Search

Yağ Enjeksiyonu İle Meme Büyütme

İçerik Listesi

Yağ enjeksiyonu ile meme büyütme işlemi küçük memelere uygulanan estetik bir işlemdir.  Memeye yağ enjeksiyonu, göğüs yağ enjeksiyonu şeklinde de ifade edilmektedir. Memeye yağ enjeksiyonu işleminde enjekte edilen; yani meme büyütme için kullanılan yağ, kişinin kendi vücudundan alınan yağ dokularıdır. Kısacası meme dolgusu için kullanılan şey kişinin uygun bölgelerinden alınan yağlarıdır. Yağ enjeksiyonu ile meme büyütme uygulaması kadınlara dolgun göğüsler ve güzel bir dekolte profili sağlar. Yağ enjeksiyonu ile meme büyütme son dönemlerde oldukça sık tercih edilen bir uygulamadır.

Yağ Enjeksiyonu İle Meme/Göğüs Büyütme Nedir?

Her kadın dolgun ve dik meme yapısına sahip olmak ister. Bu yüzden de meme dolgunluğunu artırmak için meme büyütme işlemlerine başvurur. Meme büyütme için tercih edilen yöntemlerden biri de göğüs yağ enjeksiyonu işlemidir. Yağ enjekte edilmesi ile sağlanan dolgun meme görüntüsü ile başarılı sonuçlar elde edilebilmektedir.

Memeye yağ enjeksiyonu işleminde göğüs dolgusu kişinin kendi yağı olduğu için daha yumuşak ve doğal görünümlü bir meme büyütme sağlanır. Meme büyütme işleminde enjekte edilen yağ, kişinin kendi yağ dokusu olduğu için yan etki yaratmaz ve uzun dönemde de herhangi bir soruna yol açmaz. 

Yağ Enjeksiyonu İle Meme Büyütme İçin Kimler Uygundur?

Yağ enjeksiyonu ile meme büyütme için en uygun adaylar 18 yaşını geçen göğüs dolgusu sağlamak için uygun oranda yağ dokusuna sahip olan kişilerdir. Çünkü meme büyütme işleminde belirgin bir hacimsel fark yaratmak için yüksek oranda yağ ihtiyacı olur.

Memeye yağ enjeksiyonu daha dolgun göğüslere sahip olmak isteyen kişiler için ideal bir uygulamadır. Yine meme şeklinde asimetri olan kişilerde iki meme arasındaki simetriyi sağlamak amacıyla da yağ enjeksiyonu ile meme büyütme sağlanabilir. Silikon protez ile meme büyütme sağlanmış kişilerde de silikon görünürlüğünü azaltmak için ek bir işlem olarak da uygulanabilir.

Yağ enjeksiyonu ile meme büyütme işlemi daha dolgun göğüsler yaratmak; yani meme boyutunu büyütmek amacıyla yapılır. Bunun için göğüslerinde yoğun bir sarkma problemi olan kişiler için memeye yağ enjeksiyonu uygun bir yöntem değildir. Hamilelik sonrası sarkma problemi yaşamayan ve göğüslerinin küçülmesinden şikayet eden kadınlar da nadir de olsa olabilmektedir. Bu durumda da kişinin durumu uygunsa yağ enjeksiyonu ile meme büyütme ideal bir işlemdir. 

Yağ Enjeksiyonu İle Meme Büyütme Nasıl Yapılır?

Yağ enjeksiyonu ile meme büyütme hakkında bilgi almak için formu doldurun.

Yağ enjeksiyonu ile meme büyütme işleminde ilk aşama enjekte edilecek yağın vücutta uygun alanlardan alınmasıdır. Bu süreçte kişinin vücudunda hangi bölgelerinde fazlalık varsa yağ alımı Liposuction yöntemi ile sağlanır. Liposuction ile yağ alımı sonrası fazlalık olan bu bölgelerde de incelme sağlanarak vücut şekillendirilir. Örneğin; kişinin bel bölgesinde fazla yağ varsa, meme büyütme için bu alandan yağ alınır. Bu yağ alma işlemi ile bel bölgesinin de orantısal olarak incelmesi sağlanır. 

Meme büyütmek için alınan bu yağ hücreleri daha sonra özel bir işlemden geçirilir. Bu işlem, meme dolgusu için enjekte edilecek yağların canlılığını korumak içindir. Arındırma işleminden geçen kök hücreden zengin yağ dokusu daha sonra meme büyütme amacıyla göğüslere enjekte edilir.

Yağ enjeksiyonu ile meme büyütme operasyonunda yağ alınacak bölgenin büyüklüğüne göre lokal ya da genel anestezi tercih edilir. Genellikle bu operasyonda genel anestezi kullanılır. Yağ enjeksiyonu ile meme büyütme işlemi yağ alımı süreci de dahil olmak üzere ortalama olarak 1-2 saat aralığında süren bir işlemdir. Memeye yağ enjeksiyonu işleminde liposuction ve yağ enjeksiyonu için minimal kesiler yapılır. İşlem sonunda bu kesilerden kaynaklı küçük izler olur. Ancak bu izler, meme büyütme ameliyatına göre oldukça küçük izlerdir. Yağ enjeksiyonu ile meme büyütme işleminden sonra hastanede bir gün yatış gerekebilir. Kişinin kendi vücut yağ hücrelerinin kullanıldığı bu meme büyütme yöntemi sonucunda, gözle net bir şekilde fark edilir bir meme dolgunlaştırma sağlanır.

Yağ Enjeksiyonu İle Meme Büyütme

Yağ Enjeksiyonu İle Meme Büyütmede Yağlar Hangi Bölgeden Alınır?

Yağ enjeksiyonu ile meme büyütme işlemi için yağ dokusu, vücudun fazla yağ saptanan bölgelerinden alınır. Bu bölgeler çoğunlukla karın, bel ve kalça gibi alanlardır. Meme büyütme işleminde kullanılacak yağ dokusu vücudun bir ya da birkaç bölgesinden de alınabilir. Meme büyütme için gerekli olan yağ dokusu oranına göre bu bölgelerden hangilerinin kullanılacağı planlanır.

Yağ Enjeksiyonu İle Meme Büyütme İçin Ne Kadar Yağ Alınır?

Yağ enjeksiyonu ile meme büyütme işleminde kişinin isteğine bağlı olarak küçük, orta ya da büyük bir hacim sağlanabilir. İstenen hacimsel büyüklüğe göre enjekte edilecek yağ dokusu vücudun belirlenen alanlarından alınır. Yağ enjeksiyonu ile meme büyütme sürecinde temel kriterlerden ilki tabi ki yağ dokusunun öncelikle vücutta uygun oranda olmasıdır. Kişinin estetik görünümünü bozmayan meme büyütme için transfer edilecek yağ oranın doğru hesaplanması da önemlidir.

Yağ Enjeksiyonu İle Meme Büyütme

Popoya Yağ Enjeksiyonu İle Meme Büyütme Öncesi

 • Öncelikle nasıl bir meme boyutu istediğinize karar verin ve meme büyütme işlemi öncesinde bunu hekiminizle paylaşın.
 • Memeye yağ enjeksiyonu işlemi öncesinde genel sağlığınız hakkında doktorunuzu bilgilendirin. Bir hastalığınız ya da herhangi bir alerjiniz varsa belirtin.
 • Yağ enjeksiyonu ile meme büyütme öncesinde fiziksel muayeneniz sağlanır. Bu muayene sürecinde gerekli tahlilleriniz yapılır. Meme dolgusu olarak kullanılacak olan yağların hangi alanlardan alınacağına karar verilir.
 • İşlem öncesi öncesinde bazı kan sulandırıcı ilaçların bırakılması gerekir. Bunun için kullandığınız tüm ilaçları yağ enjeksiyonu ile meme büyütme işlemi öncesi hekiminize belirtin. 
 • Meme dolgunlaştırma sağlanacak bu operasyondan en az 6-8 saat önce bir şey yemeyin.
 • Her estetik cerrahide olduğu gibi yağ enjeksiyonu ile meme büyütme işlemi öncesinde de sigara ve alkol kullanımının bırakılması gerekir.

Randevu Talep Edin

Süreç:

"*" gerekli alanları gösterir

✓ Valid number ✕ Invalid number
Randevu almak istediğiniz doktorlarımızı seçiniz:
Bu alan doğrulama amaçlıdır ve değişiklik yapılmadan bırakılmalıdır.

Yağ Enjeksiyonu İle Meme Büyütme Sonrası

 • Meme büyütme işleminden sonra 1-2 gün banyo yapmayın.
 • Memeye yağ enjeksiyonu sonrası sigara içmeyin. Sigara içmek iyileşme süresini uzatıp ve operasyonun etkisini azaltabilir.
 • Memeye yağ enjeksiyonu sonrası işlem uygulanan alanlarda hafif morluklar görülebilir; ancak 1 hafta içinde bu morluklar geçer.
 • Operasyon sonrası ilk ay ağır spor yapmayın. Memeye yağ enjeksiyonu işleminden birkaç gün sonra kendinizi iyi hissediyorsanız hafif tempo yürüyüşlere başlayabilirsiniz.
 • Yağ enjeksiyonu ile meme büyütme sonrası yaklaşık olarak 4-6 hafta kadar korsenin devamlı kullanması önerilir. Şekillenme ve ödem probleminin önlenmesi açısından korse kullanımı çok önemlidir.
 • Memeye yağ enjeksiyonu sonrası 2 gün istirahatin ardından kişi normal yaşamına dönebilir. İş yaşamına dönmek için 5-7 gün geçmesi önerilir.
 • Meme büyütme sonrası ilk hafta ağır işler yapmamaya dikkat edin. Göğüs bölgenize darbe almamaya çalışın.
 • Yağ enjeksiyonu ile meme büyütme sonrası birkaç gün yüz üstü yatmayın.
 • İşlem sonrası ödem ve şişlik olabilir. Bu etkiler yağ enjeksiyonu meme büyütme sonrası 1-2 hafta içinde geçer.
 • Memeye yağ enjeksiyonu sonrası hafif ağrılar olabilir. Bu ağrılar basit ağrı kesici ilaçlarla kontrol altına alınabilir.
 • Yağ enjeksiyonu ile meme büyütme sonrası hızlı, şok diyetler yapmayın. Ani kilo kayıpları yaşamak memede yağ kaybı yaratabilir.

Yağ Enjeksiyonu ile Meme Büyütme Hakkında Sık Sorulan Sorular

Yağ enjeksiyonu ile meme büyütme işleminde transfer edilen yağlar doğal; yani kişinin vücudundan alınan dokular olduğu için belirli bir süre sonra bir kısmı eriyebilir. Kilo verme ya da yaşın ilerlemesi sonucu meme dolgusu sağlamak amacıyla transfer edilen bu yağların erimesi normal bir durumdur. Bu durumda kişi isterse ve vücudunda uygun yağ dokusu varsa meme büyütme için tekrar yağ enjeksiyonu işlemi yapılabilir.

Memeye yağ enjeksiyon işlemi liposuction ile yağ alımı ve ardından yağ transferi gibi aşamaları içerir. Yağ enjeksiyonu ile meme büyütme işleminde iz riski çok azdır. Yağ enjeksiyonu ile meme büyütme sürecinde yapılan minimal kesiler sebebi ile izler olur; ancak bu izler oldukça küçüktür ve yaklaşık olarak 6 ay içinde belirsizleşir ve görünmez hale gelir. Kısacası meme dolgunlaştırma amacıyla yapılan bu işlemde belirgin bir iz olmaz.

Yağ enjeksiyonu ile meme büyütme işlemi kişiye özel olarak planlanır. Meme büyütme oranına bağlı olarak liposuction ile yağ alımı gerçekleşir. Meme büyütme işlemi farklı estetik operasyonlarıyla da birleştirilebilir. Örneğin; yağ dokusu fazla ise ve hasta bunu istiyorsa meme büyütme ile birlikte popo büyütme de sağlanabilir. Memeye yağ enjeksiyon fiyatları da bu çerçevede belirlenir.

Memeye yağ enjeksiyon fiyatlarını öğrenmek için bizimle iletişim kurun.

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Benzer Uygulamalarımız

icon-angle icon-bars icon-times