtileri ortaya çıkar. Özellikle ilk planda yüz bölgesinde sarkma ve kırışıklıklar meydana gelir. Son yıllarda öne çıkan hücresel tedaviler ile “yaşlanmaya dur demek” mümkün. Plazma lift gibi hücresel tedaviler ile yıllara meydan okumak artık imkansız değil. Günümüzde oldukça etkili sonuçlar sunan çok sayıda ameliyatsız yüz gençleştirme yöntemleri mevcut. Plazma lift \ plasma lifting de bunlardan biridir. Plazma lift uygulaması ameliyatsız bir işlemdir. En önemli avantajlarından biri yoğun kanamaya neden olacak bir kesi; yani cerrahi girişimin olmamasıdır.

Plazma Lift
Plazma Lift Pdo hakkında bilgi almak ve randevu için formu doldurun.

Plazma Lift Nedir?

Cildin kaybettiği kolajeni yeniden kazandırmak için hücrelere (plazma), yapı taşlarına (hyaluronik asit, amino asitler) ve mekanik desteğe (PDO enjekte edilebilir ipler) ihtiyaç olur. Bu ihtiyaçlardan yola çıkarak geliştirilen plazma lift tedavisi ile ciltteki kolajen miktar artırılır ve deride sıkılaşma, onarım sağlanır. Plazma lift yöntemi ciltteki kırışıklık ve sarkma gibi sorunları hedef alan bir tedavi protokolüdür. Birçok yöntem sadece cildin üst yüzeyini onarırken; plazma lift içeriğindeki kolajen ve vitamin kaynakları ile cildin alt katmanlarına ulaşır ve onarım başlatır. İşlem sırasında yüz germe amacıyla uygulanan ip enjeksiyonu ile sarkma problemine kısa zamanda çözüm sunulur.

Plazma lift tedavisi sırasında uygulanan adımların hiç birisi cilde zarar vermez. Tek seanslık uygulama ile kısa zamanda oldukça başarılı sonuçlar yaratılır. Plazma lift sonrası kişinin doğal yüz ifadesi bozulmaz, ifade değişikliği oluşmaz. Plazma lift sonuçları oldukça doğaldır. Tüm bu avantajları ile plazma lift oldukça sık tercih edilen bir uygulama olmaktadır.

Plazma Lift Nasıl Yapılır?

Plazma lift, herhangi bir kesi yapılmayan sadece iğne enjeksiyonları ile uygulanan bir işlemdir. Vücuda enjekte edilecek plazmalar için öncelikle kişiden kan alınır ve özel bir işlemden geçirilir. Uygulama tıpkı PRP (platelet rich plasma) süreci gibidir. Enjekte edilecek plazma, bir tüp kanın içerisinde doğal olarak bulunan kan pulcuklarının plazma içinde toplanmasını sağlayarak elde edilir. Kan pulcukları (plateletler) içinde vücudun “işaret fişeği” olarak algıladığı pek çok madde taşır ve bir dokuya verildiğinde bu maddeleri ortama salgılayarak kolajen üretiminin başlamasını sağlar. Bu sayede daha genç daha sıkı ve daha parlak bir cilt elde edilir.

Kan alım işlemleri sağlandıktan sonra plazma lifting için bir diğer aşamaya geçilir. Uygulama yapılacak bölge, antiseptik solüsyon ile temizlenir ve işleme hazır hale getirilir. İşlem sırasında bir acı hissedilmemesi için anestezik bir krem cilde sürülür ve işlem yapılacak bölgelere göre lokal anestezi uygulanır. Cildin uyuşturulması için 15-20 dakika kadar beklenir. Bu esnada uygulama yapılacak alanların analizi sağlanır ve alanlar kalemle işaretlenir.

Tedavi protokolünde inceltme, sıkılaştırma ve hacim kazandırma ihtiyaçlarına göre ürünler seçilir ve işaretlenen alanlara enjekte edilir. Hücreleriniz ile birlikte enjekte edilen PDO ipler, hyaluronik asit, glisin ve prolin gibi temel amino asitleri içeren özel bir kokteyl yardımı ile aktive olur ve dokular kolajen üretimine başlar. Cildin sarkma ve gevşeme durumuna göre uygulanan plazma ve aktivator kokteyl miktarı 5- 15 cc arasındadır. Kullanılan PDO ip sayısı da 30 ile 150 arasında değişebilir. Uygulanacak bölge sayısına göre değişse de genel olarak bir seans plazma lift tedavisi 30- 45 dakika içinde tamamlanır. İşlem sonrası kişi iş ve sosyal hayatına devam edebilir.

Plazma Lift Nasıl Bir Etki Sağlar?

Plazma lift işleminde kullanılan yeni jenerasyon PDO ipler (polidioksanon) enjekte edilebilir formdadır. Cilt altında plazma (hücreler) ve aktivatör kokteyl (yapı taşları) ile birlikte verilirler. İplerin her bölge ve ihtiyaca yönelik olarak tekli, sarmal, ikiz gibi şekilleri vardır. Yine çeşitli boyları ve kalınlıkları bulunur. Bu ipler, cildi önce mekanik olarak çeker ve germe etkisi sağlar. PDO iplerine yapışan plazma hücreleri ve yapı taşları ile cilt altında fibroblast aktivitesi tetiklenir ve kolajen sentezi başlar. Kolajen oranının yükselmesi ile cilt kalitesi artar ve lifting etkisi sağlanır.

Randevu Talep Edin

Süreç:

"*" gerekli alanları gösterir

✓ Valid number ✕ Invalid number
Randevu almak istediğiniz doktorlarımızı seçiniz:
Bu alan doğrulama amaçlıdır ve değişiklik yapılmadan bırakılmalıdır.

Plazma Lift Kimlere Yapılabilir?

Plazma lift her cilt yapısı ve her cilt tonuna uygulanabilen bir ameliyatsız cilt gençleştirme yöntemidir. Plazma lift kadın- erkek herkese uygulanabilir. İşlem için yaş sınırı 18’dir. Genellikle kolajen dokusunun azalmaya başladığı 30’lu yaşlardan itibaren tercih edilebilir. Bu yaş grubunda daha çok yüzü inceltme, yüz ovalini belirginleştirme amacıyla kullanılır. Daha ileri yaş gruplarında ise yüzün sarkmasına bağlı yüz üçgeninin bozulmasını gidermek için uygulanır. Plazma lift, yüz oval netliğinin ve keskinliğinin geri kazanılmasını mümkün kılan bir işlemdir. Gıdı bölgesindeki sarkmaların toparlanmasında, boyun ve dekolte gençleştirmede kullanılır. Dudak üstü çizgilerinin iyileştirilmesi ve giderilmesi için de sıklıkla tercih edilen bir yöntemdir.

Plazma lifting tedavisi için kişinin genel sağlığının uygun olması gerekir. Diyabet, otoimmün gibi önemli rahatsızlıkları olan kişilere önerilmez. Hamilelik ve emzirme dönemlerinde plazma lift uygulanmamalıdır. Plazma lift cilt yüzeyine yapılan bir işlem olduğu için kişinin önemli bir dermatolojik rahatsızlığının olmaması gerekir. Genel sağlık durumu iyi olan ve cildindeki kırışıklık, sarkma gibi sorunlarından ameliyatsız bir yöntem ile kurtulmak isteyen herkese plazma lift uygulanabilir.

Hangi Bölgelere Plazma Lift Uygulanır?

Plazma lift, yüzün her bölgesine uygulanabilir. Yüz bölgesinde yüz oval netliğinin, keskinliğinin geri kazandırılması ve yüzün incelmesi amacıyla kullanılır. Gıdı bölgesindeki sarkmaların toparlanması için uygulanabilir. Boyun ve dekolte bölgelerinin gençleştirmesi için de kullanılır. Dudak çevresi de plazma lift uygulama alanlarından biridir. Dudak çevresi mimik kasının etkisi altında her gün yüzlerce harekete maruz kaldığından oldukça yıpranan bir bölgedir. Dudak üzerinde “barkod lines” adını verilen ve yaşla beraber ortaya çıkan çizgileri plazma lift tedavisi ile onarmak mümkündür.

Plazma Lift Öncesi Ve Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli?

 • Plazma lift uygulaması öncesinde kronik hastalıklarınız ve kullandığınız tüm kan sulandırıcı nitelikteki ilaçlar konusunda doktorunuzu bilgilendirin.
 • Yüzünüzde botoks ya da dolgu varsa plazma lift öncesi bu konuda doktorunuza bilgi verin.
 • Plazma lifting öncesinde özel bir hazırlık gerektiren bir işlem değildir. Sadece işleme makyaj yapmadan gelmeniz tavsiye edilir.
 • Plazma lift tedavisi sonrası uygulama yapılan bölgeye 24 saat su temas ettirmeyin.      .
 • İlk gün banyo yapmayın. Daha sonraki günlerde ılık su kullanın.
 • Plazma lift sonrası cildinizi yoğun güneş ışığından koruyun. 
 • İşlem sonrası plazma lift yapılan yüz bölgesine 1-2 gün makyaj yapmayın.
 • Cildinizi temiz tutun ve hekiminizin tavsiye edeceği kremleri düzenli bir şekilde kullanın.
 • Plazma lift sonrası iş ve sosyal hayatınıza dönebilirsiniz.
 • Plazma lift uygulaması sonrası cilt tipine bağlı olarak enjeksiyon bölgelerinde hafif kızarıklar olabilir. Bu oldukça doğal bir durumdur. Birkaç saat içinde bu kızarıklıklar geçer.
 • Ameliyatsız cilt gençleştirme sağlayan plazma lift sonrası 1-2 hafta kadar havuz, solaryum, sauna, hamam gibi aktivitelerden uzak durun.
 • İşlem sonrası yaklaşık olarak 1 ay kadar aşırı mimik yapmamaya çalışın.
 • Plazma lift uygulaması sonrası birkaç gün yoğun spor aktiviteleri yapmayın.
 • Plazma lift uygulanan bölgede tam iyileşme sağlandıktan sonra peeling, cilt bakımı gibi işlemler yapılabilir. Bu süre genellikle 2-3 hafta sonradır.
 • Birkaç gün yüz üstü yatmayın. Başınız hafif yüksekte kalacak şekilde uyumaya çalışın.
 • Genel sağlık açısından da zaten tehlikeli olan sigaranın plazma lift tedavisi sonrası da içilmesi önerilmez. Sigara plazma lift sonrası yara iyileşme sürecini olumsuz etkileyen bir faktördür.

Plazma Lift Konusunda Sık Sorulan Sorular

Plazma lift işlemi sonrasında fark hemen görülmeye başlamakla birlikte zaman geçtikçe etkisi daha çok belirginleşir. Hücresel göçün tamamlanmasının ardından 3 haftada oluşmaya başlayan kolajen lifleri, 3. ayın sonunda sayıca daha çok ve daha kuvvetli birer heliks; yani sarmal yapıya dönerler. Ciltte yenilenme ve sıkılaşma bu dönemde en belirgin halini alır.

Plazma lift, tek seans uygulanan bir işlemdir. Kısa zamanda etki gösterir ve uzun süre kalıcı sonuçlar yaratır. Etkisi kişiden kişiye değişse de 12-18 ay kadar devam eder. Etkisi sonlandığında kolajen kazancınızla yaş almaya devam ediyor olursunuz. İşlem etkisi geçtikten sonra duruma göre plazma lift işlemi tekrarlanabilir.

Plazma lift işleminde kullanılan plazma kişinin kendi hücrelerinden hazırlandığı için herhangi bir reaksiyon söz konusu değildir. Plazma lift işleminde yine enjekte edilen ipler PDO yapısındadır ve uzun yıllardır ameliyatlarda kullanılan bir materyaldir. Kısacası son derece güvenilirdir. Aynı zamanda iplerin asma görevi olmadığı için kopma ya da yüzde asimetri oluşturması gibi bir risk söz konusu olmaz. İşlem sırasında herhangi bir kesi yapılmaz ve dikiş atılmaz. Bunun için cerrahi bir iz de olmaz. Tedavi sonrası belirtilen kurallara uyulması herhangi bir sorun yaşanmaması açısından önemlidir.

Plazma lift tedavisi kişinin kırışıklık, sarkma probleminin yoğunluğuna göre bir protokol ile ilerler. PDO ipler ve plazma içerikli aktivatör kokteyller bu plan dahilinde hazırlanır ve uygulanır. Kısacası plazma lift ile ameliyatsız cilt gençleştirme kişiye özel olarak planlanır. Bunun için standart bir plazma lift fiyat bilgisi belirtmek doğru olmaz.

Plazma lift tedavisi ve plazma lift fiyat bilgisi için bizimle iletişime geçin.

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Benzer Uygulamalarımız

icon-angle icon-bars icon-times