Search

Endoskopik Kaş Kaldırma

İçerik Listesi

Kaşlar, bakışlara daha genç ve çekici bir ifade kazandırır. Düşük kaş yapısı ise kişiyi mutsuz ve yorgun gösterir.   Endoskopik kaş kaldırma, kaş düşüklüğü sorununu ortadan kaldıran bir kaş estetiğidir. Düşük kaş yapısı olan kişiler için ideal bir kaş estetiği olan endoskopik kaş kaldırma kaş ve göz çevresinde germe etkisi yaratır. Kısacası endoskopik kaş kaldırma ameliyatı, göz ve kaş çevresindeki sarkma problemini yok eder ve yüzde oluşan mutsuz, yorgun ifadeyi ortadan kaldırır. Kaş kaldırma konusunda cerrahi ve cerrahi olmayan birçok yöntem bulunmaktadır. Günümüzde endoskopik kaş kaldırma ameliyatı ile kaş estetiği oldukça sık uygulanmakta ve başarılı sonuçlar sağlamaktadır.

Düşük Kaş Nedir? Kaş Düşüklüğü Neden Olur?

Her insanın kaş yapısı farklı özelliktedir. Bazı kişilerin kaş yapısı, kalkık kaş olarak ifade edilen bir yapıya sahipken; bazı kişilerin kaş yapısı, düşük kaş denilen bir şekle sahiptir. Kaş düşüklüğü, yaşın ilerlemesi gibi bir nedenle görülebileceği gibi yapısal olarak da görülebilen bir durumdur. Kaş düşüklüğü kişinin olduğundan daha yaşlı, yorgun ve mutsuz görünmesine yol açan bir ifade yaratır.

Genelde yaşın ilerlemesi ile kaşların dış uç kısımlarında ve şakak bölgesinde düşme görülür. Kaş düşüklüğü; yani düşük kaş yapısı, kaş ile göz arasındaki mesafenin azalmasına ve aradaki derinin kırışık ve sarkmış görünmesine yol açar. Oluşan bu torbalanma görüntüsü de kişinin yüzünün daha yaşlı görünmesine neden olur. Düşük kaş formu, estetik yüz güzelliği açısından da olumsuz bir özellik olarak görülür. Kaş düşüklüğü kadınlarda ve erkeklerde görülebilir. Çoğunlukla orta ya da ileri yaşlarda daha sık görülse de daha genç yaşlarda da yapısal olarak düşük kaş yapısı olabilir.

İdeal Kaş Yapısı Nedir? İdeal Kaş Şekli Nasıl Olur?

Kaş, yüz güzelliğinde oldukça önemli bir unsurdur. Kaş şekli, kişinin estetik yüz profilini etkiler. Çekici ve güzel bir bakış için kaş şekli önemlidir. İdeal kaş yapısı kişinin daha güzel bir yüz profiline sahip olmasına olanak tanır. Bakışların daha çekici olmasını destekler. Doğru bir pozisyonda olan kaş yapısı, yüzde bütünlüğü sağlar ve yüze daha genç, daha canlı bir ifade katar.

İdeal olarak nitelendirilen kaş yapısı profiline göre; kadın kaşı, üst göz kemiğinin çok hafif üzerinde olmalıdır. İdeal kaş yapısı kriterlerine göre erkeklerde ise kaş, üst göz kemiği seviyesinde olmalıdır. İdeal kaş yapısı kişinin yüz profiline olumlu katkı sağlarken; düşük kaş yapısı ise tam tersi kişinin mutsuz, üzgün, yorgun bir ifadeye sahip olmasını sağlar. Eğer kişinin kaş ve göz arasındaki mesafe ideal bir seviyede açık olursa kişinin yüzü daha aydınlık olur.

Düşük kaş olarak belirtilen kaş stilinde, göz ile kaş arasındaki mesafenin kısa olmasından dolayı bu alandaki deride sarkma olur ve, torbalanma görüntüsü yaratır. Bu da kişiyi zamanla oldukça rahatsız eder ve kaş şeklini değiştirmek için kaş estetiği çözümlerine yönlendirir. Kaş kaldırma yöntemleri ile düşük kaş sorununu ortadan kaldırmak mümkündür. Endoskopik kaş kaldırma ameliyatı kişiye ideal kaş yapısı ile hayal ettiği kalkık kaş modeline ulaşma imkanı tanır.

Endoskopik kaş kaldırma hakkında bilgi almak ve randevu için formu doldurun.​
Endoskopik Kaş Kaldırma

Endoskopik Kaş Kaldırma Ameliyatı Nedir?

Kaş ameliyatları arasında oldukça sık tercih edilen endoskopik kaş kaldırma ameliyatı, endoskopik kameralar ile birkaç küçük delikten girilerek yapılan bir cerrahidir. Endoskopik kaş kaldırma ameliyatı, uygulanan teknik sebebi ile iz kalmaması ve kalıcılık etkisi gibi avantajları ile sıklıkla tercih edilen kaş kaldırma estetiğidir. 

Düşük kaş modeli yorgun, mutsuz bir ifadenin en önemli sebebidir. Bu ifade ile olduğundan daha yaşlı görünen birçok kişi bu sorundan kurtulmak ister. Endoskopik kaş kaldırma ameliyatı kişinin bu sorunundan kısa zamanda kurtulmasını sağlayan bir kaş estetiği operasyonudur. 

Endoskopik kaş kaldırma ameliyatı ile kaşları eşitlemek kişinin üst yüz bölgesinde simetri sağlar. Kısacası bu operasyon ile kaş asimetrisi gibi bir soruna da çözüm sağlanır. Düşük kaş kaldırma için en ideal yöntemlerden biri olan endoskopik kaş kaldırma ameliyatı, endoskopik kaş germe ameliyatı olarak da bilinir.

Endoskopik Kaş Kaldırma Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Genel anestezi ya da kişinin durumuna göre sedasyon anestezi ile gerçekleşen endoskopik kaş kaldırma ameliyatı sürecinde sağ ve sol şakak bölgesindeki saçlı deride çok küçük kesiler yapılır. Bu küçük kesilerden endoskopik kameralarla girilerek kaşları kalkık göstermek için ameliyat teknikleri uygulanır.

Endoskopik kaş kaldırma ameliyatı ile göz ve kaş arasındaki mesafe açılır ve torbalanma görüntüsü yaratan sarkık deri yukarı doğru sabitlenir. Endoskopik kaş kaldırma estetiği ile kaş deri altından yukarı çekilir ve kaş tipi kalkık hale getirilir. Bu sırada istenilen kaş şekli de verilebilir. 

Klasik kaş germe ameliyatındaki gibi bir kesi olmadığı için belirgin kalıcı bir iz ve kanama olmaz. Endoskopik kaş kaldırma ameliyatı genel olarak 60- 90 dakika kadar sürer. Endoskopik kaş kaldırma ile kaş estetiği sonrası kişi aynı gün taburcu olabilir; ancak kaş kaldırma ameliyatında genel anestezi uygulanmış ise bir gün hastanede yatış gerekir.

Randevu Talep Edin

Süreç:

"*" gerekli alanları gösterir

✓ Valid number ✕ Invalid number
Randevu almak istediğiniz doktorlarımızı seçiniz:
Bu alan doğrulama amaçlıdır ve değişiklik yapılmadan bırakılmalıdır.

Endoskopik Kaş Kaldırma Ameliyatı Kimler İçin Uygundur?

Endoskopik kaş kaldırma ameliyatı, kaş ve göz arası mesafesi dar olan ve bu nedenle yüzünde yorgun ve yaşlı bir görünüm oluşan kişiler için uygun bir operasyondur. Yer çekimi, yaşın ilerlemesi gibi faktörlerle kaş yapısı sarkarak, üst göz kapağı üzerinde yarattığı torbalanma görüntüsü ile hem göz estetiğini hem de genel yüz estetiğini bozabilir. Bu durumdan şikayetçi olan kadın, erkek herkese endoskopik kaş kaldırma ameliyatı yapılabilir. 

Kaş kaldırma genelde 35 yaş sonrası dönemde tercih edilen bir kaş estetiğidir. Kişinin durumuna göre 35 yaş sonrası dönemde Endoskopik Şakak Germe ameliyatı ile birlikte de yapılabilir. Botoks gibi medikal estetik uygulamalarla düşük kaş problemi konusuna çözüm elde edemeyen kişiler de bu operasyon için aday olabilir.

Endoskopik kaş kaldırma ameliyatı, anestezi altında gerçekleşen bir operasyon olduğu için kişinin herhangi önemli bir sağlık sorunu olmaması gerekir. Endoskopik kaş kaldırma ameliyatı için yaş sınırı 18’dir. Endoskopik kaş kaldırma ameliyatı hamilelik ve emzirme dönemlerinde uygulanmaz.

Endoskopik Kaş Kaldırma

Endoskopik Kaş Kaldırma Ameiyatı Öncesi Sonrası

 • Endoskopik kaş kaldırma ameliyatı öncesi sigarayı bırakmak gerekir.
 • Kaş estetiği öncesi kullandığınız tüm ilaçlar konusunda hekiminizi bilgilendirin. Çünkü kan sulandırıcı nitelikteki ilaçların endoskopik kaş kaldırma ameliyatından belirli bir süre önce bırakılması gerekir.
 • Kaş düşüklüğü sorununun giderileceği kaş kaldırma operasyonundan beklentinizi hekiminize net bir şekilde ifade edin.
 • Endoskopik kaş kaldırma ameliyatı öncesi yapılan muayenede kaş yapısı incelenir ve düşük kaş sorununu ortadan kaldıracak yeni kaş şekli konusunda değerlendirmeler yapılır. Endoskopik kaş kaldırma ameliyatı planlaması bu çerçevede çizilir.
 • Endoskopik kaş kaldırma ameliyatı sonrası yüzünüzde küçük bantlar olur. Ameliyat bölgesinin hijyeni için ara ara pansuman yapmanız gerekecektir. Bu konuda doktorunuz sizi bilgilendirecek.
 • Kaş kaldırma estetiği sonrası 3 gün ev istirahati önerilir.
 • Endoskopik kaş kaldırma ameliyatından 7-10 gün sonra sosyal hayatınıza geri dönebilirsiniz.
 • Yüzünüzü bir yere çarpmamak ve sert darbe almamak için yüzünüzü korumanız önemlidir.
 • Kaş kaldırma sonrası 2 gün duş alınmaması gerekir.
 • Endoskopik kaş kaldırma ameliyatı sonrası çok hafif düzeyde morluk ve ödem görülebilir. Bu kişinin yapısına göre de değişebilen bir durumdur. Morluk ve ödem etkisi ilk bir hafta içinde geçer.
 • Endoskopik kaş kaldırma ameliyatı sonrası buz uygulaması yapılabilir. Buz uygulaması morluk ve şişlik oluşmasını engellemeye yardımcı olur.
 • Kaş kaldırma sonrası oluşabilecek morluk ve şişlikler için krem önerilmiş ise düzenli olarak kullanılmalıdır.
 • Endoskopik kaş kaldırma ameliyatı sonrası hafif ağrılar olabilir; ancak verilen ağrı kesici ilaçlar ile bu ağrılar kontrol altına alınır.
 • Kaş germe ameliyatı sonrası spor aktivitelerinden en az 4 hafta kadar uzak durun. Operasyondan birkaç gün sonra hafif tempo yürüyüşler yapabilirsiniz.
 • Endoskopik kaş kaldırma ameliyatı sonrası 4 hafta boyunca ağır kaldırmayın ve ağır ev işleri yapmayın.
 • Kaş kaldırma sonrası yüzünüzü 4- 6 hafta kadar yoğun güneş ışığından koruyun.
 • Kaş düşüklüğü probleminin giderildiği kaş kaldırma operasyonu sonrası hamam, sauna, solaryum ve havuz gibi aktivitelerden 4-6 hafta kadar uzak durun.
 • Cilt bakımı gibi uygulamalar yaptıracaksanız kaş kaldırma sonrası en az 3  haftalık bir sürenin geçmesini bekleyin.
 • Endoskopik kaş kaldırma ameliyatı sonrası 4 hafta kadar yüz üstü yatmayın.
 • Kaş kaldırma ameliyatı sonrası da sigara kullanmayın. Sigara, ameliyat sonrası iyileşme sürecini olumsuz etkiler.

Endoskopik Kaş Kaldırma Ameliyatı Hakkında Sık Sorulan Sorular

Her estetik işlemde olduğu gibi kaş kaldırma ameliyatı için de en merak edilen konulardan birisi operasyon etkisinin kalıcılık süresidir. Endoskopik kaş kaldırma ameliyatı ile sağlanan yeni kaş yapısı kalıcı olur. Ancak tabi ki yıllar içerisinde yaş almaya bağlı olarak tüm yüz yeniden sarkabileceği için kaş düşüklüğü de hafif derecede görülebilir. Bu kaş kaldırma ameliyatına bağlı bir sonuç değildir. Operasyon olun ya da olmayın yaş ilerledikçe kaşlar bir miktar aşağı düşebilir.

Endoskopik kaş kaldırma ameliyatı kapalı bir ameliyattır; yani birkaç küçük kesi ile girilerek kaş germe yapılır. Bu kesilerin yapıldığı alan zaten saçların olduğu bölgedir. Kesiler, saç çizgisinin 2-3 cm arkasında olur ve görünmez. Bunun için endoskopik kaş kaldırma ameliyatı sonrası belirgin bir iz olmaz. Kaş kaldırma sonrası ilk günlerde ameliyat izleri görünse de; zamanla bu izler kaybolur.

Endoskopik kaş kaldırma ameliyatı fiyatları nedir? Kaş kaldırma operasyonu yaptıracak kişilerin ilk sorusu genelde bu olur. Ancak fiziksel muayene gerçekleştirmeden standart bir endoskopik kaş kaldırma ameliyatı fiyatı belirtmek doğru olmaz. Çünkü endoskopik kaş kaldırma ameliyatı kişiye özel olarak planlanan bir cerrahi süreci içerir. Kişinin kaş düşüklüğü derecesi, kaş asimetrisi problemi gibi tüm sorunları değerlendirilir. Başarılı bir sonuç yaratmak için kimi zaman kaş kaldırma ameliyatına farklı operasyonlar da eklenebilir. Örneğin; kaş kaldırma, şakak germe ya da alın germe operasyonları ile birlikte yapılabilir. Bu durumda iki ya da üç operasyonun bir arada olduğu bir fiyatlandırma yapmak gerekir. Kısacası endoskopik kaş kaldırma ameliyatı fiyatları tamamen kişiye özel olarak belirlenir.

Endoskopik kaş kaldırma ameliyatı fiyatları konusunda bilgi almak için bizimle iletişime geçin.

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Benzer Uygulamalarımız

icon-angle icon-bars icon-times