Search

Göz Altı Mezoterapisi

İçerik Listesi

Göz altı mezoterapisi, göz derisindeki kozmetik sorunları gidermek amacıyla yapılan medikal estetik bir işlemdir. Göz altı mezoterapisi, göz çevresindeki birçok sorun için etkili bir tedavidir.Başta göz altı morluğu sorununu gidererek göz altı aydınlatma sağlayan göz altı mezoterapisi kısa zamanda şikayet edilen birçok göz çevresi sorununun çözülmesini sağlar. Göz çevresi aydınlatma ya da göz çevresi morluğu tedavisi gibi isimlerle de anılan göz altı mezoterapisi son dönemde oldukça tercih edilen bir uygulamadır. 

Kişinin çevreye verdiği izlenimi en çok etkileyen yüz bölümü ve göz çevresidir. Göz kapağı derisi yapısı ve işlevi gereği en ince tabakalara sahiptir. Bu kadar ince ve savunmasız olan göz çevremize erken yaşlardan itibaren hak ettiği özeni göstermemiz gerekir. Göz altı mezoterapisi ya da diğer kullanılan ismi ile göz mezoterapisi sayesinde göz çevresinde oluşmaya başlayan yaşlanma ve yorgunluk etkileri ortadan kaldırılır.

Göz Altı Mezoterapisi Nedir?

Göz çevresi ve özellikle göz altı cildi, tüm vücut derisi ile karşılaştırıldığında en ince deriye sahip hassas bir bölgedir. Göz altı derisi kişinin cilt yapısına göre değişse de yaklaşık olarak 0,5 milimetre kalınlığında olur. Göz altı mezoterapisi, başta göz altı bölgesi olmak üzere tüm göz çevresine uygulanabilen ve göz altı morlukları, göz altı kararması, göz altı kızarıklığı, göz kapaklarının morarması, göz çevresi kırışıklık ve torbalanma gibi sorunları gidermek amacıyla geliştirilmiş özel bir formülasyon içeriğine sahip bir işlemdir. 

Göz altı mezoterapisi için kısaca göz çevresi için bir yüz gençleştirme tedavisi de denilebilir. Göz altı mezoterapisi estetik işlemi ile göz çevresindeki birçok sorun kısa zamanda giderilir ve kişi daha canlı, genç ve sağlıklı görünen bir göz çevresine kavuşur. Göz altı mezoterapisi, göz altı morluğu gibi sebeplerle oluşan yorgun, çökmüş ve yaşlı göz çevresi görünümünü yok eder ve göz altı aydınlatma sağlar.

Göz Altı Mezoterapisi Hangi Göz Çevresi Sorunları İçin Etkilidir?

Göz altı mezoterapisi birçok göz çevresi estetik sorununa çözüm sağlar. Göz altı mezoterapisi öncelikle göz altı morlukları tedavisi sağlar. Göz altı kararması olarak da tabir edilen ve oldukça sık görülen göz çevresi sorunlarında da göz altı mezoterapisi oldukça etkili bir medikal estetik işlemdir. Genetik göz altı morlukları için de güzel sonuçlar sunar. Göz altı mezoterapisi uygulandığı alanda cilt kalitesini artırır ve göz altı bölgesinde yenilenme sağlar. Göz altı mezoterapisi özel içeriği ile göz çevresinde yeni bir yapılandırma başlatır.

Göz çevresinde en sık sorun yaşanan bölge göz altı bölgesidir. Göz altı mezoterapisi, direkt göz altı çukurunu hedef alır ve güvenli bir şekilde bu alanda onarım sağlar. Göz altı morlukları ve göz çevresi kararması dışında göz çevresinde oluşan ince kırışıklık ve çizgiler için de fayda sağlar. Göz altı kızarıklığı, göz altı torbalanması, göz altı halka oluşumları ve göz kapağı ödemleri için de kullanılabilen bir tedavi yöntemidir.

Göz Altı Mezoterapisi hakkında bilgi almak ve randevu için formu doldurun.
Göz Altı Mezoterapisi

Göz Altı Morlukları Neden Olur? Göz Çevresi Sorunları Nasıl Oluşur?

Göz altı ve göz çevresi problemleri kimi zaman yapısal kimi zaman da yaşın ilerlemesi gibi nedenler ile oluşur. Göz altı morlukları, göz çevresi kararması, göz kapaklarının morarması, göz çevresi ince kırışıklık ve çizgilenmelerinin oluşmasının birçok sebebi vardır. Peki göz altı morlukları neden olur? Göz altı morlukları yapısal ya da dış etken kaynaklı oluşabilir. Yapısal nedenler kişinin ten rengi, göz çevresi rengi ya da deri kalınlığı ile ilgilidir. Örneğin; kişinin ten rengi yapısal olarak koyu olabilir. Ayrıca göz çevresi derisi yapısal olarak ince olabilir. Bu incelik sebebi ile göz çevresi daha hassas olur ve göz altı morluk ya da torbalanma sorunları daha sık görülür.

Göz altı ve göz çevresi derisi ince ve hassas ise daha kolay deforme yaşanır ve dış etkenlerden daha fazla etkilenir. Göz çevresi ve özellikle göz altı bölgesinde sorunlara yol açan dış etkenlerin başında yoğun güneş ışığına maruz kalmak gelir. Güneş ışığı genel olarak zaten cildimize zarar veren bir faktörken en hassas olan göz altı bölgesine daha fazla etki eder. Bunun için yoğun güneş ışığından korunmak gerekir. Uzun süre bilgisayar ve cep telefonuna bakmak hem gözleri yorar hem de yaydıkları ışık ile göz çevresi cildine zarar verir.

Göz çevresine aşırı ve sürekli makyaj yapmak, uzun süre makyaj ile kalmak ve makyajın temizlenmemesi de göz çevresi problemlerinin oluşma riskini artırır. Özellikle makyajı temizlemeden yatmak göz altı ve göz çevresi için çok zararlıdır. Kullanılan göz çevresi makyaj ve bakım ürünlerinin kalitesi de oldukça önemlidir. Kalitesiz ürünlerin kullanılması göz çevresi cilt kalitesini bozar. Sağlıklı beslenme cilt sağlığı için de önemli bir kriterdir. Sigara içmek genel sağlığımız gibi tüm cilt kalitesini etkileyen, özellikle göz çevresi sorunlarını tetikleyen ve cildin yaşlanmasını hızlandıran önemli bir faktördür.

Göz Altı Mezoterapisi Nasıl Yapılır?

Göz altı mezoterapisi, göz çevresinde sorunlu olan deri içine yapılan küçük enjeksiyonlarla gerçekleşen bir işlemdir. Göz mezoterapisi işlemine başlamadan önce kişinin göz çevresinde makyaj varsa cilt makyajdan arındırılır ve temizlenir. İğne enjeksiyonlarına bağlı bir acı hissedilmemesi için göz çevresine anestezik bir krem sürülür ve uyuşturma sağlanır. Anestezik krem sürüldükten sonra 15 dakika kadar beklenir. Uyuşma hissi oluştuktan sonra iğne enjeksiyonları ile göz mezoterapisi gerçekleşir.     Göz mezoterapisi genel olarak 15-20 dakika içinde tamamlanır. 

Göz mezoterapisi işleminde kullanılan iğneler kişiye özel, tek kullanımlık mikro iğnelerdir. Göz çevresi enjeksiyonları için özel tasarlanmış nanosoft mikro iğneler ile işlem sonrasında morluk ve şişliklerin oluşması engellenir.  Problemli bölge yoğunluğuna göre göz mezoterapisi enjeksiyonları yaklaşık olarak 1-4 milimetre cilt altına verilir. Göz altı mezoterapisi ile cilt altında yapılandırma hızlanır. Çünkü göz mezoterapisi özel formülasyonu ile kolajen ve elastin üretimi tetikler. Göz mezoterapisi ile göz çevresine enjekte edilen formülasyon sorunlu alanlara kısa sürede ulaşır ve sorunların çözümü için etki sağlar. Göz mezoterapisi sonrası kişi, sosyal ve iş hayatına devam edebilir. Göz mezoterapisi sonrası genelde önemli bir yan etki söz konusu olmaz. Göz altı mezoterapisi ilk seans sonrası bile etkilidir. İlk seans sonrasında şikayetlerde azalma görülür. Göz mezoterapisi gerekli görülürse Göz Altı Işık Dolgusu gibi yüz için farklı dolgu uygulamaları ile kombine edilebilir.

Göz Altı Mezoterapisi

Göz Altı Mezoterapisi İçeriği Nedir?

Göz altı mezoterapisi içeriğindeki bileşenler, göz çevresindeki sorunlara etki edecek özel karışımlardır. Bu karışımlar, deri altına verildiğinde olumlu tepkime ile göz çevresindeki sorunların giderilmesi sağlanır. Göz mezoterapisi formülasyonu ciltte yeniden yapılandırma amaçlayan bir kompleks içeriktir. Bu formülasyon göz çevresi derisinin kalitesini artırır. Göz mezoterapisi içeriği için göz çevresindeki estetik problemleri gideren ve cildi canlandıran bir kokteyl de denilebilir. 

Göz altı mezoterapisi içeriği göz çevresinin gençleştirilmesi, göz altı morluk ve halkalanma sorunlarının giderilmesi için özel bir içeriğe sahiptir. Göz mezoterapisi içeriğinde hyaluronik asit, kolajen aminoasitleri, vitaminler, hekzapeptidler, askorbik asit, meyve asitleri, antioksidan ve C vitamini gibi farklı vitamin ve mineraller bulunur. Kişinin problemine yönelik olarak oluşturulan bu vitamin ve mineral karışımları göz çevresinde sorunlu alana deri altına enjekte edilir.

Randevu Talep Edin

Süreç:

"*" gerekli alanları gösterir

✓ Valid number ✕ Invalid number
Randevu almak istediğiniz doktorlarımızı seçiniz:
Bu alan doğrulama amaçlıdır ve değişiklik yapılmadan bırakılmalıdır.

Göz Altı Mezoterapisi Kimlere Uygulanır?

Göz altı mezoterapisi, göz çevresinde estetik sorun yaşayan, bu göz çevresi sorunları sebebi ile olduğundan daha yaşlı ve daha yorgun bir görünüme sahip olan kadın, erkek herkese uygulanabilir. Göz altı mezoterapisi için yaş sınırı 18’dir. Göz altı mezoterapisi hamilelik ve emzirme dönemlerinde uygulanmaz. Göz altı mezoterapisi için kişinin genel sağlık durumunun iyi olması; yani önemli bir kronik hastalığının olmaması gerekir. Göz çevresi kararması, göz kapaklarının morarması ya da göz çevresinde ince kırışıklık ve çizgilenme problemleri başlamış kişiler için ideal bir tedavidir. Özellikle göz altı aydınlatma isteyen, yorgun ve yaşlı göz çevresi görünümünden kurtulmak isteyen kişiler göz altı mezoterapisi \ göz mezoterapisi yaptırabilir.

Göz Altı Mezoterapisi Öncesi Sonrası

 • Göz altı mezoterapisi işlemi öncesinde özel bir hazırlık gerektirmez. Ancak kronik hastalıklar gibi genel sağlık durumunuz hakkında hekiminizi bilgilendirmeyi unutmayın.
 • Kan sulandırıcı gibi kullandığınız tüm ilaçları doktorunuza bildiriniz. 
 • Göz altı mezoterapisi işleminden en az 3 gün önce alkol alınmaması gerekir.
 • Göz altı mezoterapisi sonrası hemen iş ve sosyal hayatınıza dönebilirsiniz.
 • Göz altı mezoterapisi sonrası ilk günlerde yoğun egzersiz yapılmamalıdır. Sadece hafif tempo yürüyüşler yapabilirsiniz.
 • Göz mezoterapisi sonrası 1 hafta kadar havuz, solaryum, hamam gibi aktivitelerden uzak durulmalıdır.
 • Göz altı mezoterapisi sonrası uygulama yapılan göz çevresine masaj hareketlerinde bulunulmamalıdır.
 • Uygulama sonrası ilk gün göz çevresine kozmetik ürün ya da krem kullanılmamalıdır.
 • Özellikle ilk işlem günü gözlerinizi ovuşturmayın ve göz çevrenizi darbelere karşı koruyun.
 • Göz altı mezoterapisi sonrası ilk gün banyo yapılması istenmez.
 • Çoğunlukla görünmese de göz mezoterapisi sonrası şişlik ve morluk gibi hafif yan etkiler olabilir. Bu etkiler kişinin cilt yapısına göre oluşabilen ve oldukça normal etkilerdir. Birkaç gün içinde bu etkiler geçer.
 • Göz mezoterapisi sonrası olası şişlik durumlarında soğuk uygulama yapılabilir.
 • Göz altı mezoterapisi sonrası yüzünüzü güneşten koruyun.
 • Göz altı mezoterapi sonrası birkaç gün yüz üstü yatmayın. Başınız hafif yüksekte kalacak şekilde uyumaya çalışın.

Göz Altı Mezoterapisi Tedavisi Konusunda Sık Sorulan Sorular

Göz çevresi estetik sorunların çözümü için uygulanan göz altı mezoterapisi ilk seanstan itibaren etki gösteren bir işlemdir. Göz altı morluğu tedavisi yaptıranlar genelde ilk olarak “ Göz altı mezoterapisi kalıcı mı ” sorusunu sorarlar. Göz altı morlukları, göz çevresi kararması, göz kapaklarının morarması, göz çevresi ince kırışıklık ve çizgilerini azaltmak ve oluşmasını önlenmesi için yapılan göz mezoterapisi işleminin kalıcı etkisi kişiden kişiye değişebilir. Ancak genel olarak göz altı mezoterapi işleminin kalıcılık etkisi 1 yıl gibi bir süre olur.

İşlem etkisinin azalması durumunda göz altı mezoterapisi tekrarlanabilir. Belirli bir frekansta göz altı mezoterapisi işleminin tekrarlanması etki süresini artırır. Göz altı aydınlatma gibi en iyi sonuçlara ulaşmak için genelde düzenli aralıklarla yapılan 3-4 uygulamayı içeren bir kür planı yeterli olur. Göz çevresindeki bu sağlıklı, parlak, genç ve sıkı görünümü korumak için ise yılda 1-2 kere bu kür planlamasının tekrarlanması gerekebilir.

Göz altı mezoterapisi kişinin göz altı torbalanma, göz altı kararması ya da göz altı morluk derecesine bağlı olarak uygulanan içeriğin ve seans sayısının belirlendiği bir işlemdir. Bunun için standart bir göz altı mezoterapi fiyat bilgisi vermek mümkün değildir. Kişinin problemine göre uygulanacak göz altı mezoterapisi içeriği ve seans sayısı belirlenerek ya da kombine edilecek tedaviler, işlemler belirlenerek kişiye özel bir planlama çizilir.

Göz altı mezoterapisi işlemi ve fiyatı konusunda bilgi almak için bizimle iletişim kurun.

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Benzer Uygulamalarımız

icon-angle icon-bars icon-times