Search

Yüz Botoksu

İçerik Listesi

Mimik kaslarının yıllar boyunca çalışması, deri üzerindeki kıvrımları belirgin hale getirir ve böylece yüzdeki dinamik çizgilenmeler ortaya çıkar. Mimik kaslarına botoks uygulanarak bu kasların hareketleri zayıflatılabilir, kas hareketlerindeki azalma, üzerindeki derinin, kas hareketleri ile katlanmasını ve buna bağlı çizgilenmeyi de azaltır. En sık ortaya çıkan dinamik çizgiler, alın, kaşlar arası, göz kenarları ve ağız çevresinde görülür. Alın ve göz kenarlarındaki çizgiler kişiye daha yaşlı bir görünüm, kaşlar arasındaki çizgiler ise kişiye çatık kaşlı, kızgın bir bakış ifadesi verir. Bu şekilde yorgun, yaşlı ve kızgın olarak görünen yüz ifadesinde de belirgin bir düzelme sağlanır.

Yüze estetik uygulamalardan biri olan yüz botoksu, yüz bölgesindeki kırışıklıkları gidermek için yapılan medikal bir işlemdir. Yüz botoksu ile kısa zamanda yüze daha genç, daha dinç bir ifade kazandırılır. Günümüzde artık hem kadınlar hem de erkekler tarafından erkek botoks olarak oldukça sık tercih edilen yüz botoksu, yüz bölgesinde görülen tüm kırışıklık sorunları için uygulanabilir. Yüz botoksu, yüz mimik hareketleri sağlayan kasların kasılmasını geçici bir şekilde bloke eder. Böylelikle kırışıklıkları giderir ve oluşumunu engeller. Oldukça kısa ve uygulaması kolay bir işlem olsa da yüz botoksu, yüz kas anatomisine hakim deneyimli hekimler tarafından güvenilir kliniklerde uygulanması gerekir.

Yüz Botoksu Nedir?

Yaşın ilerlemesi, güneşe maruziyet, yeterli cilt bakımlarının yapılmaması, yer çekimi etkisi, sağlıksız beslenme, mimik hareketleri gibi birçok neden yüz bölgesinde kırışıklıkların oluşmasına zemin hazırlar. Özellikle yaş ilerledikçe yüz cildinde önemli değişiklikler meydana gelir. Birçok nedenle birlikte yüz bölgesinde belirginleşen kırışıklık ve çizgiler kişinin olduğundan daha yorgun, mutsuz ve yaşlı görünmesine neden olabilir. Bu üzgün yüz profili de kişiyi zamanla oldukça rahatsız eden bir durum haline dönüşür. 

Yüz botoksu, yüz cildinde meydana gelen kırışıklıkları hedef alan estetik bir işlemdir. Yüz botoks işlemi yaptıracak birçok kişinin en çok merak ettiği soru: Botoks içinde ne var? olur. Yüz botoksu içeriği “Abobotulinumtoxina” adlı protein yapıda biyolojik bir maddedir. Botoks; yani botulinum toksin, bir yılan zehri değildir. Yüze botox uygulaması sonrası kırışıklıklar giderilir ve farkında olmadan ya da bilinçli olarak yapılan mimikler hareketleri engellenir. Böylelikle yeni kırışıklıkların oluşumu da engellenmiş olur. Yüz botoksu, doğru bir şekilde uygulandığı takdirde oldukça güvenilir bir estetik işlemdir.

Yüz bölgesinde birçok kas bulunur. Gülme, konuşma, mimik hareketleri esnasında bu kaslar aktive olur. Yüz bölgesindeki bu kasların kasılması zamanla yüz derisinde kırışıklıklar oluşmasına neden olur. Yüz botoksu bu kaslardaki hareketi belirli bir süre; yani geçici olarak durdurur. Yüz botoksu ile mevcut kırışıklıklarda açılma sağlanır ve kırışıklıklar yok edilir. Yüz botoksu ile kişiler daha genç ve taze bir görünüme sahip olur. Yüz botoksu daha çok kadınların uyguladığı estetik bir işlem gibi görünse de artık günümüzde erkekler tarafından da sıklıkla tercih edilen bir uygulama haline geldi.

Yüz Botoksu

Yüz Botoksu Hangi Alanlara Uygulanır?

Yüz botoksu, kırışıklıkları önlemek amacıyla yüz bölgesinde birçok alana uygulanabilir. Yüz botoksu; alın, kaş, kaş arası, dudak kenarı, dudak çevresi, göz çevresi gibi kırışıklık sorununun olduğu tüm alanlara yapılabilir. Yüz botoksunun en sık uygulama alanlarından ilki, göz çevresi kaz ayağı çizgileridir. Yüze botoks uygulaması ile kaz ayağı çizgileri yok edilebilir. Yüz botoks sonrası göz kapağı düşüklüğü sorunu da giderilebilir. Uygun vakalarda yüz botoksu bu sorun için de etkili sonuçlar sağlar.

Yüz botoksu kaş ve kaş arası bölgelere de uygulanabilir. Bazı kişilerde kaş arasındaki dikey çizgiler oldukça belirgin olur. Önceleri mimik hareketleri ile ortaya çıkan bu kaş arası çizgiler, bir süre sonra artık mimik hareketlerine gerek kalmadan da görünür hale gelir ve yerleşir. Üstelik bu kaş arası çizgiler kişiye kızgın bir ifade de katar. Bu kaş arası çizgilerin giderilmesi için yüze botoks uygulaması yapılabilir. Yüz botoksu ile düşük kaş problemi de giderilebilir. Kaş botoksu, kaşların yeniden kaldırılıp, istenilen seviyeye getirilip yeniden şekillenmesini sağlar. Kaş bölgesi gibi alın bölgesi de sıklıkla botoks uygulanan bir alandır. Alın bölgesi yatay ve dikey çizgileri kişiye yaşlı ve yorgun bir görünüm katar. Alın bölgesi çizgileri ya da kırışıklıklar için de yüz botoksu etkili sonuçlar sağlar.

Nazolabial denilen burun kenarından dudaklara inen dikey çizgiler de botoks ile giderilebilir. Gülme çizgileri olarak ifade edilen bu alan da yüz botoks işlemi ile kırışıklıklardan kurtarılabilir. Yüz botoksu aynı zamanda üst dudak üzerindeki ince çizgilerin düzeltilmesi için etkili bir yöntemdir. Yine çene bölgesi kırışıkları da yüz botoks uygulama alanları arasındadır. 

Yüz botoksu ile yüz bölgesinin estetik görünümünü bozan tüm çizgi ve kırışıklıklar yok edilebilir. Yüz botoksu, yüz bölgesindeki asimetrik sorunların giderilmesi amacıyla da kullanılabilir. Örneğin; kişinin gülümsemesinde bir asimetri varsa bu sorun yüz botoksu ile ortadan kaldırılabilir. Yüz botoksu uygulandığı bölgeye göre; alın botoksu, burun botox, kaş arası botoks, kaş botoksu, göz çevresi botoks ya da kaz ayağı botoks, çene botoksu şeklinde özelleştirilerek de ifade edilir. Bu işlemlerden biri ya da bir kaçı kombine edilerek uygulanabilir ya da hepsi bir arada tüm yüz botoks şeklinde de yapılabilir.

Yüz Botoksu hakkında bilgi almak ve randevu için formu doldurun.

Yüz Botoksu Nasıl Uygulanır?

Yüz botoksu, yüzde mimik hareketleri sağlayan kaslara uygulanan bir enjeksiyon işlemidir. Öncelikle yüz bölgesinde botoks uygulanacak alanlar antiseptik bir solüsyonla makyajdan arındırılarak temizlenir. Daha sonra yüz botoks işlemi sırasında bir acı hissedilmemesi için anestezik bir krem sürülür. Krem sürüldükten sonra yüz bölgesinin uyuşması için 15-20 dakika kadar beklenir ve botoks enjeksiyon işlemine geçilir. Yüz botoksu ağrılı bir işlem değildir. Anestezik krem uygulanması yanma ve acıma hissinin azaltılmasını sağlar.

Yüz bölgesinde kırışıklığın var olduğu bölgeler ve bu kırışıklıkların giderilmesi için uygun noktalar belirlenir ve ardından botoks enjeksiyonu gerçekleşir. Yüz botoksu ile bilinçli ya da farkında olmadan yapılan mimik hareketlerinin yumuşatılması sağlanır. Yüz botoksu enjeksiyon şeklinde botoks iğnesi ile belirli bölgelere enjekte edilir. Botoks iğnesi; ince uçlu bir enjektördür. Botoks iğnesi cilt üzerinde herhangi bir leke kalmasına yol açamaz.

Yüz botoksu işleminin doğal bir ifade katması ve kırışıklık sorunlarının giderilmesi için botoks enjeksiyonun doğru noktalara uygulanması gerekir. Yüz botoksu işlem bölge sayısına göre değişse de genellikle 10-15 dakika içinde tamamlanır. Tüm yüz botoks uygulaması süreyi biraz daha uzatabilir. Yüz botoksu sonrası kişi hemen sosyal ve iş yaşamına devam edebilir. Botoksun etkisi hemen işlem sonrası görülmeye başlar ve 2-3 gün içinde de yüz son halini alır. Nadir olsa da kişiye bağlı olarak botoks etki süresi 5-6 güne uzayabilir. Gerekli görülürse botoks rötuş işlemleri bir hafta sonra sağlanır.

Yüz Botoksu Kimlere Uygulanabilir?

Yüz botoksu, yüzündeki kırışıklık ya da asimetri sorunundan rahatsız olan ve bu sorundan kurtulmak isteyen herkes için uygun bir işlemdir. Yüz botoksu 18 yaşını geçen kadın, erkek herkese yapılabilir. Yüz botoksu ile amaç yüz bölgesinde gençleştirme sağlamaktır. Bunun için göz çevresi ve alın kırışıklıkları, kaş arası ya da nazolabial çizgileri ile olduğundan daha yaşlı ve yorgun bir profile sahip kişiler en ideal adaylardır. Yüz botoksu için kişinin sağlık durumunun iyi olması gerekir. Kas hastalığı gibi önemli hastalık durumlarında botoks uygulanmamalıdır. Yine hamilelik ve emzirme dönemlerinde de yüz botoksu uygulanmaz.

Randevu Talep Edin

Süreç:

"*" gerekli alanları gösterir

✓ Valid number ✕ Invalid number
Randevu almak istediğiniz doktorlarımızı seçiniz:
Bu alan doğrulama amaçlıdır ve değişiklik yapılmadan bırakılmalıdır.

Yüz Botoksu Öncesi Ve Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Yüz botoksu, öncesinde özel bir hazırlık süreci gerektirmeyen bir estetik işlemdir.
 • Botoks öncesi genel sağlık durumunuz ve kullandığınız tüm ilaçlar konusunda hekiminize bilgi verin. Kan sulandırıcı ilaçların yüz botoksu öncesinde bırakılması gerekir.
 • Alkol tüketimi yüz botoksu işleminden 7 gün önce bırakılmalıdır. Alkol alımı yüz botoks uygulaması sonrası kanama ve buna bağlı morarma riskini artırabilir.
 • Yüz botoks işlemi sonrası yüz bölgesi sert darbelere karşı korunmalıdır.
 • Yüz botoksu sonrası botoksun farklı kaslara dağılmaması için uygulama yapılan yüz bölgesinin ovuşturulmaması gerekir.
 • Yüz botoksu sonrası sosyal ve iş yaşamınıza hemen dönebilirsiniz.
 • Yüz botoks tedavisi sonrası en 12 saat süreyle dik pozisyonda duruş sağlayın. Öne eğilme hareketi gerçekleştirmeyin.
 • Yüz botoksu sonrası ilk 24 saat yüz üstü yatmayın. Sırt üstü ve daha dik pozisyonda uyumaya çalışın.
 • Yüze botoks uygulaması sonrası enjeksiyon sağlanan bölgelerin hijyenine dikkat edin.
 • Yüz botoks işlemi sonrası yüzünüzü bir süre güneşten koruyun. Yoğun koruma faktörlü güneş kremleri ve geniş kenarlı şapkalar kullanabilirsiniz.
 • Yüz botoks sonrası ilk 6 saat yüzünüzü yıkamayın ve duş almayın. Birkaç gün aşırı sıcak su kullanmamaya çalışın.
 • Yüz botoksu sonrası 6-8 saat süreyle makyaj yapmayın. 
 • Yüze botox uygulaması sonrası 1-2 gün sauna, hamam, solaryum ve havuz gibi aktivitelerden uzak durun.
 • Yüz botoksu sonrası ilk günlerde yüz kaslarını çalışmaya zorlayan mimik hareketleri yapmayın.
 • Yüz botoks işlemi sonrası kişiden kişiye değişse de enjeksiyon işlemine bağlı olarak hafif morarma ve şişlikler görülebilir. Bu etkiler oldukça normaldir. Birkaç gün içinde geçer.
 • Morluk ve şişliği önlemek için yüz botoks sonrası yüz bölgesine hafif soğuk uygulama yapılabilir.
 • Yüz botoks sonrası 1-2 gün yoğun spor aktivitesi gerçekleştirmeyin.
 • Cilt bakımı ya da Mezoterapi gibi yüz bölgesine gerçekleşecek bakım işlemlerini yüz botoks uygulaması ile aynı gün yaptırmayın.

Yüz Botoksu Konusunda Sık Sorulan Sorular

Yüz botoks işleminin kalıcı etkisi kişiden kişiye değişebilir. Yine kullanılan botoksun çeşidi, dozu ve uygulama alanı da yüz botoks kalıcılığını etkileyen faktörlerdir. Yüz botoksu, düzenli olarak gerçekleştirildiğinde oldukça uzun süre kırışıklıkları önleyen bir işlemdir. Yüz botoksu işleminin ilk uygulamada kalıcılık etkisi genellikle 4-6 ay arasındadır. İkinci seans sonrası bu süre uzar. Daha önce de belirttiğimiz gibi yüz botoks işleminin belirli aralıklarla düzenli bir şekilde yapılması ile kalıcılık etki süresini artırır.

Yüz botoksu, yüz bölgesindeki birçok alanı içinde barındıran estetik bir işlemdir. Kaş, kaş arası, göz çevresi, burun, alın, dudak üstü çizgiler, nazolabial bölge denilen gülme çizgileri gibi alanlar yüz botoksu işlem alanıdır. Yüz botoksu, kişinin yüz bölgesi kırışıklık probleminin görüldüğü bu alanların sayısına ve yoğunluğuna göre belirlenen bir planlama ile gerçekleşir. Kısacası yüz botoks işlemi kişiye özel olarak gerçekleşir. Yüz botoks fiyatları da bu çerçevede kişiye özel olarak belirtilir. Özetle genel bir yüz botoks fiyatı belirtilemez. Yüzde tek bir bölge botoks uygulaması ile tüm yüz botoks uygulaması fiyatı bir olamaz. Botoksun hangi bölgelere, hangi dozda uygulanacağı yüz botoks fiyatları konusunda belirleyicidir.

Yüz botoks fiyatları konusuna bilgi almak ve randevu oluşturmak için bizimle iletişim kurun.

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Benzer Uygulamalarımız

icon-angle icon-bars icon-times