Search

Mikro Botoks

İçerik Listesi

Mikro botoks ya da diğer adıyla baby botoks (baby botox) son dönemde oldukça popüler hale gelen medikal estetik bir uygulamadır. Mikro botoks kısaca mikro doz botoks ile uygulanan kırışıklık tedavisi olarak tanımlanabilir. Mikro botoks, ciltte oluşmaya başlayan ince çizgileri hedef alır ve ileride oluşma ihtimali olan kırışıklıkları önler. Mikro botoks, uygulama tekniği ile kırışıklık tedavisi sağlarken aynı zamanda kişinin doğal ifadesinin de kaybolmasını engeller ve donuk yüz ifadesi gibi istenmeyen durumların oluşmasını önler. Dünyada her yaştan insanın en çok tercih ettiği medikal işlemlerden biri olan botoksun mikro dozda cilde uygulandığı baby botoks, kişiye kısa zamanda daha genç ve daha canlı bir ifade katar. Mikro botoks uygulaması, göz altı, dudak çevresi, boyun ve dekolte gibi alanlarda oldukça etkili bir biçimde kullanılmaktadır. 

Mikro Botoks / Baby Botoks Nedir?

Mikro botoks, ince çizgileri yok etmek ve ileride kırışıklık oluşumunu önlemek için kas yerine deri ve deri altı bağ dokusuna küçük dozlarda uygulanan bir botoks işlemidir. Yaşın ilerlemesi ile yüz bölgesinde önce ince çizgiler oluşmaya başlar ve zamanla bu ince çizgiler derinleşerek kırışıklıklara dönüşür ve daha belirgin bir görünüm alırlar. Bu ince çizgilerin derinleşip kırışıklıklara dönüşmesini engelleyebilecek teknik mikro botoks; yani baby botoks işlemidir. Kısacası mikro botoks, kırışıklıklar oluşmadan önlem almayı sağlayan bir botoks uygulamasıdır.

En sık baby botoks ya da mikro botoks gibi isimlerle kullanılsa da bu teknik; mezotox, mikrotox gibi isimlerle de anılmaktadır. Mikro botoks tekniği günümüz estetik işlemlerinde oldukça sıklıkla kullanılan bir yöntemdir. Mikro botoks işleminin başarılı sonuçlar vermesinde hekimin uygulama tekniği önemli bir yer tutar. Çünkü doğal sonuçlar için doğru noktalara doğru oranda botoks enjekte edilmesi gerekir. Bunun için de mikro botoks gerçekleştirecek hekimin yüz anatomisine çok iyi bir şekilde hakim olması gerekir.

Mikro Botoksun Botokstan Farkı Nedir?

Yüz bölgesinde birçok minik kas bulunur. Bu yüz kasları hareket ettikçe mimik hareketleri gerçekleşir ve zamanla bu mimik hareketleri de kırışıklıkların yer edinmesine neden olur. Klasik botoks tekniğinde kırışıklıklara neden olan kaslara yönelik bir enjeksiyon işlemi yapılır. Botoks ile bu kasların yol açtığı mimik hareketleri belirli bir süre engellenir. Kısacası yüz kaslarında kontrollü olarak azaltılır. Mikro botoks tekniğinde ise klasik Botoks tekniğine göre daha az dozda botoks enjeksiyonu, kaslara değil deri ve deri altı yağ dokusuna yapılır. Kısacası mikro botoks uygulamasında kaslar değil cilt altı hedef alınır.

Mikro Botoks hakkında bilgi almak ve randevu için formu doldurun.

Mikro Botoksun Avantajı Nedir?

Mikro botoks kısa zamanda ciltteki ince kırışıklıkları gidermeye ve ileride kırışıklık oluşmasını önlemeye yardımcı bir işlemdir. Mikro botoks uygulama tekniği sayesinde mimik hareketlerini de engellemez. Çünkü mikro botoks uygulaması deri ve deri altı bağ dokusuna yapılır ve kişinin yüz kasları bloke edilmez. Bu nedenle mikro botoks sonrası mimik hareketleri devam eder. Bu da kişinin naturel yüz görüntüsünü bozmaz. Doğru bir teknikle uygulanan mikro botoks; yani baby botoks ile ince çizgiler giderilip kırışıklıklar engellenirken kişi, doğal yüz ifadesini kaybetmez. Kısacası siz söylemedikçe mikro botoks işlemi sonrası botoks yapıldığı kimse tarafından anlaşılmaz.

Mikro Botoks / Baby Botoks Nasıl Yapılır?

Mikro botoks işlemi aslında klasik botoks işlemi ile aynı süreçleri içerir. Bu süreçte ilk olarak kişinin uygulama yapılacak bölgeleri antiseptik bir solüsyon ile temizlenir. Daha sonra uygulama yapılacak yüz bölgesine mikro botoks iğnesi acısının hissedilmemesi için anestezik bir krem sürülür. 

Mikro botoks iğnesi çok ince uçlu bir formdadır. Botoks iğnesi enjeksiyonu sırasında hissedilen bu acı, kişinin acı eşiğine göre değişebilen bir durumdur. Çünkü birçok kişiye anestezik krem sürmeden de botoks enjeksiyonu sağlanabilmektedir. Anestezik krem sonrası 15-20 dakika kadar uyuşmanın sağlanması için beklenir ve ardından mikro botoks enjeksiyonuna geçilir.

Mikro botoks enjeksiyonu doğal bir ifade elde etmek için belirlenen cilt altı dokularına uygun dozlarda gerçekleştirilir. Mikro botoks içeriği de botulinum toksindir. Botoksun dozu kişinin cilt yapısına ve problemine göre belirlenir. Mikro botoks uygulamasında kişinin durumuna bağlı olarak bazı alanlara seyreltilmiş bir botoks içeriği de kullanılabilir. Küçük dozlar şeklinde birkaç kez kırışıklık olan ve kırışıklık olma ihtimali olan alanlara enjeksiyonlar yapılır. Mikro botoks işlemi kişiden kişiye değişse de genellikle 15 dakika içinde tamamlanır. Baby botoks işlemi sonrası kişi iş ve sosyal yaşamına devam edebilir.

Mikro Botoks

Mikro Botoks Nasıl Bir Etki Yaratır?

Botoks işlemi sonrası kişilerin en önemli beklentisi, kırışıklıklarından kurtulmak ve aynı zamanda mimik hareketlerinin kaybolmadığı doğal yüz ifadesinin de korunmasıdır. Bu yüzden botoks sonrası en korkulan şey, donuk bir yüz ifadesine sahip olmaktır. Deneyimli hekimler tarafından uygulanan mikro botoks tekniği kişiye kırışıksız, mimik hareketleri yerinde, doğal, genç ve canlı bir ifade katar. Kısacası mikro botoks sonrası yüz, donuk bir ifadeye sahip olmaz. Mikro botoks, direkt kasa değil cilt altı dokusuna uygulanır. Böylelikle kasların cilt ile bağlantılı olduğu yüzeysel alanın çalışması önlenir. Mikro botoks sonrası ter ve yağ bezlerinde bir küçülme olur ve cilt sıkılaşma yaşar, ince çizgiler yok olur. Özetle baby botoks, uygulama alanına bağlı olarak yüzün toparlanmasına katkı sağlar.

Randevu Talep Edin

Süreç:

"*" gerekli alanları gösterir

✓ Valid number ✕ Invalid number
Randevu almak istediğiniz doktorlarımızı seçiniz:
Bu alan doğrulama amaçlıdır ve değişiklik yapılmadan bırakılmalıdır.

Mikro Botoks / Baby Botoks İçin Kimler Adaydır?

Yüz, boyun ve dekolte bölgesinde ince çizgileri olan ya da ileride oluşabilecek kırışıklıklara karşı önlem almak isteyen her yaşta kadın ve erkeklere özel botoks işlemi uygulanabilir. Mikro botoks erken yaşlarda görülen ince çizgileri giderme ve ileride oluşabilecek kırışıklıkları önleme amacıyla uygulanır. Bunun için 18 yaşını dolduran herkes mikro botoks yaptırabilir. Mikro botoks işlemi için kişinin sağlık durumunun iyi olması gerekir. Sinir-kas sistemi hastalıkları olan kişilere, kanama problemi yaşayanlara, hamilelere ve emzirme döneminde olan kadınlara mikro botoks uygulanmaz.

Mikro Botoks / Baby Botoks Öncesi Sonrası

 • Baby botox; yani mikro botoks işlemi öncesinde özel bir hazırlık süreci gerektirmez.
 • Mikro botoks öncesi genel sağlık durumunu ve kullandığınız tüm ilaçlar konusunda hekiminizi bilgilendirin.
 • Kan sulandırıcı ilaçların kullanımı mikro botoks uygulamasından en az 7 gün önce doktor onayı ile kesilmelidir.
 • Alkol tüketimi mikro botoks işleminden 7 gün önce bırakılmalıdır. 
 • Mikro botoks sonrası yüz bölgenizi sert darbelere karşı koruyun.
 • Mikro botoks uygulaması sonrası enjeksiyon sağlanan bölgelerin hijyenine dikkat edin.
 • Mikro botoks işleminden hemen sonra sosyal ve iş yaşamınıza dönebilirsiniz.
 • Mikro botoks sonrası en az 12 saat dik pozisyonda duruş sağlayın. Öne eğilme hareketinde bulunmayın.
 • Mikro botoks sonrası yüz yıkama, işlemden 6 saat sonra yapılabilir.
 • İşlemden 6 saat sonra ılık su ile duş almanızda sakınca olmaz. Birkaç gün aşırı sıcak su kullanmayın.
 • Mikro botoks işlemi sonrasında yüzünüzü ovuşturmayın. İşlem bölgelerine masaj hareketleri yapmayın.
 • Mikro botox ardından ilk 24 saat yüz üstü yatmayın. Sırt üstü ve daha dik pozisyonda uyumaya çalışın.
 • Baby botoks işlemi sonrası yüzünüzü güneşten koruyun. Yoğun koruma faktörlü güneş kremleri ve geniş kenarlı şapkalar kullanın.
 • Mikro botoks sonrası 6-8 saat makyaj yapmayın.
 • Bu durum kişiden kişiye değişse de mikro botoks sonrası hafif morarma ve şişlikler görülebilir. Bu etkiler oldukça normaldir. Birkaç gün içinde geçer.
 • Morluk ve şişliği önlemek için yüz bölgesine hafif soğuk uygulamalar yapılabilir.
 • Mikro botoks sonrası 1-2 gün sauna, hamam, solaryum ve havuz gibi aktivitelerden uzak durun.
 • Baby botoks sonrası ilk birkaç gün yüz kaslarını zorlayan mimik hareketleri yapmayın.
 • Mikro botoks sonrası 1-2 gün yoğun spor aktivitelerinden uzak durun.
 •  

Terleme Botoksu Tedavisi Konusunda Sık Sorulan Sorular

Mikro botoks ya da diğer adıyla baby botoks yüz bölgesinde birçok alana uygulanabilir. Mikro botoksun en sık uygulanma alanları; alın, kaş, göz çevresi, kaş arası, gülme çizgileri denilen nazolabial bölgelerdir. Mikro botoks boyun ve dekolte bölgelerine de uygulanabilir. Bu işleme Nefertiti boyun lifting adı verilir. Yüz bölgesindeki tüm kırışık yüzeylere baby botoks uygulanabilir.

Mikro botoks uygulaması 3-4 gün içinde etkisini göstermeye başlayan ve 7-8 gün için de tam etkisini gösteren estetik bir işlemdir. Mikro botoks işleminin etki süresi kişiden kişiye değişiklik gösterir. Ancak genel olarak mikro botoks etkisi genellikle 4-6 ay gibi bir süre devam eder. Düzenli bir şekilde baby botoks yapılması etki süresinin sonraki seanslarda daha uzun olmasını sağlar. Mikro botoks işleminin uygulama sıklığı da kişinin cilt yapısına göre değişir.

Doğru doz ve doğru teknik ile doğru noktalara uygulanan mikro botoks işlemi herhangi bir yan etkiye sebep olmaz. Mikro botoks işleminde kullanılan botoks bir protein yapıda bir moleküldür. Mikro botoks sonrası tam bir yan etki sayılmasa da bazı durumlar görülebilir. Örneğin; baby botoks sonrası bazı kişilerde enjeksiyona bağlı olarak morarma, kızarıklık ya da şişlik oluşabilir. Bu etkiler genellikle mikro botoks işleminden sonra 1-2 gün içinde geçer. Kimi kişilerde ise bu etkilerin hiçbiri görünmez. Bu tamamen kişinin cilt yapısına göre değişebilen bir durumdur.

Terleme botoksu fiyatı öğrenmek ve aşırı terleme sorunu tedavisi hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçin.

Baby botox \ mikro botoks işleminde süreç kişiye özel bir botoks planlaması ile gerçekleşir. Çünkü herkesin cilt yapısı gibi cilt yüzeyinde yaşadığı kırışıklık problemi de farklı türdedir. Her kişi için uygulama yapılacak bölge sayısı ya da botoks dozu değişkenlik gösterir. Bunun için standart bir mikro botoks fiyatı belirtmek mümkün değildir. Yapılacak muayene sonrasında mikro botoks uygulanacak bölgeler için botoks dozuna, seanslarına karar verilir. Bu planlama çerçevesinde de mikro botoks fiyatları belirlenir.

Mikro botoks \ baby botox uygulaması hakkında bilgi almak ve randevu oluşturmak için bizimle iletişime geçin.

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Benzer Uygulamalarımız

icon-angle icon-bars icon-times