Search

Kol Germe

İçerik Listesi

Kol germe ameliyatı, kol sarkması problemi için ideal bir estetik operasyondur. Kol germe, üst ve alt kol bölgelerinin görünümünü iyileştirmeyi hedefleyen kozmetik bir cerrahidir. Kol germe ameliyatı ile kol yağları ve deri fazlalıkları alınarak kol sıkılaştırma sağlanır. Bir kol inceltme estetiği olan kol germe ameliyatı ile daha estetik görünümlü kollara kavuşulabilir. 

Kol Sarkması Neden Olur?

Kol sarkma problemi kişiyi oldukça mutsuz eden ve genelde uzun kollu kıyafetler giymesine neden olan estetik bir problemdir. Kollarda sarkma problemini yaşayan kişiler genelde kollarını havaya kaldırdığında ya da basit bir el sallama hareketi yaptığında sarkmış kol derisi sallanır ve bu sebeple kişi kısa kollu giysiler giyemez. 

Kol sarkmaları problemine yol açan birçok neden vardır. Bu nedenlerin başında hızlı kilo alıp verme gelir. Kilo alımı ile kollarda yağ artışı olur ve kollar hacimsel olarak genişler. Daha sonra hızlı bir şekilde gerçekleşen kilo verme süreci ile kollarda sarkma gibi deformiteler meydana gelir ve kol estetiği ihtiyacı gündeme gelir.

Kol sarkması sorununa yol açan bir diğer neden de yaşlanmadır. Yaş ilerledikçe vücudumuzdaki birçok bölge gibi kol derisi de esnekliğini kaybeder ve kol sarkması gibi problemler meydana gelir. Çünkü yaşın ilerlemesi ile kol bölgesinde yer alan kolajen liflerin yapısı bozulur ve deri altındaki yağ tabakaları azalır. Bu da kollarda sarkma problemine neden olur. Kolların dolgunluğunu kaybetmesi ve gevşemesi sonrası kol sıkılaştırmak amacıyla kol germe ameliyatları yapılabilir. Bazı kişilerin de genetik olarak üst kol bölümü kalın olabilir ve bu kalınlık kişiyi kol estetiği gibi bir cerrahiye yöneltebilir. Kol germe cerrahisi genelde 40 yaş üstündeki kadınlara ve erkeklere yapılır. 

Kol Germe

Kol Germe Ameliyatı Nedir? Kol Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Kol germe ameliyatına sebep olan kol yağları ve kollarda sarkma derecesi herkeste farklı olur. Bunun için kol germe ameliyatında öncelikle kişinin deri sarkma oranı ve yağ dokusu belirlenir. Buna göre kol germe ameliyatı ve tekniği planlanır. Bir kol inceltme ameliyatı olan bu operasyon, genel ya da sedasyon anestezi altında gerçekleşir.

Kol sarkması eğer fazla oranda değilse ve cerrahi ön görülmüyorsa kişinin kol yağları problemi için sadece lazer liposuction da uygulanabilir. Ancak kol sarkması çok fazla ise sarkık derinin alınması gerekir ve kol germe ameliyatı uygulanır. Kol sarkması ameliyatı ile fazla deri çıkarılır ve kesi ince estetik bir dikiş ile kapatılır. Kişinin durumuna göre kol germe ameliyatı öncesi liposuction yapılarak kombine bir tedavi de sağlanabilir.

Kol germe ameliyatı izleri ameliyat tekniğine göre belirli alanlara gizlenir. Örneğin; deri gevşemesi ve bolluğu koltuk altı kısmında ise, bu durumda koltuk altına gizlenen sınırlı bir iz ile kol sarkması giderilir. 

Kimi kişilerde ise deri bolluğu dirsek bölgesine kadar uzanır ve bu kollarda sarkma bir toparlanma görünümüne sebep olur. Böyle bir durumda kolun iç arka kısmında, koltuk altından dirsek bölgesine kadar bir iz olur ve bu şekilde kol germe sağlanır. Kısacası kol germe, koltuk altı ve dirsek arasındaki fazla derinin ve yağın alınması kalan cilde daha sıkı bir görünüm verilmesi sürecidir.

Kol Germe

Kol Germe Ameliyatı Kaç Saat Sürer?

Kol germe ameliyatında her hasta ayrı olarak değerlendirilir ve operasyon buna göre planlanır. Kol germe her bir kol için 60-90 dakika kadar sürer. Bunun için kol germe ameliyatı total olarak 2-3 saat devam eder. Sürenin belirlenmesinde kol sarkma probleminin derecesi ve liposuction gibi kombine tedavilerin uygulanıp uygulanmayacağına göre süre değişebilir.

Kol Germe Ameliyatı Öncesi

Kol sarkmaları gibi kişiyi mutsuz eden bir estetik sorununa çözüm sağlayan kol germe ameliyatı öncesinde doktorunuz operasyon için gerekli tetkik ve testleri isteyecektir. Operasyon öncesi yapılan fiziksel muayene ile kol sarkma dereceniz belirlenir ve buna göre en uygun tedavi planlanır. Bu fiziksel muayenede kollarınızın fotoğrafları çekilir ve üst kol iç-dış kısımlarındaki kol yağları ve kollarda sarkma oranı belirlenir. 

Kol germe ameliyatı öncesinde sigara ve alkol kullanımının bir süre önce bırakılması gerekir. Kollarda sarkma yaratan bölge ameliyat öncesi işaretlenir ve çıkarılacak deri miktarı belirlenir. Kol germe ameliyatı öncesinde kullandığınız tüm ilaçları doktorunuza bildirin. Çünkü kol gerdirme operasyonu öncesi özellikle kan sulandırıcı türevindeki ilaçların düzenlemesi gerekir. Kan sulandırıcı özellikte vitamin ya da bitki çaylarını da tüketmeyin.

Kol germe ameliyatı hakkında bilgi almak için formu doldurun.
Kol Germe

Kol Germe Ameliyatı Sonrası

 • Kol germe ameliyatı çoğunlukla genel anestezi ile yapıldığı için hastanede bir gün yatış gerekir.
 • Kol sarkması ameliyatı sonrası 7 gün ev istirahati önerilir. Bu istirahatten sonra iş yaşamına dönülebilir.
 • Kol germe sonrası sarkma problemi giderilen alan sargı ile kapatılır. Birkaç gün ameliyat edilen alana pansuman yapılması gerekebilir. Bu konuda hekiminiz sizi bilgilendirecektir.
 • Kol germe ameliyatında fazla kan ve sıvının alınması için kol bölgesine diren takılır ve bu diren taburcu edilirken çıkarılır.
 • Kol germe ameliyatı sonrası ilk 2 gün duş almayın. Bu süreden sonra duş alınabilir; ama çok sıcak su kullanmayın.
 • Kol sarkması ameliyatı sonrası ağrı olması normaldir. Bu ağrılar basit ağrı kesici ilaçlarla kontrol altına alınabilir.
 • Kol estetiği sonrası ilk 1 ay boyunca kollarınızı omuz seviyesinden yukarıya kaldırmak için zorlamayın. Bu sürede ağır kaldırmayın.
 • Kol germe sonrası dikişlerin alınması gerekiyorsa genellikle 7-10 gün içinde alınır.
 • Kol germe ameliyatı sonrası spor yapmak için 2 ay beklenmelidir.
 • Kollarınızı kol germe ameliyatı itibariyle ilk hafta hep kalp seviyesinden yukarıda tutmaya çalışın.
 • Kişinin durumuna göre kol germe ameliyatı sonrası ilk birkaç hafta kol korsesi kullanılabilir.
 • Kol germe operasyonu sonrası 1-2 ay havuz, deniz, sauna gibi aktivitelerden uzak durun.
 • Kol gerdirme sonrası elde edilen bu yeni görünümü korumak sizin elinizdedir. Aşırı kilo alıp-verme durumları kol estetiği görünümünü yeniden bozabilir. Bunun için ideal kilonuzu korumaya ve egzersiz yapmaya dikkat edin.

Randevu Talep Edin

Süreç:

"*" gerekli alanları gösterir

✓ Valid number ✕ Invalid number
Randevu almak istediğiniz doktorlarımızı seçiniz:
Bu alan doğrulama amaçlıdır ve değişiklik yapılmadan bırakılmalıdır.

Kol Germe Ameliyatı Hakkında Sık Sorulan Sorular

Kol germe ameliyatında genellikle koltuk altından dirseğe kadar “L” şeklinde bir kesi olur. Bu kesi, kolun iç tarafında kalan ince bir izdir. Kol germe ameliyatı izleri ilk günlerde daha yoğundur; ancak zamanla belirsizleşir ve 6. ayın sonunda fark edilmez bir dereceye ulaşır. Kol germe ameliyatı ile oluşan bu izler, kişinin cilt yapısına bağlı olarak da kalıcı olabilir. Böyle bir durumda çeşitli leke tedavisi seçenekleriyle izler daha iyi hale getirilebilir.

Kol germe ameliyatı sonrası hem cilt dokusu hem de dikişlerin korunması için kol korsesi kullanılmalıdır. Kol korsesi kullanımı, kol estetiği sonrası kişiden kişiye değişse de genellikle ilk 4 hafta olmalıdır. Kol korsesi operasyona bağlı şişlik etkilerinin önlenmesi ve dikişlerin kaynamasına destek sağlar. Kol germe ameliyatından bir süre sonra kol korsesi için sadece gündüz ya da sadece gece kullanımı şeklinde yeni bir planlama yapılabilir. Doktorunuz, kol korsesi kullanımı konusunda sizi yönlendirecektir.

Estetik kol denilen görsel profilde dirsekten kol altına kadar olan derinin sıkı bir görünüme sahip olması istenir. Kol sarkması problemlerinde kişinin yaşadığı sarkma derecesine göre cerrahi ya da ameliyatsız kol germe tedavi seçenekleri belirlenir. Eğer kişinin yaşadığı kol sarkmaları az ise kol sıkıştırmak için ameliyatsız kol germe yöntemleri uygulanabilir. Lazer Liposuction ile kişinin fiziksel durumu uygunsa ameliyatsız kol germe sağlanabilir. Yine Liposhaping (Yağ Alma ve Yağ Verme) ile de ameliyatsız kol germe yapılabilir.

Kol germe ameliyatı kişiye özel olarak planlanan bir süreci içerir. Kol sarkma derecesine ve yağlanma durumuna göre cerrahinin Yağ Aldırma (Liposuction) tedavisi ile kombine edilip edilmeyeceğine karar verilir. Kol gerdirme ameliyat fiyatları bu çerçevede belirlenir. Bunun için kol germe ameliyat fiyatları konusunda standart bir ücret belirtmek doğru olmaz.

Kol germe ameliyatı fiyatları konusunda bilgi almak için bizimle iletişim kurun.

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Benzer Uygulamalarımız

icon-angle icon-bars icon-times