Search

3 Boyutlu (3D) Vücut Şekillendirme Ameliyatı Simülasyonu

İçerik Listesi

3D simülasyon; yani 3 boyutlu simülasyon teknolojisi ile gerçekleşen vücut şekillendirme ameliyatları kişiye, operasyon öncesinde nasıl bir vücuda sahip olacağını gösterme şansı veren önemli bir teknolojidir. 3 boyutlu vücut şekillendirme ameliyatı simülasyonu, cerrahın ameliyat öncesi planlama yapması, modellemeler çalışması için de katkı sağlar. 3 boyutlu vücut şekillendirme ameliyatı simülasyonu tüm bu avantajları ile hem cerrah hem de hasta için estetik ameliyat sürecindeki kaygılarını yok eder ve cerrahiyi daha güvenli kılar. 3 boyutlu vücut şekillendirme ameliyatı simülasyonu, hastanın ameliyat öncesinde cerrahın ameliyat planı hakkında fikir sahibi olmasını sağlayan bir iletişim aracıdır.

3 Boyutlu Simülasyon Nedir?

Birçok alanda kullanılan 3 boyutlu simülasyon teknolojisi son zamanlarda estetik alanında da olmazsa olmaz denilen bir kriter haline geldi. 3 boyutlu simülasyon teknolojisi, estetik ameliyat süreçlerinde de artık oldukça sık kullanılıyor. 3 boyutlu simülasyon teknolojisi özel bir yazılım içerir. Bu özel yazılım sayesinde 36 megapixel çözünürlüklü 6 adet kamera ile aynı anda ile çekilen renkli fotoğraflar, 3 boyutlu modellere dönüştürülür. Bu modeller gerçekleriyle birebir yakındır.

3 boyutlu simülasyon sayesinde yaratılan bu modellemeler üzerinde yazılım desteği ile değişiklikler, oynamalar yapılabilir. Bu şekilde, simüle edilen yeni vücut görünümü; yani operasyon sonrası durum ameliyat öncesi görülebilir olur. İstenildiği takdirde tüm bilgi ve görüntüler hafızasında tutulabilir. Vücut şekillendirme amacıyla yapılan estetik cerrahilerde hasta ile hekim arasındaki iletişimin daha doğru bir şekilde ilerlemesini artıran bu teknoloji, ameliyat öncesi ve sonrası durumu karşılaştırma, yorumlama, değişiklik sağlama açısından oldukça önemlidir.

3 Boyutlu Vücut Şekillendirme Ameliyatı Simülasyonu

Neden 3 Boyutlu Vücut Şekillendirme Ameliyatı Simülasyonu?

3 boyutlu simülasyon teknolojisinin vücut şekillendirme ameliyatlarında tercih edilmesinin en önemli nedeni vücut ölçümlerinin bilimsel verilere dayalı olmasıdır. Vücut şekillendirme operasyonun başarılı olması için ölçümlerin ve buna bağlı hesaplamaların doğru bir şekilde yapılması gerekir. Vücut şekillendirme ameliyatı öncesinde bu ölçümler, 3 boyutlu simülasyon teknolojisi ile mümkün olur. Otomatik ölçümlerle cerraha veriler sağlayan 3 boyutlu vücut şekillendirme ameliyatı simülasyonu kişinin durumunu en iyi analiz eden sistemdir.

3 Boyutlu Vücut Şekillendirme Ameliyatı Simülasyonu hakkında bilgi almak ve randevu için formu doldurun.​

3 Boyutlu Vücut Şekillendirme Ameliyatı Simülasyonu Nedir?

3 boyutlu vücut şekillendirme ameliyatı simülasyonu ileri düzey bir fotoğraflama ve görüntü birleştirme teknolojisidir. 3 boyutlu vücut şekillendirme ameliyatı simülasyonundaki ölçümler bilimsel verilere dayanır. Bu gerçekçi ölçümler de ameliyat için cerraha yol gösterici olur.

3D simülasyon, vücut şekillendirme ameliyatı için uygulanacak cerrahi adımların kapsamlı bir şekilde değerlendirilmesini sağlayan bir teknolojidir. Özel yazılımı sayesinde vücut şekillendirme öncesi ve sonrası durumun net bir şekilde karşılaştırılmasına olanak verir. Üstelik bunu 3 boyutlu; yani gerçek haline en yakın görüntülerle sağlar. Kısacası 3 boyutlu vücut şekillendirme ameliyatı simülasyonu, ameliyat sonrası vücudun kazanacağı yeni estetik görüntüyü, ameliyat yapılmadan önce gerçeğe en yakın hali ile görme imkanı sağlar. 

Daha önce kullanılan simülasyonlar, vücut şekillendirme ameliyatı sonrası yakalanabilecek olası sonuçlar üzerinde modellemeler sunmaktaydı. Artık günümüzde kullanılan 3 boyutlu vücut şekillendirme ameliyatı simülasyonu ile gerçeğine birebir yakın denilen vücut şekillendirme modellemeleri sunulabilir. Özetle 3 boyutlu vücut şekillendirme ameliyatı simülasyonu ile yapılan operasyonlar kişiye sürpriz sonuçlar yaratmaz.

3 Boyutlu Vücut Şekillendirme Ameliyatı Simülasyonun Cerrah İçin Avantajları Nelerdir?

3 boyutlu vücut şekillendirme ameliyatı simülasyonu hem cerraha hem de hastaya birçok avantaj sağlar. Öncelikle cerraha planladığı ameliyatın sonuçlarını önceden görme imkanı sağlar. Cerrah, ameliyat öncesi süreçte bu teknoloji ile vücut şekillendirme sağlanacak bölgeler üzerinde rahatlıkla çalışmalar yapabilir. Ameliyatta uygulayacağı tekniklerin vücut genel hattına nasıl etki edeceğini ya da kişinin başka cerrahi müdahalelere ihtiyacı olup olmadığını bilgisayar ortamında değerlendirebilir.

3 boyutlu vücut şekillendirme ameliyatı simülasyonunun en önemli özelliklerinden biri başarılı bir estetik ameliyat için uygulanacak cerrahilerin vücut görünümüne nasıl bir katkısı olacağını önceden cerraha gösterilmesidir. Örneğin; cerrah karın germe uygulayacak ise simülasyon üzerinde yapılan değişiklikle bu cerrahinin vücuttaki görünümü nasıl etkileyeceğini görebilir ya da karın germe ameliyatı sonrası, başta göze çarpmayan bacaktaki sarkmaların ulaşılmak istenen estetik vücut algısını gölgeleyebileceğini önceden fark edebilir. Bu farkındalıkla cerrahi süreci en doğru şekilde yönetebilir.

3 Boyutlu Vücut Şekillendirme Ameliyatı Simülasyonu

3 Boyutlu Vücut Şekillendirme Ameliyatı Simülasyonun Hasta İçin Avantajları Nelerdir?

3 boyutlu vücut şekillendirme ameliyatı simülasyonu hasta için de önemli avantajlar barındırır. Öncelikle hasta, ameliyat öncesi 3 boyutlu olarak göreceği yeni vücut formu hakkında düşünce sahibi olur. Kısacası 3 boyutlu modellemelerle kişi vücut şekillendirme ameliyatından beklentilerini açık ve net olarak ifade edebilir. Operasyon sonrası kavuşacağı görüntüyü ameliyatın başında göreceği için vücut şekillendirme ameliyatının sonuçları konusunda endişe yaşamaz.

Vücudun yeniden şekillenmesini sağlamak için birden fazla ameliyatın kombine bir şekilde uygulanmasını amaçlayan vücut şekillendirme ameliyatları, kimi zaman kişiler için bazı endişeleri barındırabilir. Aslında kişi vücut şekillendirme ameliyatın etkisini gözünde canlandıramadığı için bu kaygıları yaşar. 3 boyutlu vücut şekillendirme ameliyatı simülasyonu bu kaygıyı ortadan kaldırır. Cerrahın planladığı vücut şekillendirme ameliyatının sonuçlarını, ameliyat öncesinde hastasına gösterebilmesi hem de bunu 3 boyutlu olarak yapabilmesi hastaya yüksek derecede memnuniyet ve güven verir. Ameliyat öncesi hasta ve cerrah arasındaki bir iletişim eksikliği ameliyat sonrası herkes için memnuniyetsizlik yaratan bir durum olabilir. Bu çerçevede 3 boyutlu vücut şekillendirme ameliyatı simülasyonu hasta ve cerrah arasındaki iletişimi de artırır.

Vücut şekillendirme ameliyatları konusundan bilgi almak ve ücretsiz randevu oluşturmak için bizimle iletişime geçin.

Randevu Talep Edin

Süreç:

"*" gerekli alanları gösterir

✓ Valid number ✕ Invalid number
Randevu almak istediğiniz doktorlarımızı seçiniz:
Bu alan doğrulama amaçlıdır ve değişiklik yapılmadan bırakılmalıdır.

3 Boyutlu Vücut Şekillendirme Ameliyatı Simülasyonu İçin Ölçüm Nasıl Yapılır?

Birkaç estetik ameliyatın bir arada yapılması ile özellikle etki, zaman, maliyet ve iyileşme süreci açısından büyük bir kazanım sağlayan vücut şekillendirme ameliyatlarında kullanılan 3 boyutlu simülasyon teknolojisi bu süreçte yol gösterici olur. 

3 boyutlu vücut şekillendirme ameliyatı simülasyonu için öncelikle kişinin genel olarak tüm bölgeleri ayrıntılı bir şekilde fotoğraflanır. Bu fotoğraflar, 36 megapiksel oranında net bir görüntü sağlayan çözünürlüktedir. Vücut şekillendirme ameliyatında 3 boyutlu simülasyon için 6 ayrı kameradan çekim yapılır ve bu görüntüler bilgisayar ortamına birebir gerçek boyutlarla aktarılır. Daha sonra üç boyutlu görüntüleme oluşturulur. Sistemde oluşturulan 3 boyutlu görüntüler üzerinde istenirse milimetrik düzenlemeler yapılabilir. Bu düzenlemeler özel bir yazılım sayesinde gerçekleşir. Simülasyon yazılımı gerçeğe en yakın üç boyutlu modellemeleri gösterir.

3 Boyutlu Vücut Şekillendirme Ameliyatı Simülasyonu Bir Hazırlık Gerektirir Mi? Ne Kadar Sürer?

3 boyutlu vücut şekillendirme ameliyatı simülasyonu için öncesinde özel bir hazırlık yapılmasına gerek yoktur. Kişi kıyafetlerini çıkarır ve vücut şekillendirme sağlanacak bölgeleri her yönden aynı anda fotoğraflanır. Bunun için hasta yarı açık bir sistemin ortasında ayakta durur. Simüle edilecek görüntüleri oluşturmak için fotoğraf çekimi genel olarak 5-6 dakika kadar sürer. Ardından bilgisayar ortamına fotoğraf aktarımı ve vücut modelleme süreci başlar. Modelleme süresi, kişiye yapılacak operasyonların durumuna göre değişse de 4-5 dakika içinde tamamlanır. 3 boyutlu vücut şekillendirme ameliyatı simülasyonu için ayrı bir ücretlendirme yapılmaz.

3 Boyutlu Simülasyon İle Vücut Şekillendirme Modellemeleri Ne Zaman Görülebilir?

3 boyutlu vücut şekillendirme ameliyatı simülasyonu için kişinin fotoğrafları 3D; yani 3 boyutlu simülasyon teknolojisi ile her açıdan çekilir. Daha sonra bu görüntüler bilgisayara aktarılır ve 3 boyutlu vücut modellemeleri sağlanır. Vücut şekillendirme ameliyatı kapsamında yapılacak olan liposuction, karın germe, bacak germe gibi operasyonların sanal ortamda etkileri modellemelere yansıtılır ve ameliyat sonrası ulaşılacak yeni vücut görüntü anında kişiye gösterilir. Kısacası fotoğraf çekimi sonrası dakikalar içinde yeni vücut modellemeleri hastaya gösterilir. Hastanın görüşleri alınır ve birlikte 3 boyutlu görülen vücut şekillendirme modellemeleri değerlendirilir.

3 Boyutlu Simülasyon İle Vücut Şekillendirme Modelleri Kimlere Uygulanabilir?

3 boyutlu simülasyon uygulamaları herhangi bir nedenle vücudunun bir ya da birkaç bölümündeki görünümünden dolayı rahatsız, mutsuz olan ve vücut şekillendirme ameliyatı yaptırmak isteyen kadın ve erkek herkes için uygulanabilir.

3 Boyutlu Simülasyon Teknolojisi Hangi Vücut Şekillendirme Ameliyatılarında Uygulanır?

3 boyutlu vücut şekillendirme ameliyatı simülasyonu en sık; kol, bacak, karın, kalça, sırt gibi vücudun birçok alanına uygulanabilen liposuction cerrahisinde kullanılır. Liposuction işlemi öncesi ayrıntılı fotoğraflama sağlanarak sisteme aktarılan görüntüler özel program sayesinde işlenir ve tüm yağ alma süreci bilgisayar ortamında planlanır. Kişinin kapsamlı değerlendirilmesi 3 boyutlu olarak yapılır ve liposuction sonrasında ulaşılacak görüntü kişiye önceden gösterilir.

Bunun yanı sıra karın germe, bacak germe gibi vücut şekillendirme ameliyatlarında da 3 boyutlu simülasyon teknolojisi kullanılabilir. 3 boyutlu simülasyon teknolojisi, vücut şekillendirme ameliyatları dışında burun estetiği, meme büyütme, meme küçültme ve meme dikleştirme gibi yüz ve gövde bölgesine uygulanan estetik operasyonlarında da kullanılabilir.

3 Boyutlu Simülasyon Teknolojisinin Vücut Şekillendirme Ameliyatındaki Yeri Nedir?

3 boyutlu simülasyon; vücut şekillendirme sağlanacak bel, kol, sırt, bacak, karın gibi deformite yaşanan bölgelerin daha iyi analiz edilmesine ve buna göre bir plan belirlenmesine olanak tanır. Kısacası vücut şekillendirme operasyonlarının daha iyi planlanmasına olanak sağlar. İncelemelerin 3 boyutlu olarak yapılması vücut şekillendirme ameliyatları için oldukça önemli bir avantajdır. Özel programı sayesinde vücudun hangi bölgelerindeki deformiteler estetik vücut profilini bozuyor belirlenir. 3 boyutlu simülasyon ile kişiye vücut şekillendirme açısından tüm ihtimallerin gösterilmesini sağlanır.

3 Boyutlu Vücut Şekillendirme Ameliyatı Simülasyonu Hakkında Sık Sorulan Sorular

3 boyutlu vücut şekillendirme ameliyatı simülasyonu için öncesinde özel bir hazırlık yapılmasına gerek yoktur. Simülasyon işlemi oldukça basit ve kısa süreli bir fotoğraf çekimidir. Kişi kıyafetlerini çıkarır ve vücut şekillendirme sağlanacak bölgeleri her yönden aynı anda fotoğraflanır. 

3 boyutlu vücut şekillendirme ameliyatı simülasyonu için hasta yarı açık bir sistemin ortasında ayakta durur. Simüle edilecek görüntüleri oluşturmak için fotoğraf çekimi genel olarak 5-6 dakika kadar sürer. Ardından bilgisayar ortamına fotoğraf aktarımı ve vücut modelleme süreci başlar. Modelleme süresi, kişiye yapılacak operasyonların durumuna göre değişse de 4-5 dakika içinde tamamlanır. 

3 boyutlu vücut şekillendirme ameliyatı simülasyonu için kişinin fotoğrafları 3D; yani 3 boyutlu simülasyon teknolojisi ile her açıdan çekilir. Daha sonra bu görüntüler bilgisayara aktarılır ve 3 boyutlu vücut modellemeleri sağlanır. Vücut şekillendirme ameliyatı kapsamında yapılacak olan liposuction, karın germe, bacak germe gibi operasyonların sanal ortamda etkileri modellemelere yansıtılır ve ameliyat sonrası ulaşılacak yeni vücut görüntü anında kişiye gösterilir. Kısacası fotoğraf çekimi sonrası dakikalar içinde yeni vücut modellemeleri hastaya gösterilir. Hastanın görüşleri alınır ve birlikte 3 boyutlu görülen vücut şekillendirme modellemeleri değerlendirilir.

3 boyutlu simülasyon uygulamaları herhangi bir nedenle vücudunun bir ya da birkaç bölümündeki görünümünden dolayı rahatsız, mutsuz olan ve vücut şekillendirme ameliyatı yaptırmak isteyen kadın ve erkek herkes için uygulanabilir. 

3 boyutlu vücut şekillendirme ameliyatı simülasyonu için ayrı bir ücretlendirme yapılmaz. Karar verilen vücut şekillendirme operasyonuna bağlı olarak ameliyat öncesinde kişinin operasyona bağlı sonuçları öngörebilmesi ve istediği değişiklikleri ifade edebilmesi için 3 boyutlu simülasyon teknolojisi kullanılır.

Vücut şekillendirme ameliyatları konusundan bilgi almak ve randevu oluşturmak için bizimle iletişime geçin.

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Benzer Uygulamalarımız

icon-angle icon-bars icon-times