Search

Pubis Estetiği

İçerik Listesi

Pubis estetiği ya da diğer isimleriyle pubis tepesi estetiği veya venüs tepesi vajina estetiği, vajina yapısı için şekillendirme sağlayan bir cerrahidir. Son zamanlarda popülerliği artan ve sık talep edilen bir genital estetik cerrahisi olan pubis estetiği ile aşırı dolgun görünümlü genital bölge  daha ince bir görünüm kazandırılarak şekillendirilir.

Pubis Nedir? Pubis Bölgesi Neresidir?

Pubis nedir? Pubis ne demek? Öncelikle konumuz olan pubis estetiği sürecindeki “pubis bölgesi neresidir” bunu tanımlayalım. Pubis, kadın ve erkeklerde genital bölgedeki bir alanı ifade eder. Pubis, kadınlarda kasıkların arasında yer alan  genital bölgedeki kemikli ve çıkıntılı alandır. Pubis bölgesi ya da diğer adıyla venüs tepesi kasıkların hemen alt bölgesinden başlar ve klitoris bölgesinin üzerine kadar devam eder. Kısaca genital bölge başlangıcındaki üzeri tüylerle kaplı üçgen alana pubis bölgesi denir.

Pubis bölgesi altında yağ dokusu vardır. Bu yağ tabakası aslında dış darbelere karşı genital bölgeyi koruyan bir özelliktedir. Pubis tepesi alanındaki yağ dokusu her kişide farklı yoğunluktadır. Ancak kimi kişilerde bu yağ dokusu fazla olduğu için pubis bölgesi kalındır; kimi kişilerde ise pubis bölgesi yağ oranı normaldir ve daha ince bir görünümdedir.

Pubis Bölgesi Neden Yağlanır?

Pubis bölgesi şişliği farklı nedenlerle oluşabilir. Pubis bölgesi ya da pubis tepesi dediğimiz alan yapısal olarak daha kalın olabilir. Bunun yanı sıra kilo alımına bağlı olarak da pubis bölgesi yağlanabilir. Kısacası kilo alımına bağlı olarak da pubis tepesi daha belirgin bir hale gelebilir. Kilo alımı gibi kilo verme de pubis bölgesi estetiğini bozabilir. Özellikle ani kilo kayıplarında pubis tepesi bölgesinde deformasyonlar görülebilir. Genital yatkınlık gibi yapısal bir sebep dışında; hamilelik, vajinal-sezaryen doğum, obezite gibi nedenler de pubis bölgesi yağlanmasına ve deri gevşekliği gibi bir deformasyonun oluşmasına yol açabilir.

Pubis Estetiği Nedir?

Pubis estetiği, vajinal ameliyatlar kategorisinde yer alan bir genital estetik cerrahisi türüdür. Normalden daha kalın, geniş pubis  görünümünü gideren ve daha ince bir pubis  yapısı sağlayan bir genital estetiğidir. Pubis estetiği ile mons pubis de denilen pubis tepesi bölgesinde yer alan cilt altı yağ dokusu çıkarılır ve genital bölge  daha estetik bir görünüme kavuşturulur. Gerekli görülürse pubis bölgesi sarkık deri görünümü için de cerrahi tekniklerle germe  sağlanır. Venüs tepesi bölgesindeki tümseğin küçültülmesi için yapılan bu ameliyata pubis estetiği denir. Pubis estetiği tıbbi olarak monsplasty \ monsplasti şeklinde adlandırılır. Pubis estetiği, halk arasında pubis tepesi estetiği, venüs tepesi vajina estetiği gibi farklı isimlerle de kullanılır.

Pubis estetiği hakkında bilgi almak ve randevu için formu doldurun.

Pubis Estetiği Neden Gerekli?

Şekil ve yapı farklılıkları göz önüne alındığında vajina türleri oldukça fazladır. Pubis bölgesi kalın olan;      kişiler genelde bu genital estetik sorunlarını “vajinanın etli olması, cinsel bölgede yağlanma” şeklinde ifade ederler. Pubis tepesi alanındaki yağ dokusu her kişide farklı yoğunlukta olur. Bu yağ yoğunluğunun fazla olması; yani pubis bölge üzerindeki tümsek görünümün yüksek olması estetik açıdan kişileri rahatsız edebilir. Örneğin; tayt, pantolon gibi dar kıyafetler ya da mayo, bikini giyildiğinde pubis bölgesi olduğundan daha fazla ortaya çıkabilir.

Normal pubis bölge belirginliğinden daha fazla olan ve estetik kaygı yaratan bu durum, bir süre sonra kadınları psikolojik olarak etkileyebilir ve özgüven kaybına yol açabilir. Pubis tepesi vajina yapısı diyet ya da spor ile şekillendirilemez. Kısacası pubis bölgesi şişliği olarak da ifade edilen cinsel bölgede yağlanma problemini diyet ve spor ile gidermek mümkün değildir. Kısacası venüs tepesi alanındaki tüm bu sorunların giderilmesi için pubis estetiği ile cerrahi müdahale şarttır.

Pubis bölgesi yağlanma sorunu kadınlarda utanmaya neden olduğu için cinsel hayatında da bir takım sorunlar yaşamasına neden olabilir. Pubis estetiği sonrası vajina yapısı şekillenen kadınların özgüvenleri artar ve kendilerini her anlamda daha iyi ve daha rahat hissederler.

Pubis Estetiği

Pubis Estetiği Kimler İçin Uyundur?

Pubis estetiği özellikle kilo problemi yaşayan kadınlarda daha sık görülen pubis yağlanma sorunu olan kişiler için ideal bir genital estetik  türüdür. Sık kilo alıp verme ya da aşırı kilolu olma nedeniyle pubis bölgesi büyümüş olan kişiler, pubis estetiği için uygun birer adaydır. Ancak kilo problemi dışında bazı kişilerin genetik yatkınlık sebebi ile doğuştan pubis bölgesi yağ dokusu fazla olabilir. Bu kişiler için de pubis estetiği etkili bir cerrahidir. Pubis tepesi şişliği sebebi ile genital yapısını beğenmeyen ve bu durumdan mutsuz olan tüm kadınlara pubis estetiği uygulanabilir. Tüm bu kişiler için pubis estetiği; ya da diğer adıyla venüs tepesi estetiği ideal bir genital estetik cerrahisidir.

Pubis estetiği için yaş sınırı 18’dir. Pubis estetiği için kişinin cerrahiyi etkileyecek önemli bir hastalığının olmaması; yani sağlık durumunun iyi olması gerekir. Pubis estetiği hamilelik ya da emzirme dönemlerinde uygulanamaz. Çok fazla kilo alıp veren ya da aşırı kilolu kişilere de monsplasti; yani pubis estetiği önerilmez.

Randevu Talep Edin

Süreç:

"*" gerekli alanları gösterir

✓ Valid number ✕ Invalid number
Randevu almak istediğiniz doktorlarımızı seçiniz:
Bu alan doğrulama amaçlıdır ve değişiklik yapılmadan bırakılmalıdır.

Pubis Estetiği Nasıl Yapılır?

Kimi zaman kasık bölgesi yağ aldırma şeklinde de ifade edilen pubis estetiği genel anestezi altında gerçekleşen bir genital estetik cerrahisidir. Pubis estetiği öncesinde gerçekleşen muayenede öncelikle pubis yağlanma ve pubis sarkma derecesi belirlenir. Tüm monsplasti pubis estetiği süreci bu bilgiler dahilinde planlanır.

Pubis bölgesi büyüklüğü, yağ dokusu kaynaklı ise ilk olarak liposuction ile pubis  yapısı şekillendirilir ve genital estetik görünüm  sağlanır. Liposuction sırasında pubis bölgesinde belirlenen alanlardan kanüllerle birkaç küçük delik açılır ve giriş sağlanır. Pubis estetiği sürecinde yağ alımı sırasında büyük kesiler yapılmaz. Liposuction tekniğinde kullanılan ince kanüller sayesinde pubis bölgesi fazla yağları vücuttan alınır. Pubis estetiği ile alınan yağlar istenirse vücudun farklı bölgelerini dolgunlaştırma için kullanılabilir. Örneğin; pubis estetiği ile elde edilen yağlar oranına göre yüz, kalça, meme gibi bölgeleri dolgunlaştırmak için eklenebilir.

Pubis yağlanma sorununun giderilmesinin yanı sıra eğer bu bölgede sarkık bir deri görünümü de varsa; yani cilt katmanının çıkarılması ve venüs tepesi düzleştirilmesi gerekiyorsa cerrahi tekniklerle bu sorun da giderilir ve genital estetik görünüm  kazandırılır. Sarkık deri görünümü varsa; yani kısaca pubis estetiği sürecinde bölgedeki fazla derinin de alınması gerekiyorsa pubis bölgesinde yatay bir kesi açılır. Bu kesi hizasında fazla deri alınır ve venüs tepesi vajina estetiği tamamlanır. Pubis estetiği sürecinde sarkık derinin toparlanması için operasyon kesisi, karın germe ameliyatı izinin olduğu alandan ya da alt karın bölgesindeki kat izinin olduğu alandan yapılır. Bu cerrahi işlem pubis bölgesinde fazla oranda deri katlanma sorunu olan kişilere uygulanır. Pubis estetiği kişinin problemine göre değişse de genel olarak 2 saat kadar sürer. Pubis estetiği gerçekleştirilirken tüm cerrahi adımlarda dış dudak büyüklük ve çıkıntıları göz önünde bulundurulur.

Pubis Estetiği Öncesi Sonrası

 • Pubis estetiği öncesi muayenede doktorunuza genel sağlık durumunuz, geçirdiğiniz tüm önemli hastalıklar hakkında ayrıntılı bilgi verin.
 • Venüs tepesi estetiği öncesinde varsa kullandığınız tüm ilaçları doktorunuza bildirin. Kan sulandırıcı ilaçların ameliyattan önce bırakılması gerekir.
 • Pubis estetiği öncesi sigara ve alkol tüketiminin bırakılması önerilir.      
 • Venüs tepesi estetiği öncesi yapılan muayenede pubis bölge yağlanma ve sarkma derecesi belirlenir. Cerrahi süreç bu plan dahilinde gerçekleşir. Bu aşamada pubis estetiği sürecinden beklentilerinizi hekiminizle paylaşın.
 • Pubis estetiği sonrası 2 gün boyunca banyo yapılmamalıdır. 2 gün sonra aşırı sıcak su kullanmadan duş alınabilir.
 • Venüs tepesi vajina estetiği sonrası genelde bir ağrı olmaz. Ancak oluşabilecek hafif ağrılar için ağrı kesici ilaçlar önerilir.
 • Genital estetik sonrası pubis bölgesinde ödem ve şişlik oluşabilir. Bu herkeste görülmese de oldukça normal bir durumdur. İlk bir hafta içerisinde bu etkiler geçer.
 • Pubis bölge genital bölge şekillendirme cerrahisinden sonra yaklaşık olarak 4 hafta boyunca pamuklu ve sıkmayan iç çamaşırları kullanın.
 • Alt gövdeyi özellikle pubis bölgeyi sıkan tarzda dar kıyafetler giymeyin.
 • Pubis estetiği sonrası 4- 6 hafta ağır kaldırmayın ve ağır ev işleri yapmayın.
 • Venüs tepesi vajina estetiği sonra 4- 6 hafta kadar spor yapmayın. İlk haftadan sonra hafif tempo yürüyüşler yapabilirsiniz.
 • Pubis estetiği sonrası 3 gün ev istirahati önerilir. 3 gün sonra sosyal ve iş hayatına dönülebilir.
 • Pubis estetiği ameliyatından sonra özellikle sarkan derinin toparlanması gibi bir cerrahi gerçekleşmişse kesi yapılan alanın hijyenine mutlaka dikkat edilmelidir. Belirtildiği gibi pansuman bakımları aksatılmamalıdır.
 • Cerrahi sonrası hassas olacak pubis bölgesi için baskı oluşturabilecek bisiklet, motor ya da at binme gibi aktiviteler bir süre yapılmamalıdır. Bu aktiviteler, pubis estetiği sürecinden en az 4- 6 hafta sonra yapılabilir.
 • Pubis estetiği sonrası yara iyileşme süresi en fazla 1 haftadır.
 • Venüs tepesi vajina estetiği cerrahisinde estetik dikişler kullanılır. Bunun için dikişlerin alınması gibi artı bir işlem olmaz.
 • Pubis estetiği sonrası 4- 6 hafta kadar tampon kullanılmaması önerilir.
 • Pubis estetiği sonrası cinsel ilişki 4-6 hafta kadar bir süre yapılmamalıdır.
 • Ağda, lazer epilasyon gibi işlemler için pubis estetiği sonrası 4-6 hafta beklenmesi tavsiye edilir.
 • Pubis tepesi bölgesi vajina yapısı şekillendirme ameliyatı sonrası 4-6 hafta kadar havuz, deniz, sauna, hamam gibi aktivitelerden uzak durulmalıdır.

Pubis Estetiği Tedavisi Konusunda Sık Sorulan Sorular

Pubis estetiği, kişiyi görsel olarak rahatsız pubis tepesi şişliği sorunundan kurtulmak için yapılan bir cerrahi işlemdir. Bu cerrahinin ilk aşaması kasık bölgesi yağ aldırma işlemidir. Liposuction ile fazla yağ alınır ve genital bölge şekillendirilir. Bu süreçte 2- 5 milimetrelik birkaç küçük kesi ile kanüller kullanılır. Bu delikler oldukça küçüktür ve iz kalma riski yaratmaz. Pubis estetiği sürecinde daha sonra varsa fazla deri alınır ve sarkık deri görünümü yok edilir. Bu aşamada da operasyon kesisi için karın germe ameliyatı izi bölgesi ya da alt karın katlanma bölgesi tercih edilir. Pubis estetiği sonrası bu izler ilk günlerde daha belirgin olsa da aylar içinde belirginliğini kaybeder.

Pubis estetiği fiyatı, ameliyat öncesi gerçekleşecek muayene sırasında belirlenir. Bunun için standart bir pubis estetiği fiyatı belirtmek doğru olmaz. Çünkü pubis estetiği için kimi kişilere sadece kasık bölgesi yağ aldırma tekniği; yani liposuction yeterli olur. Kimi kadınlara ise pubis bölgesi sarkması da olduğu için deri sarkma problemini giderecek cerrahi bir operasyon uygulanması gerekir. Bu süreç tamamen kişinin durumuna göre karar verilerek planlanır. Venüs tepesi yağlanma ve sarkma oranı; yani genital bölgenin yapısı baz alınarak ve farklı operasyonların kombine edilip edilmeyeceğine göre pubis estetiği fiyatı belirlenir.

Pubis estetiği fiyatı konusunda bilgi almak ve randevu için bizimle iletişime geçin.

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Benzer Uygulamalarımız

icon-angle icon-bars icon-times